vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Kvazaridis235

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4050 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 22:02 »
Γεια χαρα παιδια. εχω ενα ΗΤ i-want , το κλασσικο της Nobacco με τα 30 ευρω και το ευχαριστιεμαι μονο οταν αλλαζω φυτιλοαντισταση... ικανοποιητικο ντουμανι και ευχαριστη τζουρα. αυτο γινεται ομως μονο τη πρωτη μερα! γιατι? να αγορασω κατι καλυτερο? και αν ναι ποιο?

ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4051 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 22:21 »
Βάλε ενα Ce4 ή κάτι αντίστοιχο
κοίτα εδω

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4052 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 23:38 »
Για να μη... χαθείς σε πρώτη φάση, θα σου έλεγα έψιλον που μάλλον  λέει κι ο wilde ή evod. Θεωρώ για τη φάση που είσαι ότι είναι οι καλύτερες επιλογές αυτή τη στιγμή.
Αν έχεις την κλασσική i want μπαταρία, με την οθονίτσα, να θυμάσαι ότι δεν παίζει καλά με μικρή ωμική αντίσταση. Θέλει μεγαλύτερες αντιστάσεις για να αποδώσει καλά. Άρα:
1. Κοίτα μήπως έχεις μικρή αντίσταση που βάζεις, και γι' αυτό δε σου δουλεύει καλά! Σ' αυτήν την περίπτωση, αλλάζεις κεφαλή με άλλη μεγαλύτερης αντίστασης και δε σου φταίει ο ατμοποιητής σου. Ή αλλάζεις με μια άλλη ego τη μπαταρία σου και κρατάς αυτή για τις μεγάλες αντιστάσεις.
2. Έχε υπόψη σου αν πάρεις νέο άτμο, μην πάρεις μικρές αντιστάσεις γι αυτές τις μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4053 στις: Οκτωβρίου 18, 2013, 23:44 »
Γνωρίζει κάποιος από τούς modακίδες αν μπορώ για τη μόνωση του θετικού πόλου να χρησιμοποιήσω
θερμοσυστελομενο μακαρόνι???

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4054 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 00:40 »
μπορεις λεκτρολογικα
προσεχε διαρροες ομως

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4055 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 12:34 »
Καλησπέρα..
Εδώ και καιρό κάνω το mini&more της nobacco με τα cartomizers (με το σφουγγαράκι). Σήμερα έμαθα ότι δεν θα ξαναφέρουν και μου πρότειναν κάτι clearomizers τα οποία τα είχα δοκιμάσει παλιότερα και δεν έμεινα ικανοποιημένος (έφευγε εύκολα το καπάκι από το clear).. Το κακό είναι ότι και όλοι οι φίλοι μου έχουν αυτό το η.τ. και όλοι προτιμάμε τα carto..
Θα παρακαλούσα
1. να μου δώσετε κάποια καταστήματα που έχουν ακόμα cartomizers
2. να μου προτείνετε κάποιο clearomizer καλύτερης ποιότητας που να εφαρμόζει στο mini&more (νομίζω είναι 808d-1), να σφραγίζει καλά και να μην έχει διαρροές, έτσι ώστε να μην πετάξω τις μπαταρίες που ήδη έχω.
3. να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική σε άλλο η.τ. με την ίδια απόδοση όμως απόδοση σε γεύση με το μινι (θα προτιμούσα της ίδια εταιρείας χωρίς να είναι απόλυτο)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας και τις απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4056 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 12:38 »
Για να βρεις καρτο θα χρειαστεί να δεις τα καταστήματα απο το site και να αρχίσεις τα τηλέφωνα.
Εγώ έτσι βρήκα το nobacco corner στη Θεσσαλονίκη.
Άψογο κατάστημα (είχε στοκ καρτο) περνάει την έκπτωση και στέλνει με δωρεάν μεταφορικά σε παραγγελίες πάνω από 40€
Ίσως το καλύτερο φυσικό κατάστημα στην βόρεια Ελλάδα (μίλησα με 20 περίπου)

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4057 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 13:05 »
Θα βρεις στο hlektroniko-tsigaro σε ασημί και σε μαύρο.
Για τα μέλη του φόρουμ έχει 10% έκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος MitsosChris

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4058 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 00:16 »
pedia ime neo atmistis, neos k st forum.. dn 3ero k poli t m ginete.. 8elo tn gnomi sas g dio siskeues.. mporo n dia8eso peripou 30-35 euro.. ime anamesa s 2: SIMPLE SV4 CRYSTAL ECO KIT i NOBACCO PRIMERO?? I kati alo???  :dontknow:                                     ...dexome k email....


ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ: Καλώς ήρθες. Δε γράφουμε όμως greeklish στο φόρουμ. Είναι δυσανάγνωστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2013, 00:30 από petra »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4059 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 00:37 »
To nobacco primero ξέρουμε ποιο είναι και είναι αρκετά καλό.
Το simple creystal κλπ ποιας εταιρίας είναι, για να δούμε μπαταρία κλπ. Σε ποιο κατάστημα το βρήκες;
Μπορεί να είναι κάτι πολύ καλό ή πολύ μέτριο, ανάλογα με την ποιοτητα του κρυσταλ ή τα βολτ της μπαταρίας.
Πολύ πρόχειρα θα σου έλεγα για το πρίμερο. Μια και είσαι όμως από Θεσσαλονίκη, δες εδώ τις λίστες με τα καταστήματα της πόλης που τα έχουν ατμιστές του φόρουμ και θα σου πρότεινα να κάνεις μια βόλτα από κάποιο που σε βολεύει γεωγραφικά για να δοκιμάσεις στην πράξη. Μην ξεχνάς ότι πολύ σημαντικό είναι και το υγρό που θα χρησιμοποιήσεις (γεύση-περιεκτικότητα νικοτίνης)
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,105.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,210.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,161.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,93.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7729.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,203.0.html


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4060 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 01:51 »
Θα σου προτεινα αυτο http://www.310.gr/delirium-69 για αρχη.
Το πηρα σε ενα φιλο μου για να αρχισει το η.τ. και τον βολεψε απιστευτα.
Με 18€ ακομα, παιρνεις αλλη μια μπαταρια delirium 900αρα και εισαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4061 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 23:09 »
Καλησπέρα ατμιστές,
Λοιπόν εγώ ξεκίνησα με έναν epsilon της nobacco αλλά έσταζε το ρημάδι..πήρα έναν ίδιο αλλά και αυτός είχες τις διαρροές του...εκνευρισμένος το ξαναγύρισα στο τσιγάρο...Πήρε το μάτι μου όμως τον Epsilon BDC S με διπλή αντίσταση που γεμίζει από κάτω...έτρεξα στο κοντινότερο μαγαζί και τον αγόρασα με ένα υγρό USA MIX της σειράς classic της ίδιας εταιρίας πάντα...


●Επί τι ευκαιρία να πω πως ο νέος αυτός ατμοποιητής είναι εξαιρετικός,αλλά πρέπει να ξοδεύει περισσότερο υγρό.Επίσης υπήρξε μια μικρή αλλοίωση στην γεύση του υγρού αλλά σε πολύ αμελητέα ποσότητα που δεν ενοχλεί.
●Το USA MIX είναι ίσως από τα καλύτερα της Nobacco καθώς και από τα ακριβότερα 14ευρώ/20ml τουτέστιν "αγγούρι" για μένα που το χω πιπίλα όλη μέρα και κάνω πάνω κοντά στα 3-4ml ημερησίως...μου βγαίνει δλδ πιο ακριβό από το να έπαιρνα ένας 12άρι καπνό μαζί με χαρτάκια+φίλτρα.


Για να μην  ξαναπέσω στο τσιγάρο λόγο οικονομίας αυτή την φορά όσο και αν φαίνεται κουφό,θα ήθελα την άποψή σας.Μιας και μένω στην Καστοριά το διάστημα αυτό και η αγορά στα είδη ηλ.τσιγάρου είναι ελλιπή τι θα προτείνατε σε κάτι καπνικό και συνάμα οικονομικό;;;


Τέλος να ρωτήσω γίνετε να ατμίζω σκέτη Βάση...δλδ να αγοράσω μια DIY MIST 100ML 20mg στα 11 ευρώ και να την ατμίζω όπως είναι χωρίς καμία απολύτως προσθήκη και αν ναι τότε τι γεύση έχει κάτι τέτοιο;;;;


Eυχαριστώ εκ των προτέρων την κοινότητα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4062 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 23:17 »



Τέλος να ρωτήσω γίνετε να ατμίζω σκέτη Βάση...δλδ να αγοράσω μια DIY MIST 100ML 20mg στα 11 ευρώ και να την ατμίζω όπως είναι χωρίς καμία απολύτως προσθήκη και αν ναι τότε τι γεύση έχει κάτι τέτοιο;;;;


Eυχαριστώ εκ των προτέρων την κοινότητα.
Γινεται και ισως ειναι μια απο τις καλυτερες λυσεις στην φαση που βρισκεσαι :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4063 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 23:19 »
Καλησπέρα φίλε μου. Για ξεκίνημα, πέρνα από εδώ να γνωριστούμε και επίσημα.

Φυσικά και γίνεται να ατμίσεις σκέτη βάση, είτε την 20ρα που λές, είτε να την αναμείξεις με μηδενική για να τη φέρεις σε επίπεδο νικοτίνης που σου αρέσει. Φτηνά καπνικά θα βρεις της αρκετά, κάνε μια έρευνα στον πίνακα των υγρών και τους υποπίνακες και θα δεις πολλά πράγματα που θα σου κινήσουν το ενδιαφέρον. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4064 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 23:26 »
Δηλαδή για να καταλάβω πως γίνετε τα 20ml να κάνουν 14ευρώ και τα 100ml DIY MIST μόλις 11ευρώ...Χωρίς να έχω καμία απολύτως εμπειρία υποψιάζομαι ότι το δεύτερο απλά δεν έχει καμία απολύτως γεύση...αέρας κοπανιστός δηλαδή χεχεχεχ...
Έστω λοιπόν ότι εγώ πήρα το DIY των 100ml και αγοράζω και ένα άρωμα...τι κάνω στην συνέχεια απλά αδειάζω όλο το άρωμα μέσα στα 100ml και σύνολο με ένα 20εύρω έχω πλέον πάνω από 100ml υγρό;;; ή πρέπει να γίνει κάπως συγκεκριμένα η διαδικασία;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias