vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6960 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:43 »
τελεια thank you!!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6961 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:45 »
Να μας πεις εντυπωσεις οταν τα δοκιμασεις!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6962 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:58 »
Η δικιά μου γνώμη είναι να δοκιμάσεις πρώτα και σκέτη βάση για μία δύο μέρες για να επανέλθει η γεύση σου.
Έχει συνηθίσει ο ουρανίσκος σου στην ίδια γεύση και έτσι δεν την νιώθεις.
Ή εναλλακτικά πάρε ένα υγρό με γεύση τελείως διαφορετική από αυτή που ατμίζεις.
Αν όλα αυτά δεν δώσουν λύση πάς σε καλύτερο ατμοποιητή, που κατά την προσωπική μου άποψη, δεν θα δεις μεγάλη διαφορά αν οι γευστικοί σου κάλυκες είναι κορεσμένοι. :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6963 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 19:12 »
Κάνε ακριβώς ότι σου λέει ο Μάκης από πάνω. Όταν στην αρχή αντιμετώπισα κι εγώ το ίδιο (και χειρότερο) πρόβλημα με σένα, έψαχνα για εβδομάδες στο google μέχρι να βρω την λύση σιγά-σιγά. Είσαι τυχερός - εσύ την λύση την βρήκες σε μια μέρα και σε μία απάντηση!  :)

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6964 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 20:20 »
Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.Ψαχνω για ενα μοντ και αφου εχω καταληξει στο releaux rx200 η απορια που αντιμετοπιζω και δεν βρισκω στο αντιστοιχο θεμα ειναι ο τυπος της μπαταριας που κανει για το συγκεκριμενο μοντ.18650 ναι αλλα φλατ τοπ η με πολο που να προεξεχει?εχω επιλεξει τις lg18650 HG2 3000mah με 20A continuous discharge και 30A peak current / unprotected .ομως ειναι unprotected. εχω μπερδευτει τελειως με τον τυπο της μπαταριας που πρεπει να παρω για το αντισοιχο μοντακι.
επεισης ειμαι αναμεσα και στο eleaf istick 100w  ομως καπου διαβασα οτι θελει αλλο τυπο μπαταριων για την μια απο της δυο γιατι δεν μπαινει με τιποτα .(στο αντιστοιχο θεμα για το stick100).θα ειναι το πρωτο μου μοντ και αφου θα κανω την παραγγελεια απο εξω δεν θελω να δωσω ενα καρ λεφτα για μπαταριες και στο τελος να μην κανουν.ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 20:31 από Napakos »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6965 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 20:25 »


Flat top θα διαλέξεις διότι το μοντάκι έχει προστασία ανάστροφης πολικότητας και πιθανόν να μην πατάνε οι button.
 Και φυσικά unprotected.Οι protected αφορούσαν κάποτε μηχανικά μοντάκια και οι πιο πολλές είναι μακρύτερες από το κανονικό οπότε δεν θα μπούνε στο RX200.
Κάνε τον κόπο να ρίξεις μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα διότι με το RX200 θα κολυμπήσεις στα βαθιά  :)


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 21:21 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος Nelli

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6966 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:11 »
Mα την νικοτινη θελω να την κοψω τελειως για αυτο σιγα σιγα την μειωνω.
αυτο που θελω ειναι να νιωθω παλι γευση γιατι τωρα μονο χτυπημα νιωθω
Καλησπέρα κι από μένα  yasuo. Ατμίζω μόλις 8 ημέρες και δεν έχω αγγίξει καν κ.τ. Επειδή διάβασα σε άλλο θέμα πως ανέφερες και επίμονο βήχα και λες νιώθεις το χτύπημα αλλά όχι γεύση, είσαι και κρυωμένος.....
Καθάρισε καλά τον ατμοποιητή σου, βάλε όποια γεύση θες (ή και καθόλου όπως είπαν), αλλά με ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ νικοτίνη. Όχι πάνω από 8mg. Στο λέω αυτό, διότι ενδεχομένως να πρέπει να ξεκουράσεις το αναπνευστικό σου και να υποχωρήσουν τυχόν ερεθισμοί από υψηλή νικοτίνη και πειραματισμούς με τα υγρά. Άλλωστε και οι απανωτές αλλαγές αρωμάτων μπορεί να σου δημιουργούν συμπτώματα... Για μένα καλύτερα να μην νιώθεις αρχικά τα χτυπήματα (που πετυχαίνονται με υψηλότερη νικοτίνη) και να ατμίζεις "πλούσια" έως ότου να νιώσεις καλά οργανικά με "ελαφρύ" στήθος. Μην ανησυχείς για στέρηση Το πολύ-πολύ να το κάνεις πιπίλα, δεν πειράζει. Όταν είναι ερεθισμένο το αναπνευστικό μας τα "χτυπήματα" θεωρώ δεν βοηθούν και πολύ..
Εγώ ξεκίνησα με 18mg και την 3η μέρα κόντεψα να "πεθάνω" Έκανα τράκα 12άρα και το πολύ σε μια ώρα (δεν υπερβάλλω) οι πνεύμονές μου συνήλθαν. Την επόμενη μέρα μάλιστα, αγόρασα βάση με 6άρα νικοτίνη και σε πληροφορώ σήμερα μετά από 3μέρες χρήσης της, δεν ένιωσα ΠΟΤΕ στέρηση και ΔΕΝ έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ούτε αναπνευστικό σαν έρημο σαχάρα, ούτε βήχα, ούτε πονόλαιμο. Εκτός βέβαια από κάποιες στιγμές πολύ περιορισμένου -ήδη- τσιγαρόβηχα που μέρα με την μέρα μειώνεται.
Εάν τελικά βάλεις και κάποιο άρωμα στην βάση σου διάλεξε ένα απαλό διότι κάποια έντονα αρώματα μπορεί να σε "καίνε" στον λαιμό ή να έχεις τσουξιματάκια. Ξεκίνα απαλά έως ότου τουλάχιστον αναρρώσεις..
Αν θυμάμαι αναφερθήκατε και στον ατμοποιητή? εγώ έχω τον nautilus mini με κεφαλές 1,8 και είμαι απολύτως ευχαριστημένη!!
Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6967 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:18 »
@Napakos Συμφωνώ με τον φίλo netsplit δε νομίζω να σου είναι χρήσιμο τέτοιο μοντ, ψάξου λίγο περισσότερο για να μην πετάς χρήματα σε άχρηστο εξοπλισμό, καλύτερα κάτι πιο συμβατικό 60-75W (evic vct mini- ipv d2- cloupor mini) και επένδυσε τα υπόλοιπα σε 2 ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6968 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:24 »
40 ευρω κανει ρε παιδια απο κινα .ολα τα μοντακια που ειδα στα χαμηλοτερα βατ 40-50-60-100 ολα πανω κατω τετοια τιμη ειχαν . οποτε λεω να παρω αυτο με το σκεπτικο οτι θα με καλυπτει στα παντα που θα χρειαστω μετεπειτα.τοσο σε αποδοση βατ οσο και σε αυτονομια αλλα και γενικα στο οτι θα μπορεσδω να δω ολων των τυπων ατμισμα.ποιος ολογος να παρω κατι σε π.χ istick 50-60w που ειναι στα ιδια λεφτα..( ο μονος λογος που βλεπω ειναι το brandname) .σας ευχαριστω για τις απαντησεις..να σημειωσω οτι εχω το ijust 2 kit .δεν ξερω το γιατι αλλα κυνηγαω τα βατ και τις χαμηλες αντιστασεις.μου αρεσει πιο πολυ μεχρι στιγμης. εχω και μια μπαταριουλα απλη με μια 1,6 κεγαλη πανω οταν βαρεθω τις πνευμονικες..

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6969 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:28 »
Βλέποντας όσα γράφετε νέοι ατμιστές μπαίνω στον πειρασμό να συμβουλεύσω ...
Διαβάστε την και σκεφτείτε λίγο, πριν τη γράψετε στην άμμο ή στο χιόνι...
Μην ξοδεύεστε με εξοπλισμούς εκατονταδων ευρώ πριν καταλήξετε στον ατμό.
Ο νέος ατμιστής χρειάζεται μια καλή μπαταρία τύπου iStick 30 και έναν ατμοποιητή τύπου Nautilus με τσιγαρίσια τζούρα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.
Τα πολλά βατ οι διπλές τριπλές μπαταρίες, και όλοι οι αεράτοι ατμοποιητές, οι έλεγχοι θερμοκρασίας τα διάφορα σύρματα δεν θα ωφελήσουν κανέναν νεό ατμιστή, παρά θα τον μπερδέψουν και θα του αδειάσουν το πορτοφόλι με αμφίβολα αποτελέσματα.
αυτά τα λίγα...

Αποσυνδεδεμένος Nelli

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6970 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:39 »
...όντως. Προσωπικά (νεογέννητη ατμίστρια) πήρα μπαταρία istick 40w + aspire nautilus mini (2ml) + αντιστάσεις ή κεφαλές όπως κι αν τις λέμε, 1,8 nautilus. Έδωσα 85 ευρώ για όλα (σε 1 μήνα έχω κάνει απόσβεση) και χωρίς καμία έννοια ατμίζω όσο θέλω χωρίς κανένα φόβο μην ξεμείνω από μπαταρία ή αντίσταση... Όλα μια χαρά. Φορτίζω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ και τέλος!! Δεν έχω καμία περιέργεια για "σχέδια" χρώματα μεγέθη ή ότι άλλο. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι που δεν καπνίζω!!!!!! και απολαμβάνω....ΠΟΛΛΑ!

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6971 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:41 »
Πραγματικά ο Ναυτίλος είναι ο τέλειος άτμο για τον νέο ατμιστή.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6972 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:35 »
Οι αγγελίες είναι κλειδωμένες μέχρι να κάνω 50 posts?
Αφού δεν έχω ατμίσει ποτέ.. και ψάχνω μοντάκι.. πρέπει να τρολάρω με το ζόρι?!!!
(δεν μου πάει και με τον χαρακτήρα που χω!!)

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6973 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:38 »
Δυστυχώς έτσι είναι, λίγη υπομονή αρκετή συμμετοχή κι έρχεται γρήγορα το όριο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6974 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:41 »
όχι τίποτα άλλο.. καπνιζω περισσότερο έτσι!!!
σε ευχαριστώ!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias