vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

408 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, ramon, Milarepa, Xxristos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1830 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:02 »
 Καλησπερα παιδια,
Ειμαι για δευτερη φορα ατμιστης, αυτη τη φορα με i-want.
11 μερες τωρα τα παω μια χαρα με μονο 3-4 κ.τ. την ημερα.
Η ερωτηση μου:
Σε αυτες τις 11 μερες εχω τελειωσει 1,5 μπουκαλακι 20 mg.
Ειναι φυσιολογικο η θα πρεπει να γυρισω στο κ.τ. μην παθω κ τιποτα χειροτερο?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1831 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:07 »
μια χαρα εισαι απο καταναλωση


τα 3-4 την ημερα ομως 1000% θα σε γυρισουν στο κτ
κοψτα κ αυτα,κ ζορισου για κανα 2 μερες κ θα σαι κομπλε μετα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1832 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:08 »
Φίλε giko καλημέρα.

Υπάρχουν μπουκαλάκια με 10 ml υγρό υπάρχουν και με 30ml

Αν κατανάλωσες των 10 ml άντε 15ml εντάξει δεν είναι υπερβολικό.Των 30 όμως είναι.
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1833 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:10 »
 Μην κανεις το λαθος και κανεις ταυτοχρονα κ.τ και η.τ ... το κ.τ ειναι πολυ υπουλο και θα σου δειχνει μειονεκτηματα του η.τ που δεν θα υφηστατε αλλα εσενα θα σε κανουν να ξαναγυρισεις στο κ.τ ... μην το κανεις αυτο .. απλα πειραματισου με γευσεις με ατμο και δες τι ειναι αυτο που σου δινει το καλυτερο αποτελεσμα .. και μην κανεις ουτε ενα κ.τ .. προσεχε ..   ;D ;D ;D ;D αυτα φιλικα


και συμφωνω με τον Γιωργο .. δεν μας ειπες ποσα μλ κανεις την ημερα ....   και κατι ακομα  ειδες μονος σου προσπαθεις να βρεις δικαιολογια  λεγοντας να ξαναγυρισεις στο κ.τ ξεροντας οτι εκει εχεις σιγουρακι τις 4000 και βαλε κακες ουσιες ........ ολοι το καναμε στην αρχη  ;D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1834 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:11 »
Καλησπερα παιδια,
Ειμαι για δευτερη φορα ατμιστης, αυτη τη φορα με i-want.
11 μερες τωρα τα παω μια χαρα με μονο 3-4 κ.τ. την ημερα.
Η ερωτηση μου:
Σε αυτες τις 11 μερες εχω τελειωσει 1,5 μπουκαλακι 20 mg.
Ειναι φυσιολογικο η θα πρεπει να γυρισω στο κ.τ. μην παθω κ τιποτα χειροτερο?

Είσαι μια χαρά κ θα σου πω ότι αν γυρίσεις στο κανονικό τσιγάρο τότε θα πρέπει να αναρωτιέσαι
αν θα πάθεις κάτι χειρότερο!
Συνέχισε την προσπάθειά σου κ μην κάνεις άσχημες σκέψεις γιατί εγώ που ατμίζω μόνο δυο χρόνια σου λέω ότι
είμαι μια χαρά!!!!!

Να θυμάσαι κάτι ναι? Όταν κάνεις μια προσπάθεια για δεύτερη φορά θα πει ότι πραγματικά έχεις θέληση
κ θα καταφέρεις να φτάσεις στον στόχο σου!
Αν πραγματικά θέλεις να αφήσεις για πάντα το Κ.Τ. Τότε θα πρέπει να ξεχάσεις κ τα λίγα Κ.Τ. που κάνεις κάθε μέρα.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1835 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:12 »
15 ml σε 11 μερες μια χαρα εισαι αν τα μπουκαλακια σου ειναι των 10ml.....1,5ml περιπου την ημερα.........εχω ατμιζω και 5  ;D ;D ;D ;D εχεις υψηλη νικοτινη βεβαια αλλα αυτο διορθωνεται ;) ;) με τοσο ψηλα σε mg ανετα θα καταφερεις να κοψεις τελειως και το κ.τ προσπαθησε ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1836 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:17 »
Δεν νομίζω οτι είναι καλό να κάνεις κ.τ. και η.τ. διάλεξε ενα από τα δυο.(προσωπική άποψη)
εγω κάνω 2εως 3,5 μλ την ημέρα βαριά βαριά 18 ή 12 ανάλογα τι διάθεση!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1837 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:23 »
Το 1,5 μπουκαλακι των 30ml σε 11 μερες ειναι (1,5x30/11) 4ml τη μερα. Δεν ειναι πολλα.
Απλα προσπαθησε να σταματησεις τελειως το κ.τ. οπως ειπαν και οι προλαλησαντες συμφρουμητες κι ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1838 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:35 »
Δεν νομίζω οτι είναι καλό να κάνεις κ.τ. και η.τ. διάλεξε ενα από τα δυο.(προσωπική άποψη)

Παιδια.. ας θυμηθουμε εδω οτι το ατμισμα ειναι ενας εναλλακτικος τροπος καπνισματος.
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν εχει στοχο/σκοπο την διακοπη του κανονικου τσιγαρου, ας μην το παρουσιαζουμε και εμεις ετσι.  Ναι, φυσικα και ειμαι υπερ του να σταματησει καποιος τελειως το καπνισμα και να το αλλαξει στο ατμισμα..ακομη περισσοτερο θα συμβουλευα καποιον να τα κοψει και τα δυο.. Μεχρι εδω οι ευχες.

Απο εκει και περα ειναι λιγο βαρυ να λεμε σε εναν καπνιστη/τεως καπνιστη κλπ, οτι δεν ειναι καλο να κανεις κ.τ. και η.τ. και οτι πρεπει να διαλεξει ενα απο τα δυο. Με αυτη τη νοοτροπια, πολλοι λιγοι θα γνωρισουν καν το ατμισμα.

Η δικη μου αποψη και προταση σε οποιονδηποτε καπνιστη ειναι μαζι με το κ.τ. κανε και η.τ. .. κανε τα και τα δυο και καπου θα καταληξεις, σε αυτο που θα σου αρεσει περισσοτερο. Στην τελικη ακομη και αν δεν καταληξει σε ενα απο τα δυο..ειναι τοσα τσιγαρα που δεν θα κανει επειδη θα ατμιζει. Αυτο και μονο ειναι ηδη σημαντικο κερδος για την υγεια του.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1839 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:40 »
Δημήτρη μου καταλαβαίνω πολύ καλά πώς το λες μα θα σου πω ότι γνωρίζω άτομα που κάπνιζαν κ άτμιζαν ταυτόχρονα
κ είχαν πρόβλημα.  :yes: :yes: :yes: Βαρύ κεφάλι  κ βάρος στο στήθος!! Νόμιζαν ότι έφταιγε όμως το Η.Τ. κ όταν
τους πρότεινα να σταματήσουν για μια μέρα το Κ.Τ. τότε κατάλαβαν καλά ότι τους πείραζε ο συνδυασμός των δυο. :yes: :yes:

Δεν θέλω να είμαι απόλυτη μα για μένα ο νέος ατμιστής είναι καλλίτερα να δώσει προσοχή στην απόφασή του κ να δει αν τελικά
θέλει να συνεχίσει με το άτμισμα! Ο σκοπός του πιστεύω έχει να κάνει με την διακοπή του Κ.Τ. ναι?



Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1840 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:46 »
αν κανει και τα 2 ταυτοχρονα θα κυλισει στα γνωστα
οχι απλα σιγουρα,ακομα κ αν σταματησει η γη να γυριζει σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1841 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 14:50 »
Αγγελικη μου δεν διαφωνω στην προταση που του εκανες και εγω προτεινω στα ατομα που γνωριζω να κοψουν το καπνισμα... φυσικα!
Απλα, ας μην παμε σιγα σιγα στην επιχειρηματολογια των κεντρων διακοπης καπνισματος λεγοντας στον εξαρτημενο καπνιστη οτι "μια αποφαση ειναι, κοψτο το ριμαδι".

Ολοι μας ξερουμε οτι δεν ειναι μια απλη αποφαση... Ολοι μας το εχουμε νιωσει αυτο και ο καπνιστης μπορει ευκολα να πανικοβληθει στην ιδεα και μονο οτι το τσιγαρο θα σταματησει... Καποιοι ανθρωποι χρειαζονται να πανε πιο σταδιακα σε μια τετοια κατευθυνση..

Γιαυτο δεν χρειαζεται να πιεσουμε καποιον αλλα να τον προτρεψουμε να δοκιμασει, να τον αφησουμε να τα δει και τα δυο και να διαλεξει.. Δεν ειναι καλο να τρομαζουμε σε αυτη την φαση οτι δεν ειναι καλο να τα κανεις και τα δυο μαζι... αυτο λεω ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1842 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 15:04 »
Πολύ σωστά !!! Συμφωνώ μα θέλω να γνωρίζουν οι νέοι ατμιστές ότι έχουν να κάνουν με έναν ύπουλο εχθρό...  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Αν πραγματικά θέλουν να μείνουν μακριά από το Κ.Τ. θα πρέπει να το πάρουν απόφαση γιατί εδώ μιλάμε για το Η.Τ. που
δεν σε αφήνει στο κενό μα σε πάει σε έναν απολαυστικό κόσμο!!!!!!

Δεν μένεις δίχως νικοτίνη κ φυσικά έχεις να επιλέξεις χιλιάδες ατμιστικά υγρά κ καπνικές γεύσεις ναι?

Κ θα πω πάλι ότι αξίζει να κάνει κάποιος αυτήν την θυσία δλδ να πει στον εαυτό του το Κ.Τ. θα το αφήσει αφού
υπάρχει κάτι πολύ καλλίτερο κ που πραγματικά αξίζει!  :yes: :yes: :yes:

Για καμία μας απόφαση που έχει παρθεί υπό πίεση δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα έχει επιτυχία!!! Σίγουρα ο καπνιστής που
δοκιμάζει το άτμισμα έχει ενημερωθεί είτε ψάχνει καλά πριν ξεκινήσει το άτμισμα ώστε να αντιμετωπίσει τις όποιες δυσκολίες.


Θέλω να πιστεύω ότι ο ατμιστής βλέπει πάντα καθαρά την διαχωριστική γραμμή που χαράζεται από τη στιγμή που θα
πει ότι αφήνει το κάπνισμα... Τότε δεν θα τον δικαιολογήσω με τίποτα ειδικά όταν θα μας πει ότι απολαμβάνει το άτμισμα!

Αυτή η πρότασή μου δικαιολογεί κ την στάση μου στους νέους ατμιστές δλδ να γνωρίζουν καλά ότι το άτμισμα το ξεκινάνε
όχι για αστεία μα για να "καπνίζουν"  με μεγαλύτερη ασφάλεια αν μπορώ να το πω έτσι.  :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Black Cat

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • The trouble is, you think you have time...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1843 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 15:06 »
Να πω και εγω την αποψη μου ως νεοτερος ατο ατμισμα?
Προσωπικα με βοηθησε πολυ στο να κατασταλαξω στο η.τ, οταν βρηκα μια-δυο γευσεις που μου εκατσαν καλα! Απο εκεινη τη στιγμη και επειτα.....  :baby:
Το επομενο που επαιξε ρολο ηταν η ιδια η συσκευη (να ειναι ευχρηστη, βολικη για τον καθενα).
Μην το σκεφτεσε καθολου!!! Θα δεις οτι το ατμισμα ειναι πολυ πιο απολαυστικο απο το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1844 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 15:08 »
Μπράβο σου!!!!!!!! Δεν "μπλέχτηκες" μέσα στην απλότητα του Η.Τ.!!!!!!!!!!!!!!  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Συνέχισε έτσι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias