vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

393 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, dkostas, Lazy Dog, Jorge, camber, gfilip, manoslykos, maprix

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 18:45 »
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕΦ  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αν και θα περιμενα απο εσενα να το εβγαζες φωτο μπροστα απο μια πιατελα αστακομακαροναδα ή μπροστά απο ενα Γουελιγκτον,οχι μπροστα απο φραπε ωρε Σεφ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Και παλι μπραβο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 20:13 »
Αγόρασα και εγώ εναν alter-ego dual coil σήμερα όπως κ μια μπαταρία ego-t 1000mah την οποία φόρτησα κ αφού γέμισα με HALO bela valente 12mg ηρθε η ώρα δοκιμής η οποία με άφησε πολύ ευχαριστημενο στις πρώτες μου τζούρες....Τωρα μένει απλά να μετρήσω κ μέρες ζωής του carto.... :respect:


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 20:33 »
Kαλησπέρα και από μένα.Παρουσίαση,λοιπόν,του Alter eGo-T ( www.ivape.eu ).....
Είχα ένα προβληματισμό η αλήθεια είναι για το πως να παρουσιάσω το συγκεκριμένο προϊόν,το οποίο είναι ήδη στην αγορά εδώ και αρκετό καιρό.Ύστερα από σκέψη αποφάσησα να το παρουσιάσω απλά και λακωνικά(χωρίς να κουράσω μεσά από "ατέλειωτες" σελίδες)σα να μιλούσα και να έγραφα απευθυνόμενος σε νέους υποψήφιους χρήστες ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Θα κάνω μια σύντομη περιγραφή του τι περιλαμβάνει το πακέτο καθώς και για τα θετικά-αρνητικά του προϊόντος.

Συσκευασία :
Mικρή και όμορφη,θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι ένα αρχικό πακέτο γνωρημίας με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Περιλαμβάνει :
1.Mια μπαταρία eGo-T 650mah(6-8ώρες άτμισης)
2.Έναν ατμοποιητή-ψεκαστήρα eGo-T (2.2Ohms αντίσταση)
3.Τρεις αμπούλες επαναφόρτισης υγρού(χωρητικότητας 1ml)
4.Δύο προστατευτικά από σιλικόνη για τη προστασία του επιστόμιου της αμπούλας
5.Ένα ταχυφορτιστή τύπου usb

Εδώ και φωτογραφίες του πακέτου:







Θετικά eGo-T :

Διακριτικό και εύχρηστo,με σχετικά καλή εργονομία του 1ml.Εύκολη επαναφόρτηση υγρού στη δεξαμενή(αμπούλα).Η μπαταρία διαθέτει κλείδωμα(3-5 πατήματα) για προστασία κατά τη μεταφορά ή όταν δε χρησιμοποιείται η συσκευή.Δεν έχει διαρροές.Αρκετά ικανοποιητική απόδοση ατμού και πολύ καλη απόδοση γεύσης.

Αρνητικά :

Η συσκευασία δε περιλαμβάνει έξτρα ατμοποιητή καθώς ούτε και αντάπτορα για φόρτηση σε μπρίζα τοίχου,με ότι αυτά συνεπάγονται.

Γενικά,ο ατμοποιητής-ψεκαστήρας eGo-T είναι καθιερωμένος στην αγορά ηλεκτρονικού τσιγάρου ως ο πιο αξιόλογος και αξιόπιστος.

Εδώ και το σχετικό video-review :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-EABcLBAzEU&feature=channel_video_title[/youtube]



Eυχαριστώ για το χρόνο σας :)

(edit: Δεν μακρηγορώ περισσότερο διότι ο αξιότιμος,φίλος Αrxos με κάλυψε σε όλες τις λεπτομέριες περί του γνωστού μας eGo-T)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 20:52 »
Ομορφη και λιτη παρουσιαση και απο τον Steam  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 21:35 »
Θα ήθελα να παρακαλέσω τους φίλους συνατμιστές ΜΗΝ γράφουν προς το παρόν στην παρούσα ενότητα.
Η εταιρία Alter έχει παραχωρήσει 5 πακέτα προς δοκιμή και review.
Προσωπικά μιας και είμαι ο ένας από τους 5 θα ήθελα να διευκρινίσω πως ακόμα δεν έχω παραλάβει καν το πακέτο.
Επίσης όταν το παραλάβω δεν έχω σκοπό να γράψω την ίδια στιγμή. Ο σκοπός είναι να το δοκιμάσουμε και μετά να γράψουμε.
Φαντάζομαι το ζητούμενο είναι ο αναγνώστης που δεν ξέρει το προϊόν να διαβάσει τις αρχικές 5 δοκιμές και κατόπιν τα λοιπά σχόλια.
Το να φτάσει κάποιος στην 5η σελίδα για να διαβάσει το review είναι κρίμα πρωταρχικά για την εταιρία που παραχώρησε τα πακέτα.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 22:10 »
Συμφωνώ με τον GIORGOS και πιστεύω ότι μόλις περατωθούν και οι 5 δοκιμές καλό θα ήταν να αποτελούν τα 5 πρώτα posts του θέματος.

Πάντως είστε πολύ γρήγοροι
αφού σε μένα είπαν ότι θα παραλάβω Δευτέρα ίσως και Τρίτη (ανάλογα το πότε θα με βρει σπίτι ο courrier) οπότε review Πέμπτη-Παρασκευή.

Edit:
Δεν έχω διαβάσει τι έγραψαν τα υπόλοιπα παιδιά και ούτε πρόκειται μέχρι να ολοκληρώσω το δικό μου κείμενο.



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 01:00 »
Πολύ σωστά.

Παρακαλώ:

Κρατήστε τα σχόλιά σας για μετά την παρουσίαση και των 5 δοκιμών

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 00:09 »

Στις παρακάτω γραμμές θα διαβάσετε την αξιολόγηση  μου για το πακέτο Αlter eGO-T το οποίο δόθηκε από την εταιρία Alter Smoking σε πέντε μέλη του φόρουμ δωρεάν ώστε να το αξιολογήσουν.

Λίγα λόγια για το eGO-T
Το eGO-T είναι ο διάδοχος του  επιτυχημένου μοντέλου eGO .
Το eGO είχε πολύ σημαντικά πλεονεκτήματα όπως πολύ δυνατή μπαταρία, αξιοπιστία χρήσης και υλικών.
Ωστόσο είχε ένα σημαντικό μειονέκτημα : ο χρήστης δυσκολευόταν να καταλάβει το πότε τελείωνε το υγρό. Επιπρόσθετα η τροφοδοσία του ατμοποιητή με υγρό παρουσίαζε αρκετά προβλήματα.

Το eGO-T χρησιμοποιεί το σύστημα Tank System, δηλαδή το φίλτρο ουσιαστικά είναι μια δεξαμενή η οποία γεμίζει με υγρό αναπλήρωσης και έτσι ο ατμοποιητής τροφοδοτείται συνεχώς και απροβλημάτιστα.

Η συσκευή δεν είναι καινούργια στην αγορά, για την ακρίβεια το eGO-T εδώ και καιρό είναι το απόλυτο Best Seller.
To πακέτο της δοκιμής λέγεται Alter eGO-T  Compact Kit και ουσιαστικά απευθύνεται σε όσους θέλουν να ξεκινήσουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο (ή να το προσφέρουν κάπου) σε όσο το δυνατόν οικονομικότερη τιμή.

Ας το δούμε πιο αναλυτικά:





 1.Εταιρική αξιολόγηση

Όπως μας είχε υποδειχθεί από την διαχείριση του Φόρουμ έστειλα μήνυμα στην εταιρία Alter Smoking. H απάντηση ήταν άμεση, πολύ ευγενική και πολύ φιλική από τον ίδιο τον κ. Δημήτρη Πετρόπουλο.
Η αποστολή των πακέτων έγινε άμεσα με courier .
Τα πάντα ήταν συσκευασμένα πολύ καλά και δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα.
Βαθμολογία : 10/10

2.Συσκευασία-Ποιότητα κατασκευής
To Alter eGO-Τ  Compact Kit περιέχεται σε ένα πολύ μικρό κουτάκι .
Μέσα θα βρει κανείς όλα τα βασικά για να ξεκινήσει : μια μπαταρία 650 mah με προστασία 5κλικ , έναν ατμοποιητή, 3 αμπούλες μαύρου χρώματος με παραθυράκι όπου φαίνεται η στάθμη του υγρού, 2 επιστόμια σιλικόνης και τον φορτιστή USB.
H ποιότητα της συσκευασίας είναι άριστη και σε όλα τα εσωτερικά κουτιά αναγράφεται το καλαίσθητο λογότυπο της εταιρίας.
Η ποιότητα της συσκευής καθαυτού είναι απλά κορυφαία. Πρόκειται για ένα γνήσιο προϊόν της Joyetech , τα πάντα έχουν άψογη εμφάνιση και φινίρισμα, όλα κουμπώνουν τέλεια και απροβλημάτιστα.
Επίσης περιέχονται πολύ αναλυτικές οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά και Αγγλικά.
Κάτι που θα πρέπει να προσεχθεί από τον υποψήφιο αγοραστή είναι πως η συσκευασία Δεν περιέχει τροφοδοτικό ρεύματος και μπουκάλι με υγρό αναπλήρωσης.
Βαθμολογία :9/10

3.Ευκολία συναρμολόγησης-χρήσης
Εδώ είναι το μεγάλο πλεονέκτημα του eGO-T.
Η συναρμολόγηση είναι παιχνιδάκι. Μέσα σε μισό λεπτό η συσκευή είναι έτοιμη για άτμισμα. Επιπρόσθετα,  οι πολύ αναλυτικές οδηγίες (στα Ελληνικά και με εικόνες) θα σας λύσουν κάθε απορία.
Βαθμολογία : 10/10

4.Απόδοση
Η συσκευή συμπεριφέρεται πάρα πολύ καλά χωρίς διακυμάνσεις στην απόδοσή της.
Ο παραγόμενος ατμός είναι πλούσιος ενώ η 650 mah μπαταρία θα μας δώσει πολλές ώρες άτμισης χωρίς να είναι τεράστια σε μέγεθος.
Βαθμολογία :9/10


5.Αξιοπιστία
Ακόμη και ύστερα από πολύωρο εξαντλητικό συνεχές άτμισμα ,η συσκευή δεν παρουσίασε κανένα απολύτως πρόβλημα ή δυσλειτουργία.
Το ίδιο ισχύει και για την φόρτισή της.
Βαθμολογία : 10/10

6.Μειονεκτήματα
Το βασικό πρόβλημα που παρουσιάζουν τα eGO-T είναι οι διαρροές.
Στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν παρουσιάστηκε κανένα απολύτως τέτοιο θέμα.
Όπως προ-ανέφερα τα πάντα κουμπώνουν τέλεια και σε όποια δοκιμή και αν έκανα, δεν είδα ούτε σταγόνα διαρροής.
Βαθμολογία : 10/10


7.Γενικό συμπέρασμα –επίλογος
Το eGO-T δεν είναι καινούργιο στην αγορά. Επίσης πλέον πωλείται από πάρα πολλούς εμπόρους.
Θα πρότεινα σε όποιον θέλει να το αγοράσει να προσέξει την σοβαρότητα –επαγγελματισμό του καταστήματος απ όπου θα το  πάρει, την τιμή, την ποιότητα της συσκευής, το after sales service κτλ.
Σε όλα αυτά η Alter Smoking έχει δείξει πολύ καλό χαρακτήρα.
Το Alter eGO-Τ  Compact Kit, είναι μία οικονομική λύση που ωστόσο δεν στερείται ποιότητας και σαν συμπέρασμα θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα σε κάθε νέο χρήστη.
Η τιμή του είναι στα  37,50 € και μπορείται να το δείτε στην παρακάτω διεύθυνση :
http://www.ivape.eu/ego-t/alter-ego-t-compact-kit.html
Συνολική Βαθμολογία : 9.6/10


Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 03:06 »
Καλησπέρα σε όλους. Θα σας κάνω μια παρουσίαση-rewiew του Η.Τ. Alter eGo-T της εταιρείας ALTER SMOKING

Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι το best seller και δημοφιλέστερο παγκοσμίως Η.Τ.
Πρόκειται για ένα Η.Τ. τύπου tank δηλαδή αμπούλας επαναγόμωσης υγρού, όπου ο ατμοποιητής των 2.2 ohm φροντίζει για την αρκετά καλή απόδοση στην παραγωγή ατμού, χτυπήματος αλλά και γεύσης. H χωρητικότητα, του 1 ml που διαθέτει σε συνδυασμό με την 650mah μπαταρία του, προσδίδουν μια αρκετά καλή αυτονομία.

Εμφάνιση συσκευασίας :
Όμορφη, λιτή και ιδιαίτερα διακριτική κασετίνα.

Περιεχόμενο συσκευασίας :
1.Mια μπαταρία eGo-T 650mah
2.Έναν ατμοποιητή eGo-T
3.Τρεις μαύρες αμπούλες επαναφόρτισης υγρού
4.Δύο προστατευτικά σιλικόνης για τη προστασία του επιστόμιου της αμπούλας
5.Ένα ταχυφορτιστή τύπου usb
6.Οδηγίες στα Αγγλικά

Φωτογραφίες :














Θετικά Αlter eGo-T :

Εύκολη επαναγόμωση υγρού στο tank(αμπούλα).
Η μπαταρία διαθέτει κλείδωμα στα 5 πατήματα για προστασία κατά τη μεταφορά ή όταν δε χρησιμοποιείται η συσκευή.
Αρκετά ικανοποιητική απόδοση ατμού και πολύ καλή απόδοση γεύσης αλλά και χτυπήματος.
Δεν παρουσιάζει διαρροές.
Πολύ μικρό σε μέγεθος, και ταυτόχρονα πολύ κομψό. Από τις πιο όμορφες συσκευές Η.Τ. που έχουν κυκλοφορήσει.

Αρνητικά :

Η συσκευασία δεν περιλαμβάνει δεύτερο ατμοποιητή καθώς ούτε και μετασχηματιστή τοίχου, οπότε θα χρειαστεί για όποιον δεν έχει μετασχηματιστή, να φορτίζει την μπαταρία σε υπολογιστή. Βέβαια αυτό είναι λογικό, καθώς η τιμή και ο προορισμός του συγκεκριμένου πακέτου(compact kit) απευθύνονται σε μια πρώτη γνωριμία με τα Η.Τ.


Σε γενικές γραμμές το alter ego-T είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή χωρίς σημαντικά μειονεκτήματα, πολυδοκιμασμένο και με απεριόριστη υποστήριξη σε ανταλλακτικά,αξεσουάρ και αναβαθμίσεις σε παγκόσμιο επίπεδο.
Το συγκεκριμένο πακέτο σίγουρα θα αποτελούσε μια πολύ καλή επιλογή για οποίον θέλει να κάνει τα πρώτα του βήματα στο Η.Τ. αλλά και να το προσφέρει ακόμα και σαν δώρο.


Και μια συνοπτική παρουσίαση εδώ :


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DTb5TL346DA[/youtube]

Ιστοσελίδα καταστήματος : http://www.ivape.eu/


Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 19:10 »
Ευχαριστώ πολύ το e-kapnisma.gr και το ivape.eu για την ευκαιρία που μου έδωσαν να κάνω review στο προϊόν.
 Διευκρινίζω ότι εμένα μου ήρθε το πλήρες πακέτο και όχι το compact οπότε και η παρουσίαση μου θα διαφέρει σε κάποια σημεία από τις υπόλοιπες.
 
 
                                                                                 alter  eGo-T  starter  kit
 
 Το ALTER ego-t έρχεται με όλα όσα χρειάζεται κάποιος για να ξεκινήσει το άτμισμα. 
 
 1.
Η Συσκευασία περιλαμβάνει
2 x μπαταρία alter eGo-T 650 mah με προστασία 5κλικ
 2 x ατμοποιητές alter eGo-T
 5 x αμπούλες alter eGo-T μαύρου χρώματος με διαφανές παράθυρο
 1 x ταχυφορτιστή usb alter eGo-T
 1 x φορτιστή 220V alter eGo-T
 1 x θήκη μεταφοράς
 Αναλυτικές οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά.
 
 
 
 Uploaded with ImageShack.us
 
 
 Uploaded with ImageShack.us
 
 Προσωπικά μου αρέσει που όλα τα παραπάνω αναγράφουν alter eGo-T.
 Δείχνει ότι η εταιρία έχει εμπιστοσύνη στο προϊόν που πουλάει.
 
 
 2.
 Η Μπαταρία είναι η κλασική ego-tμπαταρία των 650 mAh  που κρατάει 6 ώρες έντονου ατμίσματος ενώ διαθέτει
 και το σύστημα όπου με 5 συνεχόμενα κλικ η μπαταρία κλειδώνει προς αποφυγή ατυχημάτων κατά τη μεταφορά.
 
 
 
 Uploaded with ImageShack.us
 
 Επίσης η μπαταρία διαθέτει χρονοδιακόπτη διακοπής λειτουργίας (cut off) στα 9 δευτερόλεπτα με ή χωρίς ατμοποιητή.
 Αυτό είναι ένα επιπρόσθετο μέτρο προστασίας γιατί ακόμα και να ξεχάσουμε να την κλειδώσουμε με 5 κλικ αυτή
 σταματάει να λειτουργεί στα 9 δεύτερα και δεν καίγεται ο ατμοποιητής μας.
 
 
 3.
 Ο Ατμοποιητής
που έρχεται με το πακέτο είναι επίσης ο κλασικός ego-t που υπάρχει στην αγορά εδώ και 10 μήνες περίπου.
 Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι ο αγαπημένος μου από το Φεβρουάριο που τον πρωτοδοκίμασα και μέχρι τώρα
 δεν με έχει απογοητεύσει.
 
 
 
 Uploaded with ImageShack.us
 
 
 Uploaded with ImageShack.us
 
 Προσφέρει ικανοποιητικό κτύπημα, διαρροές έχω μόνο αν η αμπούλα λασκάρει και περνάω περίπου 3 βδομάδες με τον καθένα.
 Διαβάζω τα προβλήματα που έχουν άλλα μέλη με τους ego-t και απορώ…ή είμαι πολύ τυχερός με όσους έχουν πέσει στα χέρια μου
 ή ο τρόπος που ατμίζω ταιριάζει με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.
 
 
 4.
 Ο Φορτιστής, είναι τύπου usb και πρέπει να τον συνδέσετε σε κάποια θύρα  υπολογιστή για να φορτίσει την μπαταρία.
 Για όσους, όπως εγώ δεν θέλουν να συνδέουν οτιδήποτε αφορά ητ κατευθείαν στον υπολογιστή, μπορούν να
 χρησιμοποιήσουν τον φορτιστή 220V για να την φορτίζουν σε μια πρίζα.
 
 
 5.
 
Η Εγγύηση είναι 28 μέρες για την μπαταρία που είναι υπεραρκετός χρόνος για να καταλάβεις αν είναι ελαττωματική.
 Ο ατμοποιητής όμως έχει εγγύηση DOA πράγμα που θεωρώ σοβαρό μειονέκτημα του εν λόγω πακέτου.
 Πιστεύω ότι εγγύηση μιας εβδομάδας από τη μια μεριά βοηθάει την εταιρία ώστε να μην γίνεται «κατάχρηση» της
 και από την άλλη δίνει αρκετό χρόνο στον άπειρο χρήστη ώστε να καταλάβει αν ο ατμοποιητής του είναι ελαττωματικός.
 
 
 6.
 Επίλογος

 
 Θα πρότεινα το πακέτο αυτό σε κάποιον άλλο;
 
 Βασικά σε όποιον μου ζητάει συμβουλές για το ητ τον προτρέπω να πάρει κάποιο starter kit ego-t από Έλληνα έμπορο
 για να έχει εγγύηση, προσωπική επαφή, συμβουλές και άμεση αγορά/αντικατάσταση ό,τι χρειαστεί.
 
Το alter eGo-T  starter kit από ivape.eu είναι ένα αξιόλογο προϊόν και μια από τις πρώτες επιλογές όποιου θέλει να ξεκινήσει το άτμισμα.
 

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 21:19 »
Αφού βλέπω ότι παρουσίαση ολοκληρώθηκε από όλους μας, προσωπικά θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου και στα 4 παιδιά καθώς νομίζω πως το ένα review είναι καλύτερο από το άλλο.

Φαντάζομαι όλοι οι συνατμιστές του φόρουμ μπορούν πλέον να γράψουν ελεύθερα στην παρούσα ενότητα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 23:58 »
Κι εγώ θέλω να συγχαρώ όλους τους δοκιμαστές και να πω ότι :
το θέμα είναι πια ελεύθερο για σχόλια και συζήτηση από όλα τα μέλη.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 00:37 »
Απλά θέλω να δηλώσω πολύ τυχερός που είμαι μέλος του φόρουμ και πως δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα ξένα φόρουμ στα οποία γίνονται reviews από επαγγελματίες!!!

Μπράβο σας, άψογη εργασία.
(Δε θέλω να ευλογήσω τα γένια μας, αλλά τελικά αποδεικνύεται ότι:) 
Όσοι αντιπρόσωποι επιλέγουν το φόρουμ για να γίνει μια πρώτη "γνωριμία" με τα προϊόντα τους, δικαιώνονται πανηγυρικά για την επιλογή τους. (και μπράβο τους)


Συνεχίστε έτσι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 02:06 »
5η μέρα χρήσης του Alter eGo-T, και έχω μόνο θετικές ατμιστικές εμπειρίες να καταγράψω.
Η αλήθεια είναι οτι έχω αλλάξει τελείως τις ατμιστικές μου συνήθειες, καθώς ατμίζω πλέον πιο χαλαρά και χωρίς να πρεσάρω τους ατμοποιητές.
Συνολικά κατανάλωνα 4,5 ml την ημέρα (freedom 18mg αραιωμένο με PG στα 5mg), χρησιμοποιούσα το Alter eGo-T για 5 λεπτά συνεχόμενα και μετά το άφηνα στην άκρη για να κάνω το επόμενό μου η.τ μετά από κανένα μισάωρο. Έτσι είχε χρόνο και ο ατμοποιητής να ξεκουραστεί, να κρυώσει και να ποτίσει πάλι σωστά την αντίστασή του (αυτός τελικά ο τρόπος μου ταιριάζει για τη χρήση των Ego-T)

Με αυτή την χρήση δεν είχα ούτε μία φορά διαρροή, οι γεύσεις ήταν πάντα ξεκάθαρες και ο ατμός πλούσιος και πυκνός
Παρατήρηση: Έχω την εντύπωση οτι ο Alter eGo-T είναι λίγο πιο σφιχτός στη τζούρα του από ότι οι άλλοι Ego-T που έχουν περάσει στα χέρια μου κατά καιρούς. Μπορεί και να είναι ιδέα μου, γιαυτό θα ήθελα και τη γνώμη των υπολοίπων δοκιμαστών

Για μένα το review τελειώνει εδώ, αφήνω στην άκρη το Alter eGo-T  για να περάσω και στην επόμενη συσκευή που μας δώρισε η εταιρία Alter Smoking

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 08:37 »
Συνολικά κατανάλωνα 4,5 ml την ημέρα (freedom 18mg αραιωμένο με PG στα 5mg), χρησιμοποιούσα το Alter eGo-T για 5 λεπτά συνεχόμενα και μετά το άφηνα στην άκρη για να κάνω το επόμενό μου η.τ μετά από κανένα μισάωρο. Έτσι είχε χρόνο και ο ατμοποιητής να ξεκουραστεί, να κρυώσει και να ποτίσει πάλι σωστά την αντίστασή του (αυτός τελικά ο τρόπος μου ταιριάζει για τη χρήση των Ego-T)

Περίπου ίδιος είναι και ο τρόπος που ατμίζω και μάλλον αυτός είναι ο λόγος που δεν έχω τα προβλήματα των υπολοίπων με τους Ego-T.
Εγώ πιάνω το ητ, κάνω 5-6 παρατεταμένες τζούρες και το αφήνω κάνα 5λεπτο πριν το ξαναπιάσω.
Κατανάλωση 3-4ml την ημέρα και διαρροές μόνο αν πέσω σε προβληματική αμπούλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279238 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias