vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 21:46 »
Σας ζαλισα με τις αποριες μου! :D.Υπαρχουν μοντελα που αναβουν στην ακρη σαν κ.τ?Ποια η γνωμη σας γι αυτα?

Το φωτάκι είναι χαζομάρα. Εχω διαβάσει απειρα μηνυματα να ρωτάνε πως να το "σκοτώσουν" !  :yes:

Αποσυνδεδεμένος deathst

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 19:31 »
Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος χρηστης του φορουμ και του η.τ..
Ηθελα να κανω ενα post αλλα ειμαι νεος οποτε δν γινεται.
Ηθελα να ρωτησω αν το eGo-T OVALE ειναι ενα καλο η.τ., τα χαραχτιριστηκα του, τα υπερ και τα κατα του, ειναι το πρωτο μου η.τ., μου το χαρησε ο ξαδελφος μου, οποτε ξερετε πως μιλατε σε τελειως πρωταρη :tongue_smilie:
Επισης ηθελα να μου πειτε καποια καλα καταστηματα που πουλανε η.τ. και τα σχετικα με η.τ. οπου δεχονται παραγγελιες και στενλουν με courrier ή ταχυδρομιο, οπως και τα καταστηματα κοντα στο Ν. Ψυχικο.

Ευχαριστω πολυ,
Νικήτας

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 19:51 »
Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος χρηστης του φορουμ και του η.τ..
Ηθελα να κανω ενα post αλλα ειμαι νεος οποτε δν γινεται.
Ηθελα να ρωτησω αν το eGo-T OVALE ειναι ενα καλο η.τ., τα χαραχτιριστηκα του, τα υπερ και τα κατα του, ειναι το πρωτο μου η.τ., μου το χαρησε ο ξαδελφος μου, οποτε ξερετε πως μιλατε σε τελειως πρωταρη :tongue_smilie:
Επισης ηθελα να μου πειτε καποια καλα καταστηματα που πουλανε η.τ. και τα σχετικα με η.τ. οπου δεχονται παραγγελιες και στενλουν με courrier ή ταχυδρομιο, οπως και τα καταστηματα κοντα στο Ν. Ψυχικο.

Ευχαριστω πολυ,
Νικήτας

Μια χαρα ειναι φιλε μου , ειδικα για πρωτο ητ. Πανευκολο γεμισμα , αλλαγη υγρων, ποιοτικα καλο , το μονο προβλημα που ισως καποια στιγμη δεις ειναι διαροες απο την πλευρα της μπαταριας και γευση υγρου στο στομα απο τους υδρατμους που μαζευονται στην αμπουλα . Να θυμασαι τις τζουρες οσο πιο χαλαρα μπορεις οχι αποτομα για να παει πιο καλα αυτος ειναι ο γενικος κανονας για ολα τα ego.
Για καταστηματα δες στο φορουμ εκει που λεει ελληνες αντιπροσωποι για αρχη.
Καλως ηρθες και καλα ατμισματα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 19:57 »
Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος χρηστης του φορουμ και του η.τ..
Ηθελα να κανω ενα post αλλα ειμαι νεος οποτε δν γινεται.
Ηθελα να ρωτησω αν το eGo-T OVALE ειναι ενα καλο η.τ., τα χαραχτιριστηκα του, τα υπερ και τα κατα του, ειναι το πρωτο μου η.τ., μου το χαρησε ο ξαδελφος μου, οποτε ξερετε πως μιλατε σε τελειως πρωταρη :tongue_smilie:
Επισης ηθελα να μου πειτε καποια καλα καταστηματα που πουλανε η.τ. και τα σχετικα με η.τ. οπου δεχονται παραγγελιες και στενλουν με courrier ή ταχυδρομιο, οπως και τα καταστηματα κοντα στο Ν. Ψυχικο.

Ευχαριστω πολυ,
Νικήτας
Καλώς ήρθες Νικήτα
Αν μπορείς γράψε λίγα λόγια για σένα στην αυτοπαρουσίαση μελών
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Το ovale ego-T είναι ίδιο με όλα τα άλλα ego-T που κυκλοφορούν και για περισσότερες πληροφορίες διάβασε εδώ
http://vaping.gr/index.php/topic,1733.0.html


Υπάρχουν και άλλα πακέτα παρόμοια με το ego-T όπως το Hybrid, το ego-w και το ego-ICE
http://vaping.gr/index.php/topic,2670.0.html
http://vaping.gr/index.php/topic,2912.0.html
http://vaping.gr/index.php/topic,3015.0.html
http://vaping.gr/index.php/topic,2951.0.html

Για μαγαζιά μπορείς να δεις εδώ
http://vaping.gr/index.php/board,22.0.html

και για εκπτώσεις που έχουν τα μέλη του forum εδώ
http://vaping.gr/index.php/topic,3013.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2024, 01:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος unsung

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:08 »
Γεια χαρά θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι εντυπώσεις σας για το Α2 bulli atomizer.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:16
Επίσης τι νομίζετε για το provari?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:17
Θα ήθελα να έρθω σε επαφή με έναν συντονιστή του φόρουμ, Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:17 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:26 »

Αποσυνδεδεμένος deathst

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:34 »
ευχαριστω πολυ παιδια 8)

Αποσυνδεδεμένος deathst

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 20:47 »
Καλησπερα, με λενε Νικήτα ειμαι 17, δινω πανελλαδικες εξετασεις φετος :wall: :'(. Τρελενομαι για τεννις(πριν απο 4 χρονια ημουν νουμερο 15 πανελλαδικα) οπως και για ολα τα ρακετοειδη αθληματα, για rpg, anime. Ακουω metal, ελληνικη rap και ελαχιστο death metal. Ειμαι πολυ εγωιστης, σιωπηλος-σκοτεινος, συμφωνα με τους φιλους μου xD. Αρχησα να ενδιαφερομαι για το Η.Τ. απο τα μεσα του καλοκαιριου(2011) οταν ειδα τον ξαδελφο μου να εχει ενα, εψαξα, διαβασα, εμαθα και μου φανηκε καλη λυση στο στοχο που ειχα βαλει:να σταματησω το καπνισμα. Ειχα και αλλες λυσεις, αποτελεσματικες αλλα ειχαν μεγαλη διαρκεια. Καπνιζω εδω και εναμισι χρονο. Το Η.Τ. προς το παρον φενεται μια στερεα λυση για το προβλημα μου, το οποιο και μου χαρησε ο ξαδελφος μου μαζι με 2 μισοτελιωμενες φιαλες e-liquid(οι πρωτες και οι τελευταιες του μαλλον). Δυστυχως δεν εχω απεξαρτηθει πληρως αλλα απο 6 στριφτα τωρα ειμαι στα 2, μεσα σε 1 μερα χρησης, ισως ειναι επειδη δν το χω δουλεψει ακομα στην καθημερινοτητα μου και δν το χω εφαρμοσει στις αναγκες μου. Ισως να πετυχει γτ το μεγαλο παθος μου ειναι ο ναργιλες και μου θυμιζει λιγο την αισθηση.

Συγνωμη για τυχον ορθογραφικα, δν εχω μαθει να γραφω ελληνικα στο net. Ελπιζω η αυτοπαρουσιαση μου να ειναι πληρης, αλλιως πειτε μου τι αλλο να προσθεσω.

Νικήτας

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 23:05 »
καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης.σκεφτομουν το nobacco hybrid για αρχη αλλα αυτο(alter ego-t) μου εκανε κατι τωρα που το ειδα και λογω τιμης κιολας.Απο το site (ivape.eu) παραγγελνω αφοβα(δεν βλεπω αντικαταβολη)?Καπνιζω Luck strike(10/0.10)και σκεφτομαι να παραγγειλω και τα εξης υγρα: Kamel Black Label, Tribeca HALO E και τα 2 στο high.Καμια προταση?Προχωραω αφοβα?

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 23:08 »
καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης.σκεφτομουν το nobacco hybrid για αρχη αλλα αυτο(alter ego-t) μου εκανε κατι τωρα που το ειδα και λογω τιμης κιολας.Απο το site (ivape.eu) παραγγελνω αφοβα(δεν βλεπω αντικαταβολη)?Καπνιζω Luck strike(10/0.10)και σκεφτομαι να παραγγειλω και τα εξης υγρα: Kamel Black Label, Tribeca HALO E και τα 2 στο high.Καμια προταση?Προχωραω αφοβα?

Καλωσηρθες αλλα.... σε ποιο ασχετο σημειο δεν γινοταν να γραψεις!!! Γράψε το μηνυμα σου εδω με κανα δυο λογακια για εσενα : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Εδώ που έγραψες θα διαγραφει, μαζί με το δικο μου.  :)

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 23:23 »
εγραψα ηδη εκει παρουσιαστικα απλα σκεφτηκα να ρωτησω εδω γιατι μου φανηκε το επισημο thread του μοντελου.τεσπα εκανα edit εκει το μηνυμα μου.Σ'ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 08:41 »
καλησπερα ειμαι νεος ατμιστης.σκεφτομουν το nobacco hybrid για αρχη αλλα αυτο(alter ego-t) μου εκανε κατι τωρα που το ειδα και λογω τιμης κιολας.Απο το site (ivape.eu) παραγγελνω αφοβα(δεν βλεπω αντικαταβολη)?Καπνιζω Luck strike(10/0.10)και σκεφτομαι να παραγγειλω και τα εξης υγρα: Kamel Black Label, Tribeca HALO E και τα 2 στο high.Καμια προταση?Προχωραω αφοβα?

Το site είναι αξιόπιστο οπότε μπορείς να παραγγείλεις άφοβα ότι θες.
Το alter ego-t είναι μια χαρά πακέτο για να ξεκινήσεις και να δεις αν σου αρέσει το άτμισμα.

Όσο αφορά τα υγρά καλό είναι να ξέρεις ότι, ανεξάρτητα από την ονομασία του, κανένα δεν πρόκειται να σου θυμίσει τη γεύση κτ.

Αποσυνδεδεμένος deathst

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 22:25 »
καλησπερα παιδια, συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος απλα ηθελα να μαθω η καλυτερα θα ηθελα μερικες προτασεις: το "καλυτερο" η.τ. για καποιον σαν και εμενα, σχετικο, ναι, αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το καθε μερος του η.τ.(μπαταρια,ατμοποιητη,φιλτρακι/στομιο(αν ειναι μονο αυτα, γιατι αυτα ξερω εγω)) δλδ: θα ηθελα κατι οσο το δυνατον πιο οικονομικο, επειδη ειμαι ακομα 17(καταλαβενετε), αλλα δεν υπαρχει προβλημα και στις "μεσαιες" λυσεις. Τον καλυτερο ατμοποιητη σε θεμα λειτουργικοτητας και αντοχης(αφου φανταζομαι πως δν εχουν διαφορετικες αποδοσεις και "καινε" το ιδιο, διορθωστε με αν κανω λαθος και πειτε μου περιληπτικα). Την καλυτερη μπαταρια με την μεγαλυτερη διαρκεια ζωης και με μια ικανοποιητικη διαρκεια, εως και ικανοποιητικοτατη (δλδ καθε ποσες ωρες χρησης θελει φορτηση). Το καλυτερο στομιο οσ'αναφορα το υγρο που μπορει να σταξει στο στομα καποιου, το μεγεθος του φιλτρακιου και την διαρκεια ζωης(αν υπαρχει).
Αυτο που σκοπευα να κανω ειναι να παρω ξεχωριστα εξαρτιματα και να τα ενωσω για να φτιαξω το η.τ. που σας περιγραφω, αντι να παιρνω ετοιμο και να το τροποποιω, ισως να ειναι καλυτερο το τελευταιο που ανεφερα, εξηγηστε μου. Επισης, παρτε υπ'οψην αυτα που ανεφερα στην αρχη(οικονομικα), δεν με νοιαζει να ειναι το καλυτερο, ισως να ειναι αδυνατο με τα τωρινα οικονομικα μου, θα θελα να ξερετε πως αυτο που με νοιαζει ειναι να μπορω να βγαζω πολυ καπνο, δν ξερω απο τι εξαρταται. Τελος, φροντιστε οι συνδιασμοι(αν προτεινετε συνδιασμους) να ειναι συμβατοι κε σαν κουμποματα αλλα και σαν γενικη συνοχη δλδ να μν ειναι το τσιγαρο καπως ετσι "---===-"(ελπιζω να καταλαβατε  ???).
Αν θελετε περισσοτερα στοιχεια απλος πειτε το μου και θα σας δωσω καθε δυνατη λεπτομερια και επιπλεον πληροφορια.

Ευχαριστω πολυ και παλι,
Νικήτας


Υ.Γ.: Μπορει να μου πειτε πως βιαζομαι, ακομα δν ξεκινησα, αλλα οταν κανω κτ θελω να το κανω σωστα, εφοσον βλεπω οτι μου αρεσει(ειμαι πολυ σταθερος τυπος). Αλλωστε ειναι παντα καλο να εχεις ενα ακομα η.τ. καβατζα απ οσο διαβαζω(δλδ το τωρινο μου η.τ.).

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:16 »
Καλώς ήρθες  :bye: deathst

Η μάρκα του η.τ. που θα διαλέξεις είναι υποκειμενική υπόθεση.
Έχει σχέση και με το ζήτημα απόδοσης και με το ζήτημα τιμής.
Νομίζω πως για ξεκίνημα δεν έχει μεγάλη σημασία.
Στην πορεία θα βρεις τα γούστα και τις οικονομικές αντοχές σου.
Δεν νομίζω ότι αυτή τη στιγμή κάποιο η.τ. υπερισχύει, από οικονομικής πλευράς, κάποιου άλλου.

Μόλις γίνεις κάπως πιο έμπειρος, θα πρέπει να προσέξεις το θέμα ατμοποιητή.
Στο φορουμ υπάρχουν τέρατα γνώσης   :respect: πάνω στο θέμα και έτοιμα μηνύματα.
Σίγουρα οι καρτο κάνουν περισσότερη οικονομία στα υγρά.

Το πιο βασικό για μένα είναι να μάθεις να κάνεις δικά σου υγρά. Αυτό είναι σίγουρα πιο οικονομικό, αισθητά. Περίμενε να περάσουν κάποιες μέρες, δες ποιες γεύσεις σου αρέσουν κι αποφασίζεις. Υπάρχουν έτοιμα προγράμματα για να σε βοηθήσουν (δες τα σχετικά θέματα) αν και είναι εύκολο να τα καταφέρεις και μόνος σου μόλις αποκτήσεις κάποια εμπειρία...

Αποσυνδεδεμένος Bacrid

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:53 »
Γεια σας, λοιπόν δεν είμαι σίγουρη σε ποιο θέμα να γράψω τις απορίες μου οπότε σκέφτηκα να τις κάνω εδώ. Είμαι νέα ατμίστρια από τις 28 Ιουλίου. Έχω πρόβλημα με το ητ που χρησιμοποιώ είναι το hybrid της nobacco με ατμοποιητή και φίλτρο. Τα πρόβληματα είναι ότι τα εξής ο ατμοποιητής ζεσταίνετε αρκετά γρήγορα, μεγάλη κατανάλωση υγρού και χάνει γρήγορα την απόδοση του (δεν έχει μάλλον δεν μπορείς να πάρεις "σωστή τζούρα" , να το πω;) Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω το Adaptor 901(Hybrid)-510 (eGo-T) + NOBACCO eGo-T TANK ATOMIZER. Δεν ξέρω αν αυτή η επιλογή είναι καλή. Χρειάζομαι τις απόψεις σας. Έχω αγανακτήσει. ΑΝ έχετε βέβαια να προτείνετε κάτι καλύτερο είμαι όλη αυτιά. Σας ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias