vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4500 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 11:54 »
αν δεν στο πει βεβαιως ειναι αδικαιολογητο το καταστημα δεν ειναι δυνατον να μην το ξερουν πια και μονο εκ του πονηρου πιστευω οτι γινεται... ηταν το μοναδικο πραγμα που μου τονισαν στην αρχη.. αν δεν μου τολεγαν πιθανον θα τις χαλαγα τις μπαταριες.  αλλο νομισα οτι ειπες πριν... σωστα μιλας :thumpup:


καλα αστοχιες υλικου και  φτηνη κατασκευη στο η.τ. συνανταμε παντου τετοια προχειροτητα δυσκολα βρισκεις σε αλλο τομεα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4501 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:13 »
Φίλοι όπως φαίνεται και στον τίτλο είμαι νέος στο η.τ. Όταν ξεκίνησα δεν φανταζόμουν ότι υπάρχει φόρουμ αλλά και τόσος κόσμος που ασχολείται.Πραγματικά ενθουσιάστηκα όταν είδα ότι το η.τ έχει γίνει πλέον και μίας μορφής χόμπι.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος αυτές τις μέρες που το χρησιμοποιώ και  πραγματικά είναι πολύ απολαυστικό.Διαβάζοντας το φόρουμ αλλά και με την βοήθεια των πιο έμπειρων ευελπιστώ να αρχίσω να καταλαβαίνω πιο πολλά και να εξοικειωθώ περισσότερο.
Το μόνο που μπορώ να πω πως λίγο με απογοήτευσε είναι πως εκτός από τα οφέλη στην υγεία ήλπιζα να βοηθήσω λίγο και την τσέπη μου.Κάπνιζα καπνό ο οποίος μου κρατούσε 2 μέρες ενώ τώρα με το η.τ (αν και είναι αρχή ακόμα) βλέπω πως χρειάζομαι περίπου 2ml και κάτι την ημέρα και συνυπολογίζοντας την τιμή του υγρού μου βγαίνει περίπου στα ίδια χρήματα και χωρίς να υπολογίσω την μελλοντική αγορά άλλων ατμοποιητών κ.α.
Η αλήθεια είναι πως όταν κάπνιζα κ.τ δεν κάπνιζα  ούτε μέσα στο σπίτι ούτε στο αμάξι γιατί δεν ήθελα να μυρίζουν.Τώρα με το η.τ που δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ατμίζω περισσότερο.


Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4502 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:22 »
αν δεν αρχισεις να αλλαζεις συσκευες σαν τα πουκαμισα και με το καιρο σιγα σιγα φτιαξεις και τα δικα σου υγρα τοτε θα εχεις και οικονομικο οφελος ειδικα εσυ που δεν ατμιζεις και πολλα μλ

καλη συνεχεια :D

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4503 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:30 »
Το κόστος να ξέρεις στην αρχή ότι θα είναι μεγαλύτερο μέχρι να βρεις αυτό που σε καλύπτει πλήρως (συσκευές και υγρά). Είναι λάθος να λέμε στους υποψήφιους ατμιτές ότι το περνάνε στο ητ και για οικονομικούς λόγους, γιατί μετά απογοητεύονται. Αν όμως φτάσεις στην δική σου (ατμιστική) Ιθάκη, και το κόστος όπως είπε ο συνατμιστής μπορεί να πέσει πολύ χαμηλά, αλλά και - κυρίως - η απόλαυση που θα παίρνεις θα είναι πολλαπλάσια του κ.τ. Καλή συνέχεια λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4504 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:35 »
To κόστος είναι αναπόφευκτο, ειδικά στην αρχή. Το θέμα είναι να σκεφτείς ότι κάνεις μια... επένδυση που θα αποδόσει με τον καιρό.

Οταν μαθεις να φτιαχνεις μονος σου τα υγρα θα καταλαβεις οτι το κοστος ειναι πολυ πολυ πολυ μικροτερο.
Αλλα πανω απ ολα θα νιωσεις οτι ερχεται σε 2η μοιρα, μετα την σημαντικη βελτιωση στην υγεια σου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4505 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:56 »
Σίγουρα το κόστος είναι αναπόφευκτο και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να επιστρέψω στο κ.τ.Απλά ήθελα την γνώμη σας και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Μία ακόμα ερώτηση. Επειδή σε καμία  περίπτωση δεν θα ήθελα να ξεμείνω (π.χ από βλάβη , μπαταρία κλπ) τι άλλο σχετικά οικονομικό θα με συμβουλεύατε να πάρω από η.τ σαν εφεδρικό.Έχω αγοράσει το mod vamo5 stainless steel.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4506 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:58 »
Σε αυτα τα χρηματα? Ενα Vamo ακομα.  :))
Αλλιως κοιτα για καποια eGo spinner.
Παντως θα σου προτεινα να μην αγοραζεις μικροπραγματακια και "λυσεις αναγκης" ολη την ωρα,
να μαζεψεις καποια χρηματα και σε λιγους μηνες να παρεις ενα ποιοτικο mod που θα σου μεινει για καιρο.
Το Vamo ειναι μια χαρα κι αν μας αφησει χρονους, μπορεις να κανεις τη δουλεια σου για λιγες μερες με μια απλη eGo μπαταρια.

Οσον αφορα τα υγρα που ειπες, ποιο υγρο χρησιμοποιεις τωρα?
Μου φαινεται περιεργο να ξοδευεις ιδια χρηματα με οσα ξοδευες με το τσιγαρο με μολις 2ml καταναλωση.

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4507 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:59 »
Παρε και μια vision spinner για καβατζα αλλα και διακριτικιτητα...

Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4508 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 14:59 »
αν θελεις να εχεις κατι πρακτικο και οχι πολυ μεγαλο μαζι σου συνεχεια μια eGo spinner μπαταρια ειναι οτι πρεπει
αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος μπορεις να παρεις ενα vamo ακομα αναλογα και απο που θα το αγορασεις

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4509 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 16:18 »
Σε αυτα τα χρηματα? Ενα Vamo ακομα.  :))
Αλλιως κοιτα για καποια eGo spinner.
Παντως θα σου προτεινα να μην αγοραζεις μικροπραγματακια και "λυσεις αναγκης" ολη την ωρα,
να μαζεψεις καποια χρηματα και σε λιγους μηνες να παρεις ενα ποιοτικο mod που θα σου μεινει για καιρο.
Το Vamo ειναι μια χαρα κι αν μας αφησει χρονους, μπορεις να κανεις τη δουλεια σου για λιγες μερες με μια απλη eGo μπαταρια.

Οσον αφορα τα υγρα που ειπες, ποιο υγρο χρησιμοποιεις τωρα?
Μου φαινεται περιεργο να ξοδευεις ιδια χρηματα με οσα ξοδευες με το τσιγαρο με μολις 2ml καταναλωση.
Όταν λες πιο ποιοτικό mod πια εννοείς και σε τι τιμές? Οι διαφορές μ αυτό που έχω είναι στην ποιότητα κατασκευής? Γιατί το vamo αν και δεν ξέρω πολλά μου φαίνεται μια χαρά σαν υλοποίηση.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4510 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 16:55 »
Εννοω ποιοτικοτερα υλικα κατασκευης, πιο αξιοπιστη πλακετα, με ακριβεις μετρησεις,
περισσοτερες επιλογες λειτουργιας, εγγυηση αν παθει κατι και πολλα πολλα αλλα.
Προφανως οσα πιο πολλα εχει ενα mod απο τα παραπανω τοσο ανεβαινει και η τιμη του.
Δε σου λεω να κανεις καποια ερευνα αγορας τωρα ουτε θα σου προτεινω καποιο συγκεκριμενο.
Απλα σου προτεινω να κανεις τη δουλεια σου αυτη την στιγμη με το vamo που εχεις που ειναι αρκετα αξιολογο,
να μην πετας λεφτα δεξια αριστερα και θα ερθει η ωρα να καταλαβεις αυτο που λεω.  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4511 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 16:59 »
Mην τον τρομάζετε.
μια χαρά θα κανει τη δουλειά του με το βαμο για αρκετούς μήνες.
Ως τότε, θα ατμίζει, θα διαβάζει το φόρουμ, θα δει συνατμιστές σε καταστήματα και συναντήσεις, θα διαμορφώσει ιδίαν άποψη.
Ασε που αν παραμείνει στα λίγα μλ, παιζει να πάει από το βάμο σε σπίνερ και όχι σε καλύτερο μοντ.


Αυτό που προέχει είναι να βρει σε ένα φιλικό κατάστημα με καλές τιμές, ατμοποιητές που να του αρέσουν, καλές κεφαλές, να κατασταλάξει σε υγρά και να μάθει να τα φτιάχνει μόνος του

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4512 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 17:21 »
Τελικά όσοι έχουν vamo καιρό μπορούν να μας πούνε πόσο καιρό κρατάει? Ακούω κάτι για 6-8 μήνες..άλλος λέει δε παθαίνει τίποτα αρκεί να μη πέσει κάτω.. τελικά? Επειδή είμαι κι εγώ στην αναζήτηση γιά μοντ και σκέφτομαι το συγκεκριμένο λόγω χαμηλής τιμής γι'αυτό ρωτάω.
Απλά ακούω διάφορα και σκέφτομαι μήπως να κάνω υπομονή και να πάρω καλύτερο???

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4513 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 17:29 »
Μετά από ~11 μήνες, άπειρες πτώσεις, ένα σπασμένος eternity πάνω του, το vamo συνεχίζει να δουλεύει!
Το μόνο πρόβλημα, μετά από μια δυνατή πτώση(1.5 μέτρο), το δεξί κουμπάκι πατιέται πολύ εύκολα και δεν κάνει click.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4514 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 18:40 »
Το vamo δεν κατασκευάζεται από μία μόνο εταιρία. Όποιος Κινέζος έχει τόρνο φτιάχνει κι από ένα.  :))
Γενικά για τα λεφτά του θεωρείται αξιόπιστο mod αλλά επειδή βγήκε καλό του γείτονα δεν σημαίνει ότι δεν θα πάθει τίποτα και το δικό σου. Σε γενικές γραμμές πάντως έχει καλή ποιότητα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias