vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 8 χρήστες
Joskoil, Jorge, lagoudakis, Silent Baze, aalex, dkostas, Milarepa, Xxristos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2295 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:39 »
Κάθε κλήρωση έχει κάποιους κανονισμούς γραμμένους στο πρώτο ποστ.
Μάλλον παραβιάζεις κάποιον από τους όρους και γι' αυτό διαγραφεσαι από τους συντονιστές.
Ριχνε μια μάτια στο πρώτο ποστ του εκάστοτε διαγωνισμού προτού δηλώσεις συμμετοχή.  :)

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2296 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:41 »
Δυστηχως δεν παραβιαζω κανεναν ορο....

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2297 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:44 »

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2298 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:47 »
Ευχαριστω γιαννη ...αυτο δεν το ειχα διαβασει. Δλδ πρεπει να γραφω για να ειμαι ενεργο μελος? και ας μην εχω τι :) ...αν και ειμαι 1 μηνα στο φορουμ...μαλλον θα πρεπει να ξημερωβραδιαζομαι σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2299 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:54 »
αμα ξαναδιαβασεις τον κανονα θα δεις οτι δεν χρειαζετε να ξημεροβραδιαζεσε αλλα να εισαι ενεργο μελος με καποιο τροπο. υπαρχουν μελη που δηλωνουν την παρουσια τους μονο σε κληρωσεις ολος τυχαιος ( δεν σε βαζω σε αυτους) .....επισης ειδα μελος με 10 ποστ τα οποια τα 7 ηταν σε κληρωσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2012, 23:02 από KINGGREECE »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2300 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:59 »
Ο κανονισμός του φόρουμ αφορά όλα τα μέλη και ως εκ τούτου οφείλουμε να τους
υπακούμε, έτσι και εδώ είναι απόλυτα σαφές πως στους διαγωνισμούς πρέπει να
λαμβάνουν μέρος όσοι είναι ενεργά μέλη και όχι περιστασιακά δηλαδή "είδα φως και μπήκα".
Ο κανονισμός μιλάει για τους κυνηγούς κληρώσεων και αυτό φαίνεται από ένα μέλος από το χρόνο σύνδεσης και όχι τόσο από τα μηνύματα.
Εσύ είδα έχεις 20 ώρες σύνδεσης στο φόρουμ, σε ποια κατηγορία θα ενέτασσες τον εαυτό σου ?

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2301 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 23:01 »
αγαπητε king , (ειμαστε και συνδημοτες) ειμαι περιπου εναμιση μηνα στο φορουμ, δεν ειμαι σε θεση να δωσω συμβουλες σε κανεναν. το μονο που κανω ειναι να μπαινω και να διαβαζω...(ε να πω την αμαρτια μου κανω save και διαφορα θεματα στον σκληρο για καλυτερη μελετη). Οσο για τις κληρωσεις, οκ το καταλαβα...ειπαμε ...φτωχοι ειμαστε , οχι λιγουρια. Απλος θα προτιμουσα να επερνα ενα μυνημα οτι λογω του οτι ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ, 'η λογο μη ενεργιας  δεν μπορω να λαβω μερος. Αυτα και ευχαριστω για την διευκρινιση. Καλη χρονια να εχουμε ολοι μας. Ενεργοι και Μη  ;)


 

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2302 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 23:03 »
σε εβγαλα εκτος διοτι ειδα οτι εχεις ποστ και αλλα θεματα .
αυτο το φαινομενο πως το εξηγεις?
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;area=showposts;u=9640
παρολα αυτα υπαρχει κανονας ο οποιος ειναι εμφανης στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2303 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 23:06 »
σε εβγαλα εκτος διοτι ειδα οτι εχεις ποστ και αλλα θεματα .
αυτο το φαινομενο πως το εξηγεις?
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;area=showposts;u=9640
παρολα αυτα υπαρχει κανονας ο οποιος ειναι εμφανεις στο φορουμ.

Νομιζω οτι το θεμα τακτοποιηθηκε...απλος δεν μου αρεσε ο τροπος. Δεν φταιω εγω που πετυχα τον καιρο τον εορτων :)  ολα καλα και συμφωνω μαζι σου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2304 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 23:06 »
Εδώ να πω ότι ασχέτως αν κάποιοι νέοι λαμβάνουν μέρος στις κληρώσεις γίνεται κάθε λίγο έλεγχος
και τους αφαιρείται η συμμετοχή, ειδικά στις αναφερθείσες περιπτώσεις όπως προβλέπεται από
τον κανονισμό.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2305 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 00:01 »

αυτο το φαινομενο πως το εξηγεις?
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;area=showposts;u=9640

Εγώ πάντως το λέω γκαντεμιά!!! Με τόσες συμμετοχές να μην έχει κερδίσει τίποτα!!! :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2306 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 01:26 »
Eίναι κρίμα και άδικο  :tongue_smilie: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος liovag

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2307 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 18:16 »
Καλησπέρα και καλές γιορτές!!

Μόλις σήμερα παρέλαβα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο τύπου Ego-w 1100mah  από εδώ:

http://www.chinabuye.com/7pcs-ego-ce4-1-6ml-1-8ohm-long-cotton-thread-detachable-electronic-cigarette-atomizer-random-color

και επίσης ένα πακέτο 7 EGO-CE4+ 1.6ml 1.8ohm Long Cotton για να έχω:

http://www.chinabuye.com/7pcs-ego-ce4-1-6ml-1-8ohm-long-cotton-thread-detachable-electronic-cigarette-atomizer-random-color

Έχω όμως ένα πρόβλημα. Οι ατμοποιητές CE4+ απ’ ότι φαίνετε δεν κάνουν  καλή επαφή με την μπαταρία. Έτσι πήγα σε έναν φίλο μου που έχει και αυτός μπαταρία ego για δω αν θα έχει και αυτός το ίδιο πρόβλημα. Αυτό που διαπιστώσαμε είναι ότι το σπείρωμα της δικιάς του μπαταρίας είναι διαφορετικό από τις δικιάς μου και οι Ce4+ που παρέλαβα σε αυτόν δουλεύουν μια χαρά. Τι ακριβώς παίζει με το σπείρωμα? Είναι διαφορετικό επειδή παρήγγειλα ego-w?  Είχα την εντύπωση ότι όλες οι ego έχουν ίδιο σπείρωμα αλλά μάλλον έκανα λάθος..

Παραθέτω και φωτογραφία από το σπείρωμα της μπαταρίας μου. Του φίλου μου έχει ποιο πολλές σπείρες.


Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2308 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 18:28 »
Φίλε μου ολες οι ego μπαταρίες είναι ίδιες κατα 99% .Βέβαια οι Κινέζοι αντιγράφουν ο ένας τον άλλο οπότε παίζουν και μικροδιαφορές όπως αυτη που σου έτυχε.               
Πιθανως με άλλου είδους ατμοποιητή να μην έχεις πρόβλημα αλλα ο c4  μάλλον δεν κανει επαφή- δεν περνάει ρεύμα-δεν λειτουργεί- 
Ένα ανταπτοράκι σαν αυτό  http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=68_92&products_id=528&zenid=5d41391e98d4edd2c62b5e45401ea7d9  ίσως να μπορούσε να σε βοηθήσει ...ίσως και όχι.

Edit : Μπορείς φυσικά να το βρεις και σε ελληνικά καταστήματα. (adaptor 510 to ego)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2309 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 18:30 »
Καλησπέρα και καλές γιορτές!!

Μόλις σήμερα παρέλαβα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο τύπου Ego-w 1100mah  από εδώ:

http://www.chinabuye.com/7pcs-ego-ce4-1-6ml-1-8ohm-long-cotton-thread-detachable-electronic-cigarette-atomizer-random-color

και επίσης ένα πακέτο 7 EGO-CE4+ 1.6ml 1.8ohm Long Cotton για να έχω:

http://www.chinabuye.com/7pcs-ego-ce4-1-6ml-1-8ohm-long-cotton-thread-detachable-electronic-cigarette-atomizer-random-color

Έχω όμως ένα πρόβλημα. Οι ατμοποιητές CE4+ απ’ ότι φαίνετε δεν κάνουν  καλή επαφή με την μπαταρία. Έτσι πήγα σε έναν φίλο μου που έχει και αυτός μπαταρία ego για δω αν θα έχει και αυτός το ίδιο πρόβλημα. Αυτό που διαπιστώσαμε είναι ότι το σπείρωμα της δικιάς του μπαταρίας είναι διαφορετικό από τις δικιάς μου και οι Ce4+ που παρέλαβα σε αυτόν δουλεύουν μια χαρά. Τι ακριβώς παίζει με το σπείρωμα? Είναι διαφορετικό επειδή παρήγγειλα ego-w?  Είχα την εντύπωση ότι όλες οι ego έχουν ίδιο σπείρωμα αλλά μάλλον έκανα λάθος..

Παραθέτω και φωτογραφία από το σπείρωμα της μπαταρίας μου. Του φίλου μου έχει ποιο πολλές σπείρες.




Απο οτι βλεπω στην φωτογραφια σου η μπαταρια σου ειναι κανονικη EGo...
Πιθανοτατα δεν κανει επαφη με τους CE4 σου για τον εξής πολύ συνηθισμένο λόγο :


Οταν/αν βιδώσεις πολύ σφιχτά τον οποιονδήποτε ατμοποιητή πάνω στην eGo μπαταρία σου συμβαινει ο ατμοποιητής να πιέσει κάτω τον θετικό πόλο της μπαταρίας.. (είναι το "βυζί" της μπαταρίας που βρίσκεται μέσα στο σπείρωμα)... Η λύση είναι απλή... με ένα τσιμπιδάκι ή κάτι τέτοιο ανασηκώνεις πολύ προσεκτικά,χωρις δύναμη και περιμετρικά αυτόν τον πόλο (το "βυζί") για ενα -δυο χιλιοστά... έτσι ο ατμοποιητής που θα βιδώσεις μετά θα κάνει κανονικά επαφη με τον θετικό πόλο της μπαταριας και το προβλημα σου θα εχει λυθει...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2012, 18:49 από Pastafarai »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias