vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 7 χρήστες
lidbab, tibolaso, dkostas, gigelis78, Buliwyf, Milarepa, saltcity

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4395 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 17:49 »
Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία που με τρελένει κάτι μέρες τώρα... Όταν ήμουν καπνιστής το πρώτο πράγμα που περίμενα όταν ξυπνούσα ήταν το πρώτο τσιγάρο της ημέρας που ήταν και το καλύτερο (για μένα βέβαια). Με το ητ συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο! Ό,τι και να κάνω, οι πρώτες τζούρες το πρωί είναι αυτόματος βήχας. Συμβαίνει κάθε μέρα. Συνήθως πρέπει να περάσει κανένα μισάωρο μετά τον καφέ για να μπορέσω να την αντέξω.
Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4396 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 17:52 »
οχι τοσο πολυ αλλα ναι ! μεχρι να στρωσουν τα πνεμονια ( που ελεγε και η γιαγια μου )

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4397 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 17:57 »
σε αντίθεση με το τσιγάρο
το Η.Τ δεν είναι το πρώτο που ζητάς :thumpup:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4398 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 18:13 »
Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία που με τρελένει κάτι μέρες τώρα... Όταν ήμουν καπνιστής το πρώτο πράγμα που περίμενα όταν ξυπνούσα ήταν το πρώτο τσιγάρο της ημέρας που ήταν και το καλύτερο (για μένα βέβαια). Με το ητ συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο! Ό,τι και να κάνω, οι πρώτες τζούρες το πρωί είναι αυτόματος βήχας. Συμβαίνει κάθε μέρα. Συνήθως πρέπει να περάσει κανένα μισάωρο μετά τον καφέ για να μπορέσω να την αντέξω.
Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;
Και εγω το παθαινω αυτο. Αλλα περναει μετα απο μερικες τζουρες. Επισης οταν δινω το ητ σε αλλους να δοκιμασουν παντοτε βηχουν στις πρωτες τζουρες. Νομιζω ειναι λογω νικοτινης αλλα βαριεμαι να βαλω σκετη βαση με μηδενικη νικοτινη το πρωι για να δω αν και αυτη θα μου φερει βηχα. Ατμιζω για 3 μηνες, μπορει οντως να μην εχουν στρωσει τα πνευμονια ακομα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4399 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 18:21 »
Για μενα, αντιθετως, οι πρωτες τζουρες της ημερας ειναι οι καλυτερες.
Εχει "ξεσυνηθησει"καπως ο οργανισμος τη νικοτινη μεσα στη νυχτα
κι ετσι οι πρωτες τζουρες ειναι "δυνατες" κι απολαυστικες οσο δεν παει.
Στο θεμα μας ομως. Με ποση νικοτινη ατμιζεις φιλε μου?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4400 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 18:34 »
Ο Theo ή εγω? 18mg παντως. Καπως πολυ, αλλα οταν ατμιζα 12mg μου ερχοταν καποιες φορες η ταση να πιασω αναπτηρα και να αναψω τσιγαρο. Αφου ανεβηκα στα 18 μου εφυγε αυτη η ταση.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4401 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 18:43 »
Στον Theo πηγαινε.
Κοιτα, δεν ειμαι υπερμαχος της μειωσης της νικοτινης, ειδικα αν ο οργανισμος σου το παιρνει χαμπαρι οταν το δοκιμαζεις και ψαχνει για τσιγαρο.
Η μειωση της νικοτινη αν ειναι να 'ρθει (θε να 'ρθει αλλιως θα προσπερασει  :)) ) θα ερθει μονη της, θα τη ζητησει ο αργανισμος.
Δεν εχει νοημα να εκβιαζουμε καταστασεις γιατι μπορει να οδηγηθουμε σε αντιθετα αποτελεσματα.
Αυτο παντως που λεει ο Theo, οτι δεν αντεχει το η.τ. το πρωι, μου φαινεται ως ενδειξη για να μειωσει λιγο νικοτινη,
γι' αυτο και ρωταω με ποση νικοτινη ατμιζει.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4402 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 18:44 »
Είχα αυτό το σύμπτωμα του βήχα στην αρχή αρχή, και λόγω μεγάλης περιεκτικότητας νικοτίνης (παν μέτρον ..). Στην πορεία, βρήκα τη νικοτίνη που μου δίνει τη μέση οδό, συν, όταν πήρα mod με εναλλασόμενη ισχύ (VV/VW), αναπροσαρμόζω τα γκάζια αναλογα με την ώρα.


Δευτερευόντως, αρχικά είχα δοκιμάσει κάνα δύο Genesis, αλλά το πλέγμα μου έφερνε πολύ βήχα και το γύρισα σε φυτίλι.


Άβυσσος η ψυχή του κάθε λαιμού ..  :laugh1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4403 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 19:46 »
κλασικό σύμπτωμα υπερβολικής δόσης νικοτίνης.
Επειδή λοιπον, σου συμβαίνει μόνο το πρωί, όταν ξυπνάς ρίχνε λίγη μηδενική στον ατμοποιητή σου και στο επόμενο γέμισμα, ξαναγύρνα στο 18ρι

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4404 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 19:46 »
Όσοι ατμίζουν κάτι παραπάνω από 12άρα νικοτίνη νομίζω ότι έχουν αυτό το σύμπτωμα.

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4405 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 22:44 »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα την αποψή σας πάνω σε μια αγορά mod που σκεφτόμαι να πραγματοποιησώ σύντομα απλά δεν θέλω να βιαστώ και να πετάξω λεφτά! Λίγο πολύ τα έχω διαβάσει και έχω ρωτήσει και σε καταστήματα, απλά άτμισα με ενα sigelei zmax V3 ενος γνωστού μου και μου άρεσε γιατι δεν είχε καμιά σχέση με τις απλές τις μπαταρίες που χρησιμοποιώ εγω και μου γυάλισε λιγάκι σαν ομορφιά και στην τιμούλα του! Τώρα ξέρω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερα αλλά λόγω του ότι δεν έχω φορτιστές, έπαναφορτιζομενες μπαταρίες κτλ δεν θέλω να μου ανέβει πολυ το κόστος και είναι και το πρώτο μου! Εχετε να προτείνετε κάποιο ηλεκτρονικό mod σε αυτή την τιμή και ισως ποιό αξιόπιστο ή να το αγοράσω?

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4406 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 22:50 »
Υπαρχουν και καλυτερα και χειροτερα....το θεμα ειναι το οικονομικο....πολυ καλη entry level επιλογη προσωπικα θεωρω το vamo...θα σου αφησει και ρεστα για μπαταριες και φορτιστη...οι επιλογες βεβαια ειναι πολλες...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4407 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 22:54 »
Σαν το sigelei zmax V3 υπάρχει αυτό και το βρίσκεις σε Ελληνικά καταστήματα σαν σετ με φορτιστή και μπαταρίες ή αν όχι τα παίρνεις extra.
Επίσης ρίξε μια ματιά στο Vamo ισχύουν όσα είπα από πάνω.

Τέλος για τιμές αν επιλέξεις κάποιο κατάστημα από το φόρουμ, ίσως σε ενδιαφέρει να μάθεις και τις εκπτώσεις που κάνουν για τα μέλη μας
Εκπτώσεις Ελλήνων εμπόρων που διατηρούν πίνακα στο φόρουμ μας

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4408 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 23:02 »
Σας ευχαριστώ για την απάντηση!Απλά ανάμεσα στο Vamo V5 στο iTaste SVD το zmax V3 μου άρεσε περισσότερο! Τώρα απο άποψη ηλεκτρολογικών τώρα δεν γνωρίζω γιαυτο θέλω την απόψη σας!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4409 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 23:04 »
Την ίδια πλακέτα έχουν , οπότε και τις ίδιες ρυθμίσεις και ίδιες αποδόσεις.
Η επιλογή σου έγκειται στο ποιο σου αρέσει ή ποιο έχει παραπάνω ευκολίες.
Οι γνώμες εδώ θα είναι διαφορετικές και καμία λανθασμένη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279196 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias