vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 5 χρήστες
vsotos, dkostas, tibolaso, dvelev, Buliwyf

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2205 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 17:24 »
ωραια. Όσον αφορά το σπείρωμα που λέμε , οι ce5 που έχω βιδώνουνε σε μπαταρία ego, ο vivi nova 3.5μλ μπορεί να βιδώσει στην μπαταρία μου?
Αν λες σε eGo ναι μπορει....

Sent from my home using my tablet


Αποσυνδεδεμένος ecigar

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • 24/7 ατμισμα!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2206 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 17:46 »
τελεια. ευχαριστώ. αντε να δούμε αυτοι οι διασημοι vivi nova πως είναι..

παιδία έκανα καθαρισμό σήμερα στους ce5 , δεν ΄΄εχουν φυτίλι καθόλου, και μετα dry burn , αλλά μου φένεται μύριζε πολύ ασχημα. Πως γίνεται να κάνουμε dry burning απτην στιγμή που λέμε οτι όταν βάλεις υγρο πρωτη  φορα αφήνεις και κανα 10λεπτο να ποτίσει καλα για να μην καεί Τώρα ας πούμε δεν το έκαψα που το κανα χωρις υγρό?.
Αν έχει κάποιος το συγκεκριμένο μοντέλο και κανα βιντεο στο youtube να στείλει γιατι δεν βρισκω τιποτα και πουθενα. οταν βαλω ce5 μου βγάζει άλλα μοντέλα...

Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2012, 20:07 από ecigar »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2207 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:29 »
Να μια ερώτηση "express" :tongue_smilie:
Τι είναι αυτό το...ξεχωριστό, που διαθέτει αυτό το διάσημο γκουμουτσάκι, που ακούει στο όνομα provari (mini κατά προτίμηση, συμμετέχω κ στο διαγωνισμό ε? :laugh1: ) και το κάνει τόσο περιζήτητο? Με απλά λόγια όποιος μπορεί παρακαλώ γιατί στο αντίστοιχο νήμα χαώνομαι....και έχω χαωθεί αρκετά κανα δίμηνο τώρα (εποικοδομητικά βέβαια!)
Απορίες μιας φτωχής πλην τίμιας ego.. ::)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2208 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:36 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14408.0/topicseen.html
με λίγα λόγια αξιοπιστία σε ότι γράφει η οθόνη του

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2209 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:40 »
Αρα ποιοτικά ανώτερο από άλλα αντίστοιχα μοντέλα? Το ξεχωριστό,προσπαθώ να καταλάβω σε περίπτωση που θα ήθελα να επενδύσω σε κάτι τέτοιο στο μέλλον, τη γενική παρουσίαση την έχω δει  :)

Α οκ, την επισήμανση σου (εκτός από το link) την είδα στο 2ο refresh
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:48 από zerom »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2210 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 22:54 »
Αν δεν σε πειράζει να χαλάσεις όσα ζητάνε, το μηχάνημα είναι τούμπανο. Δεν το έχω δει, δεν το έχω δοκιμάσει και προσωπικά με χαλάει ένα κατασκευαστικό λάθος (παίζει ακόμα?): η πλακέτα ακουμπάει direct στη μπαταρία και έχει αναφερθεί ξεκόλλημα της πλακέτας από απότομη τοποθέτηση μπαταρίας. Όσοι το έχουν δηλώνουν ερωτευμένοι μαζί του. Προσωπικά, αν χάλαγα αυτη την περίοδο ευρά για hardware, θα έπαιρνα το evic

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2211 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 23:08 »
...Τι είναι αυτό το...ξεχωριστό, που διαθέτει αυτό το διάσημο γκουμουτσάκι, που ακούει στο όνομα provari ...

Oτι ποιοτικότερο έχει κυκλοφορήσει έως σήμερα σε σώμα ecig...Απίστευτα μελετημένο και προσεγμένο ακόμα και στην παραμικρή κατασκευαστική, λειτουργική & εργονομική του λεπτομέρεια...
Αρκετά ακριβό αλλά αξίζει όλα τα λεφτά του μέχρι και το τελευταίο cent!

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2212 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 19:05 »
Καλησπέρα κι απο μένα.

Είμαι νέος χρήστης σχετικά (1 μήνα περίπου) αλλά παρ'όλα αυτά έχω βάλει στο κόλπο την γυναίκα μου και 3 συναδέλφους μου και είμαστε γενικότερα ικανοποιημένοι αν και ακόμη προσπαθούμε να βρούμε τα στάνταρ μας όσον αφορά ατμοποιητές γεύσεις κτλ.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Περί καταγγελιών




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 19:19 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2213 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 19:12 »
ΠΡΟΣΟΧΗ:Μην επιχειρήσετε ως νέος χρήστης το πρώτο μήνυμα που θα γράψετε να είναι ένα μήνυμα διαμαρτυρίας, καλής ή κακής κριτικής ενός προϊόντος, μιας εταιρίας ή σύνδεσμος προς κάποιο άλλο site. Ιδίως μάλιστα αν δεν έχετε πριν καν αυτοσυστηθεί εδώ.


Αυτοπαρουσίαση μελών


Σε μια τέτοια περίπτωση το μήνυμά σας (αυτού του είδους) θα σβηστεί και ένα link θα σας προσγειώσει στον ανάλογο κανονισμό που εξηγεί για ποιο λόγο έγινε αυτό. Μην το παίρνετε προσωπικά. Πιθανώς δεν διαβάσατε τους κανονισμούς του φόρουμ πριν δημοσιεύσετε το μήνυμά σας. Δεν πειράζει, ευκαιρία να το κάνετε τώρα. Αυτοπαρουσιαστείτε στο θέμα "Αυτοπαρουσίαση μελών" και στη συνέχεια διατυπώστε κόσμια το μήνυμά σας τηρώντας τους κανονισμούς που μόλις διαβάσατε ή θα διαβάσετε στο θέμα "Κανονισμοί του φόρουμ".

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2214 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 19:25 »
Καλησπέρα κι απο μένα.

Είμαι νέος χρήστης σχετικά (1 μήνα περίπου) αλλά παρ'όλα αυτά έχω βάλει στο κόλπο την γυναίκα μου και 3 συναδέλφους μου και είμαστε γενικότερα ικανοποιημένοι αν και ακόμη προσπαθούμε να βρούμε τα στάνταρ μας όσον αφορά ατμοποιητές γεύσεις κτλ.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

Περί καταγγελιών
Καταρχήν, καλά ατμίσματα φίλε μου.

Απ' ότι λέει στο site τους: "Όλα τα υγρά αναπλήρωσης παρασκευάζονται 100% στην Ιταλία από την ιταλική FlavourArt  για λογαριασμό της ---------------- ."

Η ιταλική flavourart, δεν παρασκευάζει για λογαριασμό κανενός. Εμπορεύεται με το δικό της λογοτυπο σε μπουκαλάκια των 10ml. (το video πάντως είναι της flavourart ;D  )
Για να είσαι και σίγουρος, στείλε ενα πμ αν θές εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=9869, που είναι και ο αποκλειστικός διανομέας της flavourart στην Ελλάδα, ώστε να σιγουρευτείς γα το αν είναι γνήσια τα υγρά του συγκεκριμένου καταστήματος.


ΥΓ: Απάντησα χωρίς να αναφερθεί το κατάστημα, για να λυθεί και η απορία του συνατμιστή :thank_you2:


Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2215 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 23:55 »
Καλησπέρα και πάλι,νέο μέλος φυσικά και γεμάτος απορίες που ίσως να έχουν απαντηθεί κάπου αλλά μου έχουν γίνει τα μάτια ΝΑ απο το πολυ διάβασμα  ;D .
1.Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο τα υγρά αρώματα έτοιμα για ατμισμα και μή διάβασα ότι όσο τα αφήνεις τόσο καλύτερα σαν το κρασί ενα πράμα,αλλά αλλού συμφορουμίτες λένε να αφήνεις το μπουκάλι ανοιχτό και αλλού άλλοι ότι αφού πάρει αέρα μετά αν το κλείσεις αυτό (το υγρό) στρώνει ούτως η αλλιώς και αν το αφήσεις ανοιχτό συνέχεια χάνει το αρωμά του,τελικά τι ισχύει?
2.Αν και πολυυυ νέος στο άτμισμα παρατήρησα ότι (τουλάχιστον για την ώρα νομίζω)με μπουκώνουν γενικά όλα τα υγρά με άρωμα,κατέληξα και πήρα ecig virginia 6αρα νικοτίνη σαν πιό ελαφρύ σε γλύκα αλλά και αυτό με μπούκωσε μετά απο 10 ατμισματα και αυτά όχι ολα μαζί,αυτό οφείλεται στο ότι,
α:είναι νέο το υγρό και πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει πρώτα?
β:οτι είμαι νέος στο ατμισμα και δεν έχει στρώσει ακόμα ο λαιμός μου?
γ:Η νικοτίνη είναι πολύ? ή
δ: και τα τρία?
3. και τελευταίο για την ώρα υπάρχουν κάπου εδώ στο site μαζεμένα τα μαγαζιά που κάνουν εκπτώσεις για τα μέλη?
Ευχαριστώ για την βοήθεια. :)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2216 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 23:59 »

Αποσυνδεδεμένος ecigar

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • 24/7 ατμισμα!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2217 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 04:14 »
ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία απο κίνα πάλι !! οι ce5 δεν μου έκατσαν καλα. το κακό θα πληρώσω πάλι το shipping που μου τη σπάει πααρα πολύ. λοιπόν θα ήθελα λίγη βοήθεια.. λέω να πάρω καμιά 10ρια vivi nova διάφορα μοντέλα v4,6,8,10,(3$ ο ένας το σετ!!!) τον t2 και μερικούς ce4 v2, και καμία 20ρια κεφαλές για αλλαγμα(0.60$ η μία). Η ερώτηση είναι η εξής..Αν πάρω μόνο ένα ατμοποιητή ας πούμε τον vivi nova και ένα μικρό ce4 , θα μπορώ μόνο με την αγορά του φυτιλού να το αλλάζω και είμαι κομπλε???? η δεν παει ετσι??? :confused1: :confused1:  βοηθήστε λίγο γιατί τάπεξα τωρα με αυτά που πήρα και με κούρασε το ψάξιμο τοσες μέρες..

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2218 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 04:30 »
)Στους crystal (τους ce4 που ξεβιδωνει το σωμα), και τους mini (ή μη) vivi nova η αλλαγη φυτιλοαντιστασης ειναι ευκολη για καποιον που ξερει πως γινεται. Κοιτα εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12212.0.html διαβασε ολο το νημα αν εχεις καιρο, και αν δεις οτι σε ενδιαφερει, θα σου προτεινα να παρεις δυο ατμοποιητες, ειτε ce4+crystal ειτε mini vivi nova και 3-4 κεφαλές, ωστε να εχεις εναν πληρως ετοιμο για ατμισμα-γεμισμα ανα πασα στιγμη, και τον αλλον να πειραματιστεις να δεις αν σε βολευει. Θα πρεπει να προμηθευτεις και μερικα μετρα φυτιλι και συρμα με αντισταση.
Δεν ξερω αν σε βολευει το οτι θα ψωνισεις απεξω, και θα περιμενεις καμποσο για να σου ερθουνε, μπορεις να παρεις δυο αξιοπιστους ατμοποιητες και 3-4 κεφαλες απο Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος ecigar

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • 24/7 ατμισμα!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2219 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 04:59 »
Πολυκράτη
Σευχαριστώ , αυτό έψαχνα, αλλα η αλήθεια έχω πελαγώσει με όλες αυτές τις πληροφορίες , μετρησεις αντιστάσεις ,,, θα πάρω έτοιμα γιατι έτσι θα κυλήσω πιο έυκολα στο κ.τ. ... απο κίνα οι τιμές έιναι πολύ χαμηλές , και έχει αποστολή με dhl σε 3 μέρες είναι εδώ... το κακό πρέπει να παραγγείλεις πολλά πράγματα που ίσως να έιναι και περιττά... είδες τιμές που ΄έβαλα πιο πάνω. στην ελλάδα ο vivi nova στην καλύτερη να είναι 9 ε. δηλάδη 3χ περισσοτερο, οι κεφαλές 2ε. κ.ο.κ.... γιαυτό κάνεις μια μεγάλη παραγγελία και κλείνεις... σκέφτομαι να πάρω και καμία μπαταρία τυπου provari  h lavatube, που τα έχουνε με 15-20$  γιατι τώρα έιμαι με τις 1300mAH kai 1100.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1812 279164 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:06
από gstamatos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias