vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

346 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, stsoulos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5970 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:50 »
Θα το δοκιμασω caros αν κι απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου εκτος απο 2-3 σκουροχρωμα, δυσκολα υγρα και μιξη μεσα στο τανκ δε μου εχει τυχει να σκουραινει το υγρο.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος Ruba

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5971 στις: Μαΐου 28, 2015, 22:59 »
Καλησπέρα παίδες, νιουφό (χαζό) - ερώτηση: προερχόμενος απο τα ego-t και, κατόπιν διακοπής,  νεός ατμιστής ναυτίλου, ο μόνος τρόπος να μπορώ να ατμίζω 2 γευσεις στην διάρκεια της ημέρας είναι να πάρω ένα 2ο ναυτίλο, σωστα; απο έχω διαβάσει και σκεπτόμενος λογικά, ακόμα και λιγότερο υγρό να βάλω με στόχο να αλλάξω μέσα στην ημέρα θα κρατά γεύση η αντίσταση.
το έχω γιατρέ;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων guys!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5972 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:00 »
Θα το δοκιμασω caros αν κι απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου εκτος απο 2-3 σκουροχρωμα, δυσκολα υγρα και μιξη μεσα στο τανκ δε μου εχει τυχει να σκουραινει το υγρο.

Αν θες δοκιμασε το. Μιλαμε ομως για αρκετες συμπληρωσεις αφου ο φιλος επειδη εκανε το ιδιο υγρο, εκανε το ιδιο πραγμα για αρκετες μερες. Γι΄αυτο και αρχικα δε πηγε το μυαλο μου και μενα εκει, αφου και γευσεις αλλαζω συχνα και για λογους υγιεινης ανα διημερο ριχνω ενα πλυσιματακι στον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5973 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:01 »
για λιγο ναι,το καλυτερο πλυσιμο και αλλαγη υγρου,(το τανκ οχι την αντισταση)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5974 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:28 »
Καλησπέρα παίδες, νιουφό (χαζό) - ερώτηση: προερχόμενος απο τα ego-t και, κατόπιν διακοπής,  νεός ατμιστής ναυτίλου, ο μόνος τρόπος να μπορώ να ατμίζω 2 γευσεις στην διάρκεια της ημέρας είναι να πάρω ένα 2ο ναυτίλο, σωστα; απο έχω διαβάσει και σκεπτόμενος λογικά, ακόμα και λιγότερο υγρό να βάλω με στόχο να αλλάξω μέσα στην ημέρα θα κρατά γεύση η αντίσταση.
το έχω γιατρέ;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων guys!

Όχι μόνο η αντίσταση, αλλά ανάλογα και το υγρό, θα μένει ελάχιστη ποσότητα και στο τανκ, τοιχώματα, δαχτυλίδια και έτσι. Όχι που πειράζει, καθώς μετά από λίγο συνήθως κυριαρχεί η γεύση του δεύτερου υγρού, αλλά αν θες ανά πάσα στιγμή μια ατόφια δεύτερη γεύση, τότε η αγορά δεύτερου ατμοποιητή είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος Ruba

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5975 στις: Μαΐου 28, 2015, 23:37 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5976 στις: Μαΐου 29, 2015, 10:31 »
Οταν βαζεις υγρο στον ατμοποητη πετας το προηγουμενο που εχει μεσα ή συμπληρωνεις με το νεο; Δηλαδη αδειαζεις εντελως ο,τι υγρο εχει απομεινει στον ατμοποιητη ή απλα συμπληρωνεις με νεο; :hmmm:

Νομίζω (ή μάλλον πιστεύω) ότι είναι ΠΟΛΥ καλύτερα να αδειάζεις το (λίγο) υγρό που απομένει ΚΑΙ να πλένεις αν γίνεται και το τανκάκι.
Ιδίως σε υγρά που αφήνουν πολλά κατάλοιπα, τμήμα αυτών επιστρέφουν μέσα στο τανκ και στο παραμένων σε αυτό υγρό. Συχνά, αυτά φαίνονται μάλιστα. Προφανώς, αν ξαναμπούν στο θάλαμο ατμοποίησης, θα δημιουργηθούν έξτρα επικαθίσεις με συνέπεια την μείωση ζωής της αντίσταση αλλά και την άσχημη επίδραση στον εισπνεόμενο ατμό.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5977 στις: Ιουνίου 01, 2015, 01:46 »
Καλησπέρα ατμιστές! θέλω να βάλλω μια αγγελία ανταλλαγής στο site, αλλα δεν ξέρω ποια είναι η κατάλληλη ενότητα... Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5978 στις: Ιουνίου 01, 2015, 01:52 »
Καλησπερα φιλε μου.
Διαβασε εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg416466.html#msg416466

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5979 στις: Ιουνίου 01, 2015, 09:13 »
Αν έχεις FB υπάρχουν διάφορες ομάδες που μπορείς να βάλεις την αγγελία σου, αλλιώς ξεκίνα να γράφεις σε διάφορα νήματα ότι σου κατέβει στο κεφάλι  ;D κόσμια και όμορφα για να συμπληρώσεις 50 μηνύματα και να μπορείς να βάλεις ή να βλέπεις αγγελίες.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5980 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:21 »
καλησπερα
Kayfun V4  vs aspire nautilus
θα ηθελα να ρωτησω  τους ιδιοκτητες  kayfun  ως επι το πλειστον εαν  τιθεται θεμα συγκρισης  μεταξυ αυτον τον δυο . το ξερω οτι μιλαμε για δυο διαφορετικα εργαλεια
επισκευάσιμος ο ένας  ετοιμη αντίσταση ο άλλος , αλλα οταν ειναι στημένοι και οι δυο  απο πoioν πετυχαινουμε   γενικά καλύτερο άτμοισμα  και αν οι αντιστάσης του  kayfun  ειναι της ιδιας διάρκειας με τουσ ετοιμους του nautilou  μιλαμε παντα με το ιδιο υγρο και τα ιδια ohm  οι αντιστασεις
 εγω εχω nautilus  και  κοιταγα  κάποια στιγμη για τον Kayfun V4  τελικά αξίζει
ευχαριστω παιδιά

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5981 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:30 »
Η ερώτησή σου είναι του τύπου "να πάρω αυτοκίνητό ή σκάφος ;" :D :D
Οι ατμοποιητές είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας και λειτουργίας.
Οι αντιστάσεις που ρωτάς στους καυφουνοειδείς μπορεί με κατάλληλο καθάρισμα του
σύρματος και αλλαγή του φυτιλιού να κρατήσουν πολλές μέρες ή ml.
Και μία συμβουλή.
Αντί να πας κατευθείαν σε V4 που κοστίζει 140 ευρώ ή 40 σε κλώνο προτίμησε έναν
αυθεντικό lite plus που είναι πανευκολος και ικανοποιητικότατος.
Αν είναι να δώσεις σώνει και καλά 140 ευρώ τότε να πάρεις με κλειστά μάτια έναν phenomenon lite στα
100 ευρώ που είναι και Ελληνικός και βασιλιάς της γεύσης.




Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5982 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:31 »
Καλησπέρα,


είμαι καινούργιο μέλος και ακόμα ψάχνομαι στο φόρουμ.. Σκέφτομαι να πάρω την μπαταρία itwist mega eleaf 1700mah , αλλά δεν βρήκα σχόλια για την συγκεκριμένη εδώ. Γενικά ψάχνω να πάρω μια εφεδρική μπαταρία , να είναι σχετικά φθηνή και λειτουργική.


Αν έχει κάποιος την συγκεκριμένη μπαταρία μπορεί να μου πεί τις εντυπώσεις του? και αν έχει να μου προτείνει κάποια άλλη ...


Ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων εάν έχει σχολιαστεί ήδη αυτή η μπαταρία και δεν το είδα.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5983 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:48 »
πηρα πρωτα το κλωνοκαιφουν και μετα αγορασα ναυτιλο τον ατμισα καμια βδομαδα και μετα τον παρατησα και δε το ξαναπιασα ποτε, τζαμπα τα 30 ευρω για ναυτηλο καλυτερα να περνα ενα αλλο καιφουν
το istick ειναι φτηνο και λειτουργικο.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2015, 23:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5984 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:52 »
Είναι η μέρα με τη νύχτα. Το πραγματικό ερώτημα είναι αν έχεις τη διάθεση να μπεις στη διαδικασία του επισκευάσιμου ή όχι. Γενικά στους επισκευάσιμους υπάρχει η τάση να αλλάζουμε πιο συχνά αντίσταση γιατί το κόστος είναι πολύ μικρό και είναι καλύτερα. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις έναν καλό κλώνο για αρχή μιας και δεν ξέρεις αν θα σου κάτσει η φάση ή όχι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias