vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, gigelis78, npaolo, lagoudakis, manoslykos, tibolaso

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4440 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 20:48 »
Οταν ξεκινησα να ατμιζω και ''ξεσκονιζα'' το φορουμ στις συμβουλες για αρχαριους, καποιος στο φορουμ ειχε γραψει οτι καποια στιγμη οι πιο πολλοι θα καταληξουν στο Προβαρι. Τελικα ειχε δικιο, και κακως δεν το αγορασα μια ωρα αρχυτερα.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4441 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 00:26 »
Καλησπερα παιδια, νεος χρηστης του φορουμ και του η.τ.!! Ξεκινησα με delirium 69 και υγρο natura virginia με 0.9 νικοτινη και αρκετα ευχαριστημενος μεχρι τωρα!
Ειμαι στην 6η μερα χωρις τσιγαρο, ξερω ειναι νωρις αλλα παμε καλα  :)


Εχω διαβασει αρκετα το φορουμ αλλα εχω την εξης απορια.


-- Παρατηρω οτι μετα απο λιγες ωρες ατμισματος οταν παιρνω μακρυα τζουρα αρχιζει και κανει εναν ηχο το η.τ. σαν γουργουρητο και βγαινει πιο καυτος ατμος απο οτι κανονικα και μου καει τον λαιμο. Οταν βγαζω την μπαταρια παρατηρω στον πολο μικρη ποσοτητα υγρου. Δεν ξερω αν εχει σχεση με το προηγουμενο αλλα αφου το καθαρισω λειτουργει κανονικα μετα! Γιατι υπαρχει η μικρη αυτη διαρροη;


Κατα τα αλλα, ολα καλα. Διαρροες γενικα δεν εχω (ειχα δοκιμασει και πριν 2 χρονια ενα η.τ. και ηταν χαλι) και σαν γευση και ατμο ειμαι ικανοποιημενος για αρχη.
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που γραφουν στο φορουμ, ειναι εξαιρετικο και δινει ελπιδα σε πολλους που θελουν να κοψουν το καπνισμα  :)




Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4442 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 00:39 »
Καταρχην καλως ηρθες στο φορουμ και στον κοσμο του η.τ.
Σου ευχομαι να το απολαυσεις οπως το απολαμβανουμε ολοι μας εδω στο φορουμ.
Παμε τωρα στο θεμα μας.
Ελεγξε αρχικα αν η κεφαλη σου ειναι καλα βιδωμενη στη βαση της.
Αν δεν ειναι δεν θα τερματίζει στο βίδωμα η βάση με το σώμα και θα υπάρχουν διαρροές στον πόλο
κι αυτο το γουργουρισμα που λες που σημαινει οτι εχει περασει υγρο στον κεντρικο αξωνα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4443 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 00:43 »
Φίλε Haigs καλωσόρισες, πέρνα και μια βόλτα από εδώ να σε γνωρίσουμε καλύτερα!

Η μικρή ποσότητα υγρού στον πόλο, είναι κάτι απόλύτα φυσιολογικό, και στον ατμοποιητή σου οφείλεται κυρίως σε υγροποίηση υδρατμών και διαρροή αυτών προς τα κάτω. Δεν είναι κάτι το οποίο θα πρέπει να σε αγχώνει!

Όσον αφορά τον καυτό ατμό, έχε υπ' όψιν ότι ο ατμοποιητής σου σε γενικές γραμμές ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασίες, ιδιαίτερα όταν τον έχεις πιπίλα. Ούτε αυτό είναι ανησυχητικό, οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να τον ξεκουράζεις όταν ζεσταίνεται.

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη στην προσπάθειά σου! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4444 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 00:59 »
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμεσες απαντησεις!


Απο οτι ειδα η κεφαλη ειναι τερμα βιδωμενη στην βαση οποτε μαλλον πρεπει να ειναι υγροποιηση υδρατμων γιατι απο οτι βλεπω στο διαφανες φιλτρο του delirium69 μαζευει πολυ πραγμα. Και ειναι και τοσο μικρη η ποσοτητα που βρισκω στην μπαταρια οποτε κατα 99% αυτο ειναι.


Απολυτα λογικο αυτο με το ανεβασμα θερμοκρασιας αφου οντως τον εχω πιπιλα..Ευχαριστω!


@Cruiser79 Θα περασω το πρωι να συστηθω γιατι η μονη μεχρι στιγμης παρενεργεια που εχω απο το κοψιμο του κ.τ. ειναι οτι νυσταζω γρηγορα και με εχει πιασει ηδη  :))


Διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2014, 08:14 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4445 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 02:37 »
Για να αντιμετωπίσεις, ως ένα βαθμό, το πρόβλημα με τους υδρατμούς, δοκίμασε τα παρακάτω.

1. Οι τζούρες σου να είναι απαλές και μακρόσυρτες.

2. Πάτα το κουμπί της μπαταρίας 1-2 δευτερόλεπτα πριν ξεκινήσεις την εισπνοή και συνέχισε την εισπνοή και 1 δευτερόλεπτο αφότου το έχεις αφήσει.

3. Σε αραιά διαστήματα, κυρίως όταν βλέπεις πολλούς υδρατμούς στο κεντρικό σωληνάκι (ή όταν δεν μπορείς να δεις το σωληνάκι της αντίστασης όταν το κοιτάς από το drip), στρίψε ένα κομματάκι χαρτομάντιλο και καθάρισέ το.

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4446 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 05:18 »
Το πρόβλημα με τους υδρατμούς  αντιμετωπίζεται ως ένα βαθμό και με τη χρησιμοποίηση drip tip τύπου Μing...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4447 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 05:23 »
Έχω τα Tapas και Yeller από Atmistique.
Ο κώνος στη βάση για να μην έρχονται υδρατμοί, δουλεύει!

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4448 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 18:42 »
Για να αντιμετωπίσεις, ως ένα βαθμό, το πρόβλημα με τους υδρατμούς, δοκίμασε τα παρακάτω.

1. Οι τζούρες σου να είναι απαλές και μακρόσυρτες.

2. Πάτα το κουμπί της μπαταρίας 1-2 δευτερόλεπτα πριν ξεκινήσεις την εισπνοή και συνέχισε την εισπνοή και 1 δευτερόλεπτο αφότου το έχεις αφήσει.

3. Σε αραιά διαστήματα, κυρίως όταν βλέπεις πολλούς υδρατμούς στο κεντρικό σωληνάκι (ή όταν δεν μπορείς να δεις το σωληνάκι της αντίστασης όταν το κοιτάς από το drip), στρίψε ένα κομματάκι χαρτομάντιλο και καθάρισέ το.

Καλή συνέχεια.



Thanks! Θα τα δοκιμασω.
Με το 2 παρατηρησα οτι εχω καλυτερη γευση..μπορει να ειναι και ιδεα μου.


Το πρόβλημα με τους υδρατμούς  αντιμετωπίζεται ως ένα βαθμό και με τη χρησιμοποίηση drip tip τύπου Μing...
(Image removed from quote.)
Έχω τα Tapas και Yeller από Atmistique.
Ο κώνος στη βάση για να μην έρχονται υδρατμοί, δουλεύει!



Καλη λυση αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι στο delirium69 βγαινει το φιλτρο. Μου φαινεται οτι ειναι ενιαιο με το tank και δεν θελω να το ρισκαρω να δω αν βγαινει γιατι δεν εχω 2ο η.τ. ακομα..


Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4449 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 19:40 »
O delirium 69 εχει evod και οντως δε βγαινει το drip... Εγω καθε φορα που βλεπω φυσαλιδες ή αμα κανω εναν καθαρισμο τσακ μπαμ και δε θελω να περιμενω, παιρνω ενα χαρτι κουζινας, ρολαρω την ακρη σαν μια χαρτινη οδοντογλυφιδα (πως τα λεω) και το περναω μεσα στο tank. Πολυ αποτελεσματικο.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4450 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 00:08 »



-- Παρατηρω οτι μετα απο λιγες ωρες ατμισματος οταν παιρνω μακρυα τζουρα αρχιζει και κανει εναν ηχο το η.τ. σαν γουργουρητο και βγαινει πιο καυτος ατμος απο οτι κανονικα και μου καει τον λαιμο. Οταν βγαζω την μπαταρια παρατηρω στον πολο μικρη ποσοτητα υγρου. Δεν ξερω αν εχει σχεση με το προηγουμενο αλλα αφου το καθαρισω λειτουργει κανονικα μετα! Γιατι υπαρχει η μικρη αυτη διαρροη;

Εκτός των όσων σου γράφουν πολυ σωστά από πάνω οι υπόλοιποι συνατμιστές, δοκίμασε απλώς να γεμίσεις το τάνκ μέχρι πάνω. Υπάρχει μια πιθανότητα ο αέρας που μαζεύεται πάνω απ´ το υγρό όσο αδειάζει το τανκάκι, να ασκεί αρκετή πίεση στο υγρό έτσι ωστέ να υπερτροφοδοτεί την αντίσταση και να διαφεύγει στον πόλο της μπαταρίας.
Είχα και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν το τανκ είναι σχεδόν άδειο. Κάποιος κάπου εδώ στο φόρουμ (νομίζω ο cruiser αλλά δεν είμαι και σίγουρος) είχε γράψει κάποτε αυτην´ την απάντηση κι από τότε που το εφάρμοσα, δεν το ξανααντιμετώπισα

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4451 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 01:46 »
Σωστος...αναφερεται αναλυτικα εδω...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18467.0.html

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4452 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 15:09 »
Καλησπέρα υπάρχει φυσικό κατάστημά στο Πειραιά κάπου κοντά ας είναι έως Καλλιθέα

Στάλθηκε από το HUAWEI U9508 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4453 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 17:43 »
Για καταστήματα, κοίτα εδώ.

Αν πάλι δεν προλάβεις κάποιο, κοίτα μήπως μπορεί να σε εξυπηρετήσει κάποιος φίλος εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4454 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 17:54 »
Καλησπέρα στην παρέα! Προχθές εφτιάξα για πρώτη φορά ενα 20ml υγρό σε 10mg νικοτίνη που προτιμώ με balanced απο Atmos και σήμερα είπα να κάνω την πρώτη δοκιμή. Είμαι αρκετά ευχαριστήμενος με το αποτέλεσμα απλά πρόσεξα μέσα στον άτμο όταν το έβαλα κάτι πολύ μικρές-μικρές φυσσαλιδούλες! Ακολούθησα όλα τα βήματα και τις σωστες αναλογίες βάση υπολογιστή υγρού! Αυτό λέτε να οφείλεται στο οτί δεν εχει ωριμάσει ακόμη το υγρό ή κάτι έκανα λάθος?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias