vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1260 στις: Απριλίου 21, 2020, 11:09 »
Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά. Τις 1,2 είναι η τρίτη φορά που τις χρησιμοποιώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα, τώρα είμαι στα 40 ml και ούτε υποψία καμμένου. Βέβαια κάνω μόνο καπνικά, χωρίς chain vaping και γύρω στα 3 ml την ημέρα στα 12-16 watt, ίσως είμαι τυχερός δεν ξέρω. Τις 0.8 τα ίδια και καλύτερα ποτέ δεν την άλλαξα πριν τα 50-60 ml και με υγρό όπως το 3baccos havana που δεν είναι και το πιο καθαρό καπνικό. Δεν ξέρω εαν επιτρέπεται να αναφέρω τα καταστήματα που τις αγοράζω αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση τόσο μεγάλη αστοχία υλικού που αναφέρεται εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1261 στις: Απριλίου 21, 2020, 12:43 »
Περίεργο... σε εμένα όπως είπα στα 10-15 ml ήθελε αλλαγή και ούτε chain vape κάνω ούτε πολύ γλυκά υγρά.. Μπορεί βέβαια να έχω πέσει σε ελαττωματικές παρτίδες τι να πω... ευτυχώς που έχω και τον veco που εκεί ακόμα και σε chain vape δεν έχω πάρει καμένο ούτε για πλάκα :D 

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1262 στις: Απριλίου 21, 2020, 18:11 »
Παιδια απο τις 0,8 0,5 & 0,48 ποια ειναι καλυτερη να κανω καμια δοκιμη?Πιο χαμηλα ποια παιζει?

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1263 στις: Απριλίου 21, 2020, 23:31 »
Με διαφορά για μένα η 0,8 ιδανικά παίζει στα 16 watt.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1264 στις: Απριλίου 22, 2020, 01:08 »
0,8  και απο εμένα στα 16 Watt

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1265 στις: Απριλίου 22, 2020, 17:55 »
Δεν αλλάζω με τίποτα την 1,6 στα 8-10 -12  W Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη  :)
Πάντα όμως στις 15 μέρες θα βάλω καινούργια ακόμη κ αν έχει την ίδια καλή απόδοση.
Με  0,8 άτμιζε η αδερφή μου όμως δυστυχώς της καιγόταν  σχεδόν σε 3 μέρες. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2020, 18:01 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1266 στις: Απριλίου 22, 2020, 18:40 »
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξης: οι αντιστάσεις 1,6Ω μπορούν να δουλεύουν από 10-14 watt. Ποια η διαφορά κάποιος να τις χρησιμοποιεί στα 10 watt και κάποιος στα 14 watt.? Γενικά θέλω να πω τι θα καταλάβει ο ατμιστης στη διαφορά των watt? 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1267 στις: Απριλίου 22, 2020, 19:36 »
Δεν αλλάζω με τίποτα την 1,6 στα 8-10 -12  W Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη  :)
Πάντα όμως στις 15 μέρες θα βάλω καινούργια ακόμη κ αν έχει την ίδια καλή απόδοση.
Με  0,8 άτμιζε η αδερφή μου όμως δυστυχώς της καιγόταν  σχεδόν σε 3 μέρες. :yes:
Και δεν αποκλείεται να συνέβαινε το ίδιο και με τις 1,6. Γιατί δεν τις χρησιμοποιούν όλοι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1268 στις: Απριλίου 24, 2020, 20:06 »
Προσέξτε λιγάκι τις μαϊμού αντιστάσεις, ιδιαίτερα σε καιρούς κρίσης όπως τώρα.
Έχω δοκιμάσει όλες τις αντιστάσεις, σε όλα τα ωμ που υπάρχουν.
Σίγουρα τα ζουμιά που βάζουμε μέσα παίζουν το σημαντικότερο ρόλο, αλλά και οι μαϊμούδες κάνουν ζημιά μεγάλη.
Την πάτησα με ένα #@λομάγαζο και κακώς δεν έκανα καταγγελία.

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1269 στις: Απριλίου 24, 2020, 23:24 »
Τελικά απογοητευτικα από τον innokin zlide. Ξεφλουδισε το χρώμα ειδικά εκεί που ακουμπάει το επιστόμιο με τον ατμοποιητη. Μιλάω για το μαύρο χρώμα. Να έτυχα σε ελλατωματικο? Αξίζει να τον αγοράσω ξανά έστω και σε άλλο χρώμα ή κάποιον άλλον όπως τον Zenith ή τον Zenith pro? Αν μπορείτε πειτε κάποιες γνώμες για αυτούς του δυο. (Zenith και Zenith pro)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2020, 23:32 από protergia »

Συνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1270 στις: Απριλίου 24, 2020, 23:42 »
Αν σου αρεσει οπως ατμιζει ,
παρε τον μεταλλικο...
Ο pro ειναι πιο αερατος ομως...εχετε το κατα νου

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1271 στις: Απριλίου 25, 2020, 00:07 »
Στο zenith pro ρυθμίζεις τον αέρα όπως και στον απλό, απλά αν θες τον κάνεις πολύ αεράτο. Στο pro αλλάζει το τζαμάκι αν σπάσει, χωρά 5 και πλέον ml , είναι ψηλός. Εγώ είχα με αυτόν το εξής πρόβλημα επειδή μου αρέσει να παίζω με τον αέρα (ίσως όχι πολύ προσεκτικά ) γύριζα και ένα δακτυλίδι που έχουν βάλει για να αλλάζει το τζαμάκι. Το αποτέλεσμα ήταν ότι μάλλον απασφάλιζα την αντίσταση γιατί μετά από λίγο είχα διαρροή. Αν σκεφτείς και τη περιεκτικότητα του , έχανα το μισό μπουκαλάκι υγρό. Ξαναγύρισα λοιπόν στο τετράμελλο zenith και ησύχασα. Ο zlide ο μαύρος μου ξέβαψε και εμένα για αυτό πήρα τον pro. Το zenith το χρησιμοποιώ εκτός σπιτιού (προ καραντίνας ) για την ευκολία του στο γέμισμα υγρού. Γενικά χρησιμοποιώ τελευταία το nautilo GT τον οποίο και θα σου πρότεινα.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1272 στις: Μαΐου 25, 2020, 13:01 »
Καλημέρα σε όλους.

- Έχω "κουραστεί" από το στρίψιμο εδώ και 7 χρόνια και θέλω λίγη "χαλάρωση".
- Σκέφτηκα να παίξω και λίγη μπάλα στο εργοστασιακό γήπεδο.

Ξεκίνησα με ΑΙΟ ποντάκια, που δείχνουν καλά για δοκιμή-ξεκίνημα.
Και τα 3 ποντάκια, GeekVape Aegis Boost, Voopoo Navi mini & Joyetech Exceed Grip, ενώ πληρούν τις ελάχιστες προϋποθέσεις του δικού μου γούστου (βασικά αρκετός αέρας), με απεγοήτευσαν οικτρά λόγω των απίστευτων διαρροών!
Αέρας όσο τον θέλω (αεράτη MTL), αντιστάσεις που κρατάνε πολύ, ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας (για τα δύο πρώτα), και δεν μ' ενδιαφέρει η απόδοση γεύσης, ένεκα σκέτης βάσης. Ε, όλα καλά, αλλά θέλω ένα πακέτο χαρτοπετσέτες την εβδομάδα για να τα σκουπίζω.

Σκέφτηκα λοιπόν να δοκιμάσω έναν κανονικό εργοστασιακό. Αλλά έλα μου ντε που έχω το χούι, της τζούρας!
Δεν την μπορώ την κλασική ΜTL, πόσω μάλλον την σφιχτή! Θέλω όσο πιο αεράτη MTL γίνεται. Άντε τώρα να καταλάβει ο άλλος την παραξενιά μου!

Αυτόν τον καιρό δεν είμαι σε θέση να πάω σε ένα κατάστημα που τον διαθέτει για να δοκιμάσω ο ίδιος. Και δεν έχω και χρόνο να διαβάσω όλο το νήμα. Στρέφομαι λοιπόν στους γνώστες.

 - Ο Zenith Zlide με ποια αντίσταση γίνεται περισσότερο αεράτος;

 - Να στραφώ στον Zenith Pro που έχει από την μάνα του την δυνατότητα restricted DTL τζούρα;

Όποιον συστήσετε, θα τον βάλω πάνω σε ένα SWAG 2 (θα το πάρω και αυτό).

Άντε ρε παίδες, ρίχτε τα φώτα σας σε έναν που έχει να χρησιμοποιήσει εργοστασιακούς από τον καιρό των clearo  :))




Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1273 στις: Μαΐου 25, 2020, 14:17 »
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξης: οι αντιστάσεις 1,6Ω μπορούν να δουλεύουν από 10-14 watt. Ποια η διαφορά κάποιος να τις χρησιμοποιεί στα 10 watt και κάποιος στα 14 watt.? Γενικά θέλω να πω τι θα καταλάβει ο ατμιστης στη διαφορά των watt?


Όσο πιο λίγα τα watt τόσο λιγότερος, πιο δροσερός ο ατμός και μικρότερη η κατανάλωση υγρού.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Καλημέρα σε όλους.

- Έχω "κουραστεί" από το στρίψιμο εδώ και 7 χρόνια και θέλω λίγη "χαλάρωση".
- Σκέφτηκα να παίξω και λίγη μπάλα στο εργοστασιακό γήπεδο.

Ξεκίνησα με ΑΙΟ ποντάκια, που δείχνουν καλά για δοκιμή-ξεκίνημα.
Και τα 3 ποντάκια, GeekVape Aegis Boost, Voopoo Navi mini & Joyetech Exceed Grip, ενώ πληρούν τις ελάχιστες προϋποθέσεις του δικού μου γούστου (βασικά αρκετός αέρας), με απεγοήτευσαν οικτρά λόγω των απίστευτων διαρροών!
Αέρας όσο τον θέλω (αεράτη MTL), αντιστάσεις που κρατάνε πολύ, ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας (για τα δύο πρώτα), και δεν μ' ενδιαφέρει η απόδοση γεύσης, ένεκα σκέτης βάσης. Ε, όλα καλά, αλλά θέλω ένα πακέτο χαρτοπετσέτες την εβδομάδα για να τα σκουπίζω.

Σκέφτηκα λοιπόν να δοκιμάσω έναν κανονικό εργοστασιακό. Αλλά έλα μου ντε που έχω το χούι, της τζούρας!
Δεν την μπορώ την κλασική ΜTL, πόσω μάλλον την σφιχτή! Θέλω όσο πιο αεράτη MTL γίνεται. Άντε τώρα να καταλάβει ο άλλος την παραξενιά μου!

Αυτόν τον καιρό δεν είμαι σε θέση να πάω σε ένα κατάστημα που τον διαθέτει για να δοκιμάσω ο ίδιος. Και δεν έχω και χρόνο να διαβάσω όλο το νήμα. Στρέφομαι λοιπόν στους γνώστες.

 - Ο Zenith Zlide με ποια αντίσταση γίνεται περισσότερο αεράτος;

 - Να στραφώ στον Zenith Pro που έχει από την μάνα του την δυνατότητα restricted DTL τζούρα;

Όποιον συστήσετε, θα τον βάλω πάνω σε ένα SWAG 2 (θα το πάρω και αυτό).

Άντε ρε παίδες, ρίχτε τα φώτα σας σε έναν που έχει να χρησιμοποιήσει εργοστασιακούς από τον καιρό των clearo  :))
ΑΙΟ το μόνο που θα πρότεινα είναι το Nautilus με τα 4,5ml, ειδικά με άλατα και την πράσινη αντίσταση.
Αν θέλεις αεράτη τζούρα ο Pro είναι μονόδρομος, σαφώς πιο αεράτος απ' τους Zenith/Zlide, ειδικά με το "αυλάκι" που έχει ως τελευταία ρύθμιση. Τα μόνα που δεν μου άρεσαν εμένα στον Pro και επέστρεψα στον Zenith 4ml ήταν το βάρος, ο όγκος (αλλάζει δραματικά το κέντρο βάρους του σετ, ειδικά γεμάτος) και το ότι η αντίσταση δεν κουμπώνει καλά ακόμα και αν την περιστρέψεις λίγο όπως προτείνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2020, 14:37 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1274 στις: Μαΐου 25, 2020, 16:43 »
Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8458 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180851 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16204 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12