vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr, Tem, jtheogr

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1485 στις: Απριλίου 24, 2016, 00:24 »
Εχω τον ατμοποιητη ενα 4μηνο. Ειχα παρει και το dripper κουστουμι τοτε αλλα μονο μια φορα ασχοληθηκα με αυτο (και για πρωτη φορα να ντριπαρω γενικα, αφου εδω ειχα ρωτησει απο που και πως να σταζω  :)) )
Δεν ξαναασχοληθηκα γιατι στη δουλεια δε με βολευει το σταξιμο οποτε τανκατος.

Ξαναεστησα ως ντριπερ μετα απο τοσο καιρο και απορω γιατι δεν το εκανα συχνοτερα.

Ερωτηση τωρα. Ποιο πολυ γενικα για τους dripper, αυτο με τις αμεσες και ευκολες αλλαγες στις γευσης να μου το εξηγησει καποιος. Δε κανω κατι καλα?
Θυμαμαι οταν τον εστησα τοτε οταν στεγνωνε δοκιμασα να αλλαξω γευση (δεν αλλαζα βαμβακι) αλλα τελικα επερνα και την προηγουμενη γευση, πρεπει να αλλαξα 2-3 υγρα και στο τελος πηρα εναν αχταρμα. 
Κανω ενα ωραιοτατο λεμονακι (lemon cake) εχω μια αποδοση στο Θεο αυτη τη στιγμη και δε μου παει να το χαλασω.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1486 στις: Απριλίου 24, 2016, 00:34 »
Κατοχος απο σημερα και γω!0,28 συρμα,2αρι πυρηνα1,3 αντισταση.Πρωτες τζουρες με castlelong και εχω να πω ενα πραγμα,παρτε ολοι eviva!οτι και να πω ειναι λιγο,σαν να κανω ενδοφλεβια το υγρο!πιστευω πετυχα κ το στησιμο μου,με τον καιρο που θα του παρω τον αερα πιστευω θα μου δωσει τα μεγιστα!τι αλλο προτινεται απο στησιμο?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1487 στις: Απριλίου 24, 2016, 08:45 »
Εχω τον ατμοποιητη ενα 4μηνο. Ειχα παρει και το dripper κουστουμι τοτε αλλα μονο μια φορα ασχοληθηκα με αυτο (και για πρωτη φορα να ντριπαρω γενικα, αφου εδω ειχα ρωτησει απο που και πως να σταζω  :)) )
Δεν ξαναασχοληθηκα γιατι στη δουλεια δε με βολευει το σταξιμο οποτε τανκατος.

Ξαναεστησα ως ντριπερ μετα απο τοσο καιρο και απορω γιατι δεν το εκανα συχνοτερα.

Ερωτηση τωρα. Ποιο πολυ γενικα για τους dripper, αυτο με τις αμεσες και ευκολες αλλαγες στις γευσης να μου το εξηγησει καποιος. Δε κανω κατι καλα?
Θυμαμαι οταν τον εστησα τοτε οταν στεγνωνε δοκιμασα να αλλαξω γευση (δεν αλλαζα βαμβακι) αλλα τελικα επερνα και την προηγουμενη γευση, πρεπει να αλλαξα 2-3 υγρα και στο τελος πηρα εναν αχταρμα.
Κανω ενα ωραιοτατο λεμονακι (lemon cake) εχω μια αποδοση στο Θεο αυτη τη στιγμη και δε μου παει να το χαλασω.

Ntin φιλε μου , δυστυχως δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα και το κακο ειναι οτι δεν εχει αναφερθει μεχρι σημερα..........
Αλλαγη γευσης αμεσως , θα εχεις με φιτιλι και οχι με βαμβακι.
Ειναι λαθος το οτι αλλαζει η γευση στον dripper ή σε τανκατο ατμ/τη στημενο με βαμβακι.
Γενικα σε ολους τους ατμ/τες και οχι μονο στον Eviva.




Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1488 στις: Απριλίου 24, 2016, 11:07 »
Σ'ευχαριστω Βασιλη.
Ακουγα-διαβαζα για τις αμεσες αλλαγες γευσης στους drippers και μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το καταφερα.
Οταν ξεκινησα τους επισκευασιμους πριν ενα χρονο ειχαμε μπει για τα καλα στην "βαμβακενια φυτιλοαντισταση" οποτε δεν ασχοληθηκα ποτε με φυτιλι.

Οποτε αμεσες αλλαγες γευσεων μονο με φυτιλι ή mesh.

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1489 στις: Απριλίου 24, 2016, 12:07 »
Καλόατμιστος να είναι chris03.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1490 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:28 »
Σ'ευχαριστω Βασιλη.
Ακουγα-διαβαζα για τις αμεσες αλλαγες γευσης στους drippers και μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το καταφερα.
Οταν ξεκινησα τους επισκευασιμους πριν ενα χρονο ειχαμε μπει για τα καλα στην "βαμβακενια φυτιλοαντισταση" οποτε δεν ασχοληθηκα ποτε με φυτιλι.

Οποτε αμεσες αλλαγες γευσεων μονο με φυτιλι ή mesh.


Ναι φιλε μου.
Σε φιτιλι και mesh ειναι αμεση η αλλαγη γευσης.
Σε πολλους drippers υπαρχει η δυνατοτητα να βαλει καποιος mesh και μαλιστα πολυ ευκολα.
Οπως για παραδειγμα στον Eviva.
Το κακο ειναι οτι πρεπει να στηθει με το SScup .
Και στο κεραμικο μπαινει , αλλα στο SS cup ειναι πολυ πιο ευκολο.
Το κακο ειναι οτι θα πρεπει να εχει και βαμβακι απο κατω ωστε να κλεινει τη τροφοδοσια σε στυλ τανκ .
Σαν dripper ομως δεν υπαρχει προβλημα............

Τωρα το χτυπημα ............................................... μαλλον θα ειναι καπως αδυνατον να το αντεξεις............


Αχιλλεα , τωρα το απογευμα θα βρεθω με το Χρηστο.
Θα τον δοκιμασεις .................... για να συγκρίνετε............χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1491 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:31 »
Σ'ευχαριστω Βασιλη.
Ακουγα-διαβαζα για τις αμεσες αλλαγες γευσης στους drippers και μου εκανε εντυπωση γιατι δεν το καταφερα.
Οταν ξεκινησα τους επισκευασιμους πριν ενα χρονο ειχαμε μπει για τα καλα στην "βαμβακενια φυτιλοαντισταση" οποτε δεν ασχοληθηκα ποτε με φυτιλι.

Οποτε αμεσες αλλαγες γευσεων μονο με φυτιλι ή mesh.
 
Εγώ πάντως αυτό που κάνω όταν βαριεμαι και θέλω να δοκιμασω 2-3 υγρά είναι,να έχω ένα μπουκαλάκι σκέτη βάση 0νικη και μετά από κάθε υγρό κάνω 1ml  και καθαρίζει η γεύση κατά 80%. 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1492 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:49 »
Να κανω και ενα update για το dripper mode στον εβιβα.
Μιας και Δευτερα αυριο οποτε δουλεια, αλλαξα ενα βαμβακι και το γυρισα σε τανκ. Ιδιο υγρο (ενα lemon cake απο green vapes).
Επεσε καποια κλικ κατω η αποδοση. Και παλι φοβερη ειναι αλλα νομιζω ως dripper ειχε απογειωθει η αποδοση του ατμοποιητη.

Ως dripper εχουμε καπως αυξημενη καταναλωση υγρου ή ρουφηξα πιο πολυ απο τον ενθουσιασμο μου απο την αποδοση? Μου φανηκε πως κατεβηκε αρκετα το μπουκαλακι για 1-2 μερες που εσταζα...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1493 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:50 »
Απορίες:

1. Μπορείς να έχεις access στο deck χωρίς να αδειάσεις το υγρό;
(κάτι διάβασα πως η καμπάνα βιδώνει αντίθετα αλλά δεν κατάλαβα)

2. Μπορείς να κάνεις πολύ χαλαρές σε ένταση τζούρες (πχ Phenomenon,
Cloud One) και να έχεις "καλή" αίσθηση/γεύση/ποσότητα ατμού  ή θέλει
περισσότερη δύναμη; (πχ Τηλέμαχος, Kayfun Mini V3)

3. Από θόρυβο όταν ρουφάς πως τα πάει σε σχέση με Phenomenon / Cloud One;
Τίποτα σφυρίγματα ή κάτι άλλο ενοχλητικό; Το πολύ βαβμάκι εσωτερικά δεν βγάζει
διάφορους χαμηλούς περίεργους θορύβους;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1494 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:55 »
1. Οχι

2. Ετσι ατμιζω παντα εγω και ερχετε με ενταση η γευση.

3. Ακουγετε ο αερας απο τις εισαγωγες του. Οχι κατι το ενοχλητικο. Σε σχεση με φαινομενο ναι ακουγετε. Αερας ομως οχι σφυριγμα.

:)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1495 στις: Απριλίου 24, 2016, 17:09 »
Να κανω και ενα update για το dripper mode στον εβιβα.
Μιας και Δευτερα αυριο οποτε δουλεια, αλλαξα ενα βαμβακι και το γυρισα σε τανκ. Ιδιο υγρο (ενα lemon cake απο green vapes).
Επεσε καποια κλικ κατω η αποδοση. Και παλι φοβερη ειναι αλλα νομιζω ως dripper ειχε απογειωθει η αποδοση του ατμοποιητη.

Ως dripper εχουμε καπως αυξημενη καταναλωση υγρου ή ρουφηξα πιο πολυ απο τον ενθουσιασμο μου απο την αποδοση? Μου φανηκε πως κατεβηκε αρκετα το μπουκαλακι για 1-2 μερες που εσταζα...


Οχι παλικαρι μου.........
Ο dripper δεν θα καταναλωσει παραπανω με το ιδιο στησιμο.
Εσυ ............ κροκοδειλιασες.............. :))


Απορίες:

1. Μπορείς να έχεις access στο deck χωρίς να αδειάσεις το υγρό;
(κάτι διάβασα πως η καμπάνα βιδώνει αντίθετα αλλά δεν κατάλαβα)

2. Μπορείς να κάνεις πολύ χαλαρές σε ένταση τζούρες (πχ Phenomenon,
Cloud One) και να έχεις "καλή" αίσθηση/γεύση/ποσότητα ατμού  ή θέλει
περισσότερη δύναμη; (πχ Τηλέμαχος, Kayfun Mini V3)

3. Από θόρυβο όταν ρουφάς πως τα πάει σε σχέση με Phenomenon / Cloud One;
Τίποτα σφυρίγματα ή κάτι άλλο ενοχλητικό; Το πολύ βαβμάκι εσωτερικά δεν βγάζει
διάφορους χαμηλούς περίεργους θορύβους;

Ευχαριστώ


1)   Οχι.  Ειναι ομως πολυ εκολο το να ασειασεις το υγρο του Eviva.   Πολυ ευκολο.......
2)   Οποιαδηποτε κι αν ειναι η τζουρα σου , η γευση θα ειναι εκει.   Αερατη τζουρα ομως εχει και ο τηλεμαχος.  Και ο Τηλε εχει τη τζουρα του C1-Φαινο.   Στον Eviva με τερμα ανοικτο τον αερα , δεν θα εχεις την ποσοτητα του αερα που θα εχεις με τους Τηλεμαχο - Φαινομενο - C1.
3)   Εχει θορυβο και οπως εγραψε και ο Ntin πιο πανω , ειναι αερας και οχι σφυριγμα.

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1496 στις: Απριλίου 25, 2016, 11:07 »
Πανευτυχής κατοχος του Eviva εδω και 10 μερες  :_love_heart: . Μηνες ηθελα να τον αποκτησω αλλα φοβόμουνα μηπως τα βρω σκουρα με το στησιμο του , λόγο κεραμικου και την τοποθετηση βαμβακιου , ειχα ομως καλο δασκαλο !!! τον μπαμπα του , οπου του εκανε και το πρωτο στησιματακι του και εφυγα απο εκει οπως φανταζομαι και οι περισσοτεροι που τον πηρανε ,  με το γνωστο χαμογελο  . 
Ενα μπραβο τεραστιο στα παιδια για το δημιουργημα τους , για την εξυπηρετηση , το χιουμορ και για τον καφε !!! 

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1497 στις: Απριλίου 25, 2016, 18:08 »
 :'( Εσύ είχες τον μπαμπά του και σου τον έστησε, εγώ τι θα κάνω τώρα που πριν το πρώτο στήσημο πήγα να λιμάρω το κεραμικό και το...έσπασα μαμώτο! :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1498 στις: Απριλίου 25, 2016, 18:15 »
Το κεραμικό φίλε για να ανοιχτή σωστά και χωρίς κόπο..θέλει dremel και ένα τέτοιο σετάκι https://www.fasttech.com/p/1375401 και σώθηκες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1499 στις: Απριλίου 25, 2016, 18:41 »
Δεν ανεβάζεις και μια φωτογραφία να δούμε ποιο ακριβώς είναι το ντρέμελ; Στην αναζήτηση Γκουγκλ βγάζει πολλά και διάφορα.

sent from my Amstrad CPC6128


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix