vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 22:28 »
Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του mod, να επιβεβαιώσω με τη σειρά μου τα λεγόμενα των υπολοίπων πιο πριν.
1) Είναι ίσως το πιο όμορφο εμφανισιακά mod της αγοράς το μαύρο κόκκινο :D
2) Όταν το άνοιξα από το κουτί, δοκίμασα το καπάκι της μπαταρίας, μιας και διάβασα το πρόβλημα εδώ στο φόρουμ και το πέτυχα με τη δεύτερη, οπότε σκέφτηκα οκ μικρό το κακό. Όταν το ξεβίδωσα πάλι για να βάλω τη μπαταρία μου πήρε 20 λεπτά να πετύχω ίσιο βίδωμα. Έχοντας περάσει και από τον Phenomenon πιστεύω ότι το VT75 είναι ο Phenomenon των mods :P
3) Σήμερα αντιμετώπισα το πρόβλημα του κονέκτορα που κόλλησε στον ατμοποιητή και έφαγα τα δάχτυλά μου για να το ξεβιδώσω.

Γενικά παρόλα όσα διάβασα στις προηγούμενες σελίδες, δε φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο έντονα τα προβλήματα. Ίσως επειδή είναι καινούριος... ίσως στην πορεία στρώσουν οι βόλτες και έρθει στα ίσα του. Πάντως η ομορφιά του σε κάνει να ξεχνάς τα προβλήματα. Σίγουρα πριν βγω έξω θα του περνάω καινούρια μπαταρία από το σπίτι, γιατί αν μου τύχει σε έξοδο αλλαγή μπαταρίας δεν πιστεύω ότι παίζει να το καταφέρω.

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 23:35 »
Ειναι πολυ ομορφο,με ωραια ρευματα κτλ...αλλα ειναι μεγαλη μπαταριο-φαγανα !!!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 10:56 »
@kingdm
Έχει δίκιο. Όλοι αυτό λέμε. Είναι το πιο όμορφο μοντάκι.
Αλλά η μ@##κία των κινέζων με το καπάκι της μπαταρίας, δεν καταπίνεται ρε παιδί μου...
Πως διάβολο απεφάσισαν να το βγάλουν έτσι στην παραγωγή δεν το καταλαβαίνω. Τι στα κομμάτια; Δεν δοκίμασαν το πρωτότυπο; Λίγο πιο αραιά τα σπειρώματα να είχαν και θα ήταν ταμάμ.
Τέσπα, θα το υποστούμε, αφού χάρις στην DNA το φέρνει ο καθένας ακριβώς στα μέτρα του.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #153 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 11:55 »
Τώρα από θέμα αυτονομίας, μιας και έχω ξεμείνει από επισκευάσιμους μπορώ να πω τα εξής.
a) Του έριξα μέσα μια LG Hg2 καινούρια του κουτιού φορτισμένη με τον VP2 στα 0.5Α και τον
b) Nautilus mini με αντίσταση 1.8. Ατμίζοντας στα 9.5W - 10.5W
c) 4ml κατανάλωση την ημέρα

Το απόγευμα κλείνω full 2 μέρες και η μπαταρία μόλις έπεσε μια μπάρα κάτω από τη μέση

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #154 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 13:03 »
Σε προηγουμενα ποστ αναφέρεται ότι ταιριαζει το καπακι μπαταριας από vt75 μεγαλο και από το προηγουμενο vt40...θα βοηθουσε πολύ αν ελεγε οποιος ξερει από που μπορούμε να προμηθευτούμε τα συγκεκριμένα καπακια σαν spare...

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #155 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 15:52 »
Το είχα γράψει στο ποστ που είχα κάνει
αλλά ορίστε το λινκ.
To καπάκι της μπαταρίας του VT75 δεν ταιριάζει στο μικρό VT75 nano.
Μόνο του VT40 ταιριάζει στο VT75 nano.


http://cigreen.com/en/spare-parts/392-hcigar-vt40-battery-cap.html

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #156 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 16:15 »
@kingdm Έχει δίκιο. Όλοι αυτό λέμε. Είναι το πιο όμορφο μοντάκι. Αλλά η μ@##κία των κινέζων με το καπάκι της μπαταρίας, δεν καταπίνεται ρε παιδί μου... Πως διάβολο απεφάσισαν να το βγάλουν έτσι στην παραγωγή δεν το καταλαβαίνω. Τι στα κομμάτια; Δεν δοκίμασαν το πρωτότυπο; Λίγο πιο αραιά τα σπειρώματα να είχαν και θα ήταν ταμάμ. Τέσπα, θα το υποστούμε, αφού χάρις στην DNA το φέρνει ο καθένας ακριβώς στα μέτρα του.

Αν μπεις στα κινεζομαγαζα( και όχι μονο) ξέρεις πόσα μοντ θα βρεις με την ίδια πλακέτα και χωρις προβλήματα?
Ααα!!! Συγγνώμη το ξέχασα παιδιά,αυτο έιναι μαυρο κόκκινο, και το πιο ομορφο μοντ του κόσμου...
Καλά ντε ηρεμήστε ,μη βαράτε...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #157 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 16:44 »
Αν έπεφτε ξύλο κάθε φορά που κάποιος κατέκρινε επιλογές άλλου εδώ μέσα θα είχα βγάλει πολλά φράγκα με βιντεάκια στο youtube. Δυστυχώς είστε keyboard warriors όμως.  :))

Στο θέμα μας πάντως, πρώτα εδώ είδα ότι είχε θέμα με τις στροφές του το συγκεκριμένο mod και το λιγουρευόμουν. Με σώσατε λοιπόν κύριοι :bow:

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #158 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 17:30 »
Προσωπικα λεω να το παρω...Το θελω για το στρατο που μπαινω Νοεμβρη και με μηχανικο δεν με βλεπω να μπορω να ανοιγω εργαλειοθήκες και να καθαριζω επαφες με κρεμες...Φαινεται στιβαρο και απροβληματιστο στη λειτουργια όπως όλα τα dna...οσο για το θεμα με το καπακι μπορούμε να το φορτιζουμε από το usb,οποτε...Απλα αν ξερει καποιος υπαρχει πιθανοτητα να βρουμε στην ελλαδα το καπακι του vt 40???

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #159 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 17:45 »
όταν αλλάζετε μπαταριά οι ρυθμίσεις των βαττ χάνονται? σε σε μένα επανέρχονται σε αυτά που έχει ρυθμιστεί στο escribe. 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #160 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 19:53 »
Αν μπεις στα κινεζομαγαζα( και όχι μονο) ξέρεις πόσα μοντ θα βρεις με την ίδια πλακέτα και χωρις προβλήματα?
Ααα!!! Συγγνώμη το ξέχασα παιδιά,αυτο έιναι μαυρο κόκκινο, και το πιο ομορφο μοντ του κόσμου...
Καλά ντε ηρεμήστε ,μη βαράτε...
Δεν έχεις άδικο. Υπάρχουν πολλά και καλά μοντς με την DNA75.
Μεταξύ όλων αυτών, εμένα μου φάνηκε πιο "γουστόζικο" το συγκεκριμένο. Επειδή έχω, όπως όλοι μας, κάποιες προτιμήσεις και αυτές τις συγκέντρωνε το συγκεκριμένο, απεφάσισα να αγοράσω αυτό και όχι κάποιο άλλο από τα επίσης καλά μοντς. Και το πήρα χωρίς να ξέρω το ελάττωμά του. Αν το γνώριζα, σαφώς και δεν θα το έπαιρνα για την ομορφιά του και μόνο! Όμως ανεκάλυψα αμέσως το πρόβλημα και ανέβασα νήμα με παρουσίαση του μοντ, προειδοποιώντας τους φίλους συνατμιστές για το ελάττωμα αυτό.

Ε, δεν θα τα βάψω και μαύρα για την επιλογή μου!

@sergor
έχεις ανεβάσει τις ρυθμίσεις του escribe στο μοντ;

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #161 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 20:27 »
εχω ανεβασει μονο τα εικονιδια απο ενα θεμα.
καθε φορα με την αλλαγη μπαταριας μου αλλαζει τα βαττ 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #162 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 21:12 »
Λοιπόν, εδώ θα βρεις έναν σύντομο οδηγό
για την ρύθμιση της DNA μέσω του Escribe.
Αφού συνδέσεις το μοντάκι σου και ρυθμίσεις ό,τι και όπως θέλεις, meterial, profil, watt, preheat, temperature κ.λπ, πατάς το κουμπί Upload Settings to Device.
Έτσι το μοντάκι θα κρατήσει τις ρυθμίσεις και δεν θα τις χάνει όταν αλλάζεις μπαταρία.


Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #163 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:12 »
Περασε ενα φιλαρακι σημερα που μολις το ειχε αγορασει!Εντυπωσιαστηκα απο την εργονομια του!Καθοταν παρα πολυ καλα στο χερι!.
Το καπακι οντως εχει θεμα,Επισης κατα την φορτιση με την μπαταρια μεσα στο mod μου ειπε οτι ανεβαζε μεγαλες θερμοκρασιες.Τo εχει παρατηρηση καποιος αλλος?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75)
« Απάντηση #164 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 22:39 »
Σε όλα τα mod οι μπαταρίες ανεβάζουν αρκετά μεγαλύτερες θερμοκρασίες όταν φορτίζονται από USB.
Σε εξωτερικό φορτιστή οι θερμοκρασίες είναι χαμηλότερες γιατί οι μπαταρίες δεν είναι κλεισμένες και ψύχονται από τον αέρα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12