vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

402 επισκέπτες, 8 χρήστες
lidbab, gigelis78, dkostas, Buliwyf, Milarepa, saltcity, grag, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3555 στις: Ιουλίου 01, 2013, 15:23 »
Αν δεν κανω λάθος, οι μπαταριες που έρχονταν με τον ατμοποιητη ego-c έχουν τη δυνατότητα να αλλάζουν χρώμα στο κουμπί, ανάλογα με το πόσο φορτισμένη ειναι η μπαταρία, λευκό από 100-50%, γαλάζιο από 50-10% και μπλε όταν ειναι έτοιμη να σβήσει.
Οι παλιότερες μπαταρίες ego που έρχονταν με τον ego-t ατμοποιητη είχαν ενα χρώμα led μόνο στο κουμπί ανεξάρτητα με το απόθεμα της μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3556 στις: Ιουλίου 01, 2013, 16:20 »
Nemesis, απόλυτα σωστός είσαι!

Αυτές είχε το σετάκι της Tottaly Wicked που είχα ψωνίσει ως εναρκτήριο σετ ητ, και πλέον ντρέπομαι να πω και πόσο πλήρωσα!!!

Η μία μπαταρία πάντως ακόμα δουλεύει!!!
Τι διαφορά έχει η egoT από την ego C;

Αν αναφέρεσαι στη μπαταρία, τότε βλέπε sensk3. Αν αναφέρεσαι στο σύστημα ατμοποίησης, τότε ψάξε τα ανάλογα νήματα.

Αποσυνδεδεμένος tzoutzoukos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3557 στις: Ιουλίου 02, 2013, 09:13 »
Καλημερα θα'θελα να ρωτησω αν γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει πιστοποιημένα αρώματα ώστε να κάνω μια παραγγελία κ να μη χρειάζεται να πηγαίνω κ να περνώ 2 μπουκαλακια καθε φορά που θέλω αλλά να έχω τα αρώματα σε ποικιλία κ να μπορώ να κάνω τις δοκιμές μου οπότε κ όπως θέλω εγώ αρκεί να είναι πιστοποιημένα τα αρώματα κ να έχω κ κάποιο κέρδος γιατί ως τώρα τα μπουκαλακια που αγοράζω κοστίζουν 6 ευρο το 1...ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3558 στις: Ιουλίου 02, 2013, 09:42 »
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς ψάχνεις.
Έτοιμα υγρά ή αρώματα ώστε να τα αναμειγνύεις μόνος σου με βάση και να φτιάχνεις το υγρό σου;
Επίσης τι εταιρίας υγρά/αρώματα ψάχνεις;

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3559 στις: Ιουλίου 02, 2013, 11:07 »
 tzoutzoukos Αν ψάχνεις για αρώματα , για να γλυτώσεις πολλά χρήματα φτιάχνοντας υγρά μόνος σου, σου προτείνω Atmos Lab (πιστοποιημένη ελληνική εταιρία ) . Ψάξε στο φόρουμ αντίστοιχο νήμα .  :thumpup:
 
Διάβασε εδώ  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4637.0.html για το πώς φτιάχνουμε τα υγρά .
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 12:16 από smokerina »

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3560 στις: Ιουλίου 02, 2013, 18:49 »
>καλησπερα και απο εμενα! κατ αρχην μπραβο στους δημιουργους αυτης της σελιδας και σε ολους οσους συμμετεχουν! μου κανει εντυπωση οτι ασχολουνται τοσα πολλα ατομα με αυτο το θεμα! εχει γινει 'επιστημη'?  ;D 8) ;D

ημουν συμβατικος καπνιστης μεχρι χθες και πριν προβω σε αγορα ΗΤ μπηκα να ενημερωθω λιγο απο εδω... η αληθεια ειναι οτι παρακολουθησα καποια θεματα αλλα δεν μου μεινε τιποτα στο μυαλο.

ετσι, το μονο που ελαβα υπ οψιν , ηταν να αγορασω κατι πολυ οικονομικο για να δω εαν θα μου αρεσει . τα μαγαζια που τσεκαρα ηταν 2. το ενα ειχε προιντα nobacco και το αλλο ovale.

τελικα πηρα κατι που δεν βρισκω καμια πληροφορια γι αυτο. εκανα χοντρη πατατα?

η μπαταρια του γραφει Smok-e. ειναι 650 μΑ (που πε ο πωλητης)
ο ατμοποιητης δεν γραφει τιποτα. εχει μονο την διαβαθμιση, εως 1.6 ml


γνωριζει κανεις πληροφοριες?

παντως εχει περασει μιση μερα ατμιζοντας και ειμαι ικανοποιημενος!

επισης! συμπληρωσα λιγο τον ατμοποιητη (οχι πανω απο απο το 1.6) και στις πρωτες τζουρες μου ρθε λιγο υγρο στη γλωσσα.. ειναι φυσιολογικο αυτο?εγω νομιζω οχι ! πλυθηκα αμεσως ! :o
Κοίταξε, σχετικά με το υγρό που σου ήρθε στη γλώσσα το παθαίνω και εγώ. Όταν καμία φορά γεμίζω τον ατμιστή πέφτει υγρό στην τρυπούλα της κεφαλής. Αν σου πέσει πολύ θα πρέπει να ξεβιδώσεις την κεφαλή και να την φυσήξεις για να φύγει. Για την ovale έχω ακούσει καλά λόγια. Για τη Nobacco γνωρίζω από πρώτο χέρι γιατί έχω και μπαταρία (i-want 650mah) και αρμοποιητή και είμαι ευχαριστημένος.
Για την ποσότητα στον ατμοποιητή ας βοηθήσουν οι φίλοι του φόρουμ. Ο μαγαζάτορας μου είπε να μην τον γεμίζω μέχρι το τέρμα του μετρητή για να μην μπουκώνουν τα φυτίλια.


Ευχαριστω και παλι χωρις να θελω να το παιξω καλος ( γιατι πολυ απλα ειμαι  :yes:  ) αχαχα. Συγνωμη για το διπλο post. Καθε αρχη και δυσκολη. Ετσι μου ερχεται να πηγαινω σε διαφορα μαγαζια διαφορετικα και να δοκιμαζω τις διαφορετικες μαρκες και καθε μερα να παιρνω και ενα υγρο. Η ας πουμε να παω και να παρω κανα δυο ατμοποιητες ακομα να εχω να παιζω. Απο οτι καταλαβαινω θα εθιστω στο ΗΤ περισσοτερο απο οτι ημουνα εθισμενος στο ΚΤ. Ο σκοπος μου ητανε να αρχισω το ΗΤ για να κοψω το καπνισμα γενικα. Αλλα απο οτι βλεπω θα περασει ενα πολυ μεγαλο διαστημα για να απολαυσω και το ΗΤ. Και οπως το σκεφτομαι στο τελος θα υπαρχει παντα στο σπιτι ενα "αργυλεδακι" με διαφορες γευσεις για τις εξεραιτικες στιγμες. ( p.s. περιμενω τα ποσοστα μου απο τις εταιριες για διαφημιστικους λογους). ;) 
Κάπως έτσι είμαι εγώ. Στην αρχή νόμιζα πως θα έχω ένα ΗΤ και ένα υγρό και θα γλυτώσω τα έξοδα του ΚΤ. Μετά όμως που ανακάλυψα τα υγρά μπήκα στον κόσμο των γεύσεων των συνδιασμών υγρών και κοντεύω να ξοδεύω όσα για το ΚΤ....Όμως δεν έχω την τσιγαρίλα, τις σταχτες και έχει αλλάξει και η φυσική μου κατάσταση και καθαρίσει ο οργανισμός από την πίσσα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν οι Redux κεφαλές είναι καλύτερες από τις συνηθισμένες. Επίσης οι κεφαλές με 3 φυτίλια τι καλύτερο προσφέρουν από αυτές με ένα;


αυγχώνευση συνεχομενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 21:05 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3561 στις: Ιουλίου 02, 2013, 19:13 »
Επίσης οι κεφαλές με 3 φυτίλια τι καλύτερο προσφέρουν από αυτές με ένα;

Καλύτερη τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3562 στις: Ιουλίου 03, 2013, 08:10 »
Τι διαφορά έχει η egoT από την ego C;


ego-T όπως είπα ego μπαταρία με σύστημα ατμοποίησης μέσω tank
ego c, το ίδιο πράγμα, απλά με ανταλάξιμες κεφαλές AKA changeable

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3563 στις: Ιουλίου 04, 2013, 19:59 »

ego-T όπως είπα ego μπαταρία με σύστημα ατμοποίησης μέσω tank
ego c, το ίδιο πράγμα, απλά με ανταλάξιμες κεφαλές AKA changeable
Έχω δύο μπαταρίες ego η μία T και η άλλη C. Η C κρατάει περισσότερο από την Τ αγορασμένες την ίδια μέρα και με ίδιο χρόνο ατμίσματος. Και οι δύο είναι 650mah. Εκείνο που αλλάζει είναι πως η μία δεν έχει όνομα εκτός το EGO-T ενώ η άλλη είναι της AlterEgo.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3564 στις: Ιουλίου 04, 2013, 20:07 »
Η δεύτερη που αναφέρεις είναι Joyetech με το brand name της AlterEgo. Η πρώτη είναι απλά μια προφανώς φθηνότερη υλοποίηση άλλου κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3565 στις: Ιουλίου 04, 2013, 20:51 »
Λοιπόν η Alter όσο και η Ovale φέρνουνε joyetech. Υποστήριζε τότες πως κι η μπαταρία μας που πουλάμε με το πακετάκι ego-C είναι λίγο καλύτερη. Πιο πιθανό όμως θεωρώ είτε τα λόγια Tem είτα απλά η μία να έχει κουραστεί από τη ζωή της περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3566 στις: Ιουλίου 04, 2013, 21:55 »
Οι δικές μου οι οβάλε πάντως, όντας 4 μήνες παλιότερες από κάτι τζοι, είχαν καλύτερο χτύπημα και λίγο περισσότερη διάρκεια. Θέμα παρτίδας ίσως  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3567 στις: Ιουλίου 12, 2013, 09:49 »
Εγώ ηρέμησα με 2 μπαταρίες πασθρου, από τότε είμαι οκ, κουβαλάω 3 ατμοποιητές εμποριού μαζί, και πλέον δεν ψάχνομαι με τα γνωστά άλλαξε μπαταρία , τελείωσε κλπ, βέβαια η δουλειά μου είναι πιο πολύ στο γραφείο. Τα υγρά ναι και πλέον κάνω σκέτη βαση , αργότερα ισως να ξαναδοκιμάσω κάποια γεύση  :dontknow: Μοντάκια ένα μονο που μου πήραν δώρο, δεν με ενθουσίασε, βαριόμουν και το μπασε-βγάλε φόρτισε μπαταρίες  :yes: Για τον κόσμο έξω ναι με ρωτούν συνέχεια τι κάνω, μάλιστα τον τελευταίο καιρό έχει γίνει ενοχλητικό το παραμύθι "αυτό που κάνεις έιναι καρκινογόνο, επικίνδυνο", 80% έιναι καπνιστές , οκ τους γράφω στα παπάκια μου, συνεχίζω με τον ατμό, ο κουμπαράς κοντεύει 3 μήνες και έχει αρκετά μεγάλο ποσό, τέλη Δεκεμβρίου θα σας ενημερώσω και πόσα χρήματα μάζεψα κάνοντας Η.Τ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3568 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:18 »
24 ωρες χωρις ΚΤ


ατμιζω σαν αραπης.... με καλυπτει μια χαρα αλλα...
αλλα... δεν ξερω μεχρι ποσα ml κανει να ατμιζω.... 2 ml ειναι επιτρεπτο οριο?


αν σε εναν ατμοποιητη θελω να βαλω αλλη γευση... για να μην μπερδεφτουν... με τι υγρο μπορω να τους καθαρισω χωρις να τους χαλασω?




Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3569 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:30 »
2ml? πολύ καλά είσαι.... από τα 6ml και πάνω να ανησυχήσεις...
Οι αλλαγές είναι ένας λόγος που χρησιμοποιώ 2-3 ατμοποιητές... ανάλογα τον τυπο του ατμοποιητή η αλλαγή μπορεί να είναι πολύ εύκολη έως πολύ δύσκολη.
Η δυνατότητα αλλαγής γεύσης είναι ένα βασικό κριτήριο για πολλούς, επιλογής συγκεκριμένου τύπου ατμοποιητή.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279196 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias