vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire K1 BVC

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 19:29 »
Σχετικό πρόβλημα Κ1 και spinner 1600 εχω βρεί και εγώ.Μάλλον δεν εφαρμόζει τόσο καλά οπως εφαρμόζει στο ανταπτορακι του istick.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2015, 19:58 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 16:19 »
Πώς το καθαρίζετε τον Κ1; Πλύσιμο;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 16:20 »

Αποσυνδεδεμένος x_dimion

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 14:44 »
Τον χρησιμοποιώ περίπου 3 εβδομάδες. Πολύ ευχαριστημένος. Πάρα πολύ καλή γεύση.
Σχετικά με όσα αναφέρθηκαν για τα volt, τον δουλεύω στα 4.3-4.8 (1.8Ω). Μηδενικές διαρροές!

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση (θετική), είναι ότι είμαι ακόμα με την κεφαλή που είχε μέσα και προς το παρόν δεν μου έχει δείξει ενδείξεις ότι θέλει αλλαγή.

Ξέρει κανείς πόσο αντέχουν? Κάνω την ημέρα 4-5ml, VG.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2015, 16:04 από x_dimion »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 07:52 »

Το αποκλειω να τον εχεις 3 βδομαδες και να κανεις 5ml την ημερα κι ακομα να αντεχει η κεφαλη... Εμενα αν με βγαζει 15ml, θα μαι πολυ ευχαριστημενος.Θα τον εχω κι εγω σε 2 βδομαδες περιπου... Λιγα σχολια εχουν γραφτει, αλλα ειναι θετικα, και η τιμη απο κει που τον παρηγγειλα αρκετα χαμηλη μαζι με μια 5αδα κεφαλες.
Για να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 09:49 »
Σαν εργοστασιακός ατμοποιητης ο αγαπημένος μου, πολυ καλή γευση και μπόλικο ντουμάνι, το μονο αρνητικό ειναι η τιμή των ανταλλακτικών, ακριβούτσικες μου φαίνονται

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:32 »
Μετά απο κάμποσες μέρες, μπορώ να πω και εγώ οτι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Διαρροές δεν έχω, η λειτουργία του είναι ικανοποιητική και η αρχική κεφαλή, κρατάει ακόμα εδώ και 6-7 μέρες, με άτμισμα στο 1 με 1,5ml την μέρα.
Το μονο που κάπως με χαλάει, αλλά είναι θέμα γούστου, είναι οτι έχει αρκετά αεράτη τζούρα.
Κατα τα άλλα, με καλύπτει, και ήδη με τρώει να κοιτάξω σιγά σιγά, για το πρώτο μου μοντάκι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 17:54 »
Σαν εργοστασιακός ατμοποιητης ο αγαπημένος μου, πολυ καλή γευση και μπόλικο ντουμάνι, το μονο αρνητικό ειναι η τιμή των ανταλλακτικών, ακριβούτσικες μου φαίνονται


Απο ft εμενα φτηνες μου φαινονται, φτανει βεβαια να αποδιδουν

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 17:59 »
Ναι απο ft ειναι φθηνες, Ελλαδα απο 2 εως 2,5 ευρω

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 19:32 »
Εδω και μερικες μερες τον...δοκιμαζω... Πηρα εναν, στην αρχικη του συσκευασια, με μια αντισταση 1.8 (εχω παραγγειλει ακομα μια 5αδα...)
Εχω κανει περιπου 12ml και δηλωνω...ενθουσιασμενος.
Εαν ειναι ετσι καλες και οι υπολοιπες αντιστασεις, και στην τιμη που τις πηρα, τοτε νομιζω βρηκα τον επομενο ατμο μου :)

Αποσυνδεδεμένος dimcore81

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα είναι απόλαυση!!
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 19:55 »
O aspire k1 είναι ο δεύτερος αγαπημένος μου ατμοποιητης μετά τον nautilus mini. Απίστευτη γεύση με τις bvc coils και απίστευτη ποιότητα σε φανταστική τιμή τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους τους ενδιαφέρει η γεύση κατα κύριο λόγο.τελος η κατανάλωση υγρών απόλυτα φυσιολογική  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 03, 2015, 11:32 »
Επανέρχομαι στον Κ1, με μια παρατήρηση, που εμένα μου κακοφάνηκε τελικά. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να καθαριστεί σωστά. Απαξ και τον καθαρίσεις με νερό, το νερό δεν μπορεί να το μαζέψεις εύκολα, με μια μπατονέτα πχ, και πρέπει να το αφήσεις να στεγνώσει. επειδή όμως το μεταλικό κομμάτι που είναι στην μέση, εμποδίζει γενικά, κάνει και αρκετό χρόνο να στεγνώσει εντελώς.
Αν έχει βρει κάποιος τρόπο να αποσυναρμολογείται εντελώς, για να καθαριστεί, θα βοηθούσε. δφεν τολμάω να ξεσφηνώσω τα μέρη του, μήπως χαλάσω την στεγανοποίηση τους.

Αποσυνδεδεμένος sdrakopo

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 03, 2015, 12:59 »
Δεν νομίζω να λύνεται περισσότερο, δοκίμασες  να τον στεγνώσεις με πιστολάκι ( για τα μαλλιά ) ?
Με κρύο αέρα κάνει καλή δουλειά

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 03, 2015, 13:05 »
Δεν το δοκίμασα αλλά θα το δοκιμάσω. Συνήθως εγκλοβίζεται νερό, ανάμεσα στο ένα "έλασμα" και στο τανκ. Απο εκεί κάνει μια μέρα περίπου για να πέσει το νερό.

Στον ήλιο έχω δοκιμάσει να το βάλω, αλλά όχι απευθείας μην κλαίω τις κόλλες μετά. Εσπαγε σε υδρατμό το νερ΄, αλλά και πάλι καθυστερούσε πολύ να φύγει τελείως.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 03, 2015, 18:30 »
Γεια σας παιδιά. Πριν μια βδομάδα, αγοράσα μια iTwist Mega 1700Mah με έναν Aspire K1, γεύση Killer Strawberry από την After-8 και μια κεφαλή να υπάρχει (Aspire 1.8Ohm, σαν αυτή που είχε μέσα ο carto από μόνος του δηλαδή), σαν πρώτο βήμα ως ατμιστής. Ήμουν ικανοποιημένος αρκετά από γεύση και όλα στην αρχή, τώρα την τελευταία μέρα (παραπάνω, την τελευταία μέρα σε πιο έντονο βαθμό) ένιωθα την τζούρα πιο "πεσμένη", λιγότερη γεύση/καπνό, και άλλο "θόρυβο" από αυτόν που έκανε στην αρχή. Όντας απογοητευμένος, άλλαξα την κεφαλή και όλα έγιναν όπως την αρχή. Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι:
Είναι λογικό να πέσει τόσο πολύ η απόδοση της κεφαλής μετά από τόσο άτμισμα (~16ml) ; Μήπως απλά ήταν η "πρώτη" κεφαλή και να περιμένω καλύτερα αποτελέσματα από την νέα (εννοώντας για περισσότερα ml καλή απόδοση) Μήπως υπάρχει κάποια εταιρία που να παρέχει καλύτερες κεφαλές από την Aspire (και φυσικά να κάνει στον Aspire K1) ; Υπάρχει ένας "κανόνας" που να λέει στα Χ ml αλλάζουμε αντίσταση (προσεγγιστικά πάντα) ;
Συγνώμη αν οι ερωτήσεις είναι πολλές, αλλά σαν νέος ατμιστής και φοιτητής, με ενδιαφέρει να δω και το εβδομαδιαίο κόστος της όλης υπόθεσης!

Τον δουλεύω στα 4.0V, σπάνια κατεβάζω στα 3.8 άμα βλέπω ότι ζεσταίνεται (μόνο τώρα όταν είδα τη μείωση στην απόδοση ζεσταινόταν), στα 4.2 άμα "θέλω κάτι παραπάνω".

Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556637 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 91 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz