vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, dkostas, dallaskdp, manoslykos, kon95

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Whitefog

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6675 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:52 »
Βασική προϋπόθεση οι κεφαλές νικελίου που υποστηρίζει το istick σε TC.
Επίσης να επισημάνω ότι η αλλαγή από TC σε Power mode προϋποθέτει και αλλαγή ατμοποιητή ή κεφαλής σε αντίσταση με kanthal. Μην δοκιμάσεις να ατμίσεις με αντίσταση Ni200 σε power mode είναι επικίνδυνο.
Φαντάζομαι ο πωλητής που σε ενημέρωσε για το όριο των 230C σου τα είπε και σου έδωσε και αντίστοιχες κεφαλές.


Σε TC έχω και το Joyetech VTC mini το οποίο είναι αρκετά καλύτερο από το istick κατά την γνώμη μου. Δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω πιο ακριβά όπως το SX Mini ή κάποιο DNA να δω τι παίζει. Νομίζω ότι το TC 40 για την τιμή του είναι μια τίμια αγορά. Ικανοποιητικό σε power mode και ταυτόχρονα έχεις και την επιλογή του TC. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του θεωρώ ότι είναι η μπαταρία του που σε TC τελειώνει γρήγορα λόγω των φιξ 40 watt που δίνει.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6676 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:52 »
Ναι σε power mode παίζουν μόνο οι κεφαλές με kanthal σύρμα. Οι κεφαλές με Νι200 μόνο σε TC

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6677 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:58 »
Στους επισκευάσιμους, ανά 2-3 μέρες αλλάζεται όλη την αντίσταση και με νέο σύρμα, ή καθαρίζεται το υπάρχων και αλλάζετε απλά βαμβάκι;
Άσχετο επίσης, αλλά ποιο site είναι το vapemail που παραγγέλνουν μερικοί;

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6678 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 11:07 »
Παιδες ειναι επειγον.....
εκανα παραγγελια απο gearbest  3 πραγματακια.....παρελαβα σημερα....ανοιγω το φακελο και ειχε μεσα μονο το 1 .... :wall:

1)ερωτηση τωρα τι κανω ?
2) μπηκα στη σελιδα στο gear και παω να τσεκαρο την παραγγελια μου και βλεπω στο my order φωτογραφια που παραδιδουν το φακελο στο ταχυδρομειο
και ο φακελος εχει στη φωτογραφια αλλο αυτοκολητο με τα στοιχεια μου απο τον φακελο που μου ηρθε....και στη φωτο και στο φακελο που παρελαβα τα στοιχεια μου ειναι σωστα αλλα διαφορετικο αυτοκολλητο
πειτε μου εαν εχει συμβει αυτο και σε καποιον αλλο  η  τι πρεπει να κανω
ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6679 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 11:26 »
Αρχικά κοίταξε μήπως σου έχουν στείλει την παραγγελία σου τμηματικά και παρέλαβες το πρώτο μέρος.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6680 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 11:59 »
γιατι να τη στειλουν τμηματικα αφου εχω 3 πραγματα σε 1 παραγγελια με 1 Tracking number 1 πληρωμη ......το αυτοκολλητο που ειναι διαφορετικο ?  εκει τι γινετε ?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6681 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:05 »
Bγάλε φωτογραφία το αυτοκόλλητο που είναι κολλημένο πάνω στον φάκελλο που σου έστειλαν και στείλτο στην GB με mail και εξήγησέ τους ότι δεν είχε μέσα όλη την παραγγελία σου.
Πιστεύω έγινε κάποιο λάθος. ;)

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6682 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:31 »
Τους τελευταίους μήνες η gearbest δεν φημίζεται για την τιμιότητα της.

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6683 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:10 »
@Efyra
Ξαναδές το μέιλ που σου ήρθε μήπως τυχόν δεν ήταν όλη η παραγγελία μαζί αλλά την έσπασαν σε δύο αποστολές. Μου έχει τύχει τρεις τέσσερις φορές από Gearbest.
Αλλά ποτέ δεν είχα τα προβλήματα που αναφέρουν οι συμφορουμίτες.
Παραγγελία στις 20/11, σε Gearbest και Fastech Πακετάρουν και στέλνουν μαζί την ίδια μέρα στις 28/11.
Το δέμα της Gearbest είναι στα χέρια μου από την Δευτέρα ενώ της Fastech ακόμη να εμφανιστεί ενώ φαίνεται ότι έχει φτάσει από την Τρίτη.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6684 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:14 »
Bγάλε φωτογραφία το αυτοκόλλητο που είναι κολλημένο πάνω στον φάκελλο που σου έστειλαν και στείλτο στην GB με mail και εξήγησέ τους ότι δεν είχε μέσα όλη την παραγγελία σου.
Πιστεύω έγινε κάποιο λάθος. ;)

τους εστειλα mail χωρις την φωτο που λες και τους γραφω οτι μεσα στο φακελο που παρελαβα ειχε μονο το 1 προιον και ζητησα να μου στειλουν και τα υπολοιπα.....

Εαν μου πουν αυτοι οτι τα εστειλαν ολα κανονικα εγω τι πρεπει να κανω ?

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6685 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:22 »
Μου εχει συμβει το ιδιο ακριβως. Εκανα ticket και απαντησαν οτι το υπολοιπο μερος της παραγγελιας εχει φυγει με αλλο tracking number το οποιο και τοτε μου εδωσαν. Σε δυο μερες ειχε φτασει και το αλλο δεμα αλλα απο τοτε σταματησα να εμπιστευομαι τις φωτο και τα νουμερα που δινουν..

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6686 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:24 »
Όπως σου έγραψα και πιο πάνω στείλε και φωτό.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6687 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:27 »
@Efyra
Ξαναδές το μέιλ που σου ήρθε μήπως τυχόν δεν ήταν όλη η παραγγελία μαζί αλλά την έσπασαν σε δύο αποστολές. Μου έχει τύχει τρεις τέσσερις φορές από Gearbest.
Αλλά ποτέ δεν είχα τα προβλήματα που αναφέρουν οι συμφορουμίτες.
Παραγγελία στις 20/11, σε Gearbest και Fastech Πακετάρουν και στέλνουν μαζί την ίδια μέρα στις 28/11.
Το δέμα της Gearbest είναι στα χέρια μου από την Δευτέρα ενώ της Fastech ακόμη να εμφανιστεί ενώ φαίνεται ότι έχει φτάσει από την Τρίτη.

εκανα τσεκ στα mail και μαλον εστειλαν πρωτα τη μια παραγγελια και απο κατω μου γραφουν αυτο
Remaining items to be shipped
και κατω απο αυτο εχει τις επομενες 2 παραγγελιες

τελικα τις εσπασαν στα 2 ? και αν ναι γιατι τα στελνουν σπαστα και οχι ολα μαζι αφου ειναι 1 παραγγελια με 1 Tracking number και με 1 πληρωμη ?


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μου εχει συμβει το ιδιο ακριβως. Εκανα ticket και απαντησαν οτι το υπολοιπο μερος της παραγγελιας εχει φυγει με αλλο tracking number το οποιο και τοτε μου εδωσαν. Σε δυο μερες ειχε φτασει και το αλλο δεμα αλλα απο τοτε σταματησα να εμπιστευομαι τις φωτο και τα νουμερα που δινουν..

οποτε να υποθεσω οτι εχει συμβει το ιδιο και σε μενα και να περιμενω τις επομενες μερες.....

Σας ευχαριστω ολου για τις αμεσες απαντησεις σας......περιμενω και απο τη gear την απαντηση της

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6688 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:31 »
Ίσως να μην τα είχαν σε στοκ τα υπόλοιπα και θα τα στείλουν μετά από κάποιες μέρες.
Μην ανησυχείς. :)

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6689 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:34 »
Γιατί δεν θέλουν ή δεν μπορούν να δεσμευουν προϊόντα. Ότι έχουν απόθεμα το στέλνουν. Έτσι και αλλιώς δεν πληρώνεις εσύ τα μεταφορικά. Πιθανόν να ήρθε από την αποθήκη της Γερμανίας. Τα υπόλοιπα να έρθουν από Κίνα. Μόνο σε μία παραγγελία μου ήρθαν όλα μαζί από gearbest.
Πάντως δεν χάθηκε ποτέ τίποτε, κάτι που παρειγγειλα και θα αργουσε πολύ η παραλαβή τους το ακυρωσα και μου πιστωσαν το ποσό την επόμενη μέρα. (λόγω διαφοράς ώρας)

Sent from my D6603 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias