vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 9 χρήστες
manoslykos, Jorge, trabaman, yorgoss, tibolaso, nightdream, nXtLs, Buliwyf, gstamatos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6990 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:18 »
Τα καταστήματα όμως λίγο δύσκολο να το ρισκάρουν τόσο και να εκτεθούν.εδω όμως για παράδειγμα μπορεί κάποιος να βάλει μια αγγελία από έναν κλώνο σε πολύ υψηλή τιμή και εσύ να τον αγοράσεις για αυθεντικό .αν είσαι νέος ατμιστης την πατάς και ξενερώνεις. :ρ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6991 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:22 »
Γι αυτό φροντίζουμε να μη συμβεί εδώ, τουλάχιστον  ;)

Αυτό στη γλώσσα του ποδοσφαίρου πρέπει να ονομάζεται "τρίπλα"!!

Τα καταστήματα όμως λίγο δύσκολο να το ρισκάρουν τόσο και να εκτεθούν.εδω όμως για παράδειγμα μπορεί κάποιος να βάλει μια αγγελία από έναν κλώνο σε πολύ υψηλή τιμή και εσύ να τον αγοράσεις για αυθεντικό .αν είσαι νέος ατμιστης την πατάς και ξενερώνεις. :ρ

Καλά.. όταν βλέπω το Kanger Mini SubTank στα 45 ευρώ σε όλα τα καταστήματα αμφιβάλω αν τους ενδιαφέρει να εκτεθούν.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6992 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:25 »
Αυτό είναι άλλο θέμα φιλαράκο μου και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Θα βγούμε εκτός θέματος όμως οπότε καλύτερα ας το αφήσουμε .

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6993 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:31 »
Το θέμα έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές.
Ένας από τους προφανείς λόγους είναι ότι μπορεί να αγοράσει κάτι πολύ ακριβά, διότι σαν νέος έχει άγνοια και των τιμών και του "τεχνικού" ελέγχου.
Να ζητήσω συγνώμη προκαταβολικά άλλα το θέμα είναι να γράφει κάποιος γιατί έχει κάτι να πει και όχι για να γράψει 
ένας νέος έχει πολλές απορίες και θα περάσει πολλές ώρες διαβάζοντας και συνήθως δεν έχει να πει και πολλά γιατί απλά δεν ξέρει
όσο για τιμές και τα σχετικά το φόρουμ δεν μπορεί να προφυλάξει κανέναν μας και φυσικά δεν μπορεί να πει - επιβάλει -επιβλέψει ή ότι άλλο τον κάθε πωλητή
αντίθετα αυτός που ψάχνει να αγοράσει κάτι έχει το περιθώριο να τσεκάρει τιμές ακόμα και αυτόν που πουλάει κάτι πριν το αγοράσει 

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6994 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 02:04 »
 Αυτή την στιγμή το μοντάκι που με ελάχιστα χρήματα (και στην Ελλάδα) δίνει ρέστα είναι το Vtc mini.
Με αφαιρούμενη μπαταρία, με 75 Βαττ, με σωστό έλεγχο θερμοκρασίας, με ρεύματα που θα ζήλευαν μοντάκια 3πλάσιας τιμής ΚΑΙ αναβαθμίσιμο μέσω της θυρας usb.
Όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος pasvag και η Nelli και ο bono ο Ναυτίλος είναι "μάνα" για τον νέο ατμιστή.
 Φιλε ASTEGOS.
Το vtc mini και όλα τα μοντάκια με έλεγχο θερμοκρασίας ΔΟΥΛΕΥΕΙ μια χαρά με το SS σε T/C mode.
Απλά το SS δεν είναι ότι καλύτερο για έλεγχο θερμοκρασίας.
Η μεταβολή της αντίστασής του με την θερμοκρασία είναι ανεπαίσθητη.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις χρειάζεται καλόν άτμο και τέλειο στήσιμο για να δεις αποτέλεσμα σε T/C.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6995 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 02:23 »
Αυτή την στιγμή το μοντάκι που με ελάχιστα χρήματα (και στην Ελλάδα) δίνει ρέστα είναι το Vtc mini.
Με αφαιρούμενη μπαταρία, με 75 Βαττ, με σωστό έλεγχο θερμοκρασίας, με ρεύματα που θα ζήλευαν μοντάκια 3πλάσιας τιμής ΚΑΙ αναβαθμίσιμο μέσω της θυρας usb.
Όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος pasvag και η Nelli και ο bono ο Ναυτίλος είναι "μάνα" για τον νέο ατμιστή.
 Φιλε ASTEGOS.
Το vtc mini και όλα τα μοντάκια με έλεγχο θερμοκρασίας ΔΟΥΛΕΥΕΙ μια χαρά με το SS σε T/C mode.
Απλά το SS δεν είναι ότι καλύτερο για έλεγχο θερμοκρασίας.
Η μεταβολή της αντίστασής του με την θερμοκρασία είναι ανεπαίσθητη.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις χρειάζεται καλόν άτμο και τέλειο στήσιμο για να δεις αποτέλεσμα σε T/C.


Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση σχετικά με τη μεταβολή της αντίστασης των SS.
Έχω κολλήσει με το evic vt.. λόγο εμφάνισης μάλλον.. αν και είναι λίγο άτοπο γιατί για το σπίτι το θέλω.
..update να έκανε και  δεν θα είχα κανενα ενδοιασμό. τώρα φοβάμαι και για την έκδοση firmware.
πως τα κατάφεραν έτσι?

Αποσυνδεδεμένος kezar21

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6996 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 02:29 »
παιδια να κανω μια ερωτηση πως μπορεις να καταλαβεις εαν μια αντισταση εχει καει η οχι?
π.χ απο εμφανισει την βλεπεις πολυ σκουρα?
εγω την καταλαβαινω προς το παρων με χρηση 1 εβδομας οτι βγαζει μια καμμενη γευση μια πικριλα σιγα σιγα.
εβαλα προχθες μια αντισταση εκανα 7Ml και αρχισε να πικριζει again.
τοσο ευκολα χαλανε?
Nobacco easy εχω.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6997 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 02:58 »
Κάπου τα έχεις μπερδέψει.
Όταν έγραψα πως είναι αναβαθμίσιμο, σημαίνει πως κάνει Update.


Update γίνεται στο firmware πάντα.


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6998 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:05 »
Αυτό σκεφτόμουν να πάρω.. (που δεν κάνει update)
http://www.joyetech.com/category/evic-vt/

και τώρα είδα αυτό (που κάνει update)
http://www.joyetech.com/category/cuboid/
..για κάποιο λόγο δεν το είχα προσέξει.. ίσως έψαχνα για κιτ... μάλλον μου φανηκε μεγάλο και το ξεπέρασα!
με τις μπαταρίες και τον ατμοποιητή θα πάει 120 το λιγότερο βέβαια.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 12:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6999 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:08 »
Έχεις σκεφτεί για αγορά από το εξωτερικό? Πιστεύω θα σου βγει πολύ πιο φθηνά απλά θα αργήσεις να τα πάρεις(20 μέρες περίπου)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7000 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:16 »


Δεν ξέρω αν μπορώ να στείλω χρήματα στο εξωτερικό (σε ποιά μαγαζια)
..και καλά να κάνει 20 μέρες.. μη κάνει 1,5 μήνα (που κάνουν να έρθουν  παραγγελίες απο e-bay)
απο κάτι αμερικάνικα sites φοβάμαι το τελωνείο!


Σε ευχαριστώ για τη σκέψη.. θα το ψάξω

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 12:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7001 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:20 »
Υπάρχουν 2-3 τρόποι αυτή την στιγμή να αγοράσεις από εξωτερικό. Πρόσφατα αγόρασα το vtc mini 35 $ από έξω και εδώ το βρήκα 60-70 ευρώ.ειναι τρελή διαφορά τιμής για αυτό στο λέω :)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7002 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:26 »

Θα με βοηθούσε πολύ να αναφέρεις το τρόπο και τα sites γιατί έχω μπερδευτεί ψάχνοντας..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:00 από Cruiser79 »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7003 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:46 »
παιδια να κανω μια ερωτηση πως μπορεις να καταλαβεις εαν μια αντισταση εχει καει η οχι?
π.χ απο εμφανισει την βλεπεις πολυ σκουρα?
εγω την καταλαβαινω προς το παρων με χρηση 1 εβδομας οτι βγαζει μια καμμενη γευση μια πικριλα σιγα σιγα.
εβαλα προχθες μια αντισταση εκανα 7Ml και αρχισε να πικριζει again.
τοσο ευκολα χαλανε?
Nobacco easy εχω.

Αν η γεύση της είναι "μπουκωμένη" ή ακόμα χειρότερα καμμένη, τότε είναι μάλλον ώρα να την αλλάξεις. Αν το υγρό σου αφήνει πολλά υπολείμματα παίζει να την έβγαλε off και στα 7ml. Οι δικές μου (bvc για ναυτίλο μίνι) υποφέρουν όταν τους βάζω halo ας πούμε. Υπάρχει πάντα και η περίπτωση του να πέσεις σε ελαττωματική κεφαλή, οπότε φρόντισε να έχεις πάντα καβάτζα αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7004 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:59 »
Μιας και είπες για τις έτοιμες αντιστάσεις.μικρα μαύρα κομματάκια σαν κάρβουνο μέσα στην αντίσταση του melo στην σιτα γύρω γύρω από την τρύπα τι σημαίνει ? Σε κατάστημα μου είπαν κακό υγρό
@ASTEG0S δες τα pm σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1812 279147 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:06
από gstamatos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias