vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 8 χρήστες
Ηρακλης, Milarepa, anetost, dkostas, Blackwolf, kourlis, manoslykos, gfilip

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος SotJake

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7155 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 00:38 »
Αχά, κατάλαβα, άρα αν αποφασίσω να αγοράσω τον Tron με συμφέρει να δώσω 22-23 και να γράφει πάνω A7-MS, διότι πέρα από αυτό δεν αλλάζει κάτι στην ποιότητά/απόδοσή του, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7156 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 00:42 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7157 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 02:37 »
Τελείως θεωρητικά, μια αλυσίδα μπορεί να έχει πιέσει για κομμάτια με καλύτερο ποιοτικό έλεγχο.
Στην πράξη δεν βλέπουμε να συμβαίνει (ίσως σπάνια). Σε κάποια είδη μπορεί να δίνουν καλύτερη εγγύηση από τον μέσο όρο ελληνικών καταστημάτων αλλά όχι συχνά.
Γενικά αν επιλέξεις μεμονωμένα μαγαζιά με καλό όνομα δεν έχεις λόγο να πας σε αλυσίδα, ούτε από τιμή ούτε από φροντίδα πελάτη.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7158 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 03:03 »
Αχά, κατάλαβα, άρα αν αποφασίσω να αγοράσω τον Tron με συμφέρει να δώσω 22-23 και να γράφει πάνω A7-MS, διότι πέρα από αυτό δεν αλλάζει κάτι στην ποιότητά/απόδοσή του, σωστά;

Οχι σε συμφέρει να γράφει Tron-$ αφού απο ecig θα τον πάρεις με 20% έκπτωση με το κουπόνι "ekap20".

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7159 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 05:24 »
μια ερωτηση κ απο μενα...ειχα παρει πριν 2-3 βδομαδες το πρωτο μου η.τ. joyetceh ego one vt mega, το οποιο μετα απο δυο βδομαδες επεσε κ δεν ξαναδουλεψε. εδω κ 4 μερες καπνιζω πολυ κ χωρις να το θελω. δυστυχως δεν εχω λεφτα να παρω κατι καλο αμεσα κ σκεφτομαι για να βολευτω για 1-2 βδομαδες (κ μετα να το χω για δευτερο) να παρω κατι πολυ πιο οικονομικο, που να μην εχει ομως πολυ μικρη μπαταρια, να βγαζω τη μερα μου. ειδα της nobacco το icube slim ειναι παλιο εργαλειο, κ προβληματιζομαι. απο οτι καταλαβα δεν κυκλοφορει πια, το ειδα σε ενα μαγαζι οπου υποθετω θα εχει ξεμεινει. μου αρεσε ομως σαν σχεδιο παρα πολυ κ η μπαταρια του ειναι 900mAh, νομιζω ψιλο οκ (?) για προσωρινη λυση. θα ηθελα καποια γνωμη-ες μην κανω καμια βλακεια, γιατι τα λεφτα απ το πρωτο τα κλαιω φυσικα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
σορρυ που γραφω εδω,  αλλα δεν μπορω να απαντησω σε μνμ. επισης κανενα απο τα δυο λινκ που μου εστειλες δεν μου ανοιγει.   :o
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2016, 05:45 από joy.tech »

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7160 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 07:26 »
To icube slim νομιζω εχει καταργηθεί. Αλλά πιστευω πως μπορεις να βρεις και ακομα πιο οικονομικο απο αυτο, αφου το θες για τοσο λιγο διαστημα. Επιλογη σου βεβαια ειναι αυτη. Παντως εγω δεν θα επερνα κατι που εχει καταργηθει ακομα και για λιγο.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7161 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:03 »
Καλημέρα.
Εδώ και 5 ημέρες έχω τον Aspire Triton 2 mini με mod to Pegasus mini και είμαι αρκετά ικανοποιημένος γιατί δεν έχω καπνίσει από τότε άρα κρίνοντας από το αποτέλεσμα είμαι ευχαριστημένος.
Τώρα θα ήθελα να πάρω και ένα δεύτερο ατμοποιητή για να έχω σαν εφεδρικό η και μόνιμο ανάλογα με το αν με ικανοποιεί.
Θα ήθελα την γνώμη των εμπειρότερων για το τι να πάρω.
Οι πρώτες σκέψεις που κάνω είναι ότι θα ήθελα να είναι για τσιγιαρίσιες τζούρες (πνευμονικές δεν κάνω) με χτύπημα σαν το τσιγάρο που κάπνιζα,να είναι επισκευάσιμος (τα χέρια μου πιάνουν) και να μπορώ να βρώ εύκολα ανταλλακτικά και φυσικά να είναι αξιόπιστος.
Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον θα το εκτιμούσα.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7162 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:19 »
Με ολα αυτα που γραφεις, σχεδον μονοδρομος ο Kayfun Lite Plus.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7163 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:33 »
Από έχω δεί και εδώ διαβάζοντας παίρνει πολύ καλές κριτικές από αυτούς που τον έχουν.
Πρίν από λίγο άλλαξα αντίσταση στον Triton έβαλα μια με 1.6  Κanthal(αφού του έκανα μπανάκι),πριν είχε μέσα 1,8 Clapton.
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι με το ίδιο υγρό, τον ίδιο αέρα και τα volt που λέει επάνω η αντίσταση από 3-4,2 εγώ τό έχω 4,18 volt και 11w(bebeca balanced 12mg) έχει αλλάξει το χτύπημα είναι πολύ λιγότερο τώρα,λέτε να φταίει η αντίσταση  που κατέβηκα από 1,8 σε 1,6 η που είναι διαφορετικού τύπου Clapton σε Κanthal?
Όταν ανεβάζω τα Watt σε 12 είναι πολύ καλύτερα αλλά ξεφεύγω απο τις προδιαγραφές σε volt πάει σε 4.72 volt που λέει η αντίσταση επάνω.Να το αφήσω έτσι?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:38 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7164 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 12:07 »
@ Gorgolemis o kayfun Lite plus όπως αναφέρεις και εσύ και επί το πλείστον η περισσότερη πλειοψηφία των χρηστών του είναι ο ιδανικός ατμό ακόμα και για ένα νέο εισερχόμενο στων χώρο του επισκευασιμου ατμό αποτελείται από λίγα  κομμάτια είναι εύκολος στων τρόπο στησίματος δίνει καλή γεύση και προπάντων χωρίς δια ροές η κλώνο πάρεις λόγω οικονομικών ή ακόμα και γνήσιο αξίζει τα λεφτά του εωσ το τελευταίο ευρώ. Με των καιρό φυσικά θα επεκταθεί ακόμα σε άλλους ατμό αλλά αυτός σαν αρχή είναι ο ιδανικός ακόμα και για βασικός ατμό

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7165 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 12:11 »
μια ερωτηση κ απο μενα...ειχα παρει πριν 2-3 βδομαδες το πρωτο μου η.τ. joyetceh ego one vt mega, το οποιο μετα απο δυο βδομαδες επεσε κ δεν ξαναδουλεψε. εδω κ 4 μερες καπνιζω πολυ κ χωρις να το θελω. δυστυχως δεν εχω λεφτα να παρω κατι καλο αμεσα κ σκεφτομαι για να βολευτω για 1-2 βδομαδες (κ μετα να το χω για δευτερο) να παρω κατι πολυ πιο οικονομικο, που να μην εχει ομως πολυ μικρη μπαταρια, να βγαζω τη μερα μου. ειδα της nobacco το icube slim ειναι παλιο εργαλειο, κ προβληματιζομαι. απο οτι καταλαβα δεν κυκλοφορει πια, το ειδα σε ενα μαγαζι οπου υποθετω θα εχει ξεμεινει. μου αρεσε ομως σαν σχεδιο παρα πολυ κ η μπαταρια του ειναι 900mAh, νομιζω ψιλο οκ (?) για προσωρινη λυση. θα ηθελα καποια γνωμη-ες μην κανω καμια βλακεια, γιατι τα λεφτα απ το πρωτο τα κλαιω φυσικα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
σορρυ που γραφω εδω,  αλλα δεν μπορω να απαντησω σε μνμ. επισης κανενα απο τα δυο λινκ που μου εστειλες δεν μου ανοιγει.   :o

Για αρχή θα ήθελα να μη με παρεξηγήσεις αλλά το "καπνίζω πολύ" και το "δεν έχω λεφτά" δεν κολλάει.
Ενα καπνό χαρτάκια και φιλτράκια κάνουν 6 ευρώ γιια πλάκα και περνάς λογικά (χωρίς να το ξέρω) 2 μέρες, άρα 12 ευρώ τις 4ρις μέρες, διόρθωσε με αν λέω κάτι λάθος γιατί αν πρόκειται για πακέτο τότε θα βγάλω αφρούς.

Στο θέμα μας, για το icube θα δώσεις 45 ευρώ, με τα λεφτά αυτά παίρνεις το eGo one ct η με 52 ευρώ το 2200ohm πάντα με το εκπτωτικά κουπόνι "ekap20" και θα το χεις για κύριο.
Αν δεν θες να δώσεις τόσα πολλά με 20 ευρώ παίρνεις το epsilon 650, ενημερωτικά το έχει η αδερφή μου 6 μήνες και δε το αλλάζει με τπτ, οσο για μπαταρία της κρατά 2 γεμισματα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7166 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 14:08 »
μια ερωτηση κ απο μενα...ειχα παρει πριν 2-3 βδομαδες το πρωτο μου η.τ. joyetceh ego one vt mega, το οποιο μετα απο δυο βδομαδες επεσε κ δεν ξαναδουλεψε. εδω κ 4 μερες καπνιζω πολυ κ χωρις να το θελω. δυστυχως δεν εχω λεφτα να παρω κατι καλο αμεσα κ σκεφτομαι για να βολευτω για 1-2 βδομαδες (κ μετα να το χω για δευτερο) να παρω κατι πολυ πιο οικονομικο, που να μην εχει ομως πολυ μικρη μπαταρια, να βγαζω τη μερα μου. ειδα της nobacco το icube slim ειναι παλιο εργαλειο, κ προβληματιζομαι. απο οτι καταλαβα δεν κυκλοφορει πια, το ειδα σε ενα μαγαζι οπου υποθετω θα εχει ξεμεινει. μου αρεσε ομως σαν σχεδιο παρα πολυ κ η μπαταρια του ειναι 900mAh, νομιζω ψιλο οκ (?) για προσωρινη λυση. θα ηθελα καποια γνωμη-ες μην κανω καμια βλακεια, γιατι τα λεφτα απ το πρωτο τα κλαιω φυσικα...
Προφανώς σου έχει χαλάσει η μπαταρία VT.
Μπορείς να αγοράσεις μια ijust2, να βιδώσεις τον ατμοποιητή σου πάνω και είσαι έτοιμος. Δεν θα έχεις έλεγχο θερμοκρασίας βέβαια, αλλά από icube slim κλπ. θα είσαι πολύ καλύτερα. Παίρνεις και μια πεντάδα κεφαλές clr 1 ohm και είσαι ΟΚ για πολύ καιρό.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7167 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:54 »
Kαλησπέρα.Σχεδόν 3 ώρες σήμερα ψαχουλεύω το φόρουμ σε σημείο που μου έχει πέσει το μάτι χάμω να διαβάζω θέματα και μηνύματα για να βρω απαντήσεις  χωρίς να ρωτήσω αλλά δεν.  :eyesplash: Οπότε μιας και στραβάδι θα το κάνω εδώ.
Σήμερα απέκτησα το Kanger Evod Mega μαζί με τρια διαφορετικά ζουμιά αναπλήρωσης και μερικές  αποριούλες μου γεννήθηκαν.
 
Δεν έχω δεύτερο ατμοποιητή και θέλω να δοκιμάσω το άλλο ζουμί, αλλά κάπου διάβασα ότι δεν πρέπει να εξαντλούμε το υγρό πριν γεμίσουμε ξανά αλλά ούτε να το φουλάρουμε μέχρι επάνω. (2,5 ml η χωριτικότητα του). Υπάρχει τρόπος καθαρίσματος-αδειασματος ή δεν υπάρχει πρόβλημα να το ατμίσω μέχρι τέλους?  Είναι προτιμότερο  να έχω και κάποιο έξτρα δοχείο -ατμοποιητή για τέτοια δουλειά και λογικά θα μεγαλώσει και η αντοχή στον χρόνο?
Εξαρτάται η διάρκεια ζωής του ατμοποιητή από την χρήση και πόσο περίπου του συγκεκριμένου μοντέλου? 

Και κάτι τελευταίο.Θυμάμαι παλιά που σχεδόν σε όλα τα HT ξεβίδωνες την μπαταρία και ταίριαζε και στις άλλες μάρκες. Επείδη νομίζω έχω κάπου κάτι παλιά κομάτια λογικά αν βιδώσουν θα παίξουν μπαλίτσα κ αυτές έτσι? 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν ήμουν οφτοπικ.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7168 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:50 »
παιδια s,o,s, θελω αυριο να παραγκειλω μια συσκευη για μπακ απ του πηγασου που εχο,, σασ παρακαλω προτινετε μου κατι ,, εγω εχω ξεχωρισει το κανγκερ μινιμποξ και το ταργκετ με κατι κεφαλεσ κενουριεσ που γραφει κρατανα πιο πολυ,,, πεστε μου γνωμεσ ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7169 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 23:34 »
Kαλησπέρα.Σχεδόν 3 ώρες σήμερα ψαχουλεύω το φόρουμ σε σημείο που μου έχει πέσει το μάτι χάμω να διαβάζω θέματα και μηνύματα για να βρω απαντήσεις  χωρίς να ρωτήσω αλλά δεν.  :eyesplash: Οπότε μιας και στραβάδι θα το κάνω εδώ.
Σήμερα απέκτησα το Kanger Evod Mega μαζί με τρια διαφορετικά ζουμιά αναπλήρωσης και μερικές  αποριούλες μου γεννήθηκαν.
 
Δεν έχω δεύτερο ατμοποιητή και θέλω να δοκιμάσω το άλλο ζουμί, αλλά κάπου διάβασα ότι δεν πρέπει να εξαντλούμε το υγρό πριν γεμίσουμε ξανά αλλά ούτε να το φουλάρουμε μέχρι επάνω. (2,5 ml η χωριτικότητα του). Υπάρχει τρόπος καθαρίσματος-αδειασματος ή δεν υπάρχει πρόβλημα να το ατμίσω μέχρι τέλους?  Είναι προτιμότερο  να έχω και κάποιο έξτρα δοχείο -ατμοποιητή για τέτοια δουλειά και λογικά θα μεγαλώσει και η αντοχή στον χρόνο?
Εξαρτάται η διάρκεια ζωής του ατμοποιητή από την χρήση και πόσο περίπου του συγκεκριμένου μοντέλου? 

Και κάτι τελευταίο.Θυμάμαι παλιά που σχεδόν σε όλα τα HT ξεβίδωνες την μπαταρία και ταίριαζε και στις άλλες μάρκες. Επείδη νομίζω έχω κάπου κάτι παλιά κομάτια λογικά αν βιδώσουν θα παίξουν μπαλίτσα κ αυτές έτσι? 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν ήμουν οφτοπικ.


Εχω κι εγω τον Kanger Evod Mega. Με αυτον ξεκινησα. Απο την μπαταρια του εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Κραταγε σχεδον 2 μερες. Ο ατμοποιητης του ομως δεν με ικανοποιησε. Με τρελλανε στο spit-back (ξαφνικο πεταγμα καμμενου υγρου στο στομα) και γεμιζε συχνα υγρο ο κεντρικος του σωλήνας. Αντικατεστησα στον ατμοποιητη με Aspire Vivi Nova S Pyrex Glass και ευχαριστηθηκα ατμισμα.
Τον ατμοποιητη σου φυσικα και μπορεις να τον αδειασεις οποτε θες. Ναι καλο ειναι να μην τον γεμιζεις μεχρι πανω. Αφηνε 1-2 χιλιοστα κενο. Ουτε να τον αφηνεις να αδειαζει τελειως, γιατι δεν τραβαει καλα το υγρο κατω κατω αλλά και γιατι αν τελειωσει το υγρο και δεν το παρεις χαμπαρι θα φας ξαφνικα γευση καμμενου και η κεφαλη σου μετα θα θελει πεταγμα. Ατμοποιητες μπορεις να εχεις οσους θες και να τους αλλαζεις στην μπαταρια. Με αλλη γευση ο καθε ενας ωστε να μπορεις να ατμισεις και τις αλλες σου γευσεις αν σε κουρασει καποια.
Διαρκεια ζωης εχουν μονο οι κεφαλες του ατμοποιητη. Απο εβδομαδα ως 10-15 μερες (αναλλογα το ατμισμα σου). θα το καταλαβεις οταν αρχιζει να αλλοιωνεται η γευση. Τοτε αλλαζεις κεφαλή.
Ναι μπορεις να βιδωσεις παλια κομματια σου επανω στην μπαταρια. Ισως ομως χρειαστεις καποπιον ανταπτορα π.χ. 510 σε ego

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias