vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 4 χρήστες
Aoratix, manoslykos, Jorge, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #105 στις: Ιουλίου 09, 2011, 10:51 »
Παρε ενα e-go . Αν σου αρεσει , συνεχιζεις . Αν οχι , το χαριζεις . Πιο απλα δεν γινεται ...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #106 στις: Ιουλίου 09, 2011, 11:05 »
Εγώ αυτό που θα σου πρότεινα σαν πακετάκι εκκίνησης  που πιθανώς θα σε ενθουσιάσει είναι eGoT, 2 ατμοποιητές eGo T LR τύπου Β και ένα (ή μερικά υγρά) με ανεβασμένη νικοτίνη (high)...
Μπαταρίες θα σου έλεγα οτι και 650 μια χαρά είναι...Εμένα ως πρώην βαρύ καπνιστή που το έχω πιπίλα μου βγάζουν άνετα 1 μέρα...
Πάρτο γέμισέ το και στις πρώτες τζούρες θα με θυμηθείς...

Στη συνέχεια παίρνεις σκέτη ατμιστική βάση και την σπας με vg ή pg (ακούγεται δυσνόητο ίσως αλλά δεν είναι τίποτα) αλλά προς το παρόν ξεκίνα με κάποιο έτοιμο (latakia ¨η scandinavian από funstore) σε high νικοτίνη...

Σου τα λέω όπως θα ήθελα να τα ακούσω αν ξεκινούσα τώρα το ΗΤ...
Αυτά τα 2-3 πραγματάκια χωρίς πολλά πολλά για να ξεκόψεις και μετά αφού μυηθείς έχει πολλές εναλλακτικές...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 09, 2011, 11:26 »
Κοίτα, ο καθένας μας, έχει την δική του άποψη, ανάλογα με τι τον βόλεψε. Δεν υπάρχει η "απόλυτη άποψη"

Με 2 μπαταρίες 1000 Mah είσαι καλυμμένος, αλλά νομίζω πως χρειάζεσαι και μια τρίτη σε εφεδρεία.
Στο θέμα των ατμοποιητών, ο καθένας έχει την άποψή του, ανάλογα με τι τον βόλεψε ή τον βολεύει. Σε άλλον βολεύει ένας απλός ατμοποιητής τύπου 510 με driptip ώστε να στάζει σταγόνες και να ατμίζει. Εδώ ας πούμε δεν θα είχες διαρροές.
Επίσης διαρροές δεν έχουν παρατηρηθεί στους Hybrid-E cartomizers(εκτός ελαττωματικών). Αυτή είναι η πιο απλή λύση ίσως, με διάρκεια ζωής περίπου 7-10 μέρες (μετά πέφτει η απόδοση) και με μεγάλη ευκολία χρήσης.

Η αλλαγή φιτιλιού στους EGO-T, δεν είναι δύσκολη, αλλά θα χρειαστείς υλικά, όπως πλέγμα και φιτίλι.

Σε ότι αφορά τα υγρά, άπειρες απόψεις. Κανένα υγρό δεν σου δίνει ότι σου δίνει ένα τσιγάρο σε ότι αφορά τη γεύση. Ακόμη και όσα διαφημίζονται ως καπνικές γεύσεις, προσωπικά δεν μου άρεσαν. Σε άλλους όμως άρεσαν. Πολύ υποκειμενικό θέμα.

Εν κατακλείδι, επειδή το Η.Τ είναι και κάτι σαν χόμπι και θα θέλεις να δοκιμάζεις και να πειραματίζεσαι, η πρότασή μου είναι.

3 μπαταρίες (τις 2 να έχεις μαζί σου) από 650 mah και πάνω + φορτιστής
2 Hybrid-e cartomizers
1 EGO-T atomizer
1 510 atomizer με driptip
2-3 μπουκαλάκια των 5 ml και 2-3 των 10 Ml
1-2 σύριγγες
3 υγρά High περιεκτικότητας με εντελώς διαφορετικές γεύσεις. (π.χ μια καπνική, Latakia ή Tuscan, μια φρουτένια apple και μια με Φουντούκι) καθώς και ένα μπουκαλάκι 50 ml Pg ώστε να αραιώσεις, αν σου φανούν πολύ δυνατά.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 09, 2011, 11:59 »
"τον 510 καντον low resistance και τα μπουκαλακια καντα 7-8 κυρ Στεφανε!"

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 12, 2011, 19:16 »
Η λύση με τα 7 ευρό στην οποία αναφέρομαι είναι αυτή http://www.dealextreme.com/p/quit-smoking-electronic-cigarettes-with-chargers-and-10-refills-set-110-240v-52570 δεν λέω πως είναι η πιο καλή! είναι όμως η πιο φθηνή.
Αυτή τη λύση δεν την είδα (ή, δεν την πρόσεξα...),  έχει και προσφορά για 3#, 5# και 10# με έκπτωση.
Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Η παραγγελία είναι ασφαλής και γρήγορη;
Μπορεί κανείς να παραγγείλει μόνο 3 κομμάτια;

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 12, 2011, 19:30 »
η παραγγελία είναι ασφαλής, ο χρόνος παράδοσης μεγάλος 10-30 μερες!!! και ένα κομμάτι μπορείς να πάρεις δεν έχει μεταφορικά. ούτε ελάχιστη παραγγελία. όσο ασφαλές και να ναι κάποιο site τις παραγγελίες σου να τις κανεις με PAYPAL!!! εγώ το παρήγγειλα στην Ελλάδα αλλά οταν ήρθε (2 βδομάδες περίπου) είχα ήδη ερθει Γερμανία. Θα μου το φέρουν στις 22 του μηνα κάτι φίλοι και θα γράψω την αποψη μου. Το συγκεκριμένο πάντως θεωρώ πως είναι για να πάρεις μια γεύση. Αν θες να το γυρίσεις στο ΗΤ οι συγκεκριμένες μπαταρίες θα σου φανούν μικρές!

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 13, 2011, 08:48 »
dxdydz, αυτό είναι καλό.
Και τα λεφτά σου δεν πετάς και έχεις ...χρόνο να το σκεφτείς! ;-)
Εξ άλλου, ποιος βιάζεται να το κόψει;
Μπορείς να το δουλεύεις αρχικά εκεί που δεν μπορείς να καπνίζεις, να τεστάρεις και τον εαυτό σου και στην πορεία βλέπεις τι γίνεται...
Ελπίζω να δω την κριτική σου όταν την δημοσιεύσεις.
(Πρέπει να σε ''κάνω follow'';)

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:23 »
εδώ έχει κάνει ο λιακουρας παρουσιαση σε ένα παρόμοιο προιον http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2510.0.html. ρίξε και μια ματια εκεί αμα θες..

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:56 »
Thanx dx, καταπληκτική παρουσίαση, απολαυστικό ποστ/θρεντ κλπ (όπως και στην 'υπογραφή' σου).
Ακόμα γελάω  με τα περί φωτογραφιών...
Φαίνεται καλή περίπτωση, θα την συνεκτιμήσω.
Νά 'σαι καλά!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #114 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:06 »
Πρόσεξε φίλε διότι αυτες οι συσκευές όλοι γνωρίζουμε ότι δεν είναι τόσο αποδοτικές όπως οι "μεγάλες". Υπάρχει η περίπτωση να μην ικανοποιήσουν έναν νέο ατμιστή για πολλούς και διαφόρους λόγους, βλέπε απόδοση, συχνή φόρτιση μπαταρίας, μικρή αποθήκευση υγρού (συνεχώς γέμισμα). Ένας πιο "έμπειρος" ατμιστής τις αγοράζει και ξέρει από την αρχή τι θα αντιμετωπίσει, συν του ότι δεν την χρησιμοποιούμε για την βασική μας ατμιστική συσκευή. :)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #115 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:13 »

Συμφωνώ. Για να κόψεις το κάπνισμα χρειάζεσαι 'χτύπημα' και γι' αυτό χρειάζεσαι κάτι 'μεγάλο'.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:06 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 13, 2011, 13:22 »
Κι εγώ συμφωνώ! αυτά τα προιόντα είναι κατα τη γνώμη μου για να πάρεις μια ιδέα! αν αποφασίσεις από την ιδέα να περάσεις στην πράξη θες κτ πιο μεγάλο.
Επίσης επειδή τα του Καισαρος τω Καισαρι, τα εύσημα στον Λιακουρα, όχι σε μένα :D

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 13, 2011, 21:45 »
Aυτό ακριβώς είναι το σκεπτικό (μου).
Να ξεκινήσεις, να δεις πώς και πόσο σε καλύπτει κλπ κλπ
Νά 'στε καλά παίδες!

(Ο γνωστός τελικά είχε 50% επιτυχία -ή αποτυχία, το ίδιο είναι- με το δικό του, του ξαναείπα να μπει εδώ να δει και να μάθει πώς θα προχωρήσει, είναι δικό του θέμα πλέον...)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:06 από Yiannis Rasta »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #118 στις: Ιουλίου 13, 2011, 22:26 »
Φίλε AngelsDAD, μια σκέψη να πώ θέλω... πως θα δείς αν σε καλύπτει όταν δε θα έχει χτύπημα, πολύ ατμό και σωστή τροφοδοσία υγρού? Επίσης, αν κάθε 1 ώρα θέλει φόρτιση η μπαταρία, και μέχρι να φορτίσεις δεν ατμίζεις (αφού αυτο το πακέτο αν δε κάνω λάθος έχει 1 μπαταρία)... δε θα είναι κάτι επίσης αρνητικό?

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #119 στις: Ιουλίου 13, 2011, 22:37 »
H μικρη μου εμπειρια στο θεμα του ητ μου εχει δειξει πως οποιος προσπαθει να κοψει το κτ για οικονομικους προπαντων λογους εχει ελαχιστες εως μηδενικες πιθανοτητες επιτυχιας . Και συ αγαπητε , φοβαμαι πως δεν αποτελεις εξαιρεση . Τα θελεις ολα  ( εγγυησεις , καπνιστικη απολαυση , επαρκεια ) με το ελαχιστο δυνατο κοστος . Σου μιλησα για αυτονοητα γιατι το λεει και η λεξη...αυτονοητο . Δυστυχως ..το σπορ..δεν ειναι τοσο φτηνο η τουλαχιστον τοσο οσο το φανταστηκες. Λυπαμαι που σου χαλασα το ονειρο με τις εξυπναδες μου  :(   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias