vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2790 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:10 »
Εγώ εάν είχα πάρει το provari από την αρχή θα είχα γλυτώσει αγορές από: 1 ego vv, δυο lava, 1 u-max, 1 vamo, 1 bold και 1 sirius(το οποίο είναι και το μόνο που δεν μετάνοιωσα για την αγορά του). Πόσα θα είχα γλυτώσει?

Το ίδιο ισχύει και για τους ατμοποιητές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:15 από gmax »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2791 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:16 »
o φιλος ειναι ενα μηνα ατμιστης......στην ουσια δεν του λειπει μοντ αλλα ατμοποιητης που να τον καλυψει.....αυτο που ολοι μας ειχαμε περασει αρχικα αλλα νομιζαμε οτι αλλαζοντας σωληνα ολα θα εφτιαχαν...ειδικα αμα ηταν και γυαλιστερη........οποτε το προβαρι ειναι ακομα μακρινη επιλογη και ισως να μην την κανει ποτε οταν κατασταλαξει σε ατμοποιητη που τον καλυπτει.....
παραολα αυτα του δωσαμε καποιες δοκιμασμενες λυσεις ....να μπει και στον κοσμο των μοντ......

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2792 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:36 »
Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις ....
Αυτο που θελω αυτη τη στιγμη νομιζω οτι ειναι ενα mod με μεγαλυτερη αυτονομια και δυνατοτερη τζουρα ...
αν παρω το Vamo V2 APV ( δεν θελω να μπλεξω με παραγγελειες απο εξωτερικο) τι atomizer να βαλω;


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2793 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:41 »
Ενας καλός clearomiser είναι ότι πρέπει για αρχή..Διαβασε έδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12045.0.html για να μπορέσεις να διαλέξεις αυτόν που σου κάνει...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2794 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:46 »
Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις ....
Αυτο που θελω αυτη τη στιγμη νομιζω οτι ειναι ενα mod με μεγαλυτερη αυτονομια και δυνατοτερη τζουρα ...
αν παρω το Vamo V2 APV ( δεν θελω να μπλεξω με παραγγελειες απο εξωτερικο) τι atomizer να βαλω;
ακου η αυτονομια με μοντ vv ειναι πολυ σχετικο και μαλλον θα βρεις τοιχο..........
οποτε κατσε οπως εισαι και ασχολησου σιγα σιγα με αυτο http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=60&product_id=53 και μετα πας σε νν.....ακου και δεν θα χασεις......
για ατμοποιητες σου εδωσε ο φιλος  zacharis1955 λινκ ...κατσε δες ,διαλεξε........
τσακω την σωληνα με 18650 για αρχη για να δεις αυτονομιες...και μετα διαβαζοντας πας παρακατω.
ασε που παιζει και να την βρεις με τους ατμοποιητες του σετ που σου εδωσα ποιο πανω.......
δοκιμασε και mini vivi nova.......
 http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=61&product_id=97

Αποσυνδεδεμένος antppant

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2795 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 16:22 »
Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις ....
Αυτο που θελω αυτη τη στιγμη νομιζω οτι ειναι ενα mod με μεγαλυτερη αυτονομια και δυνατοτερη τζουρα ...
αν παρω το Vamo V2 APV ( δεν θελω να μπλεξω με παραγγελειες απο εξωτερικο) τι atomizer να βαλω;

Καλή αυτονομία και VV (3-4-5) εχει και ο eGO V6. Αν θέλεις απο Ελλάδα googlαρε  " ego v6 site:gr " . Εγω του βάζω κι ένα CE4 Clearomizer v4 και ειμαι μια χαρά. 'Η μπορείς να του βάλεις και ενα Vivi Nova πάνω.

Εδώ θα βρεις και την παρουσιαση στο site: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11323.0.html

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2796 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 16:29 »
Πολύ καλή αυτονομία έχουν και τα πολύ δυνατά Βοxάκια:
 
- SEB MOD BOX (http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/search&filter_name=SEB%20MOD%20BOX)
 
- GRIPPER (http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=618)

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2797 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 04:27 »
Γεια σας και από μένα  :bye: , καλώς σας βρήκα,είμαι ο Φάνης, 32 ετών και μένω στην Κω. Παντρεμένος, πατέρας ενός αγοριού 2 ετών.
 Καπνιστής από τα 17 μου .

Έκανα 2 φορές την προσπάθεια να κόψω το κ.τ, αλλά όπως φάνηκε δεν ήμουν έτοιμος!!

 Μέχρι και την Κυριακή 3 του τρέχοντος μήνα κάπνιζα 10-12 τσιγάρα ημερησίως  για τα τελευταία 2,5 χρόνια,(μόνο σε εξόδους έφτανα το πακέτο, σπάνια δηλαδή) Την επομένη το πρωί παρέλαβα το πρώτο μου η.τ ,το οποίο άντεξε μόλις 5 μέρες  :'( , από δικό μου λάθος  :wall: . Κλώνος του Οv@le e_ _ps ήταν.  Από αυτές τις 5 μέρες οι εντυπώσεις μου για τον ατμό ήταν πολύ καλές, το υγρό ήταν 0% με γεύση καπνική Mar_ _ _ ro!
Τώρα είμαι στη φάση ψαξίματος για νέο η.τ!!!   είμαι χωρίς Κ.Τ  8-9 μέρες και είμαι καλά !!
Έχω ένα κλειστό πακέτο (κ.τ) σε σημείο που το βλέπω συνέχεια, και όμως αντιστέκομαι!!
Σκέφτομαι να  πάρω έναν CE5 με κεραμικό,και μια 650mAh!!!
Ελπίζω να μην σας κούρασα, και πάλι καλώς σας βρήκα !!!!

Καλωσόρισες Φάνη και συγχαρητήρια για την απόφαση διακοπής του καπνίσματος!

Όπως και εσύ έτσι και όλοι εμείς από κάπου αρχίσαμε.
Στην αρχή φαίνονται όλα λίγο μπερδεμένα αλλά με τον καιρό θα κατασταλάξεις στον εξοπλισμό (μπαταρία & ατμοποιητή) και σε διάφορα υγρά.
Προσπάθησε να δοκιμάσεις όσες περισσότερες γεύσεις μπορείς για να βρεις κάποια που θα σε γεμίζει και που δε θα έχεις ανάγκη πλέον το κ.τ.

Μου κάνει εντύπωση όμως που τα κατάφερες αυτές τις 8-9 μέρες με 0% νικοτίνη..
Θα πρότεινα να δοκιμάσεις τα υγρά που σου αρέσουν και με νικοτίνη (για το στερητικό σύνδρομο..) από 6mg έως και 18mg και να δεις ποιο σου κάθεται καλύτερα στον λαιμό και στον οργανισμό σου..

Αν από την άλλη η επιλογή του να ατμίζεις μη-νικοτινούχα υγρά είναι εσκεμμένη και αντέχεις, τότε τα συγχαρητήρια μου και για αυτό!


Καλωσόρισες και πάλι και μην ξεχνάς οτι αυτό το forum είναι μία ατελείωτη και πλήρης πηγή πληροφόρησης για όλα όσα αφορούν το ΗΤ και αν υπάρχει κάτι
που δεν καταλαβαίνεις ή που χρειάζεσαι βοήθεια, μη διστάσεις να ρωτήσεις!

 :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2013, 13:41 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2798 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 16:17 »
s0undc10ud
Σε ευχαριστώ , εύλογη η απορία σου, αλλά αυτή είναι η αλήθεια  έκανα το τελευταίο μου κ.τ την Κυριακή 3 του μήνα το βράδυ  και ατμισα τελευταία φορά το Σάββατο 9 του μηνά το βράδυ οπού το η.τ απο δικό μου λάθος όπως είπα, καταστράφηκε.
Το μηδενικό ποσοστό νικοτίνης καθώς και η ύπαρξη κλειστού πακέτου κ.τ μέσα στο σπίτι είναι ένα στοίχημα με τον εαυτό μου!!!!Οσο για το στερητικό........το παλεύω. Μονό που με ενοχλεί  η αϋπνία, αν δεις την ώρα του προηγούμενού μηνύματος θα καταλάβεις!!!(03:30!!!) Κάποιοι φίλοι μου λένε να μην πάρω ούτε η.τ πλέον εδώ που έφτασα  αλλά ξέρω οτι δεν θα αντέξω , και δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να  ξανά πιάσω κ.τ., η απουσία του μου έχει κάνει πολύ καλό, άλλαξε η αναπνοή μου,η όσφρηση μου και η γεύση μου!!! Βασικός λόγος διακοπής του κ.τ είναι το οικογενειακό ιστορικό που είναι βαρύ, και το σωματικό μου βάρος που είναι ακόμα πιο βαρύ!!!!!! :))
Θα ήθελα τις απόψεις σας για τον ατμό CE5 με κεραμικό!!! Και βέβαια,όποια άλλη άποψη-πρόταση   δεκτή!!! (αναζητώ: αρκετό και ζεστό ατμό!! )
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Κατόπιν ωρίμου σκέψεως παρήγγειλα αυτό το σετακι http://www.antismoke.gr/product.php?id_product=25 . όμως επειδή είμαι αρκετές μέρες χωρίς καπνό και μερικές χωρίς ατμό και δεν άντεχα να περιμένω  πήρα από τοπικό κατάστημα έναν CE4 medicre ,και με διάφορες πατέντες τις οποίες δεν αναφέρω εδώ* ,ατμιζω όπως όπως, μέχρι την παραλαβή, που την υπολογίζω για το Σάββατο.
*(όταν μπορέσω να ανοίξω θέμα , θα  ανεβάσω φώτο και πληροφορίες στο ανάλογο νήμα ,για την πρόχειρη "ατμομηχανή"  μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2013, 23:53 από fanis-leros »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2799 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 17:16 »
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκμάσεις κάποιο μοντέλο ViVi Nova (π.χ. http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/category&path=25_63 με ανταλλάξιμες κεφαλές (φυτιλοαντιστάσεις)...
 
Οσον αφορά τα Ατμιστικά Υγρά στην αρχή προτίμησε μόνο έτοιμα και σε Καπνικές Γεύσεις με 18-24 mg νικοτίνη π.χ. http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/category&path=82_83 ή  http://www.zerobacco.gr/el/node/113/37

Τέλος: 
Μελέτα όποτε μπορείς τα διάφορα νήματα του forum αρχίζοντας από δω: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html για ενημέρωση και κάνε ερωτήσεις σε τυχόν απορίες σου!

 

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2800 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 17:17 »
Φιλε fanis-leros σου συστηνω ανεπιφυλακτα τον evod ο οποιος για μενα ειναι ο καλυτερος εργοστασιακος ατμοποιητης της αγορας μεχρι τωρα.
Γευση και ντουμανι φουλ!
Ο ατμος βεβαια δεν ειναι τοσο ζεστος,μετριος θα ελεγα,αλλα πολυ πλουσιος.
Οσον αναφορα το οτι εισαι...βαρυς το η.τ. θα σε βοηθησει και σε αυτο και ενα ωραιο κολπο ειναι να προτιμας "γλυκα" υγρα,τωρα στην αρχη τουλαχιστον,τα οποια θα σε απομακρυνουν απο τα μπινελικια που ειναι και νουμερο ενα υπευθυνα για την αυξηση κιλων και ανοιγουν και την ορεξη.
Σημειωση 1: Η νικοτινη δεν υπευθυνη για τα..."καλα" του τσιγαρου αλλα για το οτι ειναι εθιστικη και σε κανει να θες να καπνισεις.Καλο ειναι να προσθεσεις λιγη στο ατμισμα σου για να μην ξαναγυρισεις στο παλιοτσιγαρο.Αν τωρα τα καταφερεις χωρις  αυτην ακομα καλυτερα.
Σημειωση 2:Εγω απο τοτε που αρχισα το ατμισμα εχω χασει 6 κιλα και ξερω και αλλα παιδια που εχουν χασει περισσοτερα.
Σου ευχομαι να μην ξανακαπνισης ποτε στην ζωη σου.Εγω το παρατησα και σωθηκα.Καλα ατμισματα!(Για θεματα υγειας κοιτα στο φορουμ θα βγαλεις συμπερασματα μονος σου)

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2801 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 16:45 »
Μια express ερώτηση να κάνω κι εγώ ο καψερός! Πήρα πρόσφατα την απόφαση να το γυρίσω σε η.τ. και είμαι σε αναζήτηση για μπαταρία και ατμοποιητή (υγρό έχει ήδη βρεθεί από την δοκιμή με η.τ. φίλου και το ΑΓΑΠΗΣΑ!). Βρήκα σε προσφορά το Giant-S της Nobacco και μιας και υπάρχει κατάστημα στην πόλη μου και η τιμή είναι πολύ καλή (αν δεν έχει ήδη εξαντληθεί) και λέω να κάνω το μεγάλο βήμα. Θα ήθελα όμως πριν το κάνω να ζητήσω και τη δική σας γνώμη/συμβουλή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2802 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 16:49 »
λόγω της τιμής του είναι μια πολύ καλή πρόταση... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

θα χρειαστείς όμως, αν οχι αμέσως, αλλά σε σύντομο χρονικό διάστημα, και μια δεύτερη μπαταρία...

και μελλοντικά μπορείς να αλλάξεις και ατμοποιητή και να αγοράσεις έναν epsilon, π.χ.

και εγώ με giant ξεκίνησα.... :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2803 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 16:57 »
Σ' ευχαριστώ πολύ Sunspear! Το ξέρω και σκοπεύω να πάρω και μια δεύτερη, ίσως και μεγαλύτερης χωρητικότητας (π.χ. 950 ή 1100 mAh). Ακόμα και έτσι θα είναι πιο συμφέρον απ'ότι άλλα η.τ. που έχω δει σε καταστήματα εδώ στην Πάτρα αλλά και online. Μια ερώτηση ακόμα: Εκτός από cartomizer, η συγκεκριμένη μπαταρία παίρνει ατμοποιητή με φυτίλι; Και αν ναι, η nobacco σαν εταιρία έχει κάποιον που να είναι repairable (να μπορώ να του αλλάζω μόνο αντίσταση και φυτίλι);

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2804 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 17:03 »
ο epsilon :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias