vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa, FaniFox

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #930 στις: Οκτωβρίου 26, 2019, 14:13 »
Παντως από γεύση σκίζει! Στιβαρός επισης και δεν μου εχει κανει καμία διαρροή μεχρι στιγμής. Από κατανάλωση όμως τον βλέπω πίνει αρκετά ο άτιμος..Σε σχέση με doggy και kayfun  που ειχα συνηθίσει.

Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #931 στις: Οκτωβρίου 26, 2019, 14:37 »
Κάνεις τα ίδια στησίματα που έκανες στους άλλους δύο?

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #932 στις: Οκτωβρίου 26, 2019, 14:53 »
Ναι ακριβώς τα ιδια και παιζω με τα ιδια watt.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #933 στις: Οκτωβρίου 26, 2019, 23:05 »
Τους δύο που αναφέρεις, δεν τους είχα ποτέ, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Μπορώ να πω όμως ότι έχει την ίδια κατανάλωση με τον Siren 2 (με ίδιο στήσιμο εννοείται).
Μερικές φορές που χρησιμοποίησα λεπτότερο SS (0,26mm) και αναγκαστικά τα μισά watt, είχα και πολύ λιγότερη κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος konkouk

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #934 στις: Μαΐου 11, 2020, 12:17 »
Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!μετα απο 2 περιπου χρονια με βασικο ατμοποιητη τον siren 2 και με καποια μικρο προβληματα που είχα τον τελευταιο καιρο με υπερτροφοδοσιες, υγρασιες κτλ σκεφτηκα να ψαξω ενα mtl ατμοποιητη για να τον αντικαταστησω. Μετα απο πολυ ψαξιμο στο φορουμ κατεληξα αναμεσα στους hastur, hastur mini και true αλλα κλινω περισσοτερο στον hastur mini.Θελω εναν mtl χωρις διαρροες με τζουρα σαν του siren, καλη γευση και χτυπημα και οσο γινεται απροβληματιστο.Θεωρειται αυτη τη χρονικη στιγμη καλη επιλογη τον hastur mini;Έχετε καποιον αλλο να προτεινετε συμφωνα με τα παραπανω κριτηρια;Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #935 στις: Μαΐου 11, 2020, 14:15 »
Για μένα ο hastur είναι αναβάθμιση σε σχέση με τον siren. 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #936 στις: Μαΐου 11, 2020, 20:54 »
Ο Hastur mini είναι η μικρή εκδοση του μεγάλου του αδελφού.
22 mm διάμετρο και 2 ml χωρητικότητα, έναντι των 25 mm και 3,5 ml του μεγάλου.
Η βασική διαφορά τους όμως είναι οι επιλογές του αέρα.
Ο μεγάλος έχει 5 επιλογές αέρα (έως αεράτη τσιγαρίσια), ο mini έχει μόνο 3 επιλογές.

Και όπως είπε και ο Buliwyf, ο Χαστούρης είναι όντως λίγο καλύτερος από τον Siren 2.

Αποσυνδεδεμένος konkouk

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #937 στις: Μαΐου 11, 2020, 21:53 »
Εχω ψηθει αρκετα να παρω το μικρο για αρχη και βλεπουμε μετα για το μεγαλο.Κάτι άλλο σε mtl παιζει αυτην την περιοδο συμφωνα και με τα παραπανω κριτηρια που να ειναι καλυτερο σε συνολικη αποδοση απο αυτους τους δυο;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #938 στις: Μαΐου 12, 2020, 00:18 »
Για εμένα ο χαστουρ είναι μεγάλη φόλα. Πόσο μάλλον για 2020
Επειδή γίνεται σύγκριση με Siren μια και τους είχα και τους δύο, τον θεωρώ πολύ πιο κάτω.
Απλά ένας ρεβιουερ τότε τον παρουσίασε σαν αριστούργημα,έφαγαν πρόλογο πολλοι και μετά έτρεχαν να τον πουλήσουν.
Ταπεινή μου γνώμη με την ατμιστικη πείρα που έχω τώρα τον θεωρώ της πλάκας εντελώς και πραγματικά κακή αγορά

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #939 στις: Μαΐου 12, 2020, 09:40 »
Κοίτα, ο χαρακτηρισμός "φόλα" χωρίς αιτιολογία δεν λέει κάτι.
Και το ότι σήμερα είναι 2020, επίσης δεν λέει και κάτι.
Κάποιοι ατμοποιητές είναι πολλών ετών, αλλά παραμένουν σε υψηλή προτίμηση λόγω των καλών χαρακτηριστικών που διαθέτουν.

Και ο Siren 2 και ο Hastur, ανήκουν στην μικρομεσαία κατηγορία των ατμοποιητών. Και η τιμή στην οποία προσφέρονται, λογίζεται αρκετά τίμια.
Για κάποιους που θέλουν έναν απλό επισκευάσιμο, που δεν ενδιαφέρονται για ανάλυση γεύσεων τύπου 3 αστεριών Μισελέν, που θέλουν απλό και εύκολο στήσιμο μονής αντίστασης χωρίς την χρήση εξωγήινων συρμάτων, εξακολουθεί να αποτελεί πρόταση και επιλογή.
Και έχουν και καλούτσικο χτήπημα.
Κάτω από αυτές τις συνθήκες, η δική μου παρατήρηση είναι ότι πρόκειται για δύο σχεδόν αδέλφια, αφού η καμπάνα και το τανκ είναι ανταλλάξιμα μεταξύ τους. Και πως δακρύζουν (όχι διαρροή), που και που από το δαχτυλίδι του αέρα και χρειάζονται σκούπισμα.
Η διαφορά τους είναι πως ο Hastur δακρύζει λιγότερο και έχει περισσότερες επιλογές αέρα. Ίσως γι' αυτό ο Buliwyf τον χαρακτήρισε αναβάθμιση του Siren 2.

Να σημειώσω, ότι τους έχω ακόμα και τους δύο και τους χρησιμοποιώ όταν δεν ντριπάρω.
Αφού εμένα με ικανοποιούν, δεν βλέπω τον λόγο γιατί να υπολογίσω ότι σήμερα είναι 2020 και να τους παροπλίσω για να αγοράσω το τελευταίο μοντέλο ατμοποιητή. Πόσω μάλλον να τους χαρακτηρίσω φόλα και κακή αγορά γενικώς.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


[member=16961]konkouk[/member][/color][/url]
Όπως έγραψα, και οι δύο ανήκουν στην μικρομεσαία κατηγορία ατμοποιητών. Δεν θα σου προσφέρουν μεγάλη ανάλυση γεύσης, ατελείωτα ντουμάνια ή εξοντωντικό χτύπημα.
Έχουν και το ελάττωμα του δακρύσματος, το οποίο εμφανίζεται κυρίως στον Siren 2 και το μειώνεις αρκετά με καλό στήσιμο του βαμβακιού. 
Διάβασε και των δύο ατμοποιητών τα νήματα, που έχω γράψει αρκετά για τον λόγο του δακρύσματος.

Νεώτεροι MTL ατμοποιητές φυσικά και κυκλοφορούν στην αγορά, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να σου πεοτείνω κάποιον, επειδή δεν έχω δοκιμάσει κανέναν.
Πάντως μην σε πτοεί κάτι τέτοιο. Όλοι μας έχουμεε αγοράσει ατμοποιητές που τελικά δεν μας έκαναν και τους βάλαμε στην άκρη.
Θα τον βρεις λοιπόν και τον δικό σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2020, 10:14 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #940 στις: Μαΐου 12, 2020, 10:18 »
[member=10148]Λοξίας[/member]

Ακριβώς τα ίδια θα έγραφα, αλλά με γλίτωσες από τον κόπο!!! Ευχαριστώ!!  ;)
Πέραν της μικροδιαρροής (που εμένα ΔΕΝ μου παρουσιάστηκε στον Hastur) νομίζω ότι και η γεύση του είναι ένα κλικ πιο γεμάτη από του siren.
ΔΕΝ μπορώ τώρα να το επιβεβαιώσω, καθώς siren δεν έχω πλέον στην κατοχή μου, αλλά ο hastur μία στο τόσο σηκώνεται από τον πάγκο να παίξει κι αυτός λιγάκι, όταν το ματς το έχουν καθαρίσει οι βεντέτες και πρέπει να πάρουν τις ανάσες τους....

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #941 στις: Μαΐου 12, 2020, 13:29 »
Φολα δεν ειναι, αλλα σιγουρα δεν ειναι αυτο που ειχε παρουσιαστει. Κι εγω ετρεξα να τον παρω, δεν τρελαθηκα ποτε, αλλα ποτε δεν ειχα θεματα διαρροων περαν απο κανα δακρυσμα μετα απο τοσο καιρο με τα ιδια orings. Απλως εχει κακη αποδοση σε γλυκα, και τιμια στα καπνικα.

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #942 στις: Μαΐου 12, 2020, 13:36 »
Και εγώ είμαι ευχαριστημένος από τον Hastur χωρίς διαρροές με bubble τζαμακι των 5 ml, αν κάνεις σωστό στήσιμο είναι οκ.
Η γεύση του είναι πολύ καλή για τα λεφτά του.
Είχα δώσει τον Ares και τον αγόρασα το οποίο και εκ του αποτελέσματος το θεωρώ σωστή κίνηση.
Τώρα σχετικά με τον αν είναι παλιός θα πω ότι ο βασικός μου είναι ο Eviva v2 και τον θεωρώ top και  ας κυκλοφορεί χρονιά.
Και απλά για την ιστορία χωρίς να εκφέρω άποψη ούτε να θέλω να σχημάτισω εντυπώσεις πιο εύκολα βρίσκεις μεταχειρισμένο Dram 3 που έχει 170 ευρώ και είναι σχετικά πιο καινοθργιος παρα hastur.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #943 στις: Μαΐου 12, 2020, 16:36 »
Τα πιο πάνω μηνύματα είναι ενδεικτικά της μεγάλης εξατομίκευσης που επήλθε στο άτμισμα από το 2015 και μετά.
Από τους αρχετυπικούς clearomizers-φύσιγγες και τις EGO μπαταρίες του 2010 και 2011, περάσαμε σε κάτι σωλήνες-ψευτομοντάκια, σε κάποια καλύτερα (επανάσταση το Vamo -ακόμα δουλεύει!), απλησίαστα τα GG, καλύτερους clearomizers, ντρίπερς μέχρι την σαρωτική εμφάνιση των επισκευάσιμων. Που μετά το 2018 έχουν αρχίσει να βγαίνουν εκδόσεις προσανατολισμένες σε ξεχωριστές περιπτώσεις.
Δεν σου αρέσουν οι καπνικές γεύσεις; έχουμε ατμοποιητές για φρουτένιες.
Ούτε και αυτές σου αρέσουν; πάρε ατμοποιητή για γλυκές.
Ούτε και αυτές θέτε; έχουμε ατμοποιητές για τάρτες.
Τι θέτε; τίποτε δεν θέτε; ε, τότε βάλε σκέτη βάση ρε αδερφέ!
Απ' όλα έχει ο μπαχτσές! Και καλά που έγιναν έτσι!

Στο κάτω κάτω είμαστε ατμιστές. Ο σκοπός της απαλλαγής από το τσιγάρο επετεύχθη.
Και αν κάποιοι θέλουν να έχουν το άτμισμα χόμπυ αναζήτησης γεύσεων, πειραματισμών και συνεχών δοκιμών, "μαγκιά τους" ρε παιδιά.
Αφού μένουν μακριά από το τσιγάρο και "καμποϋλίκι" τους, θα έλεγα... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12