vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος asfalag

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6585 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:04 »
καλως σας βρηκα.  ;)
Οχι οχι λαθος... δεν εχω κανεναν γνωστο που να γνωριζει τα θεματα Η.Τ.
Απλα ετυχε να δοκιμασω το Η.Τ. ενος φιλου μου σε μια καφετερια και μου αρεσε. Με καλυψε το ''χτυπημα και το ντουμανι ας πουμε''.
Δεν γνωριζω απο αντιστάσεις και δεν θελω να μαθω  :D .
Θελω την ευκολια μου και ας μην ειναι το καλυτερο. Καταλαβαινω οπως και με τα περισσοτερο πραγματα εδω στην Ελλαδα οτι ειναι προτιμότερη η αγορά από το εξωτερικό αλλα ειλικρινά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ. ( 4 μηνών κόρη βλέπεις και δεν προλαβαίνω για τίποτα άλλο :)) [size=78%] ). [/size]
Οπότε καταλαβαινεις οτι θα ήθελα κατι '' έτοιμο'' να παω να παρω και να ειναι οσο fair μπορει να ειναι. value for money για το μπατζετ μου. Σιγουρα σε αυτα τα χρηματα θα έπαιρνα κατι καλυτερο αλλα ειλικρινά δεν θα ασχοληθω.
Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6586 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:05 »
Καλησπέρα στη παρέα, εχω ένα πρόβλημα με τα υγρά αναπληρωσης μου έχουν καταστρεψει το τανκ και είναι μέσα στις φθορές το παλυκαρβουνικο, πείτε μου σας παρακαλώ για να μη τη ξαναπαρησω πιο απο τα παρακάτω υγρά που εχω στη κατοχή μου μπορεί να θεωρηθεί όξινο ή επικυνδινο για πλαστικό τανκακι για να το πετάξω και να μη τη ξαναπατήσω έτσι

Grandmas delight (vision)
Abes exodus (vision)
Pasion apple (vision)
Icy pineapple (pharmacig)
Babas bounty (natura)
Bubblegum (pharmacig)
Project entropy (hexocell)
Narghile apple (Natura)
Lemon tree (pharmacig)

Nai_Ego

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6587 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:26 »
Καλώς ήρθες asfalag. Μ' ένα iStick 30 θα είσαι μια χαρά από θέμα μπαταρίας, ατμοποιητή καλύτερα να δοκιμάσεις σε κατάστημα, ειδικά αν δεν θέλεις πάνω από 2-2,5ml την ημέρα (που έχουν την τάση ν' αυξάνονται).

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6588 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:32 »
Καλησπέρα στη παρέα, εχω ένα πρόβλημα με τα υγρά αναπληρωσης μου έχουν καταστρεψει το τανκ και είναι μέσα στις φθορές το παλυκαρβουνικο, πείτε μου σας παρακαλώ για να μη τη ξαναπαρησω πιο απο τα παρακάτω υγρά που εχω στη κατοχή μου μπορεί να θεωρηθεί όξινο ή επικυνδινο για πλαστικό τανκακι για να το πετάξω και να μη τη ξαναπατήσω έτσι

Grandmas delight (vision)
Abes exodus (vision)
Pasion apple (vision)
Icy pineapple (pharmacig)
Babas bounty (natura)
Bubblegum (pharmacig)
Project entropy (hexocell)
Narghile apple (Natura)
Lemon tree (pharmacig)

Η εταιρεία έχει αναφέρει ότι τέτοιο θεμα μπορεί να υπάρχει μόνο με υγρά της που εχουν ποσότητα αρώματος κανέλας (το cinnamon cookies μου φαίνεται)

Nai_Ego

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6589 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:36 »
Πολύ σωστός ο Νίτσε, αυτό είχε πει η εταιρεία. Γενικά το πλαστικό τανκάκι δεν είναι ό,τι καλύτερο...

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6590 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:40 »
Φίλε asfalag ένα istick 30w ή 40w και ένα ναυτίλο μίνι και είσαι έτοιμος.Ό,τι καλύτερο για καινούργιο στο χώρο.Νομίζω γύρω στα 70-80 ευρώ είναι και θα σε καλύψει απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6591 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:56 »
Η εταιρεία έχει αναφέρει ότι τέτοιο θεμα μπορεί να υπάρχει μόνο με υγρά της που εχουν ποσότητα αρώματος κανέλας (το cinnamon cookies μου φαίνεται)


Αυτό το είπε η eCig. Τα υγρά που αναφέρονται δεν είναι της eCig.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6592 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:08 »
Η εταιρεία έχει αναφέρει ότι τέτοιο θεμα μπορεί να υπάρχει μόνο με υγρά της που εχουν ποσότητα αρώματος κανέλας (το cinnamon cookies μου φαίνεται)
Αν θυμάμαι καλά ήταν το cinnamon σκέτο. Το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο και το θυμάμαι.

Αποσυνδεδεμένος Panomegar

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6593 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:05 »
Γεια σας συμφορουμίτες και συνατμιστές,
Είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω  :D
Λοιπόν ας μπώ στο θέμα :
Αν και ασχολούμαι πάνω από χρόνο με τον Ατμό , το τελευταίο εφτάμηνο το πήρα απόφαση και ατμίζω αποκλειστικά χωρίς παράλληλη χρήση κ.τ.  8)
Παρόλο που με κάλυψε μέχρι στιγμής και είμαι ευχαριστημένος γενικά. Έχω ένα παράπονο.
Μου αρέσουν περισσότερο οι τσιγαρίσιες τζούρες (πρώτα στο στόμα και μετά στα πνευμόνια) και οι αεράτες όχι και τόσο, και έχω το εξής θέμα:
Οι παλαιότεροι ατμοποιητές σε στυλ Vivinova μου αρέσανε λόγω σφιχτής τζούρας άλλα λόγω της πεπαλαιωμένης τεχνολογίας τους και των τότε υλικών δεν τους χρησημοποιώ πλεον, άσε που ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν λόγω των προβλημάτων τους κατέληγα στο περίπτερο. Ό μόνος από τότε που με κάλυπτε γενικότερα ήταν ο iJust (έγω είχα την εκδοχή icube της Nobacco)  που εκτός του ότι είχε ρύθμιση αέρα  την οποία έφερνα ακριβώς στα μέτρα μου ήταν και από ανοξείδοτο ατσάλι και γυαλί, καλά δηλαδή υλικά. Το μεγάλο του μειωνέκτημα ήταν πως δεν μπορούσα να κάνω πολλαπλές τζούρες γιατί μου έκαιγε την αντίσταση επιτόπου, κάτι που με εκνεύριζε αφάνταστα λόγω του ότι εκτός από τις τσιγαρίσιες , λατρεύω και τις πολλαπλές τζούρες. Πλεον χρησημοποιώ MAS 20+ (GS air) και ενώ είναι αξιοπρεπέστατος εν γένει , στο θέμα τζούρας κάτι δεν μου κάθεται καλά . Ψάχνοντας λοιπόν τις πιο καινούργιες και εξελιγμένες προτάσεις στον κόσμο των ατμοποιητών , βλέπω πώς σχεδόν τα πάντα περισστρέφονται γύρω από αεράτες και πνευμονικές (χωρίς να το θεωρώ κακό, και εγώ κάνω καμιά πνευμονική αραιά και που) και δοκιμάζοντας διαφορούς βλέπω ότι ακόμα και στην χαμηλότερη ρύθμιση αέρα  μου είναι υπερβολικά "αεράτοι" για το καθημερινό άτμισμα που θα ήθελα εγώ.

Τέλος πάντων , για να μην το κουράζω πολύ, καθώς δεν έχω την πολυτέλεια να δοκιμάζω ό,τι κυκλοφορεί:

Θέλω
-σφιχτή και τσιγαρίσια τζούρα (mouth to lung)
-δυνατότητα για πολλαπλές τζούρες (2-3 συνεχόμενα συνεχόμενα "ρουφήγματα" έστω)
-Καλά υλικά (γυαλί , ανοξείδοτό ατσάλι κτλ.)

Χρησημοποιώ μοντάκι Smok XPro M65 (36 Watt) με Efest 18650 μπαταρία.
Άμαν κάποιος ξέρει να μου προτείνει ατμοποιητή τέτοιου τύπου θα χαρώ πολύ!
Ακούω προτάσεις και ελπίζω να μην σας κούρασα με την ιστορική αναδρομή!

*Υποσημείωση προς τη σύνταξη του φόρουμ: Όντας σχετικά πρόσφατο μέλος, άνοιξα το θέμα στην περιοχή νέων μελλών, εαν κριθεί πως θα έπρεπε να βρίσκεται στους ατμοποιητές, ας μεταφερθεί.

Αποσυνδεδεμένος panos panos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6594 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:44 »
Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να ασχοληθεις με επισκευασιμους .....!
 
σου προτεινω Kayfun light +
σφιχτη τσιγαρισια τζουρα ....!

τωρα αν θελεις κατι υβριδικο...( εργοστασιακο και επισκευασιμο ) δες τον ego one ,ego mega (joyetech)  ,ρυθμιζεις τον αερα οπως θελεις...
 
Δες στα αντιστοιχα νηματα..... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6595 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:49 »
Για εμενα,επειδη εχουμε τα ιδια γουστα στη τζουρα, οπως προειπε κ ο panos panos Kayfun Lite Plus.

Αποσυνδεδεμένος TasosV

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6596 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:52 »
Ρίξε μια ματιά στον Aspire Triton με αντιστάσεις Kanthal 1,8 Ohm. Καλή γεύση, σφιχτή τζούρα και καλή ποιότητα κατασκευής. Το μειονέκτημα του είναι ότι δεν λύνεται εντελώς και είναι λίγο δύσκολος στο καθάρισμα. :)

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6597 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 19:28 »

Αυτό το είπε η eCig. Τα υγρά που αναφέρονται δεν είναι της eCig.

Αυτό το είπε η natura/hexocell

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25836.msg900804/topicseen.html#msg900804

Για της ecig τα υγρά δεν ξέρω αν ισχύει κάτι παρόμοιο

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6598 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:15 »
Εχω μια παρατηρησουλα να επησημανω μεσα απο ενα συμπερασμα που εχω βγαλει στη πραξη απλα θελω να μου το επιβεβαιωσει καποιος αν το γνωριζει, στους ατμοποιητες που παραγουν πιο ζεστο ατμο νιωθω απο τη μια το χτυπημα αλλα οχι σε βαθμο να το νιωσω εντονα και καποιες φορες να μου γδαρει και το λαιμο, παει πιο απαλα κατω ο ατμος ενω αυτοι που παραγουν κρυο ατμο νιωθω οτι ερεθιζουν περισοτερο το λαιμο, μιλαω για νικοτινουχα υγρα φυσικα, ισχυει κατι τετοιο σε καποιον απο εσας?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6599 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:35 »
Καλησπέρα χθες βρήκα την σελίδα σας κ έχω πάθει πλάκα με τις γνώσεις σας γύρο απο το Η.τ.. Χρησημοοοιω εδώ και 6 μήνες τον ostria this Nobacco (ατμοποιητη) είναι καλός;; Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο για τέλεια γεύση ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias