vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, ramon, Milarepa, Xxristos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4770 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 16:39 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! :bye:






Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2014, 16:51 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ΒΕΡΟΝΙΚΗ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4771 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 17:06 »
Συγνωμη που μπηκα ετσι στην κουβεντα αλλα ο Ναυτιλος ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει. Ειμαι ατμιστρια απο το 2009 και εχω ατμισει με πολλους ατμοποιητες. Ο Ναυτιλος ειναι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Devirion

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4772 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 00:30 »
Γεια σας είχα μέρες να γράψω μιας και  έπεσε αρκετό τρέξιμο  λοιπόν  είχα αγοράσει πριν από 1 μίνα περίπου ένα  ατμοποιητή Vivi Nova t4 (νομίζω είναι αρκετά παλιό μοντέλο αφού τον είχε σε προσφορά 5 ευρό) σήμερα λόγο του ότι  είχα αγοράσει αυτή την βδομάδα μία νέα γεύση  μιξ φρούτα και βαρέθηκα να μαλάξω φιτίλι  από τον ατμοποιητή που ατμίζω συνήθως είπα να τον ανοίξω  να δοκιμάσω  και να δοκιμάσω πως και τι. στην αρχή πλήρης απογοήτευση  στην συνέχεια μετά από περίπου 1 ωρίτσα άρχισα να το συνηθίζω, ωστόσο η τζούρα  είναι πολύ σφικτή  και με δυσκολεύει θα ήθελα λοιπόν  μία λύση βασικά το πρόβλημα νομίζω είναι ότι  δεν παίρνει αρκετό αέρα ο θάλαμος ώστε να μου δώσει εύκολα ατμό  υπάρχει κάποιο  mod που να το προσθέσω και να μου δώσει ελάχιστα περισσότερο αέρα στη τζούρα μου μιας και ο ατμοποιητής με ικανοποίησε και σε απόδοση ατμού και σε γεύση :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4773 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 01:38 »
Προσπάθησε να σηκώσεις τον πόλο πιο πάνω. Αν δεν...πας για άλλον

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4774 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 02:06 »
Ρύθμιση πόλου Vivi Nova

Πάντα με βιδωμένη καφαλή:

Πιάνεις το ένα δοντάκι του πόλου με μιά μικρή κυρτή πλακέ πένσα και πολύ προσεχτικά:
 
-περιστρέφεις σαν να βιδώνεις δεξιά και  συγχρόνως σπρώχνεις πρός τα πάνω για να ανεβάσεις το πόλο

-περιστρέφεις σαν να βιδώνεις αριστερά και  συγχρόνως τραβάς πρός τα κάτω για να κατεβάσεις το πόλο

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4775 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 16:13 »
Γεια σας παιδια.
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας μηπως κανω κατι λαθος.
Καθημερινα πριν φθγω απο το σπιτι μου, γεμιζω 3-4 φιλτρακια (cartomizer) για να τα εχω μαζι μου κατα την διαρκεια της ημερας. Τα γεμιζω με τον κλασσικο condom method.
Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι μονο το πρωτο carto που γεμιζω, το ευχαριστιεμαι. Ολα τα αλλα, δεν ξερω πως να το πω, αλλα ειναι αγευστα κλπ. Σαν να εχει "στεγνωσει" το cartο (ενω δεν εχει στεγνωσει) και δεν εχει ουτε γευση, ουτε αρωμα, με αποτελεσμα να ευχαριστιεμαι μονο το πρωτο μου cartomizer.
Τι κανω λαθος; Δεν μπορω να καταλαβω;
Εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα; Υποψην οτι τα carto ειναι καινουργια.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4776 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 17:19 »
Φιλε μου, εφοσον τα carto ειναι καινουρια, υπαρχουν δυο περιπτωσεις
1) Εχεις δοκιμασει με υγρα διαφορετικης εταιριας απ οτι κανεις τωρα;
2) Aν ναι, τοτε εχουν "μπουκωσει" οι γευστικοι σου καλυκες οποτε σε αυτην την περιπτωση ατμισε για 3-5 μερες σκετη βαση και μετα δοκιμασε ξανα




Edit: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2232.msg711161.html#msg711161

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4777 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 17:31 »
@ManosP, και είσαι και τυχερός είσαι που βρήκες τουλάχιστον ένα carto που δουλεύει σωστά...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4778 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:32 »
2) Aν ναι, τοτε εχουν "μπουκωσει" οι γευστικοι σου καλυκες οποτε σε αυτην την περιπτωση ατμισε για 3-5 μερες σκετη βαση και μετα δοκιμασε ξανα

Αλλιώς δεν φτιάχνει;;; :)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4779 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:35 »

@ManosP, και είσαι και τυχερός είσαι που βρήκες τουλάχιστον ένα carto που δουλεύει σωστά...

Γιατι το λες αυτο; Δεν βρίσκεις "καλούς";

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4780 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:39 »
Για να εισαι σιγουρος αν φταινε η οχι τα carto θα πρεπει την ωρα που πλεον δεν νιωθεις γευση να δοκιμασεις απο εναν αλλο ατμοποιητη με το ιδιο υγρο και αν καταλαβαινεις κανονικα την γευση τοτε εναι θεμα carto

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4781 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:58 »
Αλλιώς δεν φτιάχνει;;; :)
Ο κορεσμός της γεύσης κατά καιρούς μας πιάνει όλους -άλλον λίγο άλλον πολύ.
Το τι πιάνει στον καθένα είναι υποκειμενικό:
Σε κάποιους δουλεύει το λεμόνι ή κάτι ξινό (πίνουν ή ξεπλένουν το στόμα) για να "σοκάρει" λίγο την αίσθηση της γεύσης.
Άλλοι λένε πως τρώνε κάτι καυτερό.
Άλλος τους βοηθά το τζίντζερ.
Όταν είναι έντονο, νομίζω πως η λύση της σκέτης βάσης για 2-3 ή και παραπάνω μέρες είναι η καλύτερη λύση.

Τώρα για τους κάρτο... Δυστυχώς έχουν παροιμιώδη αστάθεια στην ποιότητα. Όταν έφτασα να χαίρομαι μόνο με 2 από τους πέντε του κουτιού, έκανα το βήμα και πήγα σε επισκευάσιμο σε στυλ κάρτο (Diver, Killer, Sophia). Προτιμούσα τους Boge αλλά υπήρξε χρονική στιγμή που σκάρτεψαν την ποιότητα αρκετά (διεθνώς ονομάστηκε "Boge-Gate"!). Οι Kanger δεν ήταν τόσο καλοί, αλλά κατάληξαν να μην είναι και τόσο κακοί όσο ένας κακός Boge.

Για να εισαι σιγουρος αν φταινε η οχι τα carto θα πρεπει την ωρα που πλεον δεν νιωθεις γευση να δοκιμασεις απο εναν αλλο ατμοποιητη με το ιδιο υγρο και αν καταλαβαινεις κανονικα την γευση τοτε εναι θεμα carto
Αυτή είναι καλή συμβουλή για να δεις τι τρέχει.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4782 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 21:31 »
Δεν βρίσκεις "καλούς";

Πολύ σπάνια πλέον...


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4783 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 23:04 »
Δε μπορω να πω με σιγουρια για την αλλοιωση γευσης, αλλα η διαρκεια ζωης των boge, που χρησιμοποιω εδω κ λιγο καιρο, ποικιλει απο τον εναν στον αλλο. Υποτιθεται οτι πανω κατω στα ιδια ml θα χρειαζονται αλλαγη, πραγμα που δε συμβαινει.


Παντως μεχρι τωρα, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4784 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 02:54 »
Γεια σας παιδια.
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας μηπως κανω κατι λαθος.
Καθημερινα πριν φθγω απο το σπιτι μου, γεμιζω 3-4 φιλτρακια (cartomizer) για να τα εχω μαζι μου κατα την διαρκεια της ημερας. Τα γεμιζω με τον κλασσικο condom method.
Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι μονο το πρωτο carto που γεμιζω, το ευχαριστιεμαι. Ολα τα αλλα, δεν ξερω πως να το πω, αλλα ειναι αγευστα κλπ. Σαν να εχει "στεγνωσει" το cartο (ενω δεν εχει στεγνωσει) και δεν εχει ουτε γευση, ουτε αρωμα, με αποτελεσμα να ευχαριστιεμαι μονο το πρωτο μου cartomizer.
Τι κανω λαθος; Δεν μπορω να καταλαβω;
Εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα; Υποψην οτι τα carto ειναι καινουργια.

Πιστεύω να σφραγίζεις ξανά τα carto βάζοντας τα σιλικονάκια τους επάνω και κάτω. Αλλιώς το άρωμα θα εξατμιστεί αφού είναι και το πιο πτητικό ενώ θα παραμείνει η VG/PG στο αφρώδες υλικό τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias