vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5235 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 15:37 »
Με ολες τις μπαταριες που εχουν καλη πορεια , αυτο ακριβως βλεπουμε.
Απο παλια...


Το ιδιο εγινε και με τις AW 2000 , το ιδιο εγινε και με τις VTC5...


Ετυχε μια στραβη........  Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι...


Μονο μια λυση μπορω να δωσω και την εχουμε δωσει πολλες φορες εδω μεσα.


Αγοραζουμε απο γνωστα καταστηματα , με τα οποια θα μπορεσουμε να βρουμε την ακρη σε μια στραβη.


Η LG εκοψε την παραγωγη.  Ετσι εγραψαν καποιοι εδω και σε αλλα sites.
Eγω να πω την αληθεια δεν το ειδα πουθενα σαν ανακοίνωση απο την εταιρια , αλλα δεν εχω και κανενα λογο για να μη πιστεψω το τι εγραψε καποιος που εχει δει αυτη την ανακοινωση.


Οποτε αφου μια απο τις κορυφαιες σε ζητηση μπαταριες δεν υπαρχει στην αγορα , τοτε πολλοι θα ειναι αυτοι που θα προσπαθησουν να εκμεταλλευτούν αυτη την ελλειψη......
Σαν αποτελεσμα καποιοι απο ΄μας να την πατησουν...




Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5236 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 15:39 »
Μα δεν την αγόρασα από το εξωτερικό .από το fabvape.gr την πήρα και πιστεύω είναι καλό να το διαδοσουμε γιατί μπορεί να την πάτησαν και άλλοι έτσι .Θα επικοινωνήσω μαζί τους μπας και βγάλω άκρη .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5237 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 15:48 »
Θα βρεις λυση φιλε μου.
Και τα καταστηματα αγοραζουν και πουλανε.
Δεν μπορεις να τους δωσεις 100% την ευθυνη...


Με το καταστημα αυτο ομως , μαλλον θα βρεις τη λυση...

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5238 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 15:51 »
Δεν τους δίνω την ευθύνη απλά θεωρώ προσωπικά απαράδεκτο να μην ενημερώνουν όσους πήραν αυτή την παρτίδα ότι είναι ελαττωματική. Δηλαδή εγώ αν δεν ήμουν γραμμένος εδώ και δεν έχω ξανά δουλέψει με mod και μπαταρίες θα νόμιζα ότι όλα είναι μια χαρά .ωστόσο μπορεί να μην βγήκαν όλα τα κομμάτια ελαττωματικά για αυτό και δεν ενημερωνουν εκεί τους δικαιολογώ .Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια όλους :))))

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5239 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 16:16 »
Σιγά μην κοιτά το κάθε κατάστημα τι παρτίδα/παρτιδες τους έστειλε ο εισαγωγέας  (τι έπιασε το χέρι του), τι stock είχαν ήδη στην αποθήκη/ράφι και απο ποια παρτίδα έχουν δώσει στον Κώστα/Μήτσο/Τάκη ώστε να τον ενημερώσουν. Ελάτε λίγο στην θέση τους παιδιά, ούτε υπερκαταστήματα τύπου amazon δεν μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον τα εδώ καταστήματα που έχουν 1-3 άτομα προσωπικό μαζί με τον ιδιοκτήτη. Πόσο μάλλον όταν το πρόβλημα είναι πρόβλημα "επιδόσεων" και όχι ασφάλειας (πχ να κάνουν μπαμ)


Όταν ξέρουν ότι την HG2/30Q/κλπ την δίνουν με κλειστά μάτια γιατί παίζει χωρίς προβλήματα, απλά την "δίνουν με κλειστά μάτια" σε όποιον ζητά "κάτι καλό".



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5240 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 17:16 »
Σωστα κατα το 50% αυτα που εγραψες φιλε μου .
Οσο κι αν φαινεται παραξενο , υπαρχουν καταστηματα που ελεγχουν τις μπαταριες .
Το οτι ειναι 1-3 ατομα και οχι 100 , δεν παιζει ρολο.
Αντιθετα τα καταστηματα ειναι ικανα να κανουν ελεγχο σε 100 μπαταριες πολυ πιο ευκολα απο το -- Αmazon -- που εχει ολοκλυρες παλετες...


Το να μηξερεις απο που αγοραζεις ειναι καπως δυσκολο.
Το να γινει ενα λαθος ομω μια φορα , ειναι το πιο ευκολο και κανεις πιστευω δεν φορτωνει ολη την ευθυνη στο καταστημα .
Κι αυτοι σε καποιους αλλους ειναι πελατες...

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5241 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 17:46 »
Να κάνω και εγώ μια εξπρές ερώτηση, χωρίς να έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες, λόγω φόρτου εργασίας.
Έχω παραγγείλει ένα Cloupor 50w, τι μπαταρίες θα προτείνατε?
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5242 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 17:48 »
Έβγαλα άκρη τελικά .μου προτείνουν vtc5 ή efest.τι προτείνετε ?

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5243 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 17:54 »
@chilli
Παρε αν βρεις Samsung 30q  3000mah

@apostolisk4
Ποια efest ακριβως? Ποσα mah? Να ξερεις η efest δεν ειναι παραγωγος εταιρεια απλα βαζει το οναμα της απο πανω. Απο κατω απο το περιτυλιγμα μπορει να ειναι οτιδηποτε.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5244 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 18:00 »
Σωστα κατα το 50% αυτα που εγραψες φιλε μου .
Οσο κι αν φαινεται παραξενο , υπαρχουν καταστηματα που ελεγχουν τις μπαταριες .
Το οτι ειναι 1-3 ατομα και οχι 100 , δεν παιζει ρολο.
Αντιθετα τα καταστηματα ειναι ικανα να κανουν ελεγχο σε 100 μπαταριες πολυ πιο ευκολα απο το -- Αmazon -- που εχει ολοκλυρες παλετες...


Το να μηξερεις απο που αγοραζεις ειναι καπως δυσκολο.
Το να γινει ενα λαθος ομω μια φορα , ειναι το πιο ευκολο και κανεις πιστευω δεν φορτωνει ολη την ευθυνη στο καταστημα .
Κι αυτοι σε καποιους αλλους ειναι πελατες...
Κάποια καταστήματα λοιπόν δεν ελέγχουν καθόλου. Κάποια άλλα που ελέγχουν είτε δεν έλεγξαν καλά, ή έλεγξαν και εις γνώση τους είτε τις πούλησαν είτε έβαλαν ταμπέλα "out of stock" και τις επέστρεψαν πίσω στον προμηθευτή.


Συνεπώς ποια από αυτά τα καταστήματα που είτε τις πούλησαν με άγνοια είτε με "δόλο" εξαπάτησης θα ενημέρωναν τους πελάτες ?



Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν, είναι το πιο εύκολο, αλλά εγώ θεωρώ ότι όσα πούλησαν από την σκάρτη παρτίδα το έκαναν από άγνοια και όχι από δόλο. Αυτά λοιπόν τα μαγαζιά που πούλησαν εν αγνοία τους "σκάρτες" λες να έχουν κρατήσει ιστορικό των παρτίδων και των πελατών, είτε online είτε επιτόπου λιανικής ?  ???



Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5245 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 18:11 »
Δεν μου είπαν ακριβώς .σκέτο efest έγραψαν . στο σαιτ τους εχει στα 2500 mah δύο μωβ 18650 .

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5246 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 18:13 »
Ας μου θυμίσει κάποιος την LG HG2 και την Samsung 30Q μέχρι πόσο μπορούμε να τη ξεφορτίσουμε;
Η μπαταρίες παίζουν σχεδόν πάντα στο vtc εκεί αν δεν κάνω λάθος όταν θέλει φόρτιση βγάζει μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5247 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:29 »
@apostolisk4
Παρε την VTC5!!! Αλλα υπαρχουν και μαιμουδες...

@Alxhmisths
Oταν θελει φορτιση αναβοσβηνει το εικονιδιο της μπαταριας και αυτο γινεται στα 3.3 Volts. Oποτε την φορτιζεις τοτε αλλα και 20-30 τζουρες να παρεις δεν εγινε και τιποτα (θα σε παει στα 3.24 ισως και παραπανω).

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5248 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:39 »
Έκανα λαλακια αυτό που πήρα από τον ηλεκτρολόγο για προστατευτικο μπαταριας είναι χοντρό και στο vtc mini δεν κλείνει το καπάκι και στον αρνητικό πόλο που είναι flat δεν κάνει επαφή.
Που μπορώ να βρω τα κατάλληλα σε Ελλάδα ή εξωτερικό

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #5249 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:46 »
http://e-steamer.com/diy/3d-battery-wraps
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=71&product_id=1506
Δεν ξερω αν ειναι τρομερη μπαταρια, LG INR18650 MJ1 3500mah (που μαλλον ειναι), η, η τελευταια αναβαθμιση στο provari radius  βελτιωνει τους χρονους αναμονης.Απο το πρωι   0700 εως τωρα (2200) πιπιλα, και ειναι πιο πανω απο το μισο ο δεικτης μπαταριας ( 14w , 1ωμ)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2016, 22:12 από panagosg »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix