vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2565 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 01:41 »
Oχι, δεν έχει αναφερθεί πουθενά από κανέναν κακοσμία του στόματος που να αποδίδεται αποκλειστικά σε eliquid...


Κι όμως!!! Σταμάτησα την Βανίλια Atmos που μου άρεσε τόσο πολύ, γιατί και της κυράς μου της μύριζε!! (Το στόμα μου εννοώ) αλλά αυτό φαντάζομαι έχει σχέση και με τον οργανισμό του καθενός.
Τί να πεις!!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2566 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 01:49 »
Και σε μένα η κοπέλα μου γκρινιαζει για κάποια αρώματα ( τα περισσότερα της αρέσουν ευτυχώς ) αλλά μόλις τη ρωτάω : δηλαδή προτιμας το κανονικό τσιγάρο
Τότε απαντάει : ε δεν ειναι και τόσο κακό τελικά  :laugh1: όλα θέλουν τον τροπο τους και πόσο μάλλον οι γυναίκες !!! :hmmm:

Πάντως ικαρια που πήγα για δουλειά πριν κάτι μήνες το Ηλ τσιγάρο το κοιτούσαν πολύ περίεργα ... Ρε τι ειναι τούτος θα έλεγαν μέσα τους ..... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2567 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 02:20 »
Επαναδιατυπώνω: παίζει καπνικό υγρό να κάνει την ανάσα να μυρίζει τσιγάρο; Μου διαμαρτυρήθηκε η κυρά :confused1:

Nαι παίζει, όσο και αν ακούγεται περίεργο κάτι τέτοιο  :yes: Υπάρχουν μάλιστα περιπτώσεις φωνών διαμαρτυρίας που φτάνουν στο σημείο να προτιμούν την μυρωδιά του ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2568 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 02:51 »
Καλημέρα!Λόγω του μικρού διαστήματος ενασχόλησης μου με το η.τ. Χρειάζομαι τα φώτα σας.

Ποιός ατμοποιητής θεωρείται πως είναι το μέτρο σύγκρισης για την γεύση ενός υγρού;
Επειδή τυχαίνει να δοκιμάζω υγρά σε διαφορετικούς άτμο αλλά ουσιαστικά δεν ξέρω ποιός αποδίδει καλύτερα την γεύση.Απλά καταλαβαίνω διαφορά αλλά μέχρι εκεί.

Προφανώς,δεν εννοώ επισκευάσιμους αφού σηκώνουν παραμετροποίηση.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2569 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 02:55 »
να διαλεξεις ατμο με κεραμικο αυτοι δινουν την καλιτερη γευση :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2570 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 02:55 »
δες εδώ
Προσωπική άποψη πάντα...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2571 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 07:04 »
Ποιος ατμοποιητής θεωρείται πως είναι το μέτρο σύγκρισης για την γεύση ενός υγρού;
Επειδή τυχαίνει να δοκιμάζω υγρά σε διαφορετικούς άτμο αλλά ουσιαστικά δεν ξέρω ποιος αποδίδει καλύτερα την γεύση.Απλά καταλαβαίνω διαφορά αλλά μέχρι εκεί.

Προφανώς,δεν εννοώ επισκευάσιμους αφού σηκώνουν παραμετροποίηση.

Συγκριτικό Ce4 + / Ce4+ V2 / Ce4+ V3 / T2 / Vivi Nova V2 / Vivi Nova V4/ T3 / C4

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2572 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 08:26 »
Καλημέρα!Λόγω του μικρού διαστήματος ενασχόλησης μου με το η.τ. Χρειάζομαι τα φώτα σας.

Ποιός ατμοποιητής θεωρείται πως είναι το μέτρο σύγκρισης για την γεύση ενός υγρού;
Επειδή τυχαίνει να δοκιμάζω υγρά σε διαφορετικούς άτμο αλλά ουσιαστικά δεν ξέρω ποιός αποδίδει καλύτερα την γεύση.Απλά καταλαβαίνω διαφορά αλλά μέχρι εκεί.

Προφανώς,δεν εννοώ επισκευάσιμους αφού σηκώνουν παραμετροποίηση.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αν θελεις εναν ατμοποιητη για να δοκιμαζεις και να συγκρινεις γευσεις υγρων για μενα πρεπει να πας σε driping ατμοποιητη, ωστε να μπορεις να βαζεις διαφορετικες γευσεις μεσα. Ενα καλος, τετοιος, ειναι ο EmpireMods 901 χωρις γεφυρα. Αυτον χρησιμοποιω εγω για δω την αποδοση της γευσης και αν μου αρεσει το υγρο να το βαλω στον ατμοποιητη που χρησιμοποιω για ολη την μερα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2573 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 10:46 »
εδω ο αλλος ελεγε ατμισα καλτσα φανταρου :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Εγώ το είπα αυτό! Συγκεκριμένα, κάλτσα μετά από πορεία 20 χιλιομέτρων, τον Αύγουστο!


Για μυρωδιά στόματος, το λογικό είναι να φταίει άλλος παράγοντας. Έχει πχ παρατηρηθεί ότι σε επιθετικές δίαιτες, ιδιαίτερα πρωτεϊνικές, η απότομη καύση λίπους προκαλεί κακοσμία στόματος.

Ρωτώ γιατί το καλοκαίρι με κοίταγαν λίγο σαν εξωγήινο...Και γώ από την Ικαρία κατάγομαι...

Κατά γενική ομολογία και έρευνα, οι Ικαριώτες είναι οι πιο χαλαροί άνθρωποι στον κόσμο. Οπότε μάλλον δεν θα ασχολήθηκαν και ιδιαίτερα μαζί σου!

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2574 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 11:15 »
Έχει τύχει και σε εμένα.
Πέρυσι δοκίμασα Torque 56 από Halo και έκπληκτη η γυναίκα με ρώτησε αν κάπνισα γιατί μύριζα τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2575 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 16:15 »
Αν θελεις εναν ατμοποιητη για να δοκιμαζεις και να συγκρινεις γευσεις υγρων για μενα πρεπει να πας σε driping ατμοποιητη, ωστε να μπορεις να βαζεις διαφορετικες γευσεις μεσα. Ενα καλος, τετοιος, ειναι ο EmpireMods 901 χωρις γεφυρα. Αυτον χρησιμοποιω εγω για δω την αποδοση της γευσης και αν μου αρεσει το υγρο να το βαλω στον ατμοποιητη που χρησιμοποιω για ολη την μερα.

Αυτό ακριβώς θέλω.Να μπορώ να δοκιμάσω μια γεύση χωρις να πρέπει μετά να πλύνω τον άτμο.
Θα κινηθώ σε αυτην την κατεύθυνση.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2576 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 22:45 »
Έχω έναν atomizer 510lr joyetech.Είναι κάτι παραπλήσιο με τον 901 empiremods ή καμία σχέση;
Επίσης αυτά τα atomizer τα πλένουμε μετά από κάθε δοκιμή υγρού;Ρωτάω γιατί δεν μου δίνει τόσο χαρακτηριστικά τις γεύσεις από όταν είχα δοκιμάσει mango atmos lab.Σαν να επισκιάζει τα υπόλοιπα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2577 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 22:48 »
EmpireMods 901 χωρις γεφυρα τον θεωρω πολυ καλυτερο του 510lr  σαν αποδοση γευσης (το οτι ειναι χωρις γεφυρα βοηθα στην γρηγορη εναλλαγη του υγρου). Κανονικα, αν δεν θες να επηρεαζει καθολου το ενα υγρο το αλλο, ναι θελει πλυσιμο... εγω ομως σπανια το κανω γιατι οι επιρροες δεν ειναι μεγαλες (φευγει σχετικα ευκολα το προηγουμενο υγρο)

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2578 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 23:35 »
EmpireMods 901 χωρις γεφυρα τον θεωρω πολυ καλυτερο του 510lr  σαν αποδοση γευσης (το οτι ειναι χωρις γεφυρα βοηθα στην γρηγορη εναλλαγη του υγρου). Κανονικα, αν δεν θες να επηρεαζει καθολου το ενα υγρο το αλλο, ναι θελει πλυσιμο... εγω ομως σπανια το κανω γιατι οι επιρροες δεν ειναι μεγαλες (φευγει σχετικα ευκολα το προηγουμενο υγρο)

Να υποθέσω πως το 901 είναι κάποιο άλλο σπείρωμα;
Επίσης υπάρχει σε κάποιο ελληνικό κατάστημα;

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την βοήθεια.

@urahara
Κατατοπιστικότατος και spot on.Ευχαριστώ


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2579 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 23:40 »
Από ότι θυμάμαι atmistique και θέλει ανταπτορα 510-901 για να μπαίνει στις EGO μπαταρίες.

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279214 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias