vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1800 στις: Αυγούστου 28, 2012, 01:59 »
λίγο πικρίζει = υποπτο

η περιμενείς να πικρίσει περισότερο οπότε είναι σίγουρα για αντικατάσταση
η γραμή για καινουριο 

η αυξήμενη θερμοκρασια στο καρτο επισης δημιουργεί υποψίες φθοράς

το να δοκιμασεις ενα καινούριο όταν αυτο είναι διαθέσιμο δεν είναι κακό , αν διαπιστώσεις ότι το παλιό ειναι καλο αφηνεις στην ακρη το καινούριο μέχρι νεοτέρας οπότε και παραμένει καινούριο

η ζωή αυτών τών καρτο ειναι περίπου 20 μλ χωρίς αυτό να είναι απόλυτο

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1801 στις: Αυγούστου 28, 2012, 02:21 »
παντως απο healthcabin που αγοραζω καρτομαιζερ boge γραφουν οχι πανω απο 4 γεμισματα και μιλανε για καταστασεις χωρις τανκ.
Μεσα σε τανκ λογικα αντεχουν λιγο παραπανω.

" http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1078&products_id=7615 "

αν υπολογισουμε οτι ενα καρτομαιζερ "κοντο" (35mm) χωραει λιγο πανω απο 1ml τοτε δεν ειναι για πανω απο 4ml.

αρα σε ενα τανκ χωρητικοτητας 2-2,5ml δεν ειναι για πανω απο 2 γεμισματα.

προσωπικα εχω παρατηρησει οτι αν το παω σε τριτο γεμισμα (trap tank by kyr fanis χρησιμοποιω εγω και 2 τρυπες στο καρτο παντα) στην μεση περιπου αρχιζει η αλλοιωση της γευσης.
Αλλοιωση γευσης ειναι και η πικριλα φυσικα.

αυτα μου συμβαινουν με vg υγρα με 5% αρωμα 12mg νικοτινη και πανω στο προβαρι με 3,8-4,0 V.
Με μερικα υγρα εχω παρατηρησει οτι αντεχουν περισσοτερο οποτε παιζει ρολο και τι υγρα βαζεις μεσα,

αν θες να καταλαβεις ακριβως τα ορια συστηνω να χρησιμοποιεις τα ιδια καρτο και αν θες να μαθεις ακομα περισσοτερα κανε μερικες δοκιμες ατμιζοντας
2ml και μετα ανοιξε το καρτο να δεις σε τι κατασταση ειναι μεσα.Κανε το ιδιο και μετα απο 4ml σε αλλο καρτο και θα αρχισεις να βρισκεις ακρη στο ποτε θα το αλλαζεις.

Επισης βασικοτατο ρολο παιζει και το πρωτο γεμισμα.

Τελος κατι αλλο που κανω ειναι αν σε οποιαδηποτε στιγμη νοιωσω κατι "περιεργο" αμεσως το πεταω το καρτο.
Γιαυτο παντα καλο ειναι να εχεις  (προσωπικη αποψη) τουλαχιστον 2-3 στην ακρη για καθε περιπτωση ......παιζουν και αστοχιες μερικες φορες.....

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1802 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:46 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Διαβάζω ανα καιρούς διάφορα τοπικ αλλα πρώτη φορά χρειάζομαι τι βοήθεια σας και έτσι έκανα εγγραφή.

Απο αρχες του χρόνου έχω ένα ego -t και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Όμως πρόσφατα πήγα να αγοράσω ατμοποιητή και δεν ειχαν. Αντιθέτως μου έδωσαν αυτο εδω.  http://www.ivape.eu/accessories/clearomizers/alter-ego-t2-clearomizer.html  οπού ειναι και επισκευάζεται αλλάζοντας εστία.
Το θέμα μου είναι οτι επειδή εχω και τι μεγάλη μπαταρία το η.τ μεγάλωσε ακόμα περισσότερο και έγινε λίγο ποιο extreme. Και ολα αυτά χωρίς όφελος  καθώς δεν βγάζει και τόσο καλό ντουμάνι..βεβαια θα μου έρχεται ποιο φθηνά απο πριν η αντικατάσταση του.
Ειδα κάτι upgrade kits απο ego-t σε ego-c αξίζει;; Επίσης τα ανταλλακτικά ειναι ποιο ακριβά από οτι το ego - t2 clearomizer.
Δεν ξέρω τι να αποφασίσω αν ειχε κανένα ανταλλακτικό το t2 clearomizer με καλύτερη αντίσταση θα ήθελα να το ξέρω.Αν εχετε στείλτε μου ενα λινκ.

Μετα απο ολα αυτα σκέφτομαι για ενα νεο kit αργότερα βέβαια  http://www.ivape.eu/hlektroniko-tsigaro/alter-ego-ecab/alter-ego-ecab-starter-kit.html δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει και αν εχει το ιδιο ντουμάνι επίσης.
απο τιμη καλο φαίνεται πάντως..αν και θα ήθελα να ειχε 2 θήκες μπαταριών το πακέτο.Αν έχετε κατι ποιο καλό και επώνυμο πείτε μου.
Ευχαριστώ ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Περιμένω με χαρά τις όποιες απαντήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1803 στις: Αυγούστου 28, 2012, 17:47 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10988.0/topicseen.html
Δες αυτό γιά ατμοποιητή και δεν θα χάσεις.  Φτηνός και άμεσα με ανταλλακτικές κεφαλές. Δεν χρειάζεται να πάρεις καινούριο σετ από την αρχή.
Δες τον κι εδώ σε κατάστημα. http://www.fabvape.gr/p.Crystal-CE4-Custom.362039.html

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1804 στις: Αυγούστου 28, 2012, 18:49 »
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ποια η διαφορά με αυτό που μου έδωσαν τωρα; έχουν το ιδιο μέγεθος;οι κεφαλές που αλλάζουν ειναι ιδιες με αυτό που μου έδωσαν;
Πάντως χαλάει πολύ η εικόνα του η/τ θα ηθελα να ειναι διακριτικό όπως στην αρχή γιαυτό δεν ξερω τι να κάνω..

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1805 στις: Αυγούστου 28, 2012, 19:11 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12045.0.html

Για δες και εδώ

Υπάρχουν και σε διάφορα χρωματάκια στα καταστήματα. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1806 στις: Αυγούστου 28, 2012, 19:15 »


 Και ολα αυτά χωρίς όφελος  καθώς δεν βγάζει και τόσο καλό ντουμάνι..βεβαια θα μου έρχεται ποιο φθηνά απο πριν η αντικατάσταση του.


Αν δεν κανω λαθος σου δωσαν τον Τ2 και δεν βγαζει ντουμανι????Περιεργο φιλε μου.....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1807 στις: Αυγούστου 28, 2012, 20:39 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Διαβάζω ανα καιρούς διάφορα τοπικ αλλα πρώτη φορά χρειάζομαι τι βοήθεια σας και έτσι έκανα εγγραφή.

Απο αρχες του χρόνου έχω ένα ego -t και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Όμως πρόσφατα πήγα να αγοράσω ατμοποιητή και δεν ειχαν. Αντιθέτως μου έδωσαν αυτο εδω.  http://www.ivape.eu/accessories/clearomizers/alter-ego-t2-clearomizer.html  οπού ειναι και επισκευάζεται αλλάζοντας εστία.
Το θέμα μου είναι οτι επειδή εχω και τι μεγάλη μπαταρία το η.τ μεγάλωσε ακόμα περισσότερο και έγινε λίγο ποιο extreme. Και ολα αυτά χωρίς όφελος  καθώς δεν βγάζει και τόσο καλό ντουμάνι..βεβαια θα μου έρχεται ποιο φθηνά απο πριν η αντικατάσταση του.
Ειδα κάτι upgrade kits απο ego-t σε ego-c αξίζει;; Επίσης τα ανταλλακτικά ειναι ποιο ακριβά από οτι το ego - t2 clearomizer.
Δεν ξέρω τι να αποφασίσω αν ειχε κανένα ανταλλακτικό το t2 clearomizer με καλύτερη αντίσταση θα ήθελα να το ξέρω.Αν εχετε στείλτε μου ενα λινκ.

Μετα απο ολα αυτα σκέφτομαι για ενα νεο kit αργότερα βέβαια  http://www.ivape.eu/hlektroniko-tsigaro/alter-ego-ecab/alter-ego-ecab-starter-kit.html δεν ξέρω κατα πόσο αξίζει και αν εχει το ιδιο ντουμάνι επίσης.
απο τιμη καλο φαίνεται πάντως..αν και θα ήθελα να ειχε 2 θήκες μπαταριών το πακέτο.Αν έχετε κατι ποιο καλό και επώνυμο πείτε μου.
Ευχαριστώ ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Περιμένω με χαρά τις όποιες απαντήσεις σας.

Kαλωσήλθες στο e-Kapnisma !
Mε βεβαιότητα μπορώ να πώ ότι το upgrade kit απο ego-t σε ego-c αξίζει. Από άποψη ατμιστικής απόλαυσης τοποθετείται σίγουρα πάνω από τον eGo-T διατηρώντας όλα τα θετικά στοιχεία του συγκεκριμένου ατμοποιητή. Το κόστος είναι σαφώς χαμηλότερο αφού η κάθε ανταλλάξιμη κεφαλή φτάνει στην ακριβότερη περίπτωση τα 5 €. Αναφέρομαι σε original Joyetech κεφαλές. Μπορείς να τις προμηθευτείς και από το κατάστημα στο οποίο αναφέρθηκες αλλά και από πολλά άλλα καταστήματα. Την χαμηλότερη τιμή πεντάδας (€12.79 για τα εγγεγραμμένα μέλη) θα την βρείς εδώ  http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=490
Το eCab στο οποίο αναφέρθηκες χρησιμοποιεί ακριβώς τις ίδιες κεφαλές ατμοποιητή (eGo-C). Πρόκειται για μια ιδιαίτερα κομψή συσκευή, ιδανική για ατμιστές που θέλουν να συνδυάσουν τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του eGo-C με μικρότερες όμως διαστάσεις. Από άποψη ατμιστικής απόλαυσης θα την τοποθετούσα λίγο πιο κάτω από μια κλασσική συσκευή eGo-C κυρίως λόγω του γεγονότος ότι χρησιμοποιεί έναν συγκεκριμένο τύπο μπαταρίας. Και το eGo-C και το eCab απευθύνονται σε φίλους του ψυχρού ατμού (στην ίδια κατηγορία τοποθετείται και το eGo-T).
Για το eCab θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο σχετικό θέμα :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11755.0.html

Για το eGo-C θα βρείς ένα πλήθος πληροφοριών εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html

Οι περιπτώσεις των clearomizers τύπου Τ2, Crystal , CE4 κλπ είναι σίγουρα εναλλακτικές λύσεις που διαφέρουν όμως σαφώς από τις συσκευές - ατμοποιητές που αναφέρω παραπάνω. O ατμός εδώ είναι θερμός.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1808 στις: Αυγούστου 29, 2012, 00:09 »
optostyle
Ναι δεν βγάζει ντουμάνι. κάπνα δηλαδή.Το νιώθω κάπως ποιο βαρύ αλλα δεν μου βγάζει πολύ κάπνα με αποτέλεσμα να φαίνεται οτι δεν ατμίζω σε μενα περισσότερο καθώς με ιδια τζούρα σε ατμοποιητή ego-t κανονικής αντίστασης βγάζει κανονικά καπνό.

papoys
Πάω για διάβασμα.

Tem
Με κάλυψες σε πάρα πολλά αλλα μου δημιούργησες και μια απορία ακόμα.
Τι ειναι ο θερμός ατμός και ο ψυχρός; Κάποιο λινκ;
Επίσης αν υπάρχει στο φόρουμ κάποιο λεξικό πχ που να λύνει απορίες σχετικά με συχνές λέξεις όπως πχ τις απο πάνω.
αν εχω καμιά άλλη απορία θα ποστάρω εδώ πάλι..;;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1809 στις: Αυγούστου 29, 2012, 00:12 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1810 στις: Αυγούστου 29, 2012, 00:59 »
..... και μια απορία ακόμα.
Τι ειναι ο θερμός ατμός και ο ψυχρός; Κάποιο λινκ;
Επίσης αν υπάρχει στο φόρουμ κάποιο λεξικό πχ που να λύνει απορίες σχετικά με συχνές λέξεις όπως πχ τις απο πάνω.
αν εχω καμιά άλλη απορία θα ποστάρω εδώ πάλι..;;[/size][/color]

Αναφέρομαι στην θερμοκρασία του εισπνεόμενου ατμού. Διαφέρει ανάλογα με τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε.
Στην περίπτωση των eGo-C και eGo-T o εισπνεόμενος ατμός είναι σχετικά ψυχρός. Το αντίθετο συμβαίνει με όλους ουσιαστικά τους ατμοποιητές/clearomizers που κυκλοφορούν στην αγορά. Η επιλογή-προτίμηση είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Για οποιαδήποτε απορία μπορείς να ποστάρεις είτε εδώ είτε στα εξειδικευμένα θέματα που forum που αναφέρονται σε συγκεκριμένα προϊόντα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas1983

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1811 στις: Αυγούστου 29, 2012, 01:04 »
Λοιπόν ήμουν και εγώ lurker εδώ και κάμποσο καιρό αλλα δεν τη παλέυω αλλο.


Εν τάχει, η ιστορία μου είναι η εξής:


Άρχισα το νοέμβριο (στο στρατό!) με ένα ego-t. Πηγαινα καλα για 2.5 μήνες αλλα ο άτμο χάλασε και ενώ αγόρασα άλλους δύο (εναν τύπου ego-t και έναν τύπου ego-w) ήταν και οι δύο άχρηστοι και μετά απο δύο τζούρες τους πέταξα οπότε γύρισα πίσω στο στριφτό. Στην άδεια εσκασα κανα 100άρι και πήρα πολύ πράμα και πάλι πήγα καλά για κανα δίμηνο αλλα κάτι με χάλασε πάλι και το σταμάτησα. Τώρα που απολύθηκα έσκασα πάλι γύρω στα 150 σε ατμο, υγρά βάσεις αρώματα κτλπ και 5 βδομάδες τώρα πάω "καλούτσικα". Την κυριακή έκανα ρεκόρ 22 μέρες "καθαρός" το οποίο και γίόρτασα με 3 τσιγαράκια...


Γενικά έχω ξoδέψει  σίγoυρα πάνω απo 300-350 ευρώ, πρέπει να έχω δoκιμάσει σχεδoν τoυς μισ0υς ατμoπoιητες oι μισoί εκ των oπoιων φάγαν πoδι μετά απo μερικές τζoύρες (100 ευρώ πεταμένα σε άτμo σίγoυρα), πoλλά υγρά και έχω περάσει απo διάφoρες φάσεις (υπoθέτω ξέρετε: είναι τελειo!, είναι μέτριo, είναι αηδία, πoυ πήγε η γέυση?, δουλεύει καλά αυτος ο άτμο?,ήταν τοσο αθλειο πάντα η κάτι πάει στραβά τώρα?,μήπως απλώς χάνω το καιρο μου και τα λεφτά μου?)  και τώρα είμαι σε μια ντεμί φάση.


Έχω πολλές απορίες και δεν ξέρω τι να πρωτορωτήσω:


Ψαχνομουν για κατι πολυβολτικο και το φθηνοτερο ήταν ένα πολυβολτικό USB passthrough απο το ατομαιζερ.γρ αν ξέρετε. Το πήρα λοιπόν και δεν έβλεπα ουσιαστική διαφορά. Έφτιαξα λοιπον ένα πρόχειρο κύκλωμα: https://picasaweb.google.com/lh/photo/vKPZ_3cIDl02LaqS5iEipmspGCxtDJT_etZdtBQZVfk?feat=directlink
και είδα οτι στα 4.8 volt έδινε 1.1αμπ μάξιμουμ (η συνολική αντίσταση ήταν 3,5 ) ενώ έπρεπε να δίνει περίπου 1.35. Για κάποιο λόγο δεν μπόρεσα να κλέισω το κύκλωμα με την στανταρ μπαταρία γιατί αυτή έκλεινε όταν έκανα την επαφή


Αρά: Έχει πάρει κανείς αυτο το πολυβολτικό? Αν ναι τι εντυπώσεις έχετε? Ξέρει κανείς πόσο ρεύμα μπορέι να δώσει το USB? Ξέρει κανείς αν υπάρχει αντάπτορας απο πρίζα σε USB που μπορεί να δώσει πολύ ρεύμα? Έχει κάνει κανείς πειράματα με αμπερόμετρα να δεί τι ρεύματα δίνουν τελικά οι πηγές? Τι να την κάνω την τάση αν δεν δίνει ρεύμα?!


Επίσης αφού αυτό δεν μου κάνει, λέω να πάρω ενα ego twist η ένα lavatube mini. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά? Το λάβα το βρίσκω σε πακέτο 85 δολλάρια με αποστολή. Μπορώ να βρώ κάτι καλύτερο? Το μίνι έχει v 1.5 όπως το μεγάλο? Θέλω τα 3.5 αμπ και την ένδειξη της αντιστασης και με χαλάει που δεν τα έχει. Αν υπάρχει που το βρίσκω και πώς το ξεχωρίζω απο το v 1 ?


Επίσης υπάρχει τρόπος να δοκιμάζω υγρά αρώματα ατμο κτλπ πρίν τα αγοράσω? Αυτή η κατάσταση με τα πεταμένα λεφτά έχει ξεφύγει τελείως εκτός ελέγχου...




Αυτά είναι ένα μικρό δείγμα απο τις απορίες μου, δεν ακούμπησα κάν τους επισκευάσιμους! (έχω έναν φτηνό κινέζικο αλλα δεν έχω κάτσει να τον φτιάξω μιας και δεν εχω βρεί αυτο το κατσαβίδι της  tinker bell που χρειάζεται... όπως ήρθε ψιλοάχρηστος είναι, μόνο για λίγο dripping κάνει )


ΥΓ: Είμαι άσχετος απο forum και δεν είμαι σίγουρος αν το post είναι καλά έδώ και ποιοί το διαβάζουν, ελπίζω να μην κάνω βλακεία, θα τα μάθω σιγά σιγά

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1812 στις: Αυγούστου 29, 2012, 16:17 »
Αναφέρομαι στην θερμοκρασία του εισπνεόμενου ατμού. Διαφέρει ανάλογα με τον ατμοποιητή που χρησιμοποιούμε.
Στην περίπτωση των eGo-C και eGo-T o εισπνεόμενος ατμός είναι σχετικά ψυχρός. Το αντίθετο συμβαίνει με όλους ουσιαστικά τους ατμοποιητές/clearomizers που κυκλοφορούν στην αγορά. Η επιλογή-προτίμηση είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Για οποιαδήποτε απορία μπορείς να ποστάρεις είτε εδώ είτε στα εξειδικευμένα θέματα που forum που αναφέρονται σε συγκεκριμένα προϊόντα.


Δηλαδη για να καταλάβω ο ψυχρός ειναι πιο smooth ενω ο θερμός σε χτυπάει κάπως περισσότερο;
Μαλλον τοτε ο ψυχρός μου αρέσει αν ειναι ετσι όπως τα λέω.Σε γενικές γραμμές ο t2 με χτυπάει περισσότερο γιαυτό ισως δεν προλαβαίνω να βγάλω και ατμό απο το στόμα μου..
Αρα με βλεπω για ego-c upgrade kit. ή να το χτυπήσω κομμάτι, κομμάτι; γιατι το βλέπω να κάνει και μια 30αρα..

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1813 στις: Αυγούστου 29, 2012, 16:22 »
(σχετικα με το χτυπημα-θερμοκρασια ατμου..) και ναι και οχι...
αυτο που νιωθεισ εξαρταται απο πολλα πραγματα, οποτε καλυτερα να ακολουθησεισ την συμβουλη του Tem και να ρωτησεισ στα πιο εξειδικευμενα θεματα (για τον ατμοποιητη η' για το χτυπημα/γευση κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1814 στις: Αυγούστου 29, 2012, 16:47 »
Σχετικα με τη θερμοκρασια του ατμου εχει καμια σχεση η αντισταση?
Δλδ αν στα ιδια volt, με τον ιδιο ατμοποιητη αλλα με αντισταση 1,8ωμ και αντισταση 2,4ωμ θα δω διαφορα στην θερμοκρασια?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279274 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias