vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 20, 2013, 22:25 »
α, ευχαριστώ πολύ... αλλά απο παρουσιάσεις έκλεισα για κάμποσο καιρό.


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 20, 2013, 22:43 »
οκ :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 21, 2013, 14:14 »
Έπεσε και στα δικά μου χεράκια ένα κομμάτι από τη Fabvape, μπλε στο χρώμα, και την τελευταία ώρα του πίνω το αίμα! Τα 4 βολτ του VV No.1 είναι υπεραρκετά, ενώ στα 5 δεν μου έφερε καμμένο ούτε για πλάκα. Το δοκιμάζω με Liqua French Pipe 12ρι, το οποίο συνήθως ατμίζω σε καρτοτάνκ, και η γεύση αποδίδεται εξαιρετικά. Δεν το περίμενα είναι η αλήθεια, η μέχρι στιγμής εμπειρία μου έχει δείξει ότι τα καπνικά είναι ένα κλικ κάτω στα περισότερα clearomisers.

Για ντουμάνι και χτύπημα, μην τα ξαναλέμε, το εργαλείο πάει πάρα πολύ καλά και θα φροντίσω να στοκάρω ανταλλακτικά μόλις με το καλό αφιχθούν.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους, αρχάριους και προχωρημένους, και νομίζω ότι η άποψή μου αυτή δεν πρόκειται να αλλάξει με τη χρήση.

Και άλλο ένα, βασικό για πολλούς/ές: Είναι όμορφο!!!

https://www.dropbox.com/s/gbab54l59t9sjfp/VV%2Blava.jpg

https://www.dropbox.com/s/x5wrt8pefzt20l8/Lava%2BVV.jpg

https://www.dropbox.com/s/pulyd9htw2kivdj/VV1.jpg

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 21, 2013, 14:27 »
 Όντως όμορφο. Είναι να κάνω μια παραγγελία fabvape οπότε θα περιμένω να τσιμπήσω και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 21, 2013, 22:33 »
και γω που μου τον στείλανε δώρο με μια παραγγελία από fabvape και τον έβαλα κατευθείαν στο συρτάρι????


βουρ για δοκιμή   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 21, 2013, 22:46 »
Τι θα λέγατε για τη θερμοκρασία του ατμού; Λόγω των 2 αντιστάσεων και δεδομένης της θέσης που έχουν (είναι ψηλά). Πόσο ζεστός έρχεται ο ατμός σε σχέση με της ίδιας φιλοσοφίας ατμοποιητές;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 21, 2013, 23:05 »
Οχι εντυπωσιακά πιο ζεστός. Μια ιδέα. (έβαλα τώρα έναν μινι βιβι νοβα για να τσεκάρω) Βοηθάει βέβαια και το γεγονός ότι δεν υπερθερμαίνεται ο ατμοποιητής εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 24, 2013, 12:13 »
Μετά από ένα Σαββατοκύριακο χρήσης με μανία, επανέρχομαι για να πω και κάποια άλλα πραγματάκια που παρατήρησα!

Κατ' αρχάς, τον δούλευα σε Λάβα στα 4.1 και σε απλή ego 650ρα εναλλάξ. Κουκλί πάνω στην ego και για του λόγου το αληθές: https://www.dropbox.com/s/i2pktn1hrpnfdkx/Gemini_ego.jpg

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η ευκολία στην εναλλαγή γεύσεων. Άτμιζα Liqua French Pipe, και ζήτησα από ένα φίλο να πάρει ένα ml από έτοιμη βάση που είχα και να ρίξει ένα από τα αρώματά μου (2 σταγόνες) και να μου το δώσει, χωρίς να μου πει ποιο. Στις 3-4 τζούρες, η γεύση από το mango της FA ήταν καθαρότατη. Και το λέω εντυπωσιασμένος, γιατί έχω και mango Atmos και μπόρεσα να καταλάβω ποιο από τα δύο ήταν, σε ατμοποιητή τίγκα στο εντονότατο French Pipe!

Δεν είναι κατάλληλος για ατμιστές υπερβαρέας χρήσης. Λόγω της θέσης των αντιστάσεων, υπερθερμαίνεται το επάνω καπάκι με αποτέλεσμα να μειώνεται πολύ ο ατμός.

Θέλει λίγο την υπομονή του, γιατί το drip tip μαζεύει πάρα πολλά σταγονίδια, πράγμα που σημαίνει ότι το θέλει το σκούπισμα αρκετά τακτικά. Επίσης, σταγόνες μαζεύονται και στην κορυφή από το σιλικονάκι, εκεί που κάνει επαφή με το drip tip. Δεν μου έφερε υγρό ούτε για αστείο στο στόμα, απλά σε συνδυασμό με την υπερθέρμανση και τα σταγονίδια, μειώνεται σημαντικά η ποσότητα του ατμού.

Καταλήγω στην εξής πατέντα χρήσης: ενώ συνήθως με τον Τ3 μου ατμίζω υγρά με περιεκτικότητα 4-5mg, ειδικά γι αυτόν τον ατμοποιητή, θα χρησιμοποιώ κάτι σε 12ρι καπνικό, ώστε να μην τραβάω συνέχεια τζούρες.

Όπως επίσης συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτός ο ατμοποιητής είναι πραγματικά εξαιρετικός! Και πολύ ωραίος, βεβαίως βεβαίως!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 24, 2013, 12:24 »
χαχααα.... τον έλιωσα κι εγώ στο  french pipe, που είναι πολύ πολύ έντονο κι αφήνει ποτισμένα με μυρωδιά τα φυτίλια. Ωστόσο, κατευθείαν άλλαζε γεύση.
Με το ντριπ τιπ εβλεπα κι εγώ τις σταγόνες και ενίοτε τις ένιωθα κιόλας. Ειδικά μετά από έντονες κινήσεις στον ατμοποιητή. Ελυσα το θέμα βάζοντας ασορτί χρώματος ming drip tip.


Οσο για την υπερθέρμανση, κάνοντας 6 μλ τη μέρα, νομίζω ότι έκανα βαριά χρήση. Οποτε τον είχα στα χέρια μου, τον χρησιμοποιούσα πολύ. Ωστόσο υπερθέρμανση είδα μόνο όταν για το βιντεάκι το παράκανα. Δηλαδή έκανα χρήση πέραν του φυσιολογικού.


Τελικά τον απέσυρα χτες, μετά από περίπου 60μλ. Αν όλες οι κεφαλές έχουν τα 2/3 έστω της ποιότητας αυτού που δοκίμασα, πάει φουλ για βασικός ατμοποιητής με δεύτερο τον gemini thor και τρίτον για ώρα ανάγκης τον vivi nova. Αρχίζει να με κουράζει η διατήρηση στοκ στα 9mg για τους δυο τζεμινι και στα 18 για όλους τους άλλους.


Το βράδυ, θα χειρουργήσω τις αντιστάσεις κι ίσως να ανεβάσω φωτό.

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 24, 2013, 17:18 »
Απο που μπορουμε να τον προμηθευτουμε? εχει κανενα λινκ?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 24, 2013, 22:02 »
Παράγγειλα και γώ ένα μπλεδάκι στο fabvape...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 24, 2013, 22:29 »
Μετά από περιπου 60 μλ απέσυρα την κεφαλή, αφού την άνοιξα
















Οπως φαινεται, οι δυο αντιστάσεις δεν είναι σε ιδιαιτερα κακή κατάσταση. Τα κομμάτι του σύρματος που τυλίγεται γύρω απο την αντίσταση είναι πολύ λεπτό και καταλήγει σε μεγαλύτερης διατομής, που πηγαίνει στους πόλους. ανάμεσα στα δυο φυτίλια υπάρχει ένα ακόμη κομμάτι φυτιλιού, μη τυλιγμένο με σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 24, 2013, 23:12 »
σε ιδιαίτερα κακή κατάσταση δηλαδή πως θα ήταν :dontknow:
Εμένα μου φαίνονται χάλια :confused1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 24, 2013, 23:18 »
Σε κακα χαλια τουλαχιστον δειχνουν στις φωτο.Μονο αν καθαριστουν τα φιτιλια θα φανει σε τι κατασταση ειναι γιατι η μαυριλα μπορει να προερχεται απο την μακα του συρματος.Με λιγο καψιμο και σκουπισμα θα φανουν σε τι κατασταση ειναι πραγματικα τα φιτιλια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556592 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181452 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz