vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4470 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 22:58 »
Να ρωτησω κ γω... Πηρα μια ετοιμη 12 αρα βαση και εβαλα βανιλια της Ατμος. Εκανα 10 ml σαν δειγμα. Το ταρακουνησα ενα 5λεπτο οταν το εφτιαξα και τωρα το εχω και καθεται 1 μερα ακριβως. Ειναι αρκετη μια μερα για δοκιμη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4471 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 23:05 »
φίλε δεν ξέρω για την βανίλια συγκεκριμένα αλλά σ' ότι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής την πρώτη ακόμα και τη δεύτερη μέρα δεν παίρνεις το τελικό αποτέλεσμα και σε μερικά αρώματα είναι μεγάλη η διαφορά σε άλλα μικρή. Δεν θα χαλάσει πάντως αν τη δοκιμάσεις και τώρα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4472 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 23:26 »
Σιγουρα μπορεις να το ατμισεις αλλα συγκεκρυμενα τη βανιλια απο atmos εχω προσεξει οτι μετα την εβδομαδα μου δινει αλλη γευση προς το καλυτερο...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4473 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:14 »
Λογικό
σχεδόν όλα τα αρώματα όσο ωριμάζουν γινονται καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4474 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:21 »
Ναι συμφωνω αλλα η βανιλια συγκεκρυμενα εχει τη μεγαλυτερη διαφορα απο οσα εχω δοκιμασει...

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4475 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:38 »
καλησπέρα ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος. Έχω έναν black mamba ce4++ ενώ με την αντίσταση που τον αγόρασα άτμιζα αξιοπρεπώς σήμερα αντικατέστισα την κεφαλή και έχω συνέχεια καμένο έχω αλλάξει 5 αντιστάσεις και συνέχεια το ίδιο αγόρασα και από άλλο μαγαζί αντιστάσεις το ίδιο ξανά και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί μάλλον δεν φταίνε οι κεφαλές αλλά εγώ, η διαδικασία που κάνω είναι βιδώνω την καινούρια γεμίζω περιμένω να ποτίσει το φιτίλι και ατμίζω.


αν και λιγο αργα... επειδη χρησιμοποιω τον τελευταιο καιρο αποκλειστικα τετοιες αντιστασεις με τον epsilon xl εχω να πω οτι η αγορα γεμισε μουφα τετοιες αντιστασεις... δεν λεω οτι φταινε τα καταστηματα.. πολλες φορες εχω παρει απο καποιο καταστημα αριστες και αλλη φορα απο το ιδιο καταστημα ελατωματικες... αλλες κανουν υπερτροφοδοσια σε σημειο να μην μπορεις να γυρισεις στο πλαι το μοντ γιατι πλυμιριζει η αντισταση και αλλες εχουν υποτροφοδοσια και καμενο... σε αλλες βρομανε τα φιτιλια και η αντισταση και θελουν 3-4 ml na ξεμυρισουν και αν τις κανεις drybarn δοκιμαστικα ενω ειναι καινουργιες βγαζουν καπνο που βρομαει και αλλες κανεισ το ιδιο και δεν βγαζουν τιποτα... αλλες εχουν μεσα μονοτικο κορδονακι αλλες δεν εχουν... σπανια θα πετυχεις καλη κεφαλη να λειτουργει αριστα...


τον τελευταιο καιρο κεφαλες που λειτουργουν ικανοποιητικα με μονη αντισταση βρισκω απο ηλεκτρονικο τσιγαραδικο στη φραντζη με μονο μειονεκτημα θελουν κανα ml να στρωσει η γευση αλλα απο τροφοδοσια ειναι πολυ καλες... και nobacco με καλη γευση απο αρχη αλλα πολυ ελαφρα υποτροφοδοσια οχι ιδιαιτερα ενοχλητικη.
με διπλη αντισταση και τα τεσσερα φιτιλια μακρια βρισκω απο vaporsolutions στο παγκρατι. τις nobacco τισ διπλες δεν μου αρεσουν γιατι εχουν τα δυο φιτιλια κοντα και καποιες φορες αν δεν προσεξεις παιρνεις ευκολα υποψια καμενου και αλοιωση γευσης  ενω του vaporsolutions με ολα τα φυτιλια μακρια για να παρεις καμενο πρεπει να κατεβει ο θεος κατω :D
σιγουρα εχουν και αλλα καταστηματα καλες αντιστασεις αλλα θελοει ερευνα εγω απλα κινουμαι σε αυτες τις περιοχες γιαυτο βρηκα αυτα τα συγκεκριμενα


y.g. δεν θελω να κανω διαφημιση αναφεροντας τα καταστηματα απλα πρεπει επιτελους  να αρχισουν να ελεγχουν καλυτερα καποιοι τι εισαγουν απο κινα... εχω κουραστει να πηγαινουν αχρηστες  ελατωματικες 5αδες κεφαλες τετοιου τυπου...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:48 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4476 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:51 »
...Έχω έναν black mamba ce4++ ενώ με την αντίσταση που τον αγόρασα άτμιζα αξιοπρεπώς σήμερα αντικατέστισα την κεφαλή και έχω συνέχεια καμένο έχω αλλάξει 5 αντιστάσεις και συνέχεια το ίδιο αγόρασα και από άλλο μαγαζί αντιστάσεις το ίδιο ξανά και δεν ξέρω τι να κάνω...

Δοκίμασε και αυτές του Funstore:

http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=579

http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=809

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4477 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 01:16 »
Ναι συμφωνω αλλα η βανιλια συγκεκρυμενα εχει τη μεγαλυτερη διαφορα απο οσα εχω δοκιμασει...
Θα συμφωνήσω και εγώ...τα περισσότερα diy τα αφήνω 1 ώρα, η βανίλια της Atmos πρίν τις 5 μέρες είναι ένα άγευστο πράγμα(3-4 σταγόνες στα 10ml).

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4478 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 03:50 »
Εγω εριξα 12 σταγονες σε 10 μλ...
Τι να σας πω ρε παιδια, εγω δοκιμασα και ειναι καλυτερο και απο το βανιλια που εχουν στα στοκ στην Ατμος... Εκατσε ετσι; Δε βλαστιμαω που εκανα 10ml μονο; Θα δειξει... Παντως το αφησα 30 ωρες ακριβως να κατσει και ηταν απιστευτο.

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4479 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 04:01 »
Στη γευση δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα φιλε μου...ο καθενας εχει τα δικα του γουστα...δεν υπαρχει σωστο και λαθος...κι αυτο ειναι και το ωραιο κατα τη γνωμη μου στα diy...οταν πρωτοεφτιαξα θυμαμαι τη βανιλια σκετη τη δοκιμασα την επομενη μερα και να πω την αληθεια δε μου αρεσε...δεν την πεταξα ομως και της εδωσα αλλη μια ευκαιρια 2-3 εβδομαδες μετα...αλλο υγρο...Εμπιστεψου τη δικια σου γευση...και καλα ατμισματα! ;)

Αποσυνδεδεμένος stefanos.gr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4480 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:19 »
Γεια σας παιδιά, νέος στο φόρυμ και φυσικά νέος ατμιστής!
Αγόρασα πριν από 3 εβδομάδες ένα σετάκι από συνεργαζόμενο με τη Nobacco κατάστημα στη Θεσσαλονίκη. Ήταν προσφορά που περιελάμβανε 2 μπαταρίες Ego-T των 650, 2 ατμιστές (δε γράφουν μάρκα) κι έναν φορτιστή USB με αντάπτορα για πρίζα. Α, και μια θήκη.
Μου συστήσανε και πήρα, ένα υγρό Traditional Tobacco της LIQUA. Μου άρεσε και το συνέχισα. Δοκίμασα μόνο εκτός απ' αυτό το American blend της Liqua.
Όλα καλά, όμως...
Η κατανάλωση μου για να καταλάβετε πόσο πολύ ή λίγο ατμίζω, είναι 2-3 ml ημερησίως με 12ρι σε νικοτίνη. Δεν πέρασαν όμως 10 μέρες και η μία μπαταρία τα' φτυσε. 3-4 τζούρες μετά τη φόρτιση και τέλος. Την πήγα στο μαγαζί, απ' όπου περνάαω και αγοράζω τα υγρά ούτως ή άλλως και μου είπε πως ήταν χτυπημένη. Αν και είμαι σίγουρος ότι δεν την "κακομεταχειρίστηκα" δεν έφερα αντίρρηση, πολύ περισσότερο επειδή μου την αντικατέστησε και δωρεάν.
Σύντομα όως και η δεύτερη (από τις 2 αρχικές) τα φτυσε τελείως κι έχω ξεμείνει με μία μπαταρία τώρα. επειδή αύριο ή μεθαύριο θα πάω να διαμαρτυρηθώ στο μαγαζί, θα ήθελα εκ των πρωτέρων να έχω κάποια εμπειρία επί του θέματος. Τι στο καλό, ν' αγοράζω 3-4 μπαταρίες το μήνα, δε λέει!!!
Επίσης τα ανταλλακτικά του αμτμοποιητή (δεν ξέρω ακριβώς τον όρο) αυτά με τις "κλωστές" και το "βύσμα" που βιδώνονται στο γυάλινο φιαλίδιο όπου μπαίνει το υγρό, τα αλλάζω κάθε βδομάδα γιατί αρχίζουν να "βρωμάνε"!
Διακαιούμαι να διαμαρτυρηθώ ή μήπως κάνω κάτι στραβά, σαν αρχάριος?
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων όποιον καταδεχτεί να μου απαντήσει.

Στέφανος



Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4481 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:28 »

Ενα πραγμα που μπορει να κανεις στραβα ειναι να βιδωνεις πολυ την μπαταρια στον ατμοποιητη. Ετσι χαλαει ο πολος της μπαταριας ευκολα.
Για τα ανταλλακτικα του ατμοποιητη, οι λεγομενες αντιστασεις ή κεφαλες δεν εχουν στανταρ χρονο ζωης, απλα τις αλλαζεις οταν νιωσεις οτι δε βγαινει η γευση που ειχες ή οταν δεις μειωμενη παραγωγη ατμου.


Τωρα δε ξερω αν σου εδωσαν ελαττωματικες μπαταριες ή αν εσύ κάνεις καποιο λαθος (δε μπορω να σκεφτω κατι) αλλα συμπτωση που συμβαινει ξανα παυει να ειναι συμπτωση. Πηγαινε και ζητα τους να σου εξηγησουν αναλυτικα πως δουλευουν οι μπαταριες, τα ανταλακτικα και γενικα πως να συντηρεις αυτα που εχεις γιατι απ' οτι καταλαβαινω (συγνωμη αμα κανω λαθος) δε σου εξηγησαν τιποτα.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:44 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4482 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:30 »
Kαλησπερα φιλε μου και καλως ορισες.
Οσον αφορα τις μπαταριες προφανως επεσες σε προβληματικο μοντελο στις πρωτες δυο γι' αυτο και χαλασαν σε μια δυο βδομαδες.
Εγω εχω μπαταριες eGo που δουλευουν ακομα μετα απο ενα χρονο (με εμφανως μειωμενη αποδοση, αλλα δουλευουν).
Θα σου προτεινα να πας απο το καταστημα να αντικαστησεις και την αλλη χαλασμενη μπαταρια (δωρεαν προφανως) και την επομενη φορα να ψωνισεις απο αλλου μπαταριες.
Δεν ειναι επαγγελματικη αντιμετωπιση η ατακα "εκανες κακη χρηση και μονος σου χαλασες τις μπαταριες σε μια βδομαδα, αλλα ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΧΑΡΗ και στις αλλαζω".
Δε χαλανε τοσο ευκολα αν ειναι καλης ποιοτητας.
Απο εμπιστα καταστηματα η.τ. να φαν' και οι κοτες που λεει και η γιαγια μου.
Οσον αφορα τις κεφαλες ειναι φυσιολογικο να αλλαζεις μια καθε εβδομαδα. Η καθε κεφαλη υπολογιζε οτι κραταει 20-25ml ατμιζσματος πριν αρχιζει να "βρωμαει" που λες κι εσυ.


@Theo91: Μη χρησιμοποιεις παραθεση αν το μηνυμα στο οποιο απαντας ειναι το ακριβως απο πανω απο το δικο σου.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4483 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:52 »
Κι εγώ καταδέχομαι να απαντήσω!!  ;)

Γαια τις μπαταρίες εννοείται κι έχεις δίκιο να παραπονεθείς, άσχετα με την αλλαγή. Κανονικά ελπίζεις να σου βγάλει από εξάμηνο το λιγότερο μέχρι χρόνο (μερικές βγάζουν και παραπάνω). Οι κεφαλές, αφού βρωμάνε, σημαίνει πως απλά θέλουν αλλαγή. Οι "κακές" κεφαλές δεν αφορούν το να βρωμίζουν πιο εύκολα, είναι κακές από την πρώτη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος stefanos.gr

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4484 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 20:55 »
Theo-91,

Σ΄ευχαριστώ! Υποψιάζομαι πως δεν ήταν σε καλή κατάσταση οι μπαταρίες γιατί απ΄τη στιγμή που μου είπαν για την πρώτη μπαταρία να μην τη σφίγγω πολύ κι ενώ η άλλη δούλευε κανονικά, εγώ συμμορφώθηκα και δεν την έσφιγγα.
Στο μαγαζί για να μου αποδείξουν ότι την κακομεταχειρίστικα μάλιστα, μου έδειξαν κι ένα "σημαδάκι" που είχε η μπαταρία. Φυσικά, όπως τους εξήγησα, το σημαδάκι το είχα κάνει εγώ για να ξεχωρίζω τη σκάρτη από την καλή! Τέλος πάντων!
Στα κομμάτια, ας δώσω και 12 ευρώ για μια καινο΄πυργια μπαταρία, αρκεί να μην τρέχω πάλι σε μιά δυό βδομάδες!


Namesis, exispathi,Σας ευχαριστώ!

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ


Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 21:09 από joyeman »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias