vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7365 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:08 »
Παιδια θελω να ρωτησω αν εχει δοκιμασει καποιος το minivolt. ειμαι αναμεσα σ' αυτο κ το istick tc40 λογω περιορισμενων οικονομικων. τι θα μου προτεινατε;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7366 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:37 »
Joy.tech, δεν το έχω δοκιμάσει το minivolt οπότε δεν έχω άποψη γι’ αυτό εκτός από το προφανές μειονέκτημα της πολύ μικρής μπαταρίας. Μόνο 1.300 mAh! Βάσει προδιαγραφών θα σου δώσει την μισή ακριβώς αυτονομία από το iStick 40. Αν η αυτονομία είναι για σένα σημαντική (που σίγουρα είναι) και δεν σε ενδιαφέρει ο έλεγχος θερμοκρασίας, ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς και το iStick 30 που φαίνεται πως έχει καλύτερη μπαταρία από το 40 παρόλο που βάσει προδιαγραφών είναι 2.200 mAh ενώ του 40 είναι 2.600 mAh.
Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.  :)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7367 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:42 »
Μπερδεύτηκα λιγάκι, δλδ δεν κατάλαβα γιατί να προτιμήσω το istick 30 από το 40?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αααα οκ για τη μπαταρία εννοείς. Χμ, νόμιζα  το 40 ότι έχει μεγαλύτερη από το 30. Ευχαριστώ πολύ :)

Αποσυνδεδεμένος kotsarilas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7368 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:53 »
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στην κοινοτητα σας και θα ηθελα να με βοηθησετε στην αγορα του ηλεκτρονικου τσιγαρου.
Εχω ψαξει λιγο το θεμα και εχω καταληξει σε 2 Mods και ατμοποιητες.

1. eVic-VTC Mini Kit 75w  +  TRON-S ή  Joye-tech cubis
2. iStick 60w + melo 2  ή Joye-tech cubis

ποιο απο τα 2 mod θα μου προτεινατε και με ποιον ατμοποιητη?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:59 από kotsarilas »

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7369 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:59 »
Καλώς ήλθες, με λίγα λόγια σαν μοντάκι προσωπικά θεωρώ ανώτερο το evic vtc mini δυστυχώς τους ατμοποιητές δεν τους γνωρίζω οπότε περίμενε βοήθεια από άλλο μέλος ή διάβασε με μια αναζήτηση ότι σχετικό μπορέσεις να βρείς.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7370 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:00 »
Παιδια θελω να ρωτησω αν εχει δοκιμασει καποιος το minivolt.
Όπως πολλές περιπτώσεις έχει κι αυτό τα κλά του και τα κακά του.
Μικρή (από τις μικρότερες που υπάρχουν) κατασκευή, κρύβεται μέσα στην παλάμη σου άνετα.
Στιβαρό, χωρίς κουδουνίσματα, carbon fiber υφή στο μεγαλύτερο μέρος, silicon rubber στο υπόλοιπο.
Διακριτική και προσεγμένη κατασκευή. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα βρίσκεις εύκολα online.


Το μεγάλο του μείον είναι η αυτονομία. Ανάλογα με τον ατμοποιητή, τις αντιστάσεις και τη χρήση βέβαια.
Θα σε συμβούλευα να το αγόραζες μόνο για backup mod, επειδή το μεταφέρεις και εύκολα και διακριτικά.
Αλλιώς θα απογοητευτείς οικτρά από την αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7371 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:34 »
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στην κοινοτητα σας και θα ηθελα να με βοηθησετε στην αγορα του ηλεκτρονικου τσιγαρου.
Εχω ψαξει λιγο το θεμα και εχω καταληξει σε 2 Mods και ατμοποιητες.

1. eVic-VTC Mini Kit 75w  +  TRON-S ή  Joye-tech cubis
2. iStick 60w + melo 2  ή Joye-tech cubis

ποιο απο τα 2 mod θα μου προτεινατε και με ποιον ατμοποιητη?


όταν έψαχνα εγώ πριν μια βδομάδα για μοντάκι οι περισσότεροι με πρότειναν το vtc mini (ανάμεσα στο kanger subox mini, vtc mini, istick60tc) και προσωπικά διάλεξα αυτό αφότου διάβασα πολλά reviews. Πλεονέκτημα του είναι και το ότι παίρνει updates οπότε ίσως κάποια προβλήματα που παρουσιάζονται να λυθούν με μελλοντικές εκδόσεις ενώ οι περισσότεροι φαίνονται πολύ ικανοποιημένοι στο αντίστοιχο νήμα  .
Δεν μπορώ να  έχω εμπεριστατωμένη άποψη καθώς είμαι καινούριος στο ΗΤ και δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το μοντάκι ακόμα.

Από όσο έχω διαβάσει και ο melo 2 και ο tron δεν έρχονται με επισκευάσιμη κεφαλή αν σε ενδιαφέρει κάτι τετοιο(βέβαια μπορείς να πάρεις εσύ κατάλληλη). Ρίξε μια ματιά στον subtank mini που έρχεται με RBA Κεφαλή ιδιαίτερα εύκολη.

Για να καταλάβεις τί ψάχνεις απο ατμοποιητή καλύτερα βεβαιώσου τι τζούρες προτιμάς γιατί δεν είναι για όλα τα γούστα(σφιχτή/τσιγαρίσια, αεράτη, πνευμονική) και άν σκοπεύεις να ασχοληθείς με το επισκευάσιμο κομμάτι .
Ενδεικτικά tron[σφιχτή/αεράτη] ,melo [πνευμονική/αεράτη] , subtank mini[πνευμονική /αεράτη]
Ψάξε αντίστοιχα για τον καθένα εδώ
Δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις set σε ότι καταλήξεις, μπορείς να τα πάρεις ξεχωριστά.


Όλα αυτά χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, απλά απο αυτά που μου έχουν απαντήσει σε δικές μου ερωτήσεις. Αν κάποιο πιο έμπειρο μέλος με βρίσκει λάθος παρακαλώ να διορθώσει  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 22:15 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7372 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 23:33 »
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στην κοινοτητα σας και θα ηθελα να με βοηθησετε στην αγορα του ηλεκτρονικου τσιγαρου.
Εχω ψαξει λιγο το θεμα και εχω καταληξει σε 2 Mods και ατμοποιητες.

1. eVic-VTC Mini Kit 75w  +  TRON-S ή  Joye-tech cubis
2. iStick 60w + melo 2  ή Joye-tech cubis

ποιο απο τα 2 mod θα μου προτεινατε και με ποιον ατμοποιητη?

Την ίδια απορία είχα και γω πριν λίγο καιρό, αυτό το θεματάκι ίσως σε βοηθήσει.
Ενημερωτικά η επιλογή μου ήταν το vtc με tron-s και μέσα σε λίγες μέρες πήγα σε επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7373 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 23:40 »
Έχοντας και το VTC και το istick 60, για μένα δεν συγκρίνονται τα δύο mod. Πιο ποιοτικό το VTC, πιο κοντό και πιο βολικό στο χέρι, περισσότερες επιλογές για TC. Για ατμοποιητή δεν μπορώ να βοηθήσω, χρησιμοποιώ μόνο επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7374 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 23:48 »
Ξέχασες την οθόνη...
Που πας ρε istick :idiot1:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7375 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 02:07 »
ευχαριστω παιδια, τελικα πηρα το istick 40. το 30 δεν υπηρχε κ το minivolt αν κ ειχε ενδιαφερον οπτικα το απερριψα λογο μπαταριας. Ελπιζω να να παω καλα με το 40, γιατι ειναι η τριτη αγορα ητ. που κανω μεσα σε ενα εναμιση μηνα. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7376 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 02:20 »
ευχαριστω παιδια, τελικα πηρα το istick 40. το 30 δεν υπηρχε κ το minivolt αν κ ειχε ενδιαφερον οπτικα το απερριψα λογο μπαταριας. Ελπιζω να να παω καλα με το 40, γιατι ειναι η τριτη αγορα ητ. που κανω μεσα σε ενα εναμιση μηνα.

Έκανες πολύ καλά! Και να ξέρεις πως υπάρχει νήμα στο φόρουμ για το iStick 40, εδώ. Μπες, δες και ρώτα ότι θες πιο συγκεκριμένο γι' αυτό το μοντάκι. Με γεια σου... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsarilas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7377 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 03:53 »
Την ίδια απορία είχα και γω πριν λίγο καιρό, αυτό το θεματάκι ίσως σε βοηθήσει.
Ενημερωτικά η επιλογή μου ήταν το vtc με tron-s και μέσα σε λίγες μέρες πήγα σε επισκευασιμο.


εννοεις επισκευασιμες κεφαλες του τρον ?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7378 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:33 »
Όχι πήγα σε καθαρό επισκευάσιμο ατμοποιητή.

Ναι μεν δουλεύω τις CLR αλλά δεν συγκρίνονται tron με ένα επισκευάσιμο

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7379 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:59 »
Καλημέρα παιδιά! Μια γρήγορη ερώτηση! πως θα καταλάβω αν η αντίσταση μου θελει αλλαγή (επισκευάσιμη ή μη) θα το νιώσω στη τζούρα; πρέπει να  τσεκάρω το χρώμα του βαμβακιου ή τι άλλο;     

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias