vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

593 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Buliwyf, Ηρακλης, manoslykos, tibolaso, Jorge, Milarepa

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #900 στις: Οκτωβρίου 09, 2017, 21:49 »
Δευτερώνω και σου παραθέτω και το σχετικό νήμα με την παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #901 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 03:37 »
Παιδιά ψήνομαι για αγορά αεράτου dripper. Συνήθως το πνευμονικό μου στήσιμο είναι κάπου στα 0,25, 0,3 ωμ, διπλή clapton αντίσταση, 40-50 watt. Δεν έχω ανέβει στα 100+, (δεν παίρνω κι όρκο ότι ποτέ δεν θα πάω βέβαια  :tongue_smilie:)
Γλυκοκοιτάζω διάφορους, με σειρά προτεραιότητας i) Medusa reborn, ii)goon 1.5 sxk ( δεν δίνω 60 για τον ορίτζιναλ όσο καλός κι αν είναι), iii) Obs Cheetah II, iv) Limitless 24 rda, v) the troll v2

Προφανώς δεν περιμένω από έναν να μου πει γνώμη για όλους, αλλά συνδυαστικά μήπως μπορείτε να βοηθήσετε στο αν δεν ταιριάζει κάποιος από αυτούς στο προφίλ μου (είναι ακόμα πιο αεράτος ας πούμε), ή αν κάποιος είναι ψιλομάπα/ ξεπερασμένος σε σχέση με τους άλλους, ή αν μου διαφεύγει κάποιος πολύ καλός;

Προφανώς στην κατάσταση που είμαστε τώρα, αγορά από Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #902 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 05:33 »
Ριξε και μια ματια και σε αυτους αν θες να διαθεσεις κατιτις παραπανω( αξιζει κατεμε) : 
Cosmonaut rda (ακριβος αλλα ισως οτι καλυτερο εχει βγει σε 24αρη side airflow κατα την αποψη μου. Γευση-smooth τζουρα ασυγκριτη
Recoil : Πανω κατω τα ιδια με τον απο πανω. 

Σε αυτους που ανεφερες απο θεμα budget θα σου προτεινα Dead Rabbit, κανει οτι κανουν κ οι απο πανω + squonk με τα μισα λεφτα.

Ο goon 1.5 μετριος, πολυ αερατη τζουρα, αν θες κατι σε goon τσεκαρε τον παλιο. (Sxk κλωνο χωρις τυψεις, οι τυποι εχουν κανει 150 απατεωνιες για να τους στηριξεις κιολας)

Ο troll φιλοτιμος, πολυ αερατος κ αυτος με μετρια-καλη γευση.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #903 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 10:11 »
αποψη μου πας για dead rabbit η pulse 24 και εισαι και μεσα στο μπατζετ

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #904 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 10:17 »
Dead rabbit για budget dripper σε αυτά που ζητάς αλλά με καπάκι απο SS μόνο(το ασημί ή το μαύρο),τα άλλα χρώματα είναι απο αλουμίνο και ανεβάζουν τρελές θερμοκρασίες

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #905 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 09:27 »
Υποτίθεται ότι τους αλουμινένιους τους φτιάχνουν με αυτό το υλικό για να μη ζεσταίνονται, κι αν ζεσταθούν με το αλουμίνιο θα μπορέσουν να αποβάλουν συντομότερα τη θερμότητα, όχι;

Πάντως ο ss dead rabbit μου θέλει πολύ χοντρά σύρματα και ρεύμα για να ζεσταθεί σε σημείο να ενοχλεί, με τα απλά 24άρια που τον στήνω συνήθως και στα 40-50 watts που τον δουλεύω ίσα ίσα που αισθάνεται μια ζεστούλα στις απανωτές. Τον προτείνω ανεπιφύλακτα κι εγώ στον φίλο που ψάχνει οικονομικό και πολύ αξιόλογο dripper, κατ' εμέ είναι ανώτερος κι απ'τον ίδιο τον goon.. :)

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #906 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 13:04 »
Αλουμινιο συνηθως βαζουν σε περιεργα χρωματα κτλ γιατι το κανουν anodized και ξεβαφει πιο δυσκολα..

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #907 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 13:39 »
[member=4133]makis206[/member] οι αλουμινένιοι ζεσταίνονται πολύ πιο εύκολα αλλά υποτίθεται οτι κρυώνουν και πιο γρήγορα όπως τα λες,το θέμα είναι οτι μόλις ζεσταθούν αλλοιώνεται και η γεύση.
Τώρα ανάλογα το υγρό μπορεί να σου ταιριάξει πχ.εμένα το snake bite μου αρέσει πάρα πολύ στον mad dog έτσι όπως το δίνει αλλά στα γλυκά μου τα χαλάει όλα μόλις ζεσταθεί και με όχι τα κλασσικά γομάρια coils που συνήθως παίζω.
Τώρα ποιοτικά το αλουμίνιο σε πολλούς ατμο ξεβάφει και όχι μόνο κινέζικους.Δεν θα έλεγα οτι είναι ότι καλύτερο

ο dead rabbit θέλει γομάρια coils όπως όλοι στην κατηγορία του,οι fused μου αρέσουν πάνω του.Ιδανικό στήσιμο να τραβάτε τα coils όσο πιο έξω γίνεται απο την βάση λίγο πριν ακουμπήσουν το καπάκι.

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #908 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 22:40 »
Entheon εχει δοκιμασει καποιος σε κλωνο?

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #909 στις: Νοεμβρίου 06, 2017, 09:50 »
ερώτηση-απορία κατόχου hadaloκλώνου:

Entheon vs The Flave 22 vs The Flave 24.

με δεδομένα τα εξής:
-γουστάρω γεύση και αγέρα του hadaly με kanthal 28GA, 2πλο παράλληλο, 3mm πυρήνα, 5 στροφές, στα περίπου 0.6Ω με μηχανικό squonk.
-δε γουστάρω να σκουπίζω ζουμιά όπως τώρα. Έστω αυτά τα λίγα.
-μου τη δίνουν οι βίδες -και τα στρουμφάκια- με τα κλαπέτα του κλώνου (δε γνωρίζω πως είναι ο μαμά) που δυσανασχετούν με το 28GA και γενικά με τα ψιλά συρματάκια.

οι συνήθεις ύποπτοι παρακαλώ απλώστε τις απόψεις σας.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #910 στις: Νοεμβρίου 06, 2017, 10:05 »
Advken Gorge

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #911 στις: Νοεμβρίου 06, 2017, 10:37 »
Ο Entheon δεν έχει τον αέρα του Hadaly. Είναι πιο σφιχτός. Αέρα παίρνει μονο με τα τοπ καπ που έφτιαξε η Vapersboutique και ιδίως με το Cyclops chuff cap. Κοστίζει βεβαια όσο ένας κλώνος. Flave 24 ψιλοαδιάφορος αν και σταθερότατος σε καθημερινή bf χρήση. Flave 22 δεν εχω δοκιμάσει. Κατόπιν των ανωτέρω θα συμφωνήσω με τον από πάνω ;D

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #912 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:54 »
Επειδή και εγώ προσανατολίζομαι για πρώτο driper τον dead rabbit ,παίζει μόνο με διπλή αντίσταση η μπορεί και μονή χωρίς πρόβλημα?
Και με τι αντιστάσεις αποδίδει καλύτερα?
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #913 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:58 »



Δεν θα τον αγόραζα για μονή πάντως....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #914 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:58 »
Με διπλή είναι απίθανος,για μονή είναι αρκετά tricky και όχι τίποτα ιδιαίτερο

YΓ. αν τον θες για μονή ,πάρε με χρωματιστό καπάκι που είναι αλουμινένιο.Αποδίδει πολύ καλύτερα στην μονή

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem