vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, manoslykos, Jorge

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος pps888

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #690 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:27 »
Έχω το εξής πρόβλημα. Το αγόρασα πριν 2 βδομάδες και όλα καλά. Δεν έχω κάνει κανονικό τσιγάρο από τότε. Χθες το βράδυ άρχισε να έχει μια παράξενη καμμένη/μεταλλική γεύση. Λέω θα αλλάξω την αντίσταση. Την αλλάζω, την ποτίζω μερικές σταγόνες, την αφήνω και μερικά λεπτά μέσα στο tank. Τα ίδια...άσχημη γεύση... Αλλάζω πάλι αντίσταση και βάζω άλλο υγρό. Συνεχίζει να έχει άσχημη γεύση... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Έχω μείνει χωρίς ηλεκτρονικό και δεν θέλω να αρχίσω να καπνίσω πάλι κανονικά τσιγάρα.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #691 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:35 »
Στο ΑΙΟ, το μόνο που μπορεί να φταίει είναι η αντίσταση. Δεν ξέρω πόσο σου δούλεψε η παλιά, αλλά η νέα που έβαλες και πήρες καμμένο, λογικά είναι προβληματική. Δοκίμασε μια νέα αντίσταση και ρίξε και ένα πλυσιματάκι στο tank σου.

Αποσυνδεδεμένος pps888

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #692 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:40 »
Μα άλλαξα 2 αντιστάσεις καινούργιες και μυρίζουν και οι 2. Και οι 2 προβληματικές;

(Η προηγούμενη μου κράτησε 2 βδομάδες)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #693 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:46 »
Ναι, δεν είναι απίθανο. Άσε που δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να φταίει. Η τάση που δίνει η μπαταρία είναι συγκεκριμμένη. Πάντως, κάνε του και ένα πλυσιματάκι όπως σου έγραψα μήπως έχει κρατήσει τη μυρωδιά από πριν

Αποσυνδεδεμένος pps888

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #694 στις: Μαρτίου 24, 2017, 12:49 »
Οκ σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα κάνω ό,τι μπορώ και θα γράψω μετά τι έγινε.

Το καθάρισα, έβαλα 3η κεφαλή και πάλι έχει άθλια γεύση :(
Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2017, 20:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #695 στις: Μαρτίου 24, 2017, 17:13 »
Έπεσες σε σκάρτη παρτίδα; δοκίμασε κάποια εντελώς διαφορετική κεφαλή π.χ. 1,5Ω lvc clapton

Αυτές μέχρι τώρα ήταν joyetech ή nobacco?

Το υγρό σου ποιό είναι;

Αποσυνδεδεμένος pps888

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #696 στις: Μαρτίου 24, 2017, 21:29 »
Σήμερα έχω δοκιμάσει 3 κεφαλές της joyetech και 3 διαφορετικά υγρά (atmos lab, american stars, dinner lady) τα οποία τις προηγούμενες μέρες ήταν μια χαρά και δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που γεύομαι σήμερα. Πήγα από το μαγαζί που το είχα πάρει και δοκίμασαν 2 άτομα τα οποία μου λένε ότι δεν έχει κάποια άσχημη γεύση και ότι δεν έχουν καεί οι κεφαλές...

Μου έρχεται μια "μεταλλική" άσχημη γεύση και δεν ξεχωρίζω τα υγρά μεταξύ τους. Δηλαδή δεν καταλαβαίνω (όπως πριν) ότι τώρα κάνω καραμέλα, τώρα φράουλα, κτλ.

Μήπως έπαθα αυτό που λένε vaper's tongue?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #697 στις: Μαρτίου 24, 2017, 21:47 »
το πιθανότερο φίλε μου έχεις κορεσμό γεύσης
λεμονάκι με νερό για κάνα δυό μερούλες να ξεμπλοκάρει η γεύση

Αποσυνδεδεμένος pps888

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #698 στις: Μαρτίου 24, 2017, 22:33 »
Εννοείς να πίνω νερό με λεμόνι; Πάντως στο φαγητό δεν έχω θέμα. Τα ξεχωρίζω όλα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #699 στις: Μαρτίου 24, 2017, 22:44 »
...και δεν ξεχωρίζω τα υγρά μεταξύ τους. Δηλαδή δεν καταλαβαίνω (όπως πριν) ότι τώρα κάνω καραμέλα, τώρα φράουλα, κτλ.

Μήπως έπαθα αυτό που λένε vaper's tongue?...
Ακριβώς! Έχεις (κατά πάσα πιθανότητα) πάθει vaper's tongue ή ελληνιστί κορεσμό γεύσης. Μπορείς να κάνεις αυτό που λέει ο Νίκος από πάνω και μπορείς και να ατμίσεις σκέτη βάση για μερικές μέρες. Αν σου φαίνεται πολύ βαρετή η σκέτη βάση, μπορείς να ψάξεις να βρεις ένα υγρό με βάση το λεμόνι (ξινό-ξινό...) και θα έχει κι αυτό αποτέλεσμα (καλύτερα βέβαια ανακατεμένο με πολλή βάση). Πολλοί λένε πως και η μενθόλη έχει καλά αποτελέσματα στην καταπολέμηση του κορεσμού αλλά δεν έχω προσωπική άποψη γιατί την απεχθάνομαι. Είμαι πολύ επιρρεπής στον κορεσμό και αυτά που σου προτείνω είναι δοκιμασμένα και δουλεύουν (σε μένα τουλάχιστον) πάντα και σχετικά γρήγορα.  :)


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #700 στις: Απριλίου 12, 2017, 00:21 »
Με παίδεψε λιγάκι κι εμένα το μικρό ( το box εχω ) με τις αντιστάσεις του ,  αν και η 0.6 σε σύγκριση με την 1.0 που εχω καταλήξει να του φοράω είναι καλύτερη , του ταιριάζει,  διακρίνω τη διαφορά ακόμα κι εγώ ;D οι αρχικές της συσκευασίας δεν το συζητάω με κέρασαν " φαρμάκι " σχεδόν αμέσως , και να πεις η πρώτη καλώς , ισως το ζόρισα λίγο αλλά και η δεύτερη που την πρόσεξα ; ( ναι και  όλα τα άλλα , οχι σφίξιμο ,  π#@άριασμα της κεφαλής πριν κλπ, κλπ. ... τα εκανα ολα σωστά )  Υπόψιν οτι δεν είχαν οι αρχικές του πακέτου το σήμα της joyeteck πανω τους  ,άλλο είχαν.
Τέλος πάντων  , δοκιμάστηκαν και η 0.6 και η 1.0 ( αυτες ηταν αγορασμένες απο αλλού ) και καταλήγω στην 1.0 , οχι γιατί έχει καλύτερη απόδοση , η 0.6 έχει , αλλά γιατί νομίζω μου δινει περισσότερη σιγουριά , μπορεί και ψευδαίσθηση σιγουριάς  ξερω γω ( οσο μπορει να συμβεί αυτο με το συγκεκριμένο  αναλώσιμο) οτι δεν θα με " χαιρετήσει " αν ξεχαστώ και το παρακάνω με τις τζούρες
Nαι καταλαβαίνω οτι θέλει τη ρέγουλα του το ΑΙΟ , αλλα  λίγο δύσκολο για εναν καινούριο ατμιστη να κρατηθεί ειδικά οταν ειναι το μονο που ατμίζει , ισως να ταιριάζει λίγο καλύτερα για δευτερο σε καποιον που εχει τα μοντάκια του τελικά  και θέλει  να εχει μαζι του κάτι βολικο και φτηνό κάποιες φορές .
Θα κάνω Πάσχα μαζί του , και βλέπουμε .....

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #701 στις: Μαΐου 08, 2017, 12:59 »
Καλημέρα σε όλη την παρέα.
Άλλος ένας ευχαριστημένος χρήστης (με την καλή την έννοια :))) Joytech ego AIO εδώ.
Εντάξει, είμαι νέος στο άθλημα (μόλις 3 μέρες) αλλά, νομίζω, ξεφορτώθηκα το κ.τ. για πάντα (ελπίζω κι εύχομαι δηλαδή). Πάντως δεν περίμενα να 'ταν τόσο εύκολο να κόψω το κάπνισμα!!!

Δεν έχω κάποιο θέμα με το AIO, αλλά σκεφτόμουνα να ρίξω το κόστος χρήσης επισκευάζοντας τις αντιστάσεις.
Μιας κι έχω σχετικό χόμπι πολλά χρόνια (ηλεκτρονικά).
Διάβασα όλο το νήμα ( :tongue_smilie:) κι απ' ό,τι κατάλαβα όσοι επισκευάζουν, επισκευάζουν κάποιες αντιστάσεις του cubis (υποθέτω ότι είναι ατμοποιητής, μάλλον αυτός) και τοποθετούν αυτές στο AIO.
Για ποιο λόγο, οι δικές του (του AIO) δεν επισκευάζονται;
Έχω βρει ένα βίντεο που δείχνει να τις επισκευάζει:
.

1. Προτείνετε να πάρω κεφαλές του cubis και να επισκευάζω αυτές;
2. Με τι σύρμα; Stainless steel? (αν έχετε και κάποιο λινκ για να προτείνετε συγκεκριμένο προιόν, ακόμα καλύτερα)
3. Πάχος;
4. Πόσες σπείρες;
5. Διάμετρος σωλήνα περιέλιξης;
6. Βαμβάκι; Ποιο να πάρω;

(εδώ θα ήταν χρήσιμο ένα milli-ωμόμετρο)


Εδώ συγκεντρωμένες οι πληροφορίες, απ' όλο το νήμα, που αφορούν τις αντιστάσεις:
Παράθεση
http://vaping.gr/index.php/topic,29387.240.html
Οι 0.6 είναι με σύρμα SS316

Οι καλύτερες (ποιοτικά) είναι όντως οι 0,6Ω στην μαύρη συσκευασία (blister).


http://vaping.gr/index.php/topic,29387.300.html


Ευχαριστώ για την απάντηση.
Λοιπόν πήρα σύρμα SS316L 0.35mm φυτίλια τα πάντα και δοκίμασα έστησα 5-6  αντιστάσεις και δεν μου δούλεψε καμία καλά.
Με το σύρμα που προανέφερα έστησα και με 6 σπείρες, και με 7 μέχρι 10 σπείρες έφτασα.
Άλλες μου έκαναν πυροτεχνήματα και πετούσαν υγρό σαν σκασίματα, άλλες ήταν τελείως υποτονικές σε γεύση και ντουμάνι. Καμία δεν με ευχαρίστησε.
Μήπως κάνω κάτι λάθος με το βαμβάκι; Μήπως βάζω πολύ και το μπουκώνω;
Οι τρύπες πανω και κατω από την αντίσταση πρεπει να είναι ανοιχτές ε;
Δεν μπορώ να μετρήσω και τα Ohm που βγαίνει η αντίσταση που φτιάχνω...
Γ πείτε κανένα tip ρε παιδιά για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή στο AIΟ γιατί έχω ψιλο αγανακτήσει με τον RBA και οι ετοιμες αντιστάσεις μου κρατάν το πολύ 4 μέρες,


Για μια αντίσταση περίπου 0,6Ω για το σύρμα που πήρες απαιτούνται 6-7 σπείρες σε 3αρι πυρήνα (δες εδώ: http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=ss316l&r=0.6&awg=27&id=3),
οι σπείρες πρέπει να να μην κολλάνε μεταξύ τους

Όσες φορές κι αν έστησα την rba στο Αιο δεν μου δούλεψε ποτέ σωστά. Μέχρι που αποφάσισα να ανοίξω μια 0.6 κεφαλή να δω πως είναι εκείνη για να στήσω κάτι παρόμοιο.
SS σύρμα γύρω στα 0.32mm και 10 σπείρες σε 2mm (Ναι σε 2! ), εκεί είναι η ουσία. Μικρός πυρήνας, πολλές σπείρες για να βγει μακρύ το coil, εννοείται ότι θέλει πάντα κάθετο στήσιμο.. ;)
Δούλεψε καλύτερα από ποτέ αυτό, ποτέ όμως ιδανικά.

Κατατοπιστικότατο βιντεακι για την rba:

Το βίντεο δεν βοηθάει για δύο λόγους.
Πρώτον γιατί δείχνει στήσιμο για οριζόντια αντίσταση, πράγμα που δεν μπορεί να παίξει στο Αιο λόγω του ότι δεν παίρνει την έξτρα μακρύτερη καμινάδα της rba..
Δεύτερο και σημαντικότερο, δείχνει ένα στήσιμο που δυστυχώς το Αιο λόγω ανικανότητας ρύθμισης της ισχύος δεν μπορεί να "προσαρμόσει" την κατάλληλη για να αποδώσει ιδανικά.
Με όσα σύρματα κι αν δοκίμασα, σε όσες σπείρες, πάντα με 3άρι και 2.5άρι coil το Αιο απέδιδε σαν να μην έδινε καθόλου ρεύμα, στα 2mm με περισσότερες μάλιστα σπείρες το πράγμα μεταμορφώθηκε!
Δυστυχώς τα βίντεο για την συγκεκριμένη rba αφορούν στησίματα που θα δουλέψουν μόνο στον cubis σε μοντάκια που μπορούν να ρυθμίσουν τα watts σύμφωνα με τα γούστα του χρήστη.

Το στήσιμο της RBA είτε σε κάθετη διάταξη (δύσκολο) είτε σε οριζόντια, δουλεύει με σύρμα SS0,32mm  σε αξονακι 2,5mm , 7-8 σπείρες.

Η προέκταση δεν είναι απαραίτητη, ειδικά αν στηθεί λίγο  ψηλά η αντίσταση.

Μια χαρα δουλευει με οριζοντια στο AIO...
Οπως λεει και ο netsplit θελει ψηλα η αντισταση...


Για να δουλέψει καλά/σωστά (πείτε το όπως θέλετε) θέλει σύρμα 0,40mm.
Είναι η μοναδική διατομή που την πιάνει καλά το βιδάκι του αρνητικού πόλου. Ακόμα και το 0,32mm σύρμα, είτε δεν το σφίγγει καλά, είτε το πετάει έξω.
Άλλο ένα κακό που έχω παρατηρήσει, είναι ότι αργεί να "πάρει μπρος" και να ατμοποιήσει, είτε φτιάξουμε αντίσταση στο Ωμ και άνω, είτε -ακόμα χειρότερα, ενώ θα έπρεπε να είναι το αντίθετο- κάτω του Ωμ (sub ohm).
Έχει μία Α' καθυστέρηση δηλαδή. Που δεν μπορώ να την καταλάβω είναι η αλήθεια...
Εγώ προσωπικά αν έχω πάρει κάποιο καλό ΣΧΕΤΙΚΑ απότέλεσμα, είναι με το να είναι στημένη κάθετα παρα οριζόντια.
Και το περίεργο της υπόθεσης είναι πως για να μειωθεί η προαναφερόμενη καθυστέρηση απόκρισης του fire, χρειάζεται κοντά στα 4,5V με 5V ρύθμισης τάσης, ασχέτου αποτελέσματος αντίστασης...
Στο δια ταύτα... Στο AIO δεν δουλεύει σωστά... Στον Cubis πάνω, κάτι γίνεται...
Στο δια ταύτα Νο2... Τώρα που το σκέφτομαι, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ πουθενά καλά...  :)) (Πλακίτσα, γιατί μπορεί να είμαι κι εγώ ο άχρηστος της υπόθεσης και δεν θέλω να είμαι και απόλυτος...)
Και για αυτό την παράτησα και δεν ασχολούμαι πλέον και παίρνω μόνο τις έτοιμες εργοστασιακές κεφαλές.
Επιπόλαιη και πολύ πρόχειρη κατασκευή/σχεδιασμός κατα την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη (έχει πλάκα που ώρες-ώρες πρέπει να τονίζουμε και τα αυτονόητα)...
Η μόνη καλή RBA σε αυτό το στυλ, είναι του Lyche που είναι και διπλή, με άλεν βιδάκια και είναι πιο εύκολη σε στήσιμο.
{ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΞΑΝΑ...}
Δεν ξέρω αν ταιριάζει (και δεν νομίζω κιόλας) στον Cubis ή στο AIO όμως..




(συμπέρασμα από όσα παραθέτω παραπάνω)
ΔΙΑΤΟΜΗ ΣΥΡΜΑΤΟΣ και ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ
Παράθεση
Για 0,6Ω:
1. SS316L 0.35mm 6-7 σπείρες σε 3αρι πυρήνα
2. SS σύρμα γύρω στα 0.32mm και 10 σπείρες σε 2mm (Ναι σε 2! ) πάντα κάθετο στήσιμο
3. Το στήσιμο της RBA είτε σε κάθετη διάταξη (δύσκολο) είτε σε οριζόντια, δουλεύει με σύρμα SS0,32mm  σε αξονακι 2,5mm , 7-8 σπείρες.
    Η προέκταση δεν είναι απαραίτητη, ειδικά αν στηθεί λίγο  ψηλά η αντίσταση.
4. Μια χαρα δουλευει με οριζοντια στο AIO...
    Οπως λεει και ο netsplit θελει ψηλα η αντισταση...
5. σύρμα 0,40mm, είναι η μοναδική διατομή που την πιάνει καλά το βιδάκι του αρνητικού πόλου.
    Εγώ προσωπικά αν έχω πάρει κάποιο καλό ΣΧΕΤΙΚΑ απότέλεσμα, είναι με το να είναι στημένη κάθετα παρα οριζόντια.
Άρα:
α. 0.35mm, 0.32mm, 0,40mm;
β. οριζόντια ή κάθετα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2017, 14:05 από panoss1972 »

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #702 στις: Μαΐου 08, 2017, 13:52 »
μην δοκιμασεις ακομα να φτιαξεις αντιστασεις.

σου κανουν και οι εργοστασιακες

το λεω αυτο γιατι ατμιζεις μόλις 3 μερες και οι επισκευασιμες δεν θα σου κανουν και την τεράστια διαφορά οσο αφορά την γεύση στο aio

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #703 στις: Μαΐου 08, 2017, 14:04 »
Δεν θέλω να τις επισκευάζω για να αλλάξω γεύση (υποθέτω εννοείς να αλλάξω τιμή αντίστασης, οπότε και γεύση), μια χαρά μου είναι η γεύση.
Απλά για να αποφύγω το έξοδο, έχουν 2,5 ευρώ η μία (κι αν τύχω και σε σκάρτες, όπως βλέπω πολλοί έχουν τύχει...ακόμα περισσότερο).

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #704 στις: Μαΐου 08, 2017, 14:07 »
...κι εγώ θα σου πρότεινα να το αφήσεις για λίγο και να κάτσεις με τις 0.6 που είναι υπέροχες :)
δεν είναι κι απο τις εύκολες οι επισκευάσιμες του cubis...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix