vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Doubt, Milarepa, Ηρακλης, antiklitos140

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6660 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 20:39 »
καλησπερα σε ολους.....sorry εαν εχω ποσταρει σε λαθος μερια αλλα μαλον δεν μπορω να ανοιξω ακομα θεμα οποτε θα ρωτησω εδω......

υπαρχει καπου στο forum γιατι δεν βρηκα κατι σχετικα με " μεταχειρισμενα " ??? ?
γενικα σε modakia atmo klp klp ειτε σε μαγαζι ειτε σε ιδιωτες ??? ?


Ψαξε και στο FB. Εχει 2-3 ομαδες που πουλανε μεταχειρισμενα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6661 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 21:31 »
Επειδή βλέπω ότι το έβαλες σε Evic mini, τσέκαρες ότι είναι σε Power Mode με λογικές ρυθμίσεις?


Μια φορά έκανα λάθος στο Evic και δούλεψα λάθος σύρμα σε λάθος mode και μπλιαχ...


@modivin, @giorgos maniadakis, καλησπέρα φίλοι.

 
Ναι, κι από το κατάστημα αυτό με ρώτησαν. Το είχα τσεκάρει από πριν, δεν είχα πειράξει τίποτα στο μοντάκι, σε power mode το είχα από την αρχή (μικρές τάσεις και από 8 μέχρι 11w, η αντίσταση είχε τιμή 1,6Ω). Δεν κατάλαβα ακόμα τι είχα κάνει λάθος (τρελή μπόχα, όχι αστεία).
Οι άνθρωποι το πήραν στα χέρια, το έστησαν σε 2 λεπτά και όλα ήταν άριστα!

 
Απόψε ατμίζω έτσι (έκανα ήδη και 2ο γέμισμα), και όπως λέει παραπάνω ο φίλος Nemesis_rds, όταν θα το ξαναστήσω  θα δω και θα πω περισσότερα. Σίγουρα, κάτι είχα κάνει λάθος.

 

 

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6662 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:40 »
Μια απλή ερώτηση: Μπορώ να καθαρίζω τα tank με οινόπνευμα/ασετόν ή με ζεστό νερό?

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6663 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:43 »
Εγώ με ζεστό νερό,άβα,ξύδι και σόδα αν δεν φεύγουν οι μυρωδιές!

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6664 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:46 »
Thanx dude  8)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6665 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:15 »
Εγω βγαζω τα orings, τα πεταω μεσα σε ενα μπρικι και τα βραζω. Δεν μενει ιχνος μυρωδιας! Αν και, ουτε τα orings χρειαζεται να βγαζω. Στους 100C δεν παθαινουν τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6666 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 03:46 »
Πήγα να ατμίσω με το ego μου, πατάω το fire, ρουφαω και δε βγαίνει ατμός. Το κουμπάκι παραμένει φωτεινό επίμονα και μετά απο λίγο σβήνει (?). Λέω φόρτιση θα θέλει (για 3η φορά σήμερα). Μόλις φορτίζει προσπαθώ πάλι και γίνεται το ίδιο... Λέω εντάξει πέθανε το coil μου για 1η φορά (σα καινούριος που είμαι), δοκιμάζω ένα άλλο που είχα χρησιμοποιήσει λιγότερο μέν αλλά αρκετά και αυτή τη φορά δε βγήκε ατμός και πετάχτηκε e-liquid στο στόμα μου  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Τι διάολο έτυχε να τα παίξουν και τα 2 coil ταυτόχρονα??? Μήπως τα έπαιξε μπαταρία?

Γενικότερα 10 μέρες έχω που ξεκίνησα με το ego και ήδη θέλω να αλλάξω με κάτι ανώτερο από κάθε άποψη (ποιότητα γεύσης, ποσότητα ατμού,μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, μικρότερες διαρροές κτλ κτλ είναι MUST πιστεύω) Εν ολίγοις ξενέρωσα..
Κρατιέμαι πάντως με το ζόρι να μη καπνίσω  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6667 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 04:11 »
Εννοειται να παρεις! Και εγω στις 3-4 μερες πηρα κατι καλυτερο. Βεβαια ειχα μια Χ εμπειρια απο παλιοτερα που ατμιζα για κανα 2μηνο.


Ψαξε κατσε σκαλισε να δεις τι φταιει. Δεν νομιζω να σου φταιει και το καινουριο. Δοκιμασε κατι αλλο. Και ποτε μην παιρνεις 2 αντιστασεις. Τουλαχιστον 5  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6668 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 04:41 »
Πήγα να ατμίσω με το ego μου, πατάω το fire, ρουφαω και δε βγαίνει ατμός. Το κουμπάκι παραμένει φωτεινό επίμονα και μετά απο λίγο σβήνει (?). Λέω φόρτιση θα θέλει (για 3η φορά σήμερα). Μόλις φορτίζει προσπαθώ πάλι και γίνεται το ίδιο... Λέω εντάξει πέθανε το coil μου για 1η φορά (σα καινούριος που είμαι), δοκιμάζω ένα άλλο που είχα χρησιμοποιήσει λιγότερο μέν αλλά αρκετά και αυτή τη φορά δε βγήκε ατμός και πετάχτηκε e-liquid στο στόμα μου  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Τι διάολο έτυχε να τα παίξουν και τα 2 coil ταυτόχρονα??? Μήπως τα έπαιξε μπαταρία?

Γενικότερα 10 μέρες έχω που ξεκίνησα με το ego και ήδη θέλω να αλλάξω με κάτι ανώτερο από κάθε άποψη (ποιότητα γεύσης, ποσότητα ατμού,μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, μικρότερες διαρροές κτλ κτλ είναι MUST πιστεύω) Εν ολίγοις ξενέρωσα..
Κρατιέμαι πάντως με το ζόρι να μη καπνίσω  :wall:

Για να μη κρατιέσαι με το ζόρι, για να μη λυγίσεις, πήγαινε πάρε κάτι ανώτερο ...χτες!
Και ο αριθμός τού ποστ σου (#666-6) σου το λέει, δεν είναι τυχαίο! ;)

Εχουμε σκεφτεί πως, πολλές φορές επιστρέφει κόσμος στο κάπνισμα επειδή το άτμισμα το γνώρισε μέσα από συσκευές που κανονικά θα έπρεπε να απαγορεύονται
λόγω ακριβώς αυτού;

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6669 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 09:08 »
καλημερα παιδια χτες αγορασα το ELEAF iStick TC40 VW δεν ξερω αν εκανα καλη επιλογη , αλλα εχω το εξης προβλημα  ,ενω το εχω στην θερμοκρασια  στους 230 βαθμους, αυτους δηλαδη που μου προτεινε ο πωλητης , ο ατμοποιητης εκαιγε ,δεν ξερω αν αυτο οφειλεται στην ελειψη υγρου γιατι αργοτερα αδειασε , οταν συμπληρωσα  πλεον δεν με ικανοποιει το ντουμανι και το χτυπημα  ,κανω τζουρες αερατες   και η μπαταρια απο τι βλεπω ειναι στην μεση . που μπορει να οφειλεται;

Αποσυνδεδεμένος Whitefog

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6670 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 09:32 »
Το istick TC40 από όσο γνωρίζω όταν το έχεις σε TC mode δίνει σταθερά 40 watt στην αντίσταση μέχρι να πιάσει την επιθυμητή θερμοκρασία και μετά αρχίζει να κόβει. Αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς και γρήγορα. Αν και το έχω και το έχω δοκιμάσει σε TC με κούρασε και πλέον το χρησιμοποιώ σε power mode. Πάντως προσπάθησε να αυξήσεις το όριο θερμοκρασίας μέχρι να βρεις το σημείο που θα σε ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6671 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 09:52 »
καταρχην να σε ευχαριστησω πολυ για την αμεση απαντηση σου ,επειδη ειμαι και λιγο ασχετος μιας και το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο ηταν το epsilon 1100 , με της επιλογες  που εχει μου φαινεται καπως  βουνο  μιας  και μολις χτες το αγορασα. σκεφτομαι μηπως παιζει ρολο η μπαταρια  μιας και ηταν η πρωτη της χρηση , αλλα  απο την οθονη ειδα οτι η ηταν μεχρι την μεση φορτισμενο .


οταν λες power mode εννοεις την επιλογη του ατμοποιητη για ποιο κλειστες τζουρες;

Αποσυνδεδεμένος Whitefog

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6672 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:19 »
Παρεμπιπτόντως και εγώ με Epsilon 1100 ξεκίνησα  :) .
Θα δεις τεράστια διαφορά με το istick σε σχέση με πριν.
Όταν είσαι σε Power mode ο έλεγχος θερμοκρασίας είναι ανενεργός και εσύ ρυθμίζεις μόνο τα watt. Μπορείς να αλλάζεις από power mode σε TC mode κρατώντας πατημένο το μεσαίο πλήκτρο ανάμεσα στο πάνω και στο κάτω.
Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η μισο-φορτισμένη μπαταρία απλά η εμπειρία ατμίσματος σε TC είναι λίγο διαφορετική σε σχέση με χωρίς έλεγχο, σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Σου προτείνω να δώσεις χρόνο και να παίξεις αρκετά με τον έλεγχο μέχρι να βρεις την χρυσή τομή.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6673 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:22 »
@papas77 Πιστεύω πως έχεις τις κατάλληλες κεφαλές Ni200 στον ατμοποιητή σου για έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6674 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:40 »
Παρεμπιπτόντως και εγώ με Epsilon 1100 ξεκίνησα  :) .
Θα δεις τεράστια διαφορά με το istick σε σχέση με πριν.
Όταν είσαι σε Power mode ο έλεγχος θερμοκρασίας είναι ανενεργός και εσύ ρυθμίζεις μόνο τα watt. Μπορείς να αλλάζεις από power mode σε TC mode κρατώντας πατημένο το μεσαίο πλήκτρο ανάμεσα στο πάνω και στο κάτω.
Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η μισο-φορτισμένη μπαταρία απλά η εμπειρία ατμίσματος σε TC είναι λίγο διαφορετική σε σχέση με χωρίς έλεγχο, σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Σου προτείνω να δώσεις χρόνο και να παίξεις αρκετά με τον έλεγχο μέχρι να βρεις την χρυσή τομή.




να  το εχω δοκιμασει  αυτο ,αλλα  μπορει να ειναι ιδεα μου  μου φαινεται οτι χαλαει την γευση , μπορει να κανω λαθος και απο οτι ρωτησα  το συγκεκριμενο μου ειπαν οτι δεν ειναι και το ιδανικο για λειτουργια σε θερμοκρασια  οποτε  θα πρεπει να δοκιμασω την επιλογη power mode που μου προτεινες  .


και κατι τελευταιο ,εσυ γενικα εισαι ικανοποιημενος απο το συγκεκριμενο ;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@papas77 Πιστεύω πως έχεις τις κατάλληλες κεφαλές Ni200 στον ατμοποιητή σου για έλεγχο θερμοκρασίας.


ναι αυτες ακριβως εχω ,θα χρειαστει διαφορετικες κεφαλες  για να το βαλω σε λειτουργεια  power mode ;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:50 από papas77 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias