vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Xxristos, lagoudakis, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5445 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:02 »
για την elenitaaaaa...

οταν λες αρωματα φανταζομαι εννοεις αυτο που ειναι για αναμειξη με τη βαση και οχι ετοιμα υγρα αναπληρωσης ε; μερικα μετα από καποιο χρονικό διαστημα, αφου τα εχεις ανοιξει, αλλαζουν γευση... οπως κ να χει, εγω θα σ προτεινα να μην πεταξεις κανενα. μπορει να κανεις καποιες μιξεις στην πορία και να σου αρεσουν

...ναι elenitaaaaa αυτο εννοω! ...νομιζω καλλυτερα να μην τα αναμιγνυουμε , γιατι το εχω κανει και ανακατευοντας μπισκοτο με εσπρεσο και με πειραξε στο λαιμο...φανταζομαι οτι σιγουρα θα υπαρχουν και επιτυχημενες μιξεις ...θα δουμε...σιγουρα θελει εμπειρια και ειμαστε και οι δυο αρχαριοι..

Ο παραπάνω συνδιασμός είναι ο αγαπημένος μου. Δινει αψογο αποτέλεσμα για τα δικά μου γουστα!
Τα voltσ τα ρυθμίζεις εκει οπου νιωθεις εσυ το καλύτερο αποτελεσμα. χοντρικα (απ'οσο διαβασα σε καποιο ποστ-κ εγω νεα ειμαι, ισως κανω λαθος) χαμηλοτερα βολτ = μεγαλυτερη γευση, μικρότερο χτυπημα,υψηλοτερα βολτα= λιγοτερη γευση, δυνατοτερο χτυπημα. εγω την εχω σταθερα στα 3.8 . Η μπαταρια μου κραταει γυρω στις 2 μερες. (λευκο λαμπακι=πληρως φορτισμενη, μπλε λαμπακι=περιπου στη μέση, πορτοκαλι(αν θυμαμαι καλα)=σχεδον ξεφορτιστη)

απο οτι μου ειπαν εισαι σωστη 100%  :thumpup:

λες να κραταει τοσο πολυ η μπαταρια; μακαρι εκτος και αν ατμιζεις ελαχιστα ..θα δειξει
επισης στο προσπεκτους του ατμιστη διαβασα για την αντισταση οτι ειναι 1,5Ω με voltage 3,2-4,8v  και ειπα να το ξεκιναω οταν γεμιζω , με λιγωτερο απο 3,8 και σταδιακα ανεβαινω...θα δειξει και αυτο , ισως ειναι και θεμα γουστου απο εκει και περα για την γευση , το χτυπημα κλπ
νασε καλα Αντωνης  :)

Δεν έχω παρακολουθήσει την συζήτηση Αντώνη αλλα μη μασάς ρε φίλε.
Ετυχε και έπεσες σε ψιλομούφα εργαλεία με την πρώτη σου απόπειρα,αυτα που πηρες τώρα είναι απροβλημάτιστα και δεν απαιτουν ειδικες γνωσεις,αλλαζεις κεφαλή,γεμίζεις υγρό και φουμάρεις.
Καλη συνέχεια σου ευχομαι και σου δηλώνω υπεύθυνα πως αφου έκοψα εγώ (που κάπνιζα 3 και καμια φορα 4 πακέτα Winston,κόκκινα 25ρια) το κάπνισμα απο την δευτερη μέρα με...eGo-T τότε σίγουρα μπορείς να το κόψεις και εσυ!  :yes:

φιλε Pastafarai νασε καλα σε ευχαριστω πολυ  :)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:14 από vaporcity »

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5446 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:09 »
@vaporcity φανταζομαι παιζουν ρολο και τα Volt που ατμιζεις. δεν μπορω να σ πω με σιγουρια γιατι ατμιζω απο πολλες μπαταριες κατα τη διαρκεια της μερας  :hapy_jump:

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5447 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:16 »
ναι φυσικα! σιγουρα παιζουν ρολο και τα βολτ ...ενας ακομα λογος (εκτος της γευσης) που προτιμω να ξεκιναω απο χαμηλα..θα δειξει και αυτο στην συνεχεια ..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5448 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 10:11 »
Καλημέρα.

Όσον αφορά τα βολτ, να ξεκαθαρίσουμε το εξής: Προφανώς και το να ανεβάζουμε τα βολτ, ανεβάζει την απόδοση, το ντουμάνι, το χτύπημα κλπ. Όσον αφορά τη γεύση σε σχέση με τα βολτ, αυτή εξαρτάται από τρεις παράγοντες:

1) Το εκάστοτε υγρό. Υπάρχουν υγρά που ταλαιπωρούνται σε μεγάλα γκάζια, υπάρχουν υγρά τα οποία δεν έχουν διαφορά και υπάρχουν και μερικά τα οποία το θέλουν το γκάζι τους.

2) Το είδος του ατμοποιητή. Υπάρχουν υγρά που γουστάρουν συγκεκριμένους ατμοποιητές. Σε άλλους απλά δεν αποδίδουν, όσα βολτ και να ρίξουμε. Και όταν λέω είδος ατμοποιητή, εννοώ το σύστημα και τη μέθοδο ατμοποίησης, και όχι το τανκ.

3) Το προσωπικό γούστο. Υπάρχουν φορές που δεν σε ενδιαφέρει η γεύση και τόσο, οπότε ρίχνεις 6v στον ατμοποιητή του 1.5Ω και παίρνεις ένα απίστευτο ντουμάνι με ένα άρωμα που ίσα που υπάρχει πλέον. Υπάρχουν όμως και οι φορές που θες τη γεύση σου στο μάξιμουμ θυσιάζοντας κάποια άλλα στοιχεία, και πάντα ανάλογα τον ατμοποιητή. Τις περισσότερες φορές, ένας ατμιστής, ιδιαίτερα αν είναι νέος στο άθλημα, θα είναι ικανοποιημένος με 8-11 watt, δηλαδή 3.7-4.1v με την αντίσταση του 1.5Ω. Υπάρχουμε βέβαια και εμείς, που καταφέραμε και το κόψαμε με κάτι ego-c των 2.2Ω σε μπαταρία που έδινε 3.7v με πτωτικές τάσεις, δηλαδή στα 6.22 watt και κάτω!

Ώρες ώρες ζηλεύω αυτούς που ξεκινάνε τώρα το άτμισμα... Από την άλλη, φαντάζομαι το ίδιο θα έλεγαν και αυτοί που το ξεκίνησαν δύο χρόνια πριν από μένα. Και το ίδιο θα λένε σε δύο χρόνια ο vaporcity, η elenitaaaaa και άλλοι πολλοί!

Καλή συνέχεια.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5449 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 21:55 »
Πειτε μου λιγο τη γνωμη σας οσοι το ξερετε.


Εψαξα λιγο γρηγορα αλλα δεν βρηκα κατι.


Γιατι μαζευεται υγρο κατω απο το drip tip ?


Τις τελευταιες μερες μαζευει πολυ γρηγορα και θελω να δω που ωφειλεται.


1) Στο υγρο ?
2) Στο drip tip ?
3) Τελειωνει η μπαταρια ? (αν και αυτο δεν πρεπει να ειναι σην δικιαμου περιπτωση)


Τι αλλο ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5450 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:01 »
το υγρό που μαζευεται στο drip tip σου είναι ατμός που δεν τράβηξες με την τζουρα σου και ο οποιος μόλις κρύωσε επαναυγροποιήθηκε.
Για να περιορίσεις αυτο το φαινόμενο φρόντισε να συνεχίσεις να τραβάς τζουρα για 1 δευτερόλεπτο αφού έχεις αφήσει το κουμπι ενεργοποιησης της συσκευης σου.
Με αυτο τον τρόπο βεβαιώνεσαι πως ρουφάς όλο τον ατμό που έχει παραχθεί απο τον ατμοποιητή σου και ετσι δεν μένει ατμος "παγιδευμενος" μεταξύ drip tip και ατμοποιητη!  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:26 από Pastafarai »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5451 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:20 »
Γενικα αυτο κανω αλλα θα το παρατηρησω λιγο ακομα να δω.


Παντως κατα βαση αυτος ειναι ο λογος ε ?  :hmmm:


Καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου αλλα σημερα και χτες παρατηρησα οτι ερχεται πολυ συχνα.


Δεν παιζει δλδ να ειναι το αναποδο να τραβαω πολυ νωρις πριν ατμοποιησει οποτε να φερνω το υγρο πανω ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5452 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:24 »
Ο λογος ειναι αυτος που σου ειπε ο Στελιος παραπανω.
Με τον Expromizer που εχεις, απ' οτι ειδα, ειναι αδυνατο να τραφηξεις τζουρα και να ερθει το υγρο απο την αντισταση στο στομα σου.
Να ειχες κανα εργοστασιακο της πλακας, να το συζητησουμε, αλλα ακομα κι εκει θα ηταν δυσκολο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5453 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:28 »
Yπαρχει και η μικρή πιθανότητα να παίζεις σε πολύ υψηλά watt + να εχει περισσοτερο απο το κανονικο υγρο ο ατμοποιητης σου + να τραβας και πολύ δυνατά αλλα αυτα σε κανεναν aspire,οχι στον Εxpo..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:04 από Pastafarai »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5454 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:51 »
Χμ βασικα γενικα τραβαω πολυ δυνατα σε σφιχτη τζουρα.


Με τον Expromizer που εχεις, απ' οτι ειδα, ειναι αδυνατο να τραφηξεις τζουρα και να ερθει το υγρο απο την αντισταση στο στομα σου.


Καλο ειναι να το υπολογιζω αυτο


Κυπαρχει και η μικρή πιθανότητα να παίζεις σε πολύ υψηλά watt + να εχει περισσοτερο απο το κανονικο υγρο ο ατμοποιητης σου + να τραβας και πολύ δυνατά αλλα αυτα σε κανεναν aspire,οχι στον Εxpo..


Μπα οχι φαντασου στο Nemesis χωρις kick. Ποσα Watt να δωσει σε 1,2A ? 12-13w λογικα δεν θελει ? και μισογεματος


Εχει παει στο μυαλο μου μηπως ειναι το υγρο. Το παθαινω τις τελευταιες 3 μερες περιπου που κανω βαση Umami με δικα μου αρωματα.
Αλλα δε νομιζω να φταιει το υγρο.


Η μηπως νομιζω λαθος ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5455 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:05 »
Ξερω'γω?  :dontknow:
Ειναι παντως περίεργο... :hmmm:
Μηπως εχεις κανει καμια μλκια στο στήσιμο της αντιστασης? :confused1:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5456 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:49 »
Ε δε νομιζω 2 μερες ηταν οκ.
Τωρα θα δοκιμασω για λιγο με αλλο και λιγο ποιο ψηλο Drip Tip.


Και θα αλλαξω και μια αντιστασουλα να δω.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5457 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 14:21 »
Υπαρχει black mamba ατμοποιητης?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5458 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 14:34 »
Ναι, υπαρχει. Ειναι ατμοποιητης τυπου Ce4 V3.

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5459 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 16:52 »
καλησπέρα σας ειμαι αρχαριος ατμιζω εδω και 3 μηνες εχω 2 μπαταριες ego και ατμοποιητη mini protank 3. Κανω υγρο liqua καπνικο με 6 νικοτινη. δυστυχως ομως δεν ειμαι ευχαριστημενωσ ουτε με το ντουμανι ουτε με το χτυπημα. Τι προτεινετε να αλλαξω για να εχω περισσοτερο ντουμανι και χτυπημα με 6 νικοτινη? ΝΑ παρω nodaki?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias