vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3660 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:19 »
...γυναίκες!!! μόνο μπελάδες φέρνουν!!! :laugh1:

(χουμορ)

Η Nobacco είναι σοβαρή εταιρεία στο after-sales, μπορείς να μιλήσεις και απευθείας με το τεχνικό τμήμα τους αν θες. Δώσε και μια δεύτερη ευκαιρία στον ατμοποιητή του primero (ή evod όπως είναι η ονομασία του εκτός Nobacco), τα παιδιά που τον χρησιμοποιούν λένε καλά λόγια, και από το λίγο που τον έχω δοκιμάσει, είναι καλός ατμοποιητής. ;)

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3661 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:24 »
Οι γυναίκες είναι μπελάς αλλά γλυκός μπελάς χαχαχαχα
Ελπίζω ότι αύριο θα το λύσω το θέμα,εξ άλλου είχα σκοπό να πάω από την nobacco για να πάρω υγρό,βλέπεις το πρώτο των 20ml το έχω σχεδόν εξαφανίσει...
Προσωρινή λύση είναι το κανονικό τσιγάρο αυτή την στιγμή και ελπίζω να παραμείνει ως προσωρινή...

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3662 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:27 »
φιλε βαλε την μυτη σου στον πολο της μπαταριας και μυρισε..αν εχει μυρωδια χημικου μην την ξαναχρησιμοποιησεις και πηγαινε για αλλαγη.
αν δεν μυριζει η μπαταρια και εχεις αλαξει κεφαλη οπως ειπες καπου θα εχει αρπαξει ο ατμοποιητης,δεν εξηγειται διαφορετικα.το θεμα ειναι οτι τα σημεια που μπορει να αρπαξει  ο  evod αλλαζουν με την αντικατασταση κεφαλης.μηπως εκαψε καποιος κατα λαθος το επιστομιο?επεσε σε κανενα τασακι?

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3663 στις: Αυγούστου 02, 2013, 02:31 »
Άλεξ έλεγξα το στόμιο και είναι μια χαρά...μύρισα και την μπαταρία αλλα δεν μυρίζει...δεν ξέρω τι να κάνω...
Τέλος να τονίσω πως έχω τον epsilon ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3664 στις: Αυγούστου 02, 2013, 10:21 »
Φίλε μου καλημέρα.
Ο Epsilon που διαθέτεις, είναι φιλοσοφίας top coil, δεν διακρίνω από τη φωτό αν έχει κοντά η μακριά φυτίλια. Βάση της αναφερόμενης αντίστασης, ούτε καμμένο θα έπρεπε να παίρνεις, και προσωπικά δεν θα τον έβρισκα ικανοποιητικό πάνω σε απλή μπαταρία.

Αφού τον γεμίσεις, φρόντισε να βραχούν καλά τα φυτίλια και τράβα 3-4 τζούφιες, χωρίς να πατάς το κουμπί δηλαδή. Μετά, πάτα το 1 δευτερόλεπτο πριν τραβήξεις τζούρα, ώστε να ζεσταθεί καλά η αντίσταση. Αργές, μακρόσυρτες τζούρες, σα να καπνίζεις πούρο ή πίπα.

Πάντα, να έχεις μαζί σου φορτισμένη δεύτερη μπαταρία, ανταλλακτικά ατμοποιητή ή δεύτερο ατμοποιητή και επάρκεια υγρών.

Μετά από 4 πακέτα τη μέρα, συγχαρητήρια για την απόφασή σου, και ελπίζω να παραμείνεις ατμιστής.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3665 στις: Αυγούστου 02, 2013, 10:22 »
Καλημέρα Φίλε μας ...
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και κάποιον άλλο ατμοποιητή .
Επίσης και κάποιο διαφορετικό υγρό .
Καμιά φορά έχουν θέματα κάποιες παρτίδες ατμοποιητών .

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3666 στις: Αυγούστου 02, 2013, 10:36 »
Καλημερα. Δεν ξερω που να γραψω αυτο που θα πω για αυτο σορυ αν κανω πατατα. Ατμιζω εδω και σχεδον 2 μηνες. ειχα κανει ενα δυο τσιγαρα στο διαστημα αυτο αλλα νο προβλεμ. Το θεμα ειναι οτι ενω δεν ειχα προβλημα που δεν εκανα τσιγαρο και ημουνα ικανοποιημενος με το ητ , πηγα μια εκδρομη καπου και εκει ημουνα σε ενα μπαλκονακι που καπνιζαν ολοι κτ. ετσι μου ηρεθε η επιθυμια να κανω και εγω ενα δηθεν. εκανα μια τρακα αλλα λεω δεν γινεται να κανεις συνεχεια τρακα οταν θες να κανεις εστω ενα τσιγαρο και πηρα πακετο. απο τοτε εδω και μια εβδομαδα εχω καπνισει 2 πακετα τσιγαρο και ενα πακετο καπνο. βεβαια και η ψυχολογια μου δεν ειναι και η καλυτερη αυτον τον καιρο αλλα νιωθω οτι επεσα παλι στην παγιδα του τσιγαρου.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3667 στις: Αυγούστου 02, 2013, 10:43 »
Κάνε πιπίλα το ηλεκτρονικό σου και πάρε μάλλον και υγρό με περισσότερη νικοτίνη να σε καλύπτει καλύτερα.
Και προσπάθησε να μη ξαναπάρεις πακέτο. Φύγε από το φαύλο κύκλο. Σκέψου ότι ένα πακέτο, δεν είναι ποτέ ένα. Το ένα φέρνει το άλλο. Απλά πρέπει να πεις στοπ και να μη ξαναπάρεις......

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3668 στις: Αυγούστου 02, 2013, 10:48 »
Καλημερα. Δεν ξερω που να γραψω αυτο που θα πω για αυτο σορυ αν κανω πατατα. Ατμιζω εδω και σχεδον 2 μηνες. ειχα κανει ενα δυο τσιγαρα στο διαστημα αυτο αλλα νο προβλεμ. Το θεμα ειναι οτι ενω δεν ειχα προβλημα που δεν εκανα τσιγαρο και ημουνα ικανοποιημενος με το ητ , πηγα μια εκδρομη καπου και εκει ημουνα σε ενα μπαλκονακι που καπνιζαν ολοι κτ. ετσι μου ηρεθε η επιθυμια να κανω και εγω ενα δηθεν. εκανα μια τρακα αλλα λεω δεν γινεται να κανεις συνεχεια τρακα οταν θες να κανεις εστω ενα τσιγαρο και πηρα πακετο. απο τοτε εδω και μια εβδομαδα εχω καπνισει 2 πακετα τσιγαρο και ενα πακετο καπνο. βεβαια και η ψυχολογια μου δεν ειναι και η καλυτερη αυτον τον καιρο αλλα νιωθω οτι επεσα παλι στην παγιδα του τσιγαρου.  :confused1:
δεν ησουν ετοιμος να το πεταξεις το κ.τ απο την ζωη σου απλα.......
νομιζες οτι σε καλυπτε το η.τ ενω δεν ηταν ετσι.....επεσες στην λουμπα που πολλοι επεσαν οταν ξεκινησαμε το κ.τ.......να κανω οτι κανει ο περιγυρος μου δηλαδη.....!!!
σορρυ αν το λεω χοντροκομμενα αλλα ετσι ειναι......!!!
το οτι προβληματιζεσε ομως ειναι καλο σημαδι......!!! πετα οτι τσιγαρο υπαρχει σπιτι τωρα και ξαναπαρτο απο την αρχη...ξεχασε τους μηνες πριν και ξεκινα παλι το ''ημερολογιο'' απο την μερα 1 ...........!!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3669 στις: Αυγούστου 02, 2013, 13:06 »
Πρέπει να βάλεις καλά στο μυαλό σου το εξής: το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν είναι μέθοδος διακοπής καπνίσματος. Είναι ένας εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης. Η ένας εναλλακτικός τρόπος απασχόλησης αν θες.

Ναι, μας έχει βοηθήσει απίστευτα στην προσπάθεια διακοπής, αλλά αν δεν έχεις την θέληση και την απόφαση να πετάξεις το κανονικό τσιγάρο, τότε το ηλεκτρονικό δεν θα σε καλύψει καθόλου. Το ότι η όλη ιστορία της επιστροφής στο κανονικό σε χαλάει, είναι ένα καλό σημάδι.

Ανέβασε τη νικοτίνη σου, κάνε δοκιμές να βρεις ένα υγρό που θα σε καλύπτει, συστήνω βαρύ καπνικό γιατί οι περισότερες αποτυχίες προέρχονται από περιπτώσεις που δοκίμασαν να μεταβούν από τον καπνό στο γλυκό, και κάνε την προσπάθειά σου όταν θα νιώσεις έτοιμος και αποφασισμένος. Και εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3670 στις: Αυγούστου 02, 2013, 13:22 »
Άλεξ έλεγξα το στόμιο και είναι μια χαρά...μύρισα και την μπαταρία αλλα δεν μυρίζει...δεν ξέρω τι να κάνω...
Τέλος να τονίσω πως έχω τον epsilon ατμοποιητή.


Συμπολίτη, παίζει να είναι χαλασμένη η βάση/σώμα του ατμοποιητή αν παίρνεις συνέχεια καμμένο και κακή γεύση.
Καλό θα ήταν να κάνεις μια βόλτα από το κατάστημα. Ελπίζω να είναι καλά εκπαιδευμένος ο πωλητής.
Η αλήθεια είναι ότι εμείς οι παλιοί έχουμε αρκετούς ατμοποιητές, ώστε να πειραματιζόμαστε αν φταίει η κεφαλή ή η βάση ή κάτι άλλο. Να σου πω ότι μέσα στο τελευταίο τρίμηνο μου έκατσαν 3 άτμο με ελαττωματική ή νεκρή βάση και 2 νεκρές κεφαλές. Από όλα τα μοντέλα είχα ανταλλακτικά και πειραματίστηκα αλλάζοντάς τα μέχρι να βρω τι φταίει.
Σημαντικό είναι για έναν νέο ατμιστή, να συνεργάζεται με κατάστημα στη γειτονιά του που να είναι ενημερωμένο σε νέα προιόντα και με γνώστες πωλητές.
Οσο για τα υγρά, ναι, στην αρχή θα πονέσεις λίγο - είναι κι ακριβά τα νομπάκο. Στην πορεία, θα βρεις και άλλα ή θα φτιάχνεις μόνος σου.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3671 στις: Αυγούστου 02, 2013, 23:24 »
Καλημερα. Δεν ξερω που να γραψω αυτο που θα πω για αυτο σορυ αν κανω πατατα. Ατμιζω εδω και σχεδον 2 μηνες. ειχα κανει ενα δυο τσιγαρα στο διαστημα αυτο αλλα νο προβλεμ. Το θεμα ειναι οτι ενω δεν ειχα προβλημα που δεν εκανα τσιγαρο και ημουνα ικανοποιημενος με το ητ , πηγα μια εκδρομη καπου και εκει ημουνα σε ενα μπαλκονακι που καπνιζαν ολοι κτ. ετσι μου ηρεθε η επιθυμια να κανω και εγω ενα δηθεν. εκανα μια τρακα αλλα λεω δεν γινεται να κανεις συνεχεια τρακα οταν θες να κανεις εστω ενα τσιγαρο και πηρα πακετο. απο τοτε εδω και μια εβδομαδα εχω καπνισει 2 πακετα τσιγαρο και ενα πακετο καπνο. βεβαια και η ψυχολογια μου δεν ειναι και η καλυτερη αυτον τον καιρο αλλα νιωθω οτι επεσα παλι στην παγιδα του τσιγαρου.  :confused1:

Μήν μασάς , ανέβα σε ποσοστό νικοτίνης μήν σκέφτεσαι το ΚΤ και βρές μία γεύση που να σου αρέσει , συνήθως καπνική .
Ότι Θέμα προκύψει μήν διστάσεις εδώ θα είναι πολλοί όπου πολύ ευχαρίστως θα σε βοηθήσουν .

Αποσυνδεδεμένος nekchronis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3672 στις: Αυγούστου 03, 2013, 00:09 »
Καλησπερα σε ολους σας, μηπως γνωριζεται αν υπαρχει καταστημα η.τ. στην ζακυνθο ?

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3673 στις: Αυγούστου 03, 2013, 01:01 »
καταστημα alterego

ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑ ΖΩΗ 18, Τηλ.: 2695300681

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3674 στις: Αυγούστου 03, 2013, 19:44 »
γεια και χαρα. μολις αλλαξα αντισταση στον ατμοποιητη εχω τον mini vivi nova και  ο ατμος εχει μια γευση κατι σαν καμενο σε συνδιασμο με μεταλο. ξερει κανεις κατι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias