vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, Sergios, zakman35, infernity, thanos1071, camber, FaniFox, KORG N364

Twitter

Clearomizer crystal 2.0 (τύπου C4+ με αποσπώμενη και ανταλλάξιμη κεφαλή φιτιλιού-αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
ίσως της δικής σου μπαταρίας η απόδοση δεν έχει πέσει.
τη διαφορά την είδα, δεν έχω λόγο να τα παραπώ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
ίσως της δικής σου μπαταρίας η απόδοση δεν έχει πέσει.
τη διαφορά την είδα, δεν έχω λόγο να τα παραπώ.  ;)

οχι δεν το ειπα με κακια.
απλα την μπαταρια την εχω 4 μηνες τουλαχιστον γι αυτο στο ειπα.
βεβαια το ποσο ατμο θελει ο καθενας ειναι αντικειμενικο.
εγω πχ γουσταρω τον πουλ στο σπιτι αλλα εξω προτιμω να βγαζει λιγοτερο!

Όλοι αυτοί οι ατμοποιητές σχεδιάζονται για να δουλεύουν σε eGo μπαταρίες αλλά για πιο
καλή χρήση βγαίνουν και με Lr αντιστάσεις που ναι μεν έχουν περισσότερο ατμό αλλά
αδειάζουν και πιο γρήγορα τις eGo.
Η αντίσταση των 2.4 και 1.8 Ohm που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές αλλά τις έβαλα σε
provari και έπαιξα με τα volts από 3,7 - 4,2 την 1.8 Ohm και από 4,0 - 4,5 την 2.4 Ohm.
Μπορώ να πω ότι μου άφησαν εξαιρετική εντύπωση και σε πλούσιο ατμό αλλά και γεύση  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
ξεχασες και την μικροτερη διαρκεια ζωης..

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
γιάννη το ίδιο λέμε ακριβώς.
 εκτός από την τουίστ έγινε δοκιμή και πάνω στο δικό μου vv μοντ σε 4.3 (περίπου) βολτ. κι εκεί η διαφορά ήταν αισθητή, σε σχέση με την απλή ego.
οχι δεν το ειπα με κακια.
απλα την μπαταρια την εχω 4 μηνες τουλαχιστον γι αυτο στο ειπα.
βεβαια το ποσο ατμο θελει ο καθενας ειναι αντικειμενικο.
εγω πχ γουσταρω τον πουλ στο σπιτι αλλα εξω προτιμω να βγαζει λιγοτερο!
σιγά μην πίστεψα πως μου κάκιωσες! :D
ξεχασες και την μικροτερη διαρκεια ζωης..
εεε δε βαριέσαι. μπαταρίες είναι, ούτως ή άλλως στους 8-10 μήνες θα πρέπει να αλλαχτούν. 1-2 μήνες λιγότερη ζωή δεν πιστεύω πως κάνει μεγάλη διαφορά. αν καλοσκεφτείς μάλιστα πόσα έχουμε ξοδέψει για πακέτα τσιγάρα...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
δε βαριέσαι. μπαταρίες είναι, ούτως ή άλλως στους 8-10 μήνες θα πρέπει να αλλαχτούν. 1-2 μήνες λιγότερη ζωή δεν πιστεύω πως κάνει μεγάλη διαφορά. αν καλοσκεφτείς μάλιστα πόσα έχουμε ξοδέψει για πακέτα τσιγάρα...

δεν εννοουσα τις μπαταριες αλλα τον ατμο !

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
οκ, λάθος κατάλαβα.
 αλλά και πάλι...

Χρήσιμο πινακάκι που είχε ανεβάσει ο KingGreece στην αρχή 10ο post
να σας λυθούν οι απορίες με τις eGo και τις αντιστάσεις  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
αρα το προτιμομενο σε εgo γι αυτο που λεμε ειναι 2-2.5ohm

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
το προτιμότερο είναι αυτό που μας ικανοποιεί, και μας αποτρέπει από το να ανάψουμε κ.τ

Το προτιμότερο είναι σαν πρόταση επί του συγκεκριμένου και δεν σε αποτρέπει αν θα ανάψεις
τσιγάρο ! αλλά να το σκέφτεσαι δεν σου κάνει καλό  :yes:


 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Όλοι αυτοί οι ατμοποιητές σχεδιάζονται για να δουλεύουν σε eGo μπαταρίες αλλά για πιο
καλή χρήση βγαίνουν και με Lr αντιστάσεις που ναι μεν έχουν περισσότερο ατμό αλλά
αδειάζουν και πιο γρήγορα τις eGo.
Η αντίσταση των 2.4 και 1.8 Ohm που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές αλλά τις έβαλα σε
provari και έπαιξα με τα volts από 3,7 - 4,2 την 1.8 Ohm και από 4,0 - 4,5 την 2.4 Ohm.
Μπορώ να πω ότι μου άφησαν εξαιρετική εντύπωση και σε πλούσιο ατμό αλλά και γεύση  :)

Πολύ εμπειρικά:
Τα 4 βολτ του πρόβαρι του Γιάννη, όπως και αρκετών άλλων μοδς δεν έχουν την ίδια απόδοση με τα 4 βολτ της εγκο, αλλά ΚΑΛΥΤΕΡΗ.
Για εγκο μπαταρίες, αν θέλετε δυνατό χτύπημα καλό είναι τα ομ να μην είναι πάνω από 1.8-2.2 ανάλογα με τον άτμο. Κάποιοι πυροβολάνε ακόμη και στα 2.4 και κάποιοι άλλοι στα 2.2 είναι ασθενικοί.
Για μένα είναι τυράνοια ένας άτμο στα 2.5 ομ με εγκο μπαταρίες, αν ο ίδιος κυκλοφορεί σε χαμηλότερες αντιστάσεις, όπως ο κρύσταλ αν ψάξεις λίγο. Μια εγκο παραπάνω στην τσέπη και λύθηκε το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Νομίζω μέχρι 2,8 ωμ πουλιέται αν δε κάνω λάθος.

Μέχρι στιγμής ναι Μάνο για αυτό και λέω στον πιο πάνω φίλο μιας και πιστεύω πως δεν μιλάει
για τον crystal αλλά για κάποιον άλλον  :yes:

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Έβαλα καινούργια κεφαλή 2,4 Ω και το Vmax την μετράει ακριβώς 2,4 Ω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix