vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

417 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, Lazy Dog, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5310 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:48 »
Εφόσον ψάχνεσαι ακόμα, δοκίμασε την απλή λύση του μισό-μισό. Σε πάει στα 13,5 ml/mg.
Αλλιώς:
Αν βάλεις 7 ml από το 9άρι και 3 ml από το 18άρι θα έχεις 10 ml στα 11,7 ml/mg.
Αν η αναλογία γίνει 6 προς 4, θα έχεις 10 ml υγρού στα 12,6 ml/mg νικοτίνης.

Για οποιαδήποτε ποσότητα το ακριβές το είπε ο Nemesis.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5311 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:52 »
Καλησπερα, σημερα το πρωι ξυπνησα και ενιωθα το λαιμο μου τοσο ξηρο που δε μπορουσα καλα καλα να καταπιω και ποναγανε οι αμυγδαλες μου οι οποιες ειναι και πυωδης, ψιλοκατεστραμενες και λογω υπερβολικου καπνισματος πριν το ηλεκτρονικο οποτε και πιο ευαισθητες αλλα ειχα καιρο να ξυπνησω ετσι ακομη και οταν καπνιζα κανονικα, δεν κανω βαρυ υγρο μια φραουλα χωρις νικοτινη με ελαχιστη αναμιξη latakia με 0,9 νικοτινη, σταγονες θα ελεγα, απο σαββατο που αρχισα το ατμισμα τοσο πολυ δε με εχει ξαναπιασει ο λαιμος μου οσο σημερα το πρωι, μηπως πρεπει να αλλαξω αντισταση ή μηπως φταιει που ατμιζω σαν φουγαρο και κατεβαζω παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα ατμου κατω?

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5312 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:58 »
Δεν πρέπει να εχει σχέση με το ητ.
Ας δεί κάποιος ΩΡΛ το λαιμό σου.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5313 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 18:48 »
περα απο τον γιατρο αλλαξε λιγο συνηθειες ...πιο απλα...λιγοτερα ml με ισως παραπανω νικοτινη ...
φροντιζε να μην βραζει το υγρο στο τανκ ... στην αναγκη χρησιμοποιησε 2-3 ταυτοχρονα ...
τα συμπτωματα που αναφερεις εχουν σχεση και με το ητ (σ εμενα τουλαχιστον σε λιγο πιο ηπια μορφη) αλλα αυτο ειναι και οργανικο οποτε ψαξου για τα δικα σου ορια  :) [size=78%]...και φυσικα στοματικη υγιεινη [/size]


αυτα δεν τα λεω για να μην πας σε γιατρο αν υπαρχει παραπανω λογος οπως ανεφερες αλλα ναταχεις υποψη σου γενικοτερα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5314 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 18:58 »
Σας ευχαριστω παιδια για την βοηθεια σας,τοσο αμεση εξυπηρετηση δεν εχω ξαναδει!  ;D
Πολυ μπερδεμα αυτες οι αναλογιες παντως.
θα δοκιμασω να δω αν με καλυπτει η μιξη.
καλο απογευμα και να ειστε καλα!

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5315 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:09 »
και μένα απο χθες πονάνε αρκετά.ειδικα όταν προσπαθω να κατααπιω.εγω δεν κανω υπερβολική ποσότητα σε ml. κανω ομως εδω και μια βδομαδα που ξεκίνησα το ατμισμα, πολλα διαφορετικά υγρα εκ των οποίων το cinnamon cookie που εχω σε 18αρι με χτυπαει αρκετα.παρ' ολα αυτά υπάρχει και πάντα το ενδεχόμενο απλά να αρρωστήσαμε. δλδ εγω σήμερα δε σκεφτηκα ότι ειναι αποκλειστικα υπεύθυνο το ηλεκτρονικο, αλλα ότι με κολλησε καποιος μαθητής μου ή η μαμα μου.κ απλα οι πολλες διαφορετικές γεύσεις επιδείνωσαν την κατάσταση!

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5316 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:10 »
Και απο 'μενα σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση, καλη συνεχεια σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5317 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:17 »
Καλησπερα, σημερα το πρωι ξυπνησα και ενιωθα το λαιμο μου τοσο ξηρο που δε μπορουσα καλα καλα να καταπιω και ποναγανε οι αμυγδαλες μου οι οποιες ειναι και πυωδης, ψιλοκατεστραμενες και λογω υπερβολικου καπνισματος πριν το ηλεκτρονικο οποτε και πιο ευαισθητες αλλα ειχα καιρο να ξυπνησω ετσι ακομη και οταν καπνιζα κανονικα, δεν κανω βαρυ υγρο μια φραουλα χωρις νικοτινη με ελαχιστη αναμιξη latakia με 0,9 νικοτινη, σταγονες θα ελεγα, απο σαββατο που αρχισα το ατμισμα τοσο πολυ δε με εχει ξαναπιασει ο λαιμος μου οσο σημερα το πρωι, μηπως πρεπει να αλλαξω αντισταση ή μηπως φταιει που ατμιζω σαν φουγαρο και κατεβαζω παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα ατμου κατω?


Αν και δεν είναι για όλους το ίδιο, και εγώ ατμίζω καμιά 10αριά ml τη μέρα, χωρίς νικοτίνη και ο λαιμός μου δεν με έχει ενοχλήσει λόγω ατμίσματος τους τελευταίους σχεδόν 6 μήνες που άρχισα το ητ και έκοψα το κτ. Πριν έκανα ένα μεγάλο καπνό κάθε 1 με 1 1/2 μέρα...
Την τελευταία εβδομάδα παίζει ίωση με λαιμό, οπότε δες καλύτερα κάποιο γιατρό...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5318 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:24 »
Θα το κοιταξω βασικα να δω πως θα παω και αυριο και το σημαντικοτερο πως θα ξυπνησω το πρωι γιατι αν ειναι ιωση την εβαψα, εχω τρελο θεμα με αμυγδαλες οταν αρρωσταινω και δε μπορω ουτε νερο να καταπιω  :wall:
Ας μη το μελεταω καλυτερα!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5319 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:45 »
αφού έχεις τέτοια ευαισθησία, να πας οπωσδήποτε σε γιατρό ρε φίλε... πάντως παίζει λαρυγγίτιδα και φαρυγγίτιδα μαζί...

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5320 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 19:47 »
η γλυκερινη βοηθαει την κατασταση η νικοτινη την επιδεινωνει


ελενιτα ...αυτο με το αρωμα που ειπες θα το ελεγξω γιατι μου συνεβει κι εμενα αλλα το απεδωσα αλλου

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5321 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 20:00 »
αφού έχεις τέτοια ευαισθησία, να πας οπωσδήποτε σε γιατρό ρε φίλε... πάντως παίζει λαρυγγίτιδα και φαρυγγίτιδα μαζί...

Δεν αρρωσταινω και συχνα αλλα οταν αρρωσταινω εκει με χτυπαει δυστηχως, ενταξει μπορει να ειναι και ιδεα μου προς το παρων καλα ειμαι αλλα η αληθεια ειναι πως το κανονικο τσιγαρο μου τον γ......σε κανονικα το λαιμο σε αυτο το θεμα, ερεθισμοι κτλπ οκ και με υπερκαταναλωση ατμου μπορει να υπαρξουν λιγακι σε καποιες περιπτωσεις αλλα σαν το κανονικο τσιγαρο δεν νομιζω να υπαρχει κατι χειροτερο και πιο καταστροφικο για το λαιμο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5322 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 20:13 »
Δεν αρρωσταινω και συχνα αλλα οταν αρρωσταινω εκει με χτυπαει δυστηχως, ενταξει μπορει να ειναι και ιδεα μου προς το παρων καλα ειμαι αλλα η αληθεια ειναι πως το κανονικο τσιγαρο μου τον γ......σε κανονικα το λαιμο σε αυτο το θεμα, ερεθισμοι κτλπ οκ και με υπερκαταναλωση ατμου μπορει να υπαρξουν λιγακι σε καποιες περιπτωσεις αλλα σαν το κανονικο τσιγαρο δεν νομιζω να υπαρχει κατι χειροτερο και πιο καταστροφικο για το λαιμο.


η αφορμή που με έκανε να κόψω το κτ και να περάσω στο ητ ήταν όταν με κόλλησαν τα παιδιά μου ίωση που εκτός των άλλων με ταλαιπωρούσε στο λαιμό αρκετό καιρό, και εγώ παρ΄ όλα αυτά ήθελα να καπνίζω μέσα στα χάλια μου.
Σε σχέση με το κτ, δεν υπάρχει καμία σύγκριση, αλλά αν και το ητ σε ενοχλεί όταν δεν είσαι καλά, άστο στην άκρη αν μπορείς μέχρι να γίνεις καλά.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5323 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 23:08 »
Φιλε Γιαννη σχετικα με αυτο που ειπες σε καταλαβαινω παρα πολυ καλα, οπως ανεφερα οταν αρρωσταινω ο λαιμος μου ειναι σε αθλια κατασταση και παρ' ολα αυτα υπηρξαν φορες στο παρελθον που θυμαμαι τον εαυτο μου να σηκωνομε ζαλισμενος με πυρετους και πονολαιμο απο το κρεβατι και να στριβω τσιγαρο να καπνισω, τη συνεχεια και το ποσο πολυ χειροτερευα ειναι δυσκολο να στη περιγραψω με λογια και οχι μονο κατα τη διαρκεια που ημουν σε αυτα τα χαλια αλλα γενικα εχω παρατηρησει πως οταν καπνιζω κανονικο τσιγαρο ειμαι πολυ πιο επιρεπης στο να παθω μια γερη αμυγδαλυτιδα και να τη περασω με φρικτους πονους και με διαρκεια μερικων ημερων παραπανω απο το φυσιολογικο.

Βεβαια παν μετρον αριστον σε ολα τα πραματα στη καθημερινοτητα μας ομως οταν καπνιζεις η εξαρτηση ειναι τοσο μεγαλη που δυσκολα δε θα ξεπερασεις το μετρο τουλαχιστον καποιες φορες, με το ητ παλι μπορει καποιες φορες να το παρακανω αλλα εχω φτασει στο σημειο να μην το περνω καν εξω και μερα με τη μερα νιωθω οτι το θελω ολο και λιγοτερο σιγα σιγα παλευω για το δρομο προς τη χρυση τομη που λεμε ουτε ητ ουτε κανονικο και νιωθω πολυ ευχαριστημενος για το αποτελεσμα αν και ακομα ειναι νωρις για να λεω μεγαλα λογια διοτι ειναι μια πολυ μικρη κλωστη που χωριζει τον πρωιν καπνιστη απο το τσιγαρο ποσο μαλον οταν εχει κοψει 1 εβδομαδα οπως εγω αλλα αυτη τι στιγμη νιωθω ολο και πιο δυνατος στο να το απορριψω απο τη ζωη μου και αυτο με χαροποιει γι αυτο και το μοιραζομε κι εδω δημοσια μαζι σας και δευτερον για να ενημερωσω καποιους πως το ητ εκτος απο υγιεινο τροπο καπνισματος και απεξαρτησης απο το τσιγαρο μπορει με την ιδια ευκολια να το χρησιμοποιησει καποιος για ενα μικρο διαστημα και να κοψει εντελως και απο τα δυο που πιστευω τουλαχιστον κατα τη γνωμη μου πως ειναι και το ιδανικοτερο ολων αν και ο καθενας ξεχωριστα ξερει το καλυτερο για τον ιδιο αλλα αυτο που μετραει πρωτα απο ολα τα υπολοιπα ειναι η θεληση, μετα ας πουμε το ητ ή οποιαδηποτε αλλη μεθοδος που αγαπατε για να απεξαρτηθητε πληρως απ το τσιγαρο που ειναι και ο στοχος, πρωτα ομως η θεληση.

Ελπιζω να μη σας κουρασα, καλο βραδυ και καλυ συνεχεια σε οτι κανετε.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5324 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 01:15 »
Καλησπερα, σημερα το πρωι ξυπνησα και ενιωθα το λαιμο μου τοσο ξηρο που δε μπορουσα καλα καλα να καταπιω και ποναγανε οι αμυγδαλες μου οι οποιες ειναι και πυωδης, ψιλοκατεστραμενες και λογω υπερβολικου καπνισματος πριν το ηλεκτρονικο οποτε και πιο ευαισθητες αλλα ειχα καιρο να ξυπνησω ετσι ακομη και οταν καπνιζα κανονικα, δεν κανω βαρυ υγρο μια φραουλα χωρις νικοτινη με ελαχιστη αναμιξη latakia με 0,9 νικοτινη, σταγονες θα ελεγα, απο σαββατο που αρχισα το ατμισμα τοσο πολυ δε με εχει ξαναπιασει ο λαιμος μου οσο σημερα το πρωι, μηπως πρεπει να αλλαξω αντισταση ή μηπως φταιει που ατμιζω σαν φουγαρο και κατεβαζω παρα πολυ μεγαλη ποσοτητα ατμου κατω?
και μένα απο χθες πονάνε αρκετά.ειδικα όταν προσπαθω να κατααπιω.εγω δεν κανω υπερβολική ποσότητα σε ml. κανω ομως εδω και μια βδομαδα που ξεκίνησα το ατμισμα, πολλα διαφορετικά υγρα εκ των οποίων το cinnamon cookie που εχω σε 18αρι με χτυπαει αρκετα.παρ' ολα αυτά υπάρχει και πάντα το ενδεχόμενο απλά να αρρωστήσαμε. δλδ εγω σήμερα δε σκεφτηκα ότι ειναι αποκλειστικα υπεύθυνο το ηλεκτρονικο, αλλα ότι με κολλησε καποιος μαθητής μου ή η μαμα μου.κ απλα οι πολλες διαφορετικές γεύσεις επιδείνωσαν την κατάσταση!

@ giorgosmc και @ elenitaaaaa κάντε μια ανάγνωση στο νήμα Ερεθισμένος λαιμός; ή στο νήμα Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?.
Επίσης πολύ ενδιαφέρον θα σας φανεί και το νήμα Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG.
Στα παραπάνω νήματα θα δείτε αρκετά μέλη που τις πρώτες μέρες της ατμιστικής τους ζωής, είχαν τα συμπτώματα που λέτε.

Και το βασικότερο, μιας και το ανέφερε ο giorgosmc, αντίσταση αλλάζουμε με το αισθανθούμε ότι αλλοιώνει την γεύση του υγρού που ατμίζουμε ή σε περίπτωση που έχει σφίξει η τζούρα. Μην το κάνετε σαν πολλούς που με σταματάνε στον δρόμο και μου λένε διάφορα!!! :)) :)) (χιούμορ) ;)

Καλή συνέχεια και μην ξεχνάτε ... υπομονή, επιμονή και θέληση, τα τρία πράγματα που θέλει το η.τ.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias