vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« στις: Ιουνίου 10, 2009, 12:45 »
1η μέρα με το η.τ. στο χέρι ...
Πρώτες εντυπώσεις ... Αν και έχω το φιλτράκι χωρίς νικοτίνη, μια χαρά γεύση έχει, αν και χωρίς νικοτίνη το κεφάλι μου είναι σας να έχω ανάψει 5 τσιγάρα κανονικά μαζί και είναι τα πρώτα πρωινά (αυτό έχει κάποια εξήγηση;), 5 ώρες στο γραφείο και δεν έχω την ανάγκη να ανάψω κανονικό τσιγάρο, όταν ρουφάς αισθάνομαι ότι ακούγεται πολύ (σαν σφύριγμα), μετά από τόσες ώρες κανένας δεν κατάλαβε ότι καπνίζω η.τ....

Αποσυνδεδεμένος greenEcig

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 10, 2009, 12:49 »


αν αρχισες κατευθειαν με τα χωρις νικοτινη, σε βλεπω σε λιγο να το χεις κοψει κιολας... ;)
πηγαινε στα γραφεια βολτιτσα κ ατμιζε στην πιεση να σου πω εγω για ποτε θα παρουν χαμπαρι οτι καπνιζεις... :laugh1:
ειδικοτερα πηγαινε στους μη καπνιστες κ βγαλε ντουμανια στα γραφεια τους μεσα να τους φρικαρεις τελειως... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:44 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος luke

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 10, 2009, 13:22 »
1η μέρα με το η.τ. στο χέρι ...
 αν και χωρίς νικοτίνη το κεφάλι μου είναι σας να έχω ανάψει 5 τσιγάρα κανονικά μαζί και είναι τα πρώτα πρωινά (αυτό έχει κάποια εξήγηση;)
Υποθέτω επειδή το ρούφηγμα είναι πιο δυνατό από το κανονικό τσιγάρο. Επίσης υποθέτω επειδή είναι χωρίς νικοτίνη τραβάς και πιο βαθιές τζούρες για να χορτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 11, 2009, 00:00 »
1η μέρα με το η.τ. στο χέρι ...
Πρώτες εντυπώσεις ... Αν και έχω το φιλτράκι χωρίς νικοτίνη, μια χαρά γεύση έχει, αν και χωρίς νικοτίνη το κεφάλι μου είναι σας να έχω ανάψει 5 τσιγάρα κανονικά μαζί και είναι τα πρώτα πρωινά (αυτό έχει κάποια εξήγηση;), 5 ώρες στο γραφείο και δεν έχω την ανάγκη να ανάψω κανονικό τσιγάρο, όταν ρουφάς αισθάνομαι ότι ακούγεται πολύ (σαν σφύριγμα), μετά από τόσες ώρες κανένας δεν κατάλαβε ότι καπνίζω η.τ....

Αν ειναι χωρις νικοτινη δεν δικαιολογειται αυτη η αισθηση. Εγω στη αρχη π.χ ειχα αισθηση μπουκωματος στο λαιμο. η οποια με τον καιρο περασε.
Οσο για το σφυριγμα το εχω δει κανα δυο φορες σε τσιγαρα φιλων. Παιξε λιγο με το κουμπωμα της μπαταριας αλλα προσεξε, ποτε μην το παρακανεις στο σφιξιμο.

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 11, 2009, 20:10 »

... και όμως φίλε ... 8 ώρες το χρησιμοποίησα και μετά χρειάστηκε να ξαπλώσω 1 ώρα για να φύγει ο πονοκέφαλος ... ίσως να χρειάζεται λίγη συνήθεια (και καπνίζω 20 χρόνια πάνω απο 2 πακέτα αρκετά βαριά τσιγάρα !!!)
Σήμερα λόγω τρεχάματος δεν το είχα μαζί μου από αύριο όμως (αφού αυτή την στιγμή επαναφόρτισα τις μπαταρίες και βρήκα κάποια θήκη για προφύλαξη και κουβάλημα) θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ σε μόνιμη βάση και ελπίζω να μην έχω τα ίδια συμπτώματα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:44 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος greenEcig

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 13, 2009, 11:50 »


οντως πολυ παραξενα συμπτωματα αυτα...κ ποσο μαλλον με χωρις..να χες αρχισει κατευθειαν με τα υψηλης περιεκτικοτητας, να το καταλαβαινα...αλλα γιατι ετσι?  ???

τις προαλλες που λετε εβαλα στο κολπο μια φιλη της μανας μου, οπου της ειπα τι παιζει κ ψηθηκε αμεσα μιας κ η τυπισσα καπνιζει !!!!!5!!!!! πακετα τη μερα  :eyesplash: :o αφου καθεται σπιτι κ δε κανει κατι αλλο απ το να κραταει 1 τσιγαρο ολη την ωρα..κ το χειροτερο, τον καπνο δε τον κατεβαζει κ απλα τον εχει στο στομα της αντε μεχρι το λαιμο της λιγο.....
μη τα πολυλογω, της εκανα μια μινι παρουσιαση, θα ζητησω ποσοστα Περικλη  :dance: :laugh1: :lotpot: , το αρχισε κ εδω κ 2-3 μερες το χει παει απο 5 στα 2 πακετα ημερισιως...που αν μη τι αλλο κατι ειναι κ αυτο...αν κ της ειπα οτι στοχος ειναι να το ριξουμε σε λιγοτερο του 1 πακετου... ;)
κ η πλακα ειναι οτι τα 2 πακετα τα κανει γιατι ενω ρουκουνιαζει το η.τ, οταν καψει ο ατομ, μεχρι να το αφησει να κρυωσει, αναβει στα καπακια κανονικο.... :eyesplash: :wall: κ της ειπα, χριστιανη μου κρατησε το στο χερι σου κ μη το αφηνεις το ρημαδι, αφου ολα ειναι θεμα κινησης...κ ποσο μαλλον οταν δε το καπνιζεις το ατιμο....
τι να πει κανεις.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:45 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος drum-addicted

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αν ξανακυλίσω: Πίσσα και Πούπουλα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 07, 2009, 16:38 »
Εδώ και 1 ωρα ατμιζω...Με εχει πιάσει πονοκέφαλος και ανακατεμα στο στομάχι..Ειναι λογικο;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 07, 2009, 16:42 »

Ασε με να μαντέψω... Ατμίζεις μια ώρα σερί, σωστά; Δεν το έχεις βγάλει από το στόμα σου.

Είναι κλασσικό λάθος που κάνουμε λίγο πολύ όλοι. Επειδή το ΗΤ δεν σου προξενεί το "μπούκωμα" που σου προξενεί το αναλογικό τσιγάρο, μένεις και ατμίζεις συνέχεια.
Η νικοτίνη όμως μπαίνει στον οργανισμό σου κανονικά, οπότε εχεις τα ίδια συμπτώματα όπως αν κάπνιζες κανονικά τσιγάρα για μια ώρα σερί, το ένα πίσω από το άλλο....
Αποτέλεσμα; Νικοτινίαση!

Πίεσε λίγο τον εαυτό σου να ατμίζεις με την ίδια συχνότητα όπως όταν κάπνιζες. Δηλαδή κάνε καμμια 10αριά τζούρες και άσε το στην άκρη. Οταν σου ξαναέρθει, πάλι μερικές τζούρες και πάλι στην άκρη...

(η αυτό, ή πήρες πολύ πιο "βαριά" φιλτράκια από όσο όταν έκανες αναλογικό)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:46 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 09, 2009, 09:03 »
Το μπούκωμα οφείλεται στην νικοτίνη ...Προτείνω να πέσεις ένα επίπεδο κάτω στη νικοτίνη ..Εγώ κάπνιζα High και όταν το παράκανα αισθανόμουν σφίξιμο σαν να κάπνισα ενα πακέτο κανονικά τσιγάρα...Κατέβηκα σε medium  και πλεον έχουν εξαλειφθεί όλα αυτά ..Άσε που το ευχαριστιέμαι και περισσότερο !

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 09, 2009, 09:32 »
Βρε παιδια, μηπως εχετε παρατηρησει μειωση στην ποσοτητα των... ουρων σας :-[ απο τη χρηση του η.τ.?
Μηπως ειναι ασχετο και οφειλεται στη ζεστη ή στον ..... προστατη? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 09, 2009, 09:36 »
Προφανως ασχετο.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 12, 2009, 11:23 »
... και όμως φίλε ... 8 ώρες το χρησιμοποίησα και μετά χρειάστηκε να ξαπλώσω 1 ώρα για να φύγει ο πονοκέφαλος ... ίσως να χρειάζεται λίγη συνήθεια (και καπνίζω 20 χρόνια πάνω απο 2 πακέτα αρκετά βαριά τσιγάρα !!!)
Σήμερα λόγω τρεχάματος δεν το είχα μαζί μου από αύριο όμως (αφού αυτή την στιγμή επαναφόρτισα τις μπαταρίες και βρήκα κάποια θήκη για προφύλαξη και κουβάλημα) θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ σε μόνιμη βάση και ελπίζω να μην έχω τα ίδια συμπτώματα ...

Τα ίδια συμπτώματα μπορούν να εμφανιστούν και από έλλειψη νικοτίνης.
Προφανώς ο οργανισμός σου τη χρειάζεται ακόμα.

Και τι έκανες, πήρες τα παραδοσιακά μαζί σου και ξανακάπνισες?

Σημαντικό είναι, ιδιαίτερα στην αρχή, να δώσεις στον οργανισμό σου την νικοτίνη που χρειάζεται και σταδιακά να την ελλατώσεις.

Μόνο έτσι θα αποφύγεις να ξανακαπνίσεις το παραδοσιακό. Τουλάχιστον αυτό λέει η εμπειρία των περισσότερων χρηστών.
Βέβαια πολλοί τα καταφέραν να το κόψουν και μαχαίρι που είναι σαφώς και το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 12, 2009, 11:57 »
Η έλλειψη νικοτίνης προκαλεί πονοκέφαλο????

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 12, 2009, 11:59 »


Ναι.
Δες και δω:
http://www.pneumonologist.gr/pages/Greek/articlespn/kapnisma.html

Θα προσπαθήσω να βρω περισσότερες λεπτομέρειες εάν ενδιαφέρει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:46 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 28, 2009, 17:01 »
Ήμουν καπνίστρια 15 χρόνια, κάπνιζα πανω από 3 πακέτα ημερησίως, και μάλιστα βαριά τσιγάρα καθώς και στριφτά... Πριν 3 εβδομάδες αγόρασα Η.Τ. χωρίς πριν να το έχω δοκιμάσει, και όχι μόνο αυτό. Μέχρι και 5 λεπτά πριν την αγορά του δεν είχα σκεφτεί ποτέ να κόψω το τσιγάρο. Απλά το είδα μπροστά μου σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών, και το "τσίμπησα". Η γεύση του, η πρώτη πρώτη τζούρα (με φιλτράκια medium) με ανακάτεψε τόσο πολύ, σε σημείο που έτρεξα κατευθείαν στο WC... Κι όμως, επέμεινα για ακόμη 1 ώρα...

Σήμερα, 3 εβδομάδες μετά, καπνίζω ΤΟ ΠΟΛΥ 2 τσιγάρα τη μέρα, κι αυτά όχι standard, και δεν αποχωρίζομαι το Η.Τ. μου πουθενά. Εδώ αξίζει να σημειωθεί πως το Η.Τ. με συντρόφευσε και στις διακοπές μου (μόλις προχθές επέστρεψα), χωρίς να μου λείψει ούτε μια στιγμή το συμβατικό τσιγάρο. Στις διακοπές υποτίθεται πως είσαι πιο χαλαρός, θες το τσιγαράκι σου με την παρέα σου κλπ κλπ κλπ... Κι όμως, σε μένα δεν συνέβη. Αντίθετα, υπήρξε βραδιά που γύρισα πίσω στο ξενοδοχείο από ένα club, γιατί είχα ξεχάσει τα φιλτράκια μου, ενώ στην τσάντα μου είχα κανονικό πακέτο... Τελικά, ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΑΤΙΜΟ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix