vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4665 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 14:52 »
Ατμιστές και ατμίστριες είμαστε εμείς. Το... ψηστήρι του υγρού είναι ατμοποιητής (διότι το κάνει ατμό).
Τα κορδονάκια είναι φυτίλια. Και ξέρω πως το Tobacco Echo μπορεί να μυρίζει καιρό!
Ναι, ξεβιδώνεις την κεφαλή, την πλένεις με ζεστό νερό κάτω από την βρύση και στεγνώνεις όσο καλύτερα μπορείς.

Όταν ξανατοποθετήσεις τον ατμοποιητή πατάς δυο-τρεις φορές το κουμπάκι για να στεγνώσουν τα φυτίλια.
Μετά ρουφάς λίγο χωρίς να πατάς κουμπί για να ρουφήξουν υγρό και να μην πάρεις άσχημη, "καμμένη" γεύση.
Πάντως, ανάλογα την χρήση, 5 μέρες μπορεί να είναι αρκετό για έναν ατμοποιητή.
Εγώ που κάνω 4 ml τη μέρα συχνά δεν τους κρατάω άλλο. Το πας με την αίσθηση και τη γεύση που αφήνουν. Ατμοποιητές ίδιας εταιρίας μπορεί να έχουν αρκετές διαφορές στην διάρκεια ζωής.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4666 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 14:53 »
Ναι δεν έφυγε και μετα απο παααρα πολλες τζουρες... τι εννοείς πλενω ολο το μηχανισμο? Στη βρυση με ζεστο νερο? Αλλα αυτος ο ατμιστης (σ.σ ατμοποιητής) δεν ειναι σαν το προηγούμενο epsilon τα κορδονακια (σ.σ. φυτίλια) τα εχει μέσα σε ενα μεταλλικο δεν τα έχει εξωτερικα...

Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο ν' ασχοληθείς παραπάνω, άφησε τον λίγη ώρα μέσα σε vodka, ξέβγαλε τον καλά με νερό και θα ξεμυρίσει τελείως...

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4667 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 15:10 »
Και το τσιπουρο κανει θαυματα!!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4668 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 23:50 »
Θελω να μοιραστώ κάτι μαζί σας για να καταλάβω τι παίζει... Αυτές τις λίγες ημέρες που είμαι ατμιστης παρατηρώ κάτι, περίεργο να πω? Οταν παίρνω τζουρα, ο ατμο ποιητής κάνει ένα θόρυβο, σαν να σκάνε φουσκαλες και μάλιστα το νιώθω και στο στόμα μου. Στην αρχή που το ένιωσα αυτό, φοβήθηκα μήπως κάτι γίνεται με τη μπαταρία και τα βόλτ, σκεπτόμενος και κάποια πράγματα που είχαν ακουστεί πριν καιρό για κάποια η.τ. που είχαν εκραγεί σε στόματα χρηστών. Μετά διαβάζοντας εδω μέσα ανακάλυψα για τις μπουρμπουληθρες που δημιουργούνται σε κάποιους ατμο και κοιτάζοντας προσεκτικότερα τον ατμο μου είδα ότι όντως έτσι συμβαίνει. Το θέμα μου ειναι, και μη γελασετε γι'αυτο που θα πω, ότι γουστάρω πολύ αυτή την αίσθηση που νιώθω στο στόμα μου οταν ατμιζω μπουρμπουληθρες αλλά και το θόρυβο, σε σημείο μάλιστα που προσπαθώ να βρω τρόπους για να δημιουργήσω πολλές μπουρμπουληθρες... Χαχαχα!!! Περίεργο ε? Η αίσθηση αυτή ειναι παρόμοια με κάτι σαν μια σκόνη που έτρωγα μικρός, δεν θυμάμαι ακριβώς πως την έλεγαν, που ήταν σε φακελάκια και έβαζες στο στόμα και ήταν μια αίσθηση σαν να έβραζαν και έςκαναν αυτοί οι κόκκοι της σκόνης. Δεν ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε αλλά προσπάθησα όσο μπορούσα καλύτερα να σας δώσω μια εικόνα αυτού που νιώθω και με το οποίο την έχω καταβρει... Χαχαχα! Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο...


Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:09 από Pempis »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4669 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:13 »
Αυτή τη σκόνη τη θυμάμαι, στην ουσία είχε φτιαχτεί για να βουτάς μέσα.γλειφιτζούρια, άλλο που όλοι την καταπίναμε αμάσητη! Είσαι επισήμως ο πρώτος που τη βρίσκει με τις μπουρμπουλήθρες, και δεν πρόκειται να το κατακρίνει κανείς!

Στάλθηκε από Sony XPERIA M μέσω TAPATALK.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4670 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:19 »
Θυμάμαι τη σκόνη, είχε πλάκα!
ΟΚ είναι οι μπουρμπουλήθρες αλλά όταν ο ατμοποιητής αρχίζει να κάνει πολλά "σκασίματα" μπορεί να σημαίνει πως έχει πολλή μάκα, χρειάζεται μακρόσυρτο πάτημα κουμπιού για να κάνει τη δουλειά του και μπορεί να πετάξει και κανένα τσιτσιριστό σταγονίδιο που σου καίει τη γλώσσα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4671 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:21 »
Χμ... Αυτός δηλαδή ειναι ο λόγος που οι μπουρμπουλήθρες θεωρούνται ως μειονέκτημα ενός ατμο?


Εγώ θυμάμαι ότι την αγοράζαμε σε φακελάκια απο το σούπερ μάρκετ, τη ρίχναμε στη γλώσσα και αυτή άρχιζε να βράζει και να κάνει κάτι σαν " μικρές εκρήξεις" να το πω... Κάτι παρόμοιο αισθάνομαι τώρα με το η.τ. Μπορεί να ειναι πολύ κουλό αυτό που περιγράφω αλλά έχω την περιέργεια αν συμβαίνει και σε άλλους... Xaxaxaxa! Cruiser μου άρεσε το ότι είμαι "επισήμως ο πρώτος" που την βρίσκει με τις μπουρμπουληθρες!! Καλοοοοοοο! Αυτό παντως που περιγράφω γίνεται απο τις μπουρμπουληθρες ε?


Sent from my iPad using Tapatalk


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2014, 01:01 από petra »

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4672 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:30 »
....προφανως ναι!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4673 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 00:53 »
Δεν ξέρω να σου απαντήσω soulty γιατί δεν έχω τέτοιο ατμοποιητή, αλλά μη ζητάς συγνώμη. Εκεί που είσαι τώρα εσύ ήμασταν όλοι κάποτε. Κανείς δε γεννήθηκε και να τα ξέρει όλα


5 μέρες είναι πολλές;;;;; Εγώ στον evod τις κρατάω το λιγότερο 20


Το λιγότερο 20 μέρες??? :o [size=78%]το περισσότερο δηλαδή πόσο είναι???[/size]
συγνώμη,και τη γεύση παίρνεις από μια εργοστασιακή κεφαλή μετά από 20 μέρες???  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4674 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 01:34 »
Συγγνώμη για το off topic αλλά η σκόνη για την οποία μιλάτε είναι αυτή. Πάντως άμα δε σε χαλάει η γεύση του καυτού υγρού στο στόμα τότε γούστο σου καπέλο σου να σου αρέσουν οι μπουρμπουλήθρες.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4675 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 02:18 »
Χμ... Αυτός δηλαδή ειναι ο λόγος που οι μπουρμπουλήθρες θεωρούνται ως μειονέκτημα ενός ατμο?


Εγώ θυμάμαι ότι την αγοράζαμε σε φακελάκια απο το σούπερ μάρκετ, τη ρίχναμε στη γλώσσα και αυτή άρχιζε να βράζει και να κάνει κάτι σαν " μικρές εκρήξεις" να το πω... Κάτι παρόμοιο αισθάνομαι τώρα με το η.τ. Μπορεί να ειναι πολύ κουλό αυτό που περιγράφω αλλά έχω την περιέργεια αν συμβαίνει και σε άλλους... Xaxaxaxa! Cruiser μου άρεσε το ότι είμαι "επισήμως ο πρώτος" που την βρίσκει με τις μπουρμπουληθρες!! Καλοοοοοοο! Αυτό παντως που περιγράφω γίνεται απο τις μπουρμπουληθρες ε?

Sent from my iPad using Tapatalk


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

Εγώ θα έλεγα ότι τα σκασίματα δεν γίνονται από τις μπουρμπουλήθρες. Οι μπουρμπουλήθρες δημιουργούνται συνήθως όταν ο ατμοποιητής υπολειτουργεί.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4676 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 02:22 »
Συγγνώμη για το off topic αλλά η σκόνη για την οποία μιλάτε είναι αυτή. Πάντως άμα δε σε χαλάει η γεύση του καυτού υγρού στο στόμα τότε γούστο σου καπέλο σου να σου αρέσουν οι μπουρμπουλήθρες.

Μα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με καυτό υγρο όπως λες... Αυτό, μόνο ευχάριστο δεν θα ηταν...
Ναι, αυτή ειναι η σκόνη! Χαχαχα!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ θα έλεγα ότι τα σκασίματα δεν γίνονται από τις μπουρμπουλήθρες. Οι μπουρμπουλήθρες δημιουργούνται συνήθως όταν ο ατμοποιητής υπολειτουργεί.
Αλλά απο τι?


Sent from my iPad using Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2014, 02:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4677 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 07:17 »

Το λιγότερο 20 μέρες??? :o [size=78%]το περισσότερο δηλαδή πόσο είναι???[/size]
συγνώμη,και τη γεύση παίρνεις από μια εργοστασιακή κεφαλή μετά από 20 μέρες???  :hmmm:


Μια χαρά γεύση παίρνω. Βέβαια δεν κάνω πολύ δυνατά υγρά. Εννοώ να αφήνουν κατάλοιπα. Κάνω και μπόλικη βάση. Επίσης κάνω 2-3 ml καθημερινά που όπως έχω καταλάβει δεν είναι πολλά σε σχέση με άλλους. Όπως και να 'χει μόλις αρχίσει να χαλάει η γεύση τις πετάω

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4678 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 22:12 »
Παιδιά γνωρίζει κανείς στα πόσα περίπου βατ παίρνουμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Αναφέρομαι σε εύρος όχι απόλυτη τιμή. Π.χ. 8-10. Ρωτάω γιατι έχω αντιστάσεις 1.8 Ω και 3.8 volt = 8 περίπου W. Αν βάλω αντίσταση 2.5 πρέπει να αυξήσω τα volt αναλογικά για να πάρω τα ίδια W;

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4679 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 22:16 »
Με 4.5V, θα εισαι παλι στα 8 Watt, με το ιδιο ατμιστικο αποτελεσμα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias