vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

418 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, Jorge, zalaros, zakyn8inos, petr@n, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5985 στις: Ιουνίου 01, 2015, 22:01 »
Με δυο λόγια μιας και αυτή τη στιγμή με βρίσκεις με δύο kayfun lite plus κι έναν ναυτίλο στη "συλλογή" μου, αν είχα λοιπόν μία μόνο επιλογή θα προτιμούσα να συνεχίσω τη ζωή μου με τους δυο kayfuns παρά με τον ένα kayfun και τον ένα ναυτίλο μαζί. Για τέτοιο πάθος μιλάμε. Και δεν έχω δοκιμάσει καν V4 όσο θα ήθελα, τόσο τουλάχιστον ώστε να προλάβω να σχηματίσω μια πρώτη άποψη.. ;)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5986 στις: Ιουνίου 01, 2015, 22:06 »
Θα συμφωνησω κι εγω ενα 20αρι οπως ειπε και ο sergor ειναι σε πολυ καλη τιμη ειναι πληρες με φορτιστη και ανταπτορα για καθε ατμοποιητη και θα σε υπερκαλυψει,ειναι εξαιρετικα δυνατο και με πολυ καλη αυτονομια και βολικο

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5987 στις: Ιουνίου 01, 2015, 22:14 »
Billos, τη συγκεκριμένη μπαταρία την έχει φίλος μου και λειτουργεί μια χαρά. Βέβαια είναι σημαντικό με τι ατμοποιητές έχεις σκοπό να την δουλεύεις.
Φυσικά και ένα istick, όπως προτείνει ο sergor, είναι μια πολύ καλή επιλογή, ίσως λίγο πιο ακριβή από την μπαταρία που λες και σε σχήμα ορθογώνιο (box), αλλά με περισσότερες δυνατότητες.

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5988 στις: Ιουνίου 02, 2015, 00:53 »
ευχαριστώ mankar72, βασικά τώρα χρησιμοποιώ 1 ego-c μπαταρία που είχα πάρει πριν κάτι χρόνια. Απο ατμοποιητές έχω 2  με aspire bdc και 1 aspire k1 bvc .  Μέχρι τώρα οι bdc δουλεύουν, αν και θα προτιμούσα παραπάνω ατμό...αλλα ο bvc δίνει πολύ λίγο.Πάνω του γράφει 4.0-5.0 V και απ'οτι ξέρω οι ego δίνουν 3.7 V .  Γενικά ψάχνομαι να βρω ποιος θα είναι ο επόμενος ατμοποιητής που θα πάρω.


Έχω παραγγείλει τον istick 30w απο Κίνα και θα αργήσει να φτάσει... θέλω να έχω και μία καλή μπαταρία για εφεδρική που να 'σηκώνει' τους bdc και bvc και γενικά τους εργοστασιακούς ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5989 στις: Ιουνίου 02, 2015, 01:17 »
Για τους ατμοποιητές aspire που αναφέρεις η συγκεκριμένη μπαταρία θα σε καλύψει.
Εάν όμως σκέφτεσαι να μεταπηδήσεις σε επισκευάσιμους ατμοποιητές ή σε subohm ατμοποιητές, δεν θα σε ικανοποιεί η απόδοση της.
Εγώ στη θέση σου θα έκανα υπομονή να έρθει το i-stick, εάν βέβαια με τον εξοπλισμό που έχεις τώρα καλύπτεσαι για λίγες εβδομάδες ακόμη. Βασικός στόχος είναι να μην ξαναπάμε στο περίπτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2015, 01:24 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5990 στις: Ιουνίου 02, 2015, 01:42 »
πάντως απ'οτι έχω καταλάβει η μπαταρία είναι σημαντικός παράγοντας στο θέμα του η.τ.  , θα το ψάξω λίγο ακόμα αν αξίζει να πάρω σαν εφεδρική μία τύπου ego με ρυθμιστή τάσης ή απλή ego...

Αποσυνδεδεμένος lsw

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5991 στις: Ιουνίου 02, 2015, 20:26 »
παιδιά πήρα κάτι υγρά αναπλήρωσης innovation και έτσι όπως κοίταζα τυχαία τις οδηγίες διάβασα ότι η προτεινόμενη δοσολογία είναι 8 εισπνοές ανα 5 λεπτά..
δλδ πειράζει παραπάνω ?


sorry αν είναι ανόητη η ερώτηση αλλά δεν έχω ψαχτεί αρκετά με το θέμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5992 στις: Ιουνίου 02, 2015, 20:47 »
Οχι φιλε μου, δεν πειραζει να παιρνεις πανω απο 8 τζουρες ανα 5 λεπτα.
Σιγα μην βγαλουμε και τεφτερι να σημειωνουμε ποσες τζουρες παιρνουμε την ωρα! :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5993 στις: Ιουνίου 02, 2015, 21:41 »
Αν πάντως θές τεφτέρι υπάρχουν συσκευες που καταγράφουν τις ατμιτικες σου συνηθειες,ποσες τζουρες,ποση διαρκεια η καθε τζουρα κλπ. Καποιες μάλιστα σε ειδοποιουν αν περάσεις το όριο που έχεις θέσει εσυ ο ίδιος σε τζούρες. Τις συνδεεις στον υπολογιστη σου και στο τέλος καθε μερας ή εβδομαδας έχεις σε γράφημα το πώς φουμάρεις!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Antretti

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5994 στις: Ιουνίου 02, 2015, 21:47 »
πάντως απ'οτι έχω καταλάβει η μπαταρία είναι σημαντικός παράγοντας στο θέμα του η.τ.  , θα το ψάξω λίγο ακόμα αν αξίζει να πάρω σαν εφεδρική μία τύπου ego με ρυθμιστή τάσης ή απλή ego...
Από την μικρή μου πείρα  ανοίγοντας το κεφάλαιο  η/τ  ξεκίνησα με istick 20w μόλις και εγώ ζήτησα μια ακόμη μπαταρία πήγα και πήρα μια ego δεν θυμάμαι πόσα mAh την κράτησα μόνο μια Κυριακή και την δευτέρα την πήγα πίσω στο μαγαζί και πήρα άλλο ένα istick 20w.Τώρα μετά από 6 μήνες θα έλεγα ότι τα ego πρέπει να καταργηθούν σαν ανεπαρκή για κάποιον που θέλει να συνεχίση το η/τ.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5995 στις: Ιουνίου 02, 2015, 22:49 »
Ε όχι και να καταργηθούν οι ego. Ο απλός-νέος χρήστης με ego πρέπει να ξεκινήσει, ίσως και να μην χρειαστεί ποτέ του κάτι παραπάνω.
Απλός=όχι γκατζετάκιας, όχι φορουμίστας, ίσως και όχι χρήστης του διαδικτύου.
Το να ξεκινήσεις  με istick είναι η εξαίρεση, όχι ο κανόνας.

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5996 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:12 »
Συμφωνώ Antretti , αν θέλεις να ευχαριστηθείς το η.τ χρειάζεσαι μια καλή μπαταρία. Απλά το θέμα είναι και οικονομικό...
[/size]
[/size]Θέλω να ρωτήσω την άποψη σας στο ότι αν ισχύει για το η.τ ,οτι πληρώνεις παίρνεις. Δηλαδή αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω να πάρεις κάτι αυθεντικό ή και οι κλώνοι κάνουν καλά τη δουλειά τους?


[/size]Έχω βρει σε διάφορα sites τύπου fasttech,cigabuy κτλ. αρκετά φθηνότερα σε σχέση με Ελλάδα και σκέφτομαι να παραγγείλω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2015, 00:27 από billos »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5997 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:45 »
Οπως είπες και παραπάνω το θέμα τις περισσότερες φορές αφορά το οικονομικό.
Δεν σημαίνει ότι και το ακριβό είναι πάντα το καλύτερο σε σχέση με κάποιον κλώνο και σε πολύ χαμηλότερη τιμή.
Αν σε ενδιαφέρει κάτι συγκεκριμένο, ρίξε μια ματιά σε νήματα για γνήσια και κλώνους, διάβασε τις γνώμες των καθενών και η απόφαση θα είναι δική σου.
Εγώ προσωπικά προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να το πάρω από ελληνικό κατάστημα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5998 στις: Ιουνίου 03, 2015, 01:52 »
Γειά σας κι από εμένα! Θα ήθελα να απαντήσω στο ερώτημα του Billo σχετικά με την ποιότητα της μπαταρίας Eleaf iTwist Mega VV1700 mah. ¨Εχω την εν λόγω μπαταρία από τον Φεβρουάριο και είναι πραγματικά μια πολύ καλή μπαταρία μεγάλης διάρκειας .Βγάζω όλη τη μέρα με αυτήν- ατμίζω κοντά 4μλ καθημερινά στα 3,8 με 4V με τις 1.8 BVC κεφαλές της Aspire για τον CE5 και τους φέρνει βόλτα μιά χαρά. Έχει και το passthrough που μπορείς να ατμίζεις όσο φορτίζεις. Συγκριτικά με την Vision2 VV1650mah( που την λαχταρούσα τόσο να τη δοκιμάσω, αλλά πραγματικά με απογοήτευσε ως προς την διάρκειά της και το προβληματικό τρόπο φόρτισής της) συνιστώ ανεπιφύλακτα την Eleaf iTwist Mega. Σκυλί. :respect:

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5999 στις: Ιουνίου 03, 2015, 02:23 »
Ευχαριστώ e-Zatmisi , έχω παραγγείλει ήδη το istick 30 και το περιμένω πως και πως!! Δυστυχώς θα αργήσει πολύ ακόμα να έρθει και μέχρι τότε θέλω κάτι που να με ικανοποιεί, να την έχω και σαν εφεδρική μετα,  γιατι η ego που έχω τώρα μου κρατάει περίπου 5 ώρες και προς το τέλος πέφτει πάρα πολύ η απόδοση.
Πάντως μου φαίνεται θα χαλάσω πολλά λεφτά ακόμα μέχρι να βρώ τον συνδυασμό που θα με ικανοποιεί (μπαταρία-άτμο). 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias