vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1200 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 04:11 »
Έχω παρατηρήσει κάποιες φορές, ότι το βαμβάκι που είναι στο ντεκ απο την απέναντι πλευρά της τροφοδοσίας υγρού, να είναι πιο σκουρόχρωμο απ΄ότι στην πλευρά με την τροφοδοσία υγρού.
Η ερώτηση έγκειται στο αν συμβαίνει και σε άλλους χρήστες του εβιβα αυτό το φαινόμενο και στο αν υπάρχει κάποια εξήγηση.


Αυτό το παρατηρησα τον τελευταιο καιρό και εγω αλλά ειμαι σιγουρος πώς συμβαινει καιρό τωρα.
Η εξηγηση που μου ερχεται στο μυαλό ειναι πώς η μεριά του βαμβακιου που βρισκεται στην τρυπούλα εισαγωγης του υγρού, ανανεώνεται συνεχώς με φρέσκο υγρό κάθε φορά που τραβάμε τζουρα.
Προφανώς η άλλη πλευρά που δεν εχει τρυπούλα γίνεται, πώς να το πώ, η ''αποχευτευση'' του λιμνάζωντος υγρού.Και αυτο που μου ηρθε μόλις τώρα στο μυαλό ειναι το γεγονός πώς 1 χρονο τώρα με τον εβίβα ποτέ δεν μου εχει αλλάξει το χρώμα στο υγρό καθως τελειώνε το τάνκ, κάτι που συμβαινει με έναν άλλο ατμό που έχω, που όμως έχει δύο τρυπούλες εισαγωγής υγρού και όχι μία που έχει ο εβίβα.
Άρα αν ειχε και δευτερη τρυπούλα ο εβιβα θα πέρναγε  στο τανκ υγρό από την φυτιλοαντίσταση και θα άλλζε χρώμα στα υγρά μας, καθώς η φυτιλοαντισταση με την χρήση παλιώνει.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1201 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 05:56 »
Aν μαυριζει το υγρο , φταιει το στησιμο.
Σε ενα προηγουμενο ποστ , εγραψα οτι το βαμβακι μαυριζει , γιατι δεν περναει σωστα το υγρο και ετσι δεν υπαρχει σωστη τροφοδοσια και απο τις δυο πλευρες.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1202 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 11:37 »
Αυτό το (πρόβλημα) το είχα και εγώ,μέχρι που μου ήρθε στο μυαλό να κάνω κάτι πολύ εύκολο και λογικό.
Όπως λέτε και σεις,αυτό γίνεται γιατί η πίσω πλευρά δεν έχει τόσο καλή τροφοδοσία όσο η μπροστά.
Γι αυτό λοιπόν το κομμάτι του βαμβακιού που βγαίνει από την αντίστασή και πηγαίνει στην μεριά  όπου βρίσκεται η τρύπα,όπως το κατεβάζουμε για να το στρώσουμε στο ντεκ,
μόλις περάσει την τρύπα εισαγωγής υγρού και φτάσει στην βίδα για να το γυρίσουμε και να το
ξαναβάλουμε στο ντεκ,εκεί το χωρίζουμε στα δυο,και το ένα κομμάτι το περνάμε πίσω από την βίδα,
για να βγει στην πίσω μεριά του ντεκ,και το άλλο το συνεχίζουμε κανονικά όπως θα κάναμε και πριν.
Με αυτό τον τρόπο το μέρος του βαμβακιού που βρέχεται από την τρύπα,να μπορεί να μεταφέρει
πιο εύκολα το υγρό στο πίσω μέρος του ντεκ.
Απο την μέρα που το κάνω έχει σταματήσει εντελώς το φαινόμενο που περιγράφεται
Δεν έχω και τα μέσα να γυρίσω και ένα βιντεακι,αλλά όταν μπορέσω θα το κάνω με το κινητό και ότι βγει  ::) !!

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1203 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 23:00 »
Το σύρμα NiFe στον εβίβα πώς θα αποδώσει άραγε;
Πιθανότατα τέλεια, πάνω στο κατάλληλο μοντ.
Τελικά το μπέρδεμα με τα σύρματα γίνεται επειδή τα μοντάκια δεν είναι όλα καλά προετοιμασμένα για δεχτούν τέτοια σύρματα.
Αν το μοντ δεν επιτρέπει στο σύρμα να λειτουργήσει καλά, τότε το σύρμα και ο ατμοποιητής δε φταίνε.
ή κάποιοι ατμοποιητές απλά δεν αποδίδουν καλά με έλεγχο και τον τρόπο που ο έλεγχος δίνει το ρεύμα.


Μπορούμε να μιλάμε για ώρες, αλλά παραμένοντας στον εβίβα, ναι, με μοντάκι που δουλεύει καλά το ni200 δουλεύει πολύ καλά, μισή ιδέα πιο κάτω με το τιτάνιο. Αν όμως έχουν ασταθή απόδοση στον έλεγχο, ή αν ο έλεγχος με αναγκάζει να έχω συνέχεια το νου μου στις ρυθμίσεις, κάνθαλ, nichrome και όλα καλά.
Ισως ακόμη και με το σαβουρόσυρμα το χύμα της ΦΤ να δουλέψει καλά. Αυτό όμως ας το τολμήσει κάποιος άλλος


Στο είχα υποσχεθεί κορίτσι και ήρθε η ώρα...  :)


το NiFe30 dicodes είναι εξαιρετικό σύρμα και το δείχνει και στον eviva σε μακρόσυρτη εισπνοή ...
.....τα συν της θερμοκρασίας είναι γνωστά και σε γεύση κοντά με kanthal αν δεν ξεφύγεις σε χρόνο εισπνοής.


Εγώ λοιπόν θα παίζω μόνο με SS τανκ και TC .....έτσι θα χαίρομαι τον ατμοποιητή από εμφάνιση με σταθερό άτμισμα και χωρίς να φοβάμαι μην τελειώσει το υγρό..




Στα του eviva τώρα..


Ο ατμοποιητής τα σπάει.... :thumpup:
Τον έχουν στήσει έτσι ώστε να παίζει καταπληκτικά...
...δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να του λείπει γεύση-αέρας-ατμός..
Ο ατμός είναι πλούσιος και βελούδο με πολύ γεύση.


το supreme που κάνω εδώ και καιρό νομίζω έφτασε ταβάνι σε γεύση...σοκ !





Στα συν του η ευκολία στησίματος ....έχω διαβάσει διάφορα και απορώ ειλικρινά.!






Συγχαρητήρια στους κατασκευαστές του ....μπράβο σας παίδες..
....άντε και στον V2 να δούμε που θα τον φτάσετε..!!






Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1204 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 01:11 »
Κωστα οταν ξαναπας για δοκιμασε αυτο


http://prntscr.com/9qmhfo :yes:

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1205 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 01:59 »
Κάτοχος και εγώ του εξαιρετικού EVIVA από προχθές!


Άριστη απόδοση με Ti gr1 (guru), 0,37Ω, 18W, 220C, TCR: 350(M1) VTC mini, On the storm - Vaponaute. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1206 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:43 »
off topic.....   ωραιο το drip tip του Γιαννη και γενικα ειναι πολυ ωραιες δουλειες ολα.


Να τον χαρεις τον Eviva φιλε.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1207 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 17:23 »
Και καλόγουστο συνολικά το σετάκι!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1208 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 17:35 »
Kι αν σου πω Big οτι μου ελειψε ο Γιαννης  ;;;;
Εκανε καλη δουλεια και στο φορουμ , αλλα και οι κατασκευες του ηταν ωραιες.
Τα drip tips που εφτιαξε , ειναι απαιχτα .


Eχει ενα drip tip ομως , μιλαμε λες και εχει γινει για τον Eviva αποκλειστικα....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1209 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 18:10 »
Συμφωνώ απόλυτα.
Καλή παρουσία και πολύ καλή δουλειά.
Νομίζω πως κάποια στιγμή τα βρήκε δύσκολα...  :(
Ελπίζω να του έχουν πάει όλα καλά και να ανακάμψει στα ατμιστικά.
Ποιό είναι το εν λόγω ντριπάκι;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1210 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 18:59 »
Aν θυμαμαι καλα , ειναι απο τη σειρα Line II αλλα το ονομα μου διαφεύγει εντελως...

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1211 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 20:11 »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1212 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 20:29 »
Έχω και εγώ του Γιάννη, απο την πρώτη φουρνιά. Ειδικά αυτό που φοράω στον D, είναι μόνιμα επάνω του ..  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1213 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 17:22 »
Ποια η διαφορά του   eviva-d   με τον   eviva-t?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1214 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 17:24 »
D=Dripper
T=Tank


Βγαίνει σε 2 εκδόσεις δηλαδή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix