vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4305 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 18:32 »
Τελικα κατεληξα στο σετακι Primero της Nobacco πο ειναι ιδιο με το delirium απλα μπορω να το αγορασω απο εδω...
Σας ευχαριστω για τη βοηθεια  :D

Αποσυνδεδεμένος kwstaspan

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Ρεμπέτικο Φόρουμ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4306 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 21:58 »
Έχω πρόβλημα με την συνεργασία του clearomizer vivi nova mini και της μπαταρίας ego-Τ. Όταν βιδώνω το clearomizer στην μπαταρία και το "πατάω¨τέρμα (χωρίς να σφίγγω ιδιαίτερα) η μπαταρία δεν συμπεριφέρεται σωστά. (Αναβοσβήνει το led λαμπάκι). Το πρόβλημα διορθώνεται όταν ξεβιδώνω περίπου δύο στροφές το clearomizer αλλά τότε μου φαίνεται ότι δεν είναι σωστά βιδωμένο πάνω στην μπαταρία. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4307 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 22:05 »
Αν θες την γνώμη μου καλύτερο είναι να αποφασίσεις πρώτα ποια (ή ποιές) γεύσεις υγρών προτιμάς και μετά να αποφασίσεις σε τι ατμοποιητη/carto/clearo ή επισκευάσιμο θα καταλήξεις...
Για να μπορέσεις τώρα να δοκιμάσεις αρκετές γεύσεις  ώστε να καταλήξεις σε ενα-δύο-τρία υγρά που θα ειναι τα αγαπημένα σου και θα τα ατμίζεις συστηματικά το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας απλός 510 ατμοποιητής (με γέφυρα ή χωρίς) αξίας 3 - 5 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4308 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 04:22 »
Στον φιλο devirion θα πρότεινα τους ce3 (ή cs3) που έχουν κεραμικό, είναι ότι καλύτερο εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει σε εργοστασιακούς και έχουν μικρή χωρητικότητα και πολύ χαμηλή τιμή (2-2,5 ευρώ) Το κακό είναι ότι πρέπει να παραγγελθούν από έξω, δυστυχώς δεν έχω πρόχειρο το link αφού έχω πολύ καιρό να παραγγείλω. Αν το ξέρει κάποιος.....
http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-electroniccigarettesparts/ce3-xl-2ml-detail.html

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4309 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 05:53 »
Αντιμετωπιζω ενα θεμα με τον primero και δεν ειμαι σιγουρος τι φταιει.
Παταω το κουμπι, περιμενω 1-2 δευτερολεπτα, δοκιμαζω να κανω τζουρα και βγαινει κατι παρα πολυ βαρυ που με κανει να βηξω κατευθειαν.
Αν δε συμβει οταν ρουφηξω, τοτε θα κανει το ιδιο πραγμα οταν παω να βγαλω τον καπνο.
Δε μπορω να το περιγραψω καλυτερα, ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4310 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 06:05 »
Μηπως επειδη ειναι αρχη ακομα δεν εχεις συνηθίσει τον ατμο και σε συνδιασμο με μεγαλο ποσοστο νικοτινης???? Στα ποσα mg ειναι τα υγρα???

Μηπως σου χαλαει και η γευση..και παίρνεις καμενο...απο κακη τροφοδοσια???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2014, 06:16 από Roy »

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4311 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 06:40 »


Αρχισε να συμβαινει λιγο πριν τελειωσει η μπαταρια (την οποια πηρα σημερα μαζι με το πακετο). Εβαλα αλλη αλλα το προβλημα παρεμεινε... Ο ατμος που εισπνεω με καιει κατευθειαν..
Στα 9mg ειναι το υγρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2014, 09:55 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4312 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 07:50 »
Ωπ ωπ...
Άλλο βαρύ, άλλο βήχω.
Ο βήχας όσο προσπαθεί να καθαρίσει το πνευμόνι από χρόνιο κάπνισμα είναι φυσιολογικό της πρώτες μέρες. Ή μπορεί να οφείλεται σε κάποια αλλεργία VG ή PG (πιο σπάνιο όμως).
Το λεγόμενο "καψούλι" που αναφέρει ο συνατμιστής Roy επίσης μια πιθανότητα. Η κακή τροφοδοσία μπορεί να γίνει ΚΑΙ σε καινούργια κεφαλή, αλλά δύο στη σειρά πιο δύσκολο.

Υπάρχει πάντα κι η (μαγαλύτερη) πιθανότητα βέβαια να μη μας αρέσει το υγρό..

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4313 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 09:12 »
Έχω πρόβλημα με την συνεργασία του clearomizer vivi nova mini και της μπαταρίας ego-Τ. Όταν βιδώνω το clearomizer στην μπαταρία και το "πατάω¨τέρμα (χωρίς να σφίγγω ιδιαίτερα) η μπαταρία δεν συμπεριφέρεται σωστά. (Αναβοσβήνει το led λαμπάκι). Το πρόβλημα διορθώνεται όταν ξεβιδώνω περίπου δύο στροφές το clearomizer αλλά τότε μου φαίνεται ότι δεν είναι σωστά βιδωμένο πάνω στην μπαταρία. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει?
αυτο γινεται επειδη το σπειρωμα του ατμοποιητη ειναι μακρυ σε σχεση με αλλους. Τωρα αν ειναι και συνηθειο σου να σφιγγεις τον ατμοποιητη τοτε να ξερεις οτι επειδη η EGO δεν ειναι ποιοτικες κατασκευες θα βγαζουν το προβλημα που εχεις. Αν κοιταξεις απο πανω το σπειρωμα της μπαταριας θα παρατηρησεις οτι υπαρχει ενα λεπτο ελαστικο τεφλον φλατζακι που μονωνει τον θετικο που ειναι στο κεντρο απο τον αρνητικο που ειναι το υπολοιπο σπειρωμα. Αυτο το φλατζακι τωρα λιγο με τα υγρα που πεφτουν εκει, λιγο με τις εναλλαγες θερμοτητας λογω του οτι παιρνει θερμοκρασια απο τον ατμο, χανει την ελαστικοτητα του και οταν σφιξεις πανω του ατμο (ειδικα με μακρυ σπειρωμα) τοτε σχιζεται και οταν τοποθετεις ατμο επιτρεπει την ενωση αρνητικου και θετικου. Αυτο ειναι βραχυκυκλωμα και το αντιλαμβανεται η πλακετα της μπαταριας σου και αναβοσβηνει το λαμπακι. Οταν ξεσφιγγεις τον ατμο χαλαρωνει η πιεση που δεχεται το φλατζακι σταματαει να παραμορφωνεται επανερχεται στη θεση του και δεν εχεις βραχυκυκλωμα. Συμπερασματικα δεν σφιγγουμε τον ατμο κι ας κουνιεται. Αλλιως θα πρεπει να πας σε μοντ με ανοξειδωτο σπειρωμα. Ειδικα τωρα τελευταια που και πολλοι εργοστασιακοι ατμο ειναι ss( ανοξειδωτοι) και ταλαιπωρουν τα σπειρωματα σε απλα σπειρωματα EGO.

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4314 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 10:01 »

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με τον primero και δεν ειμαι σιγουρος τι φταιει.
Παταω το κουμπι, περιμενω 1-2 δευτερολεπτα, δοκιμαζω να κανω τζουρα και βγαινει κατι παρα πολυ βαρυ που με κανει να βηξω κατευθειαν.
Αν δε συμβει οταν ρουφηξω, τοτε θα κανει το ιδιο πραγμα οταν παω να βγαλω τον καπνο.
Δε μπορω να το περιγραψω καλυτερα, ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται αυτο;

Στέλιο στα πόσα Ω είναι η αντίσταση;  Ρωτάω γιατι μου κάνει εντύπωση που πρέπει να κρατάς πατημένο το κουμπι 1-2" πριν τραβήξεις. Αν δε σου βγάζει καμένο αλλά απλώς βήχεις, τότε πιθανότατα είναι φυσιολογική αντίδραση επειδή ξεκίνησες να καταναλώνεις κάτι που δεν έχει συνηθίσει ο οργανισμός. Είναι περίπου όπως όταν καπνίζεις χρόνια μια μάρκα κ.τ. και αγοράζεις πακέτο άλλης μάρκας.
Να φανταστείς ότι και εγώ κάνω 9άρα νικοτ. και όταν δίνω σε φίλους να δοκιμάσουν που κάνουν στριφτά, πάντα βήχουν.
Αν ο βήχας σου συνοδεύεται και από "τάληρα" τότε μην ανησυχείς καθόλου. Τα πνευμόνια σου προσπαθούν να ξεφορτωθούν την πίσσα που μάζεψαν τόσα χρόνια. Σε μια εβδομάδα θα έχει τελειώσει

Αποσυνδεδεμένος printmen

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4315 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 11:15 »
Καλημέρα Καλή χρονιά.θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να φτιάξω τα δικά μου υγρά τι χρειαζομαι??? Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4316 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 11:20 »
Ριξε μια ματια εδω φιλε μου καθως και μια πιο γενικη ματια στον πινακα με τις  ιδιοκατασκευες υγρων  :)


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4637.0.html

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4317 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 11:22 »
Νικοτινουχες βάσεις (vg/pg) και το άρωμα της αρεσκείας σου.
Καλημέρα..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος printmen

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4318 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 12:32 »
θα ήθελα να μου να ρωτήσω  ποια βάση βγάζει περισοτερο καπνό?
ευχαριστώ


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4319 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 12:36 »
Ατμό ! η Φυτική Γλυκερίνη VG  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279402 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias