vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2085 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 18:29 »
@urahara ναι συγνωμη  :eyesplash: ...10 μπουκαλακια ηθελα να πω

Αποσυνδεδεμένος Dimitra76

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2086 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 08:58 »
Αν είστε νέος χρήστης και δεν μπορείτε να δημιουργήσετε ακόμα νέο θέμα (μέχρι να συμπληρώσετε 5 μηνύματα), και πιστεύετε ότι η ερώτησή σας ή η δημοσίευσή σας δεν ταιριάζει σε κανένα από τα ήδη υπάρχοντα, δημοσιεύστε την ερώτησή σας εδώ.
Καλημέρα σας,
Το τελευταίο μου τσιγάρο το έκανα πρίν 4 ημέρες. Έχω αγοράσει υγρό 24 mg νικοτίνης από το οποίο έχω ατμίσει το μισό μπουκαλάκι (10 mg έχει το μπουκαλάκι)
Έχω συμπτώματα στέρησης και πολλά νεύρα... Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξης :
1. θα υποχωρήσουν τα συμπτώματα καθόλου?
2. Κάνω σωστή χρήση του υγρού ως δοσολογιά ή είναι λίγο? (κάπνιζα 10 στριφτα την ημέρα μπορεί και παραπάνω)
3. Πότε να πάω σε λιγότερη νικοτίνη? Στο επόμενο μπουκαλάκι ή αργότερα?
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, έχω πελαγώσει...

Αλλαγή χρώματος γραφής
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2012, 10:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2087 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:13 »
η συμβουλη μου ειναι να ατμιζεις οσο νιωθεις οτι σου χρειαζεται. Μην σκεφτεσαι το πολυ και το λιγο τον πρωτο καιρο. Εγω τις πρωτεςς μερες ατμιζα 3 φορες παραπανω απο οτι εσυ (με 18αρι υγρο). Παντως δεν υπαρχει "σωστή χρήση του υγρού ως δοσολογιά", (υπαρχει υπερβολικα πολυ αλλα δεν εισαι εκει), ο οργανισμος σου θα σου πει ποτε ειναι καλυμενος..και οταν ο οργανισμος σου θα καλυπτεται θα εισαι οκ απο πλευρας συμπτωματων στερησης.

Σε λιγοτερη νικοτινη δεν χρειαζεται να πας απο τωρα. Οταν σταθεροποιηθεις και δεν εχει συμπτωματα στερησης, νιωθεις υπερκαλυμενος με την νικοτινη που κανεις, μπορεις να δοκιμασεις να την μειωσεις. Απο οτι καταλαβα αργεις ακομη να βρεθεις σε αυτο το σημειο, αλλα μην σε αγχωνει αυτο...το μεγαλο βημα ηταν που αφησες πισω σου το τσιγαρο... στα υπολοιπα θα βρεις τις ισορροπιες σου.

Καλη ατμιστικη συνεχεια ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimitra76

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2088 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:17 »
Σε ευχαριστώ πολύ  ;)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2012, 10:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2089 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:17 »
Καλημερα Δημητρα.
Συμφωνα με τα γραφομενα σου και αν καταλαβα καλα το μπουκαλακι σου πρεπει να ειναι 10ml που σημαινει οτι σε τεσσερις μερες εκανες μονο 5 ml.
Προσωπικη γνωμη ειναι οτι ειναι λιγο και για αυτο τα συμπτωματα της ελλειψης.
Δηλαδη εχεις κανει περιπου 1,5 ml την μερα ενω επρεπε να εισαι περιπου στα 3-4 ml για αρχη.
Το  ποτε θα πρεπει να πεσεις σε νικοτινη θα το καταλαβεις οπως καταλαβες οτι εχεις συμπτωματα στερησης.


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2090 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:18 »
Dimitra76 κατ'αρχάς μπράβο για το ξεκίνημα που έκανες.

Οσον αφορά το θέμα της ποσότητας ανά μέρα, όποτε νοιώθεις την ανάγκη τραβάς τζούρες, ατμίζεις. Δεν υπάρχει κανόνας. Εγώ κάνω, μετά από 2,5 μήνες αποκλειστικού ατμίσματος, 7-9ml (4mg) την ημέρα και το ευχαριστιέμαι. γουστάρω που απαλλάχτηκα από την σαχλαμάρα το κ.τ.

Keep vaping, μην μασάς. Φτάνει να σου αρέσει η γεύση που ατμίζεις. Αν δεν σου αρέσει πολύ, ψάξε και βρες μια που θα σου αρέσει πολύ. Ετσι θα το ξεχάσεις γρηγορότερα το παλιο-κ.τ..

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2091 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:20 »
Δημητρα καποια συμπτωματα στερησης ειναι φυσικο να εχεις για διαφορες αιτιες.  απο τη διαφορα της συνηθειας(πως κραταμε το κτ. ή το ηλ. τσ.) μεχρι και τον τροπο προσληψης της νικοτινης απο τον ατμο. θελει λιγο υπομονη κσι επιμονη και θα δεις οτι θα φυγει η στερηση πολυ γρηγορα.
εξαλλου οι περισοτεροι εδω εκαναν πολυ πανω απο 10 τσιγαρα.. 

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2092 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:36 »
@Dimitra76

Η γνώμη μου είναι πρώτα να βγάλεις οποιοδήποτε "πρέπει" (εκτός από αυτά που αφορούν την ασφάλεια σου). Μην κάνεις την αλλαγή από κ.τ. σε η.τ. βεβιασμένα. Απόλαυσέ το. Αν νοιώθεις οτι πρέπει να καπνίσεις κανένα κ.τ. κάντο, δεν χάλασε ο κόσμος.
Διάβασε πολύ τα θέματα του φόρουμ, θα βοηθηθείς ψυχολογικά, θα αποσπαστεί η προσοχή σου από το στερητικό σύνδρομο και θα πάρεις γνώση.
Δεν ξέρω τι σετ η.τ. διαθέτεις, αλλά αν νομίζεις οτι χρειάζεται να ξοδέψεις λίγα χρήματα για 1-2 διαφορετικούς ατμοποιητές, κάντο (και τα πειράματα και οι αγορές βοηθάνε στη ψυχολογική ενίσχυση).
Παίξε και με τις γεύσεις, ώστε να απολαμβάνεις αρώματα.
Άρα: όχι πρέπει, περισσότερα ml αν θες, κ.τ. αν θες, μελέτη φόρουμ αν θες, αγορές-δοκιμές αν θες κλπ.
ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑ, αν θες  ;) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2093 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 09:57 »
Δημητρα σε ολες σου τις ερωτησεις θα παρεις τις απαντησεις μονη σου εν καιρο :)
Ατμισε οποτε νιωθεις οτι το χρειαζεσαι......επελεξε την υψηλη νικοτινη αναμεσα σε αυτη και στο κανονικο τσιγαρο......και μην πιεζεις τον εαυτο σου να μην κανει υψηλη νικοτινη η να κανει λιγα ml.......o οργανισμος μας μονο ξερει τι χρειαζεται και μας το δειχνει..... ;) ;) καλη αρχη  :) και ακομη καλυτερη συνεχεια :D

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2094 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 15:33 »
Δημητρα δεν χρειαζεται ανχος!Σου γραφω σαν νεα ατμιστρια που τα περασα και εγω.Η ελειψη κ.τ ειναι φυσιολογικη.Μην φοβασαι θα σου περασει σιγα σιγα.Συνεχισε να ατμιζεις αποφευγοντας οσο μπορεις το κ.τ.Θα δεις που θα φτασει η στιγμη που θα το συχαινεσαι και θα σου βρωμαει!!Ακου και εμενα που καπνιζα πολυ περισσοτερο απο εσενα (1 καπνο τη μερα σχεδον  :o ).Οσο μπορεις μπαινε στο φορουμ θα σε βοηθησει σημαντικα να ψαχτεις και ατμιζε οσο χρειαζεσαι χωρις να φοβασαι.Χρειαζεται επιμονη και υπομονη  :) .

Καλη συνεχεια και απο εμενα στην πορεια σου με το η.τ!Πιστευω οτι θα τα καταφερεις μια χαρα! :D

Αποσυνδεδεμένος Dimitra76

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2095 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 19:12 »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2096 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 15:13 »
Kαλησπερα.Εχω εναν ατμοποιητη nobacco episilon.Μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενη αλλα θα ηθελα και εναν δευτερο ετσι για αλλαγη.Εχετε να μου προτεινεται κατι καλο?Ελεγα για ego-c αλλα δεν ξερω...Βασικα θα ηθελα καλο ντουμανι και καλη γευση.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2097 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 15:25 »
ο (w) ειναι πολυ καλος. παλιος βεβαια...αλλα καλος.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2098 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 15:44 »
Θα μπορουσες να παρεις τον dripper που εχει και ετοιμες φυτιλοαντιστασεις.
Ελληνικος και ντουμανι και γευση και κατι διαφορετικο απο τις πλαστικουρες.

Δεν χαλαει και αν βαρεθεις αντε να πουληθει 20% λιγοτερο απο την αγορα του.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2099 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 15:52 »
Οταν λεμε dripper τι εννουμε?καποιο σχετικο λινκ?συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ειμαι καινουρια ακομα  :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias