vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2505 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:35 »
θα ήθελα κι εγώ μια μικρή βοηθεια...
ένας φίλος μου αποφάσισε να ξεκινήσει το άτμισμα και πήρε αυτό το πακέτο http://www.fabvape.gr/lavatube-gunmetal . Καπνιζε marlboro 1-2 πακέτα γι αυτό ξεκίνησε με 18αρι και 14αρι υγρό.
Το περίεργο είναι ότι του φαίνεται δυνατό και βάζει το lava στα 3 volt  :o κι έχει θέμα και με τους ατμοποιητές ce4, διαρροές μπουκώματα και μπουρμπουλήθρες. Εγώ δεν έχω μεγάλη εμπειρία μ' αυτούς κι η αρχική εξήγηση που έδωσα είναι ότι δεν τους γεμίζει σωστά ή ότι όταν πάει να αλλάξει ατμοποιητη στο lava ξεσφύγγει και το tube του ατμοποιητή αλλά το πρόβλημα παραμένει..Μήπως όμως τελικά το πρόβλημα ξεκινάει απ τα χαμηλά volt?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2506 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:43 »
Οι μπουρμπουληθρες και τα μπουκωματα στην ατμοποιητη δημιουργουνται μαλλον απο λαθος τροπο γεμισματος.
Οι διαρροες απο που ειναι? Απο το τανκ, απο τη βαση ή απο το επιστομιο?
Επισης τι αναλογια pg/vg χρησιμοποιει στο υγρο του και τι αντισταση ειναι ο ατμοποιητης (ποσα ohm δηλαδη)?
Δε νομιζω να φταινε τα χαμηλα βολτα σε κανενα απο τα προβληματα του.
Οσο για το οτι η 18αρα νικοτινη του φαινεται δυνατη και δεν μπορει να την ατμισει στα πολλα volt δεν ειναι παραξενο (ειδικα αν τη συνδιαζει με ατμοποιητη χαμηλης αντιστασης και υγρο με πολυ pg).
Κι εγω marlboro καπνιζα αλλα υγρο με πανω απο 12αρα νικοτινη με ενοχλει, δεν μπορω να το ατμισω για πολυ ωρα.
Ας κατεβασει νικοτινη στο σημειο που το απολαμβανει, δεν ειναι ντροπη να ατμιζει στα 10mg ή και παρακατω.  :)

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2507 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:45 »
Επειδή εχω και εγω το mini lava μάλλον δεν κουμπωνει καλα τον άτμοποιητη και εχει ολα αυτα κατα τα αλλα επειδή και εγω στα 3.0 το βάζω δεν είχα προβλημα  , θέλει λιγο προσοχή στην τοποθέτηση του άτμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος Kanivalos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2508 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:51 »
Καλησπέρα κ πάλι, γράφω εδώ μιας και δε μπορώ να γράψω κάπου αλλού γτ το κουμπί ΑΠΑΝΤΗΣΗ δε μου εμφανίζεται σε άλλο νήμα. Επιπλέον πηγαίνοντας να στείλω Π.Μ. στον Atmos μου εμφανίζει το παρακάτω:

  Συνέβη ένα σφάλμα!    Δεν μπορείτε να στείλετε προσωπικά μηνύματα.

Μπορεί κάποιος διαχειριστής να το τσεκάρει???

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2509 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:57 »
οι διαρροές είναι απο τη βάση, ο πολος του lava μαζευει συνεχεια υγρό.
Το υγρό ειναι 50-50 με αντίσταση 2,4 ohm και σκέφτηκα μήπως δεν μπορουν τα χαμηλα volt ν' ατμοποιησουν το υγρό αλλά αφού μου λέτε ότι δουλευει και στα 3 volt είναι ενθαρρυντικό. Αν είναι ο ατμοποιητής μόνο μ' ενα mini nova θα λυθεί το πρόβλημα πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2510 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 16:58 »
όταν τα ωμ του ατμοποιητή είναι πάνω από δύο και το δουλεύει στα 3 βολτ είναι λογικό να κάνει μπουρμπουλήθρες.
για μένα αυτό είναι προειδοποίσηση να ανεβάσω βολτ. και είναι λογικό...αν δε δίνει το σωστό ρεύμα πως θα δουλέψει σωστά ο ατμοποιητής?

σίγουρα παίζει ρόλο και  ο σωστός τρόπος γεμίσματος, όπως επίσης και το ενδεχόμενο να  υπάρχει κανένα ράγισμα στο τζαμάκι του άτμο, ή ίσως δεν είναι βιδωμένο σωστά το επιστόμιο. ας το δει κι αυτό.

όσον αφορά τη νικοτίνη, καλό θα είναι να δοκιμάσει κάτι πιο ελαφρύ...

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2511 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 17:05 »
μετά απο ενα καλό φύσιμα και καθαρισμα ο ατμοποιητής σε μένα δουλεψε καλά αλλα με ανεβασμένα volt, σ' εκεινον το προβλημα παρουσιαζεται μετα απο κάποια ώρα ατμίσματος κι αρχίζουν τα μπουκώματα και οι μπουρμπουλήθρες.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2512 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 17:09 »
αν είναι σχετικά καινούριος ο ατμοποιητής τότε ίσως και να κάνει υπερτροφοδοσία.
το μπούκωμα και οι μπουρμπουλήθρες οφείλονται και σε αυτό...
ή μπορεί πολύ απλά να είναι και κακή η παρτίδα του ατμοποιητή.
πολλά μπορεί να συμβαίνουν.

αυτό που μπορεί να κάνει είναι αυτό που ανέφερες. φύσημα...και όχι γέμισμα μέχρι πάνω, μία γραμμούλα πιο κάτω από την τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2513 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 17:10 »

οι διαρροές είναι απο τη βάση, ο πολος του lava μαζευει συνεχεια υγρό.

Διαρροες απο τη βαση εγω ειχα οποτε τυχαινε να πεσει υγρο μεσα στον κεντρικο αξονα την ωρα που γεμιζα το τανκ.
Οταν γινοταν αυτο ειχα και μπουρμπουληθρες την ωρα που επαιρνα τζουρα.
Αν τυχει και περασει υγρο απο την μυτουλα που υπαρχει στο κεντρο την ωρα που γεμιζει υγρο να φυσηξει απο το επιστομιο μεχρι να βγει ολο το υγρο που εχει περασει απο κατω, απο τη βαση δηλαδη.
Ετσι ουτε θα του αδεαισει αυτο το υγρο στον πολο, ουτε μπουρμπουληθρες θα κανει οταν ατμιζει.
Επισης να μη γεμιζει το τανκ πανω απο το υψος των φυτιλιων. Το πολυ 2-3 χιλιοστα πιο κατω απο το σημειο που μπαινουν τα φυτιλια στον κεντρικο αξονα.
Να δινει μεγαλη προσοχη πως θα γεμιζει το τανκ. Να το κανει πλαγιαστα και αν γινεται με ενα μπουκαλακι με βελονα ωστε ολο το υγρο να πηγαινει μεσα στο τανκ κι οχι στην κεφαλη του ατμοποιητη.
Αν του αρεσει ο ce4 σαν ατμοποιητης ας παρει εναν crystal μολις του χαλασει αυτος. Εχει καλυτερη αποδοση και ειναι πιο ευκολος στο καθαρισμα μιας και λυνεται ολοκληρος.

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2514 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 17:19 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια... :respect: :respect: :respect: :respect:
Τουλάχιστον να ξέρω που πρέπει να δώσουμε προσοχή, ο ατμοποιητής και το υγρό πρέπει ν' αλλάξουν μάλλον γιατί είναι καινουργιος ατμιστής και δεν είναι για πολλά ζόρια ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2515 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 20:54 »
Γνωριζουμε εαν υπαρχει καποιο καταστημα στην καβαλα ?
Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι και γι αυτο ρωταω εδω.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2516 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 20:59 »
ΚΑΒΑΛΑ
Αγίου Νικολάου 14(στην είσοδο απέναντι από τα παλιά δικαστήρια)[/i][/url][/color][/size][/font]
Τηλέφωνο : (2514) 000274
Ωράριο Λειτουργίας:
Δευ - Τετ: 09:00 - 14:00
Τρι - Πεμ - Παρ: 09:00 - 14:00 και 17:00 - 21:00
Σαβ: 09:00 - 15:00

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2517 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 22:56 »
@Χαράλαμπος απαντουν διάφοροι σε διάφορους χωρις σειρα εδω  :))
Ο vivi tank εχει μεγαλυτερη διαμετρο απο την μπαταρια που εχεις, και ναι μεν θα δουλευει, αλλά αισθητικα θα ειναι αστα να πανε, και με 650 mah μπαταρια θα ειναι και οριακα απο αυτονομια. Θα σου προτεινα να κατσεις λιγο ακομα με ατμοποιητες του εμποριου, και με διαβασμα εδω μεσα να εξοικειωθεις λιγο με τους διαφορετικους τροπους που δουλευουν οι επισκευασιμοι.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2518 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 11:46 »
Χεχεχε.. ναι ισχυει αυτο Πολυκρατη... ;D
Καλα το αισθητικο μερος του η.τ δε με πολυαπασχολει...βεβαια δεν εχω την εικονα πως μπορει να ειναι αλλα στανταρε θα εχεις δει κατι παραπανω και θα το λες...αμα ειναι να προκαλω το γελωτα με το η.τ αστο.. ;D
Δεν εχεις και αδικο απο τη στιγμη που λειτουργικα δεν εχω καποιο θεμα με το η.τ μου,λεω να πορευτω με αυτο που εχω και οντως μετα απο τη διαβαστικη μου στο φορουμ,ρωτωντας και καμια γνωμη θα αγορασω κανα αλλο η.τ στο μελλον μια και καλη...
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις φιλος... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2519 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 18:51 »
Καλησπερα υπαρχει νημα αγγελιων μεσα στο φορουμ??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias