vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4620 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:18 »
το ΚΤ θα το σκέφτεσαι περιστασιακά για καιρό είναι στο παιχνίδι κι αυτό. Όσο περνάν οι μέρες τόσο λιγότερο. Αν νιόθεις ότι δεν αποδίδει γεύση ο άτμο ναι άλλαξε αντίσταση αλλά και για το υγρό είναι φυσιολογικό να σε κουράζει η ίδια γεύση. Καλό είναι να έχεις μερικά υγρά καβάτζα σαν δεύτερα ή τρίτα. Να ξέρεις πάντως ότι ο εγκέφαλός μας θα βρει πολλές δικαιολογίες και λόγους για να γυρίσει σ αυτό που γνώριζε...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4621 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:23 »
Τον πρωτο καιρο ειναι φυσιολογικο αυτο. Οσο παιρνουν οι μερες αυτη η αισθηση θα εξαφανιζεται.

Αγορασε εναν ακομα ατμοποιητη (οχι τον ιδιο κατα προτιμηση με αυτον που εχεις τωρα)
και 1-2 διαφορετικα (καπνικα) υγρα ωστε να μπορεις να κανεις συνδιασμους και να μη βαριεσαι το ιδιο υγρο ολη την ωρα.

Κανε κουραγιο φιλε μου. Θελει προσπαθεια αλλα με το η.τ. θα απαλλαγεις σιγουρα απο το κανονικο.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4622 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:32 »
Αlexis and Nemesis ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σας! Θα κανω αυτά που λέτε γιατι δεν θελω με τίποτα να γυρίσω στο κ.τ. αν και είμαι πολύ φρέσκος ακόμη σε όλα αυτά. Εχθές έκανα μια απόπειρα να αλλάξω ατμοποιητη και αγόρασα έναν με πάνω αντιστάσεις αλλα δεν μου άρεσε καθόλου το ότι ένιωθα τον ατμο τόσο ζεστό. Ξέρω πάντως ότι θα πρέπει να δοκιμάσω και διάφορους ατμο μέχρι να βρω κάποιον που θα με ικανοποιεί. Ο χθεσινός πάντως με απογοήτευσε, δύο τζουρες και τον παράτησα. Τι να πω...  Α και να εκμεταλλευτώ κάτι ακόμη απο τη δική σας εμπειρία, το υγρό που ατμιζω ειναι το Cuban supreme της FA, έχετε υπ'οψιν σας κάποιο παρόμοιο με αυτό σε γεύση υγρο?


Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:41 από Pempis »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4623 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:40 »
Μπέμπη δοκίμασε να κάνεις και σκέτη βάση. Μερικές τζούρες βάση που είναι σχετικά άγευστη και χωρίς άρωμα κάνει τα αρώματα να φαίνονται πιο έντονα. Είναι φυσιολογικο να συνηθίζεις τη γεύση.
Ένα άλλο κόλπο που κάνω εγώ είναι να βρεις ένα έντονο ΜΗ καπνικό άρωμα (εγώ κάνω πράσινο μήλο της atmos lab) και να το πάρεις μηδενικό. Με 5-6 τζούρες μόνο νιώθω πιο ωραίο μετα το καπνικό μου

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4624 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:42 »
Να σου πω κι εγώ προτιμώ αυτούς με κάτω αντίσταση αλλά έχω και με πάνω κάποιους. Γενικά είμαι της φιλοσοφίας "κάνε ότι χρειαστεί για να κόψεις το ΚΤ" κι αυτό σε μένα μεταφράστηκε στο να γεμίσω ατμοποιητές. Σαν μια γενική συμβουλή θα σου έλεγα να μη τσιγγουνευτείς για ατμο θα σε αποζημιώσουν. Δίνεις κάτι παραπάνω στην αρχή αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και κρατάνε για καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4625 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:47 »
Καλησπέρα και πάλι! Τέσσερις ημέρες ατμιστης και αρχίζω να νιώθω ότι δεν ικανοποιούμε απο το υγρό που ατμιζω όπως τις προηγούμενες μέρες. Αρχίζουν και οι σκέψεις για κ.τ. Τι παίζει βρε παιδιά? Μήπως πρέπει να αλλάξω την αντίσταση? Δεν ευχαριστιέμαι τη γεύση όπως τις προηγούμενες τρεις ημέρες... Μήπως να ψάξω για κάποιο άλλο υγρό? Δώστε τα φώτα σας γιατι δεν θελω να ξανά πέσω στο βρωμοτσιγαρο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποια βοήθεια!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αυτά τα παιχνίδια όντως θα στα παίζει το μυαλό για καιρό.

Συμπληρώνω τους δύο παραπάνω, προτείνοντας επίσης την χρήση πολυβολτικού με ατμοποιητή που το σηκώνει (βλ. Gemini Mini & Evod) ώστε να δίνεις γκάζια αβέρτα, και ίσως περισότερρη νικοτίνη όταν δεις ότι έχεις επιθυμία για κτ. Και επίσης ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ C:-)

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4626 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:50 »
Παιδιά σας ευχαριστώ ειλικρινά! Έχουν μεγάλη σημασία οι συμβουλές σας για έναν νέο ατμιστη! Θα δοκιμάσω τις προτάσεις σας. Ειναι αλήθεια ότι μέσα σε λίγες ημέρες έδωσα αρκετά χρήματα και έτσι όπως πάμε, θα συνεχίσω να δίνω απ'οτι βλέπω... Αλλα αυτό λίγο με απασχολεί, φτάνει να μείνω στο η.τ! Αύριο βουρ για καινούριους ατμο και υγρά!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4627 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:53 »
Cruiser πολυβολτικο χρησιμοποιώ αν δεν κανω λάθος, vision spinner 1300.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4628 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 20:56 »
Αν δεν σου κάνει κόπο, ανέφερε ατμοποιητή, αντίσταση, υγρό και νικοτίνη, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για την περίπτωσή σου!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4629 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:03 »
Εμένα δε μου κάνει κόπο cruiser, εσάς δε ξέρω... Χαχαχα!   Λοιπόν, ατμοποιητη unitank mini, αντίσταση 2.5 ώμ , υγρο Cuban supreme της FA με 9ml νικοτίνη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4630 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:05 »
Δυο πραγματα μανι μανι.
Παρε υγρα με περισσοτερη νικοτινη, (18mg/ml ειναι καλα πιστευω)
κι χρησιμοποιησε αντιστασες με λιγoτερα ωμ.

edit. Τωρα ειδα οτι εχεις spinner. Στα ποσα volt την εχεις ρυθμισμενη?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4631 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:07 »
Αν και το αρχικό σου σχόλιο ήταν για τη γεύση, κάνε αυτό που σου λέει ο κρούζερ και δοκίμασε και στα 12 mg νικοτίνης. Πολλές φορές η ψηλότερη νικοτίνη έχει και πιο έντονη γεύση

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4632 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:11 »
Δοκίμασα εχθές να κανω το ίδιο υγρο με 18 νικοτίνη αλλα ένιωθα να μου γδέρνει το λαιμό και ότι άλλαζε η γεύση προς το χειρότερο... Ίσως βέβαια να ήταν απλά μια δική μου λανθασμένη εντύπωση.

Nemesis ειναι ρυθμισμένη στα 3.6v. Και κάποιες φορές βάζω και 3.8v

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4633 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:13 »
Εγώ θα σου πρότεινα κι έναν ατμοποιητή aspire που έχει διπλές αντιστάσεις και σε "γεμίζει" περισσότερο.
Υπάρχουν φθηνοί aspire bdc που σε επιδόσεις είναι ανώτεροι του unitank τον οποίο έχω χρησιμοποιήσει αλλά δεν με ενθουσίασε.

Επίσης τα υγρά της FA είναι αποκλειστικά VG που δεν σου δίνουν το χτύπημα που έχουν άλλα υγρά τα οποία περιέχουν και PG.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4634 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:18 »
Το πρώτο διάστημα είναι βασικό να καλύπτεσαι από νικοτίνη και χτύπημα ώστε να μη σου μπαίνουν κακές σκέψεις.

Το Cuban Supreme της FA που κάνεις είναι με σκέτη VG (όλα τα υγρά της FA είναι μόνο VG εκτός κι αν κάτι έχει αλλάξει γιατί έχω πολύ καιρό να αγοράσω). Η σκέτη VG σου δίνει πολύ χαμηλότερο χτύπημα από υγρά που περιέχουν και PG. Προσωπικά δεν ένοιωθα ΚΑΘΟΛΟΥ χτύπημα και τα σταμάτησα παρόλο που μου άρεσαν σαν γεύση.

Η συμβουλή μου λοιπόν να βρεις τον πρώτο καιρό κάποιο υγρό που να σε μπουχτίζει σε χτύπημα και νικοτίνη ώστε να μη σε τραβάει το κ.τ. Μετά σταδιακά μειώνεις νικοτίνη.

Τα 9mg που κάνεις σε συνδυασμό με σκέτη VG μου φαίνονται πολύ χαμηλά. Τι μάρκα κ.τ. κάπνιζες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias