vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

407 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, dkostas, lagoudakis, zakyn8inos, ramon, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1155 στις: Μαρτίου 21, 2012, 15:52 »

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1156 στις: Μαρτίου 21, 2012, 15:56 »
Μιά ερώτηση και από μένα: Τι είναι η dirty ακριβώς και τι διαφορά έχει με τις vg και pg;

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1157 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:03 »
βάση της inawera πού έχει μία γεύση απο τασάκι κάπωσ εξίσου και το ονομα

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1158 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:06 »
Μιά ερώτηση και από μένα: Τι είναι η dirty ακριβώς και τι διαφορά έχει με τις vg και pg;
βαση  μιση μιση vg-pg  + ελαχιστη γευση καπνου την οποια ονομαζουν τασακι.

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1159 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:08 »
Dirty Neutral Base. VPG base with the addition of flavorings. Designed to produce their own e-liquidów flavored cigarette.
Με νικοτίνη από 0 έως 36

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1160 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:10 »
Μιά ερώτηση και από μένα: Τι είναι η dirty ακριβώς και τι διαφορά έχει με τις vg και pg;

Η dirty ειναι ατμιστικη βαση με κυριο συστατικο 50%pg 50%vg. Εσυ απλα περνεις αυτη την βαση και προσθετεις το αρωμα τις αρεσκειας σου και εχεις ενα ετοιμο υγρο ατμισης.Οι διαφορες vg pg ειναι οτι με την pg εχεις δυνατο χτυπημα και πολυ καλυτερη γευση αλλα λιγο ατμο. Με την vg εχεις περισσοτερο ατμο πολυ λιγο χτυπημα και η γευση αλλοιωνεται καπως.
Στην dirty εχουν βαλει κατι μεσα που ειναι σαν το τσιγαρο και μυριζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2012, 16:21 από Nickkos »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1161 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:10 »
το τασακι ειναι υποκειμενικο. μην νομιζεις οτι θα βρωμοκοπαει.
σε εμενα πχ δεν μυριζε σε εσενα μπορει να  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1162 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:21 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Nickkos

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1163 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:34 »
Γι αυτο ειμαστε εδω φιλε μου για να βοηθαμε και να μας βοηθουν ;) Αν και με ενα search θα εβρισες αυτα που σου ειπαμε και πολλα αλλα χρησιμα πραγματα :)

Αποσυνδεδεμένος Λευτερης

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1164 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:05 »
Καλησπέρα σας και σας ευχομαι οτι καλυτερο. νομιζω πως μονο εσεις θα  με βοηθησετε να απαλλαγω απο  Το τσιγάρο λεγομαι Λευτερης και ειμαι απο την δραμα  35 ετων και ξεκινησα με μια αποτυχημενη προσπαθεια  με Ηλεκτρονικο τσιγαρο egw-t fiestasmoke τελειος απογοητευμένος με την προσπάθεια γιατι μου βγηκε ελλατωματικο. τυρισα όλες τις διαδικασίες που αναγραφεται στην συσκευασια αλλα προφανως επεσα σε ελλατωματικο. σαν εναλακτική λυση ηταν για τις δικες μου απαιτησεις σχετικα κοντα για να απαλλαγω τελειως απο το τσιγαρο ειμαι φανατικος καπνιστης  θελω μια εναλλακτικη οπωσδηποτε ελπιζοντας ως Εναλλακτική λύση το ηλεκτρονικο τσιγαρο ψαχνοντας για μια καλυτερη συσκευη βρηκα τις  εταιρείας
Bulli smoker το μοντελο A2-A2-t πολύ ενδιαφέρον και εύκολο στην [πληρες] συντηρηση. αυτό που ζητώ από εσάς να μου πειτε αν αξίζει να αγορασω αυτην την συσκευη και το σημαντικοτερο απο που πως και ποσο θα κοστισει σας παρακαλω βοηθιστεμαι.  Ευχαριστώ εκ των προτέρων  και περιμένω νέα σας σύντομα  ζητώ συγνωμη αν σας κουρασα με το τόσο μεγάλο μηνυμα   θα παρακαλούσα να μου δωσετε απαντηση στο email   [email protected]  γιατι δεν εχω ιδεα  που και πως θα δω την απάντηση εδω στο site γιατι δεν γνωρίζω πολλά και παλι ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Tigris

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari v2 blue
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1165 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:20 »
Για τον "τύπο Bulli" αν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα βρείς τα πάντα.
Τώρα απλώς να πώ ότι δεν είναι "συσκευή" αλλά επισκευάσιμος ατμοποιητής οπότε από μόνος του δεν ατμίζει ! :)

Κι επειδή λες ότι είσαι νέος στο επάγγελμα δεν ξέρω αν μια λύση επισκευάσιμου των 65-70€ θα ήταν κι ότι καλύτερο για αρχή ...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1166 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:22 »
Καλησπέρα σας και σας ευχομαι οτι καλυτερο. νομιζω πως μονο εσεις θα  με ...........................................
Bulli smoker το μοντελο A2-A2-t πολύ ενδιαφέρον και εύκολο στην [πληρες] συντηρηση. αυτό που ζητώ από εσάς να μου πειτε αν αξίζει να αγορασω αυτην την συσκευη και το σημαντικοτερο απο που πως και ποσο θα κοστισει σας παρακαλω βοηθιστεμαι.  Ευχαριστώ εκ των προτέρων  και περιμένω νέα σας σύντομα  ζητώ συγνωμη αν σας κουρασα με το τόσο μεγάλο μηνυμα   θα παρακαλούσα να μου δωσετε απαντηση στο email   [email protected]  γιατι δεν εχω ιδεα  που και πως θα δω την απάντηση εδω στο site γιατι δεν γνωρίζω πολλά και παλι ευχαριστω
....κανε ερωτηση εδω

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1167 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:23 »
Πρίν κανει ερώτηση εκεί, να συμπληρώσω οτι ο Α2 αν και δουλεύει αριστα με eGo μπαταρίες, ιδανικά θα ήθελε ενα μοντ για περισσότερη δύναμη, που σημαίνει αγορά μοντ, μπαταριών φορτιστών κλπ! Ξεφεύγει πολύ απο τα όρια ενος απλου αρχικου πακέτου, αν μιλαμε για κατι καλο!

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1168 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:25 »
Το πρώτο που θα έκανα εγώ, θα ήταν να πάω στο κατάστημα που αγόρασα το ελαττωματικό προϊόν και να ζητήσω να μου το αλλάξουν. Γενικά οι Ego-W δεν έχουν πολλά προβλήματα και εφόσον ακολούθησες και τις οδηγίες, το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο που πήρες.
Όσο για τον Α2, είναι πολύ καλός, αλλά πρέπει να λάβεις υπόψη ότι πρόκειται για επισκευάσιμο ατμοποιητή (δηλαδή δεν τον πετάς μετά από κάποιο διάστημα, όπως τους κοινούς του εμπορίου, αλλά αλλάζεις το σύστημα φυτίλι-σύρμα αντίστασης που έχει - το οποίο φτιάχνεις μόνος σου). Περνάς δηλαδή σε άλλη κατηγορία συσκευών, με τις οποίες δεν συνηθίζεται να ξεκινά κάποιος το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αφού χρειάζονται κάποια εμπειρία.
Όσο αφορά την τιμή υπολόγισε περίπου 65-70 ευρώ για τον Α2-Τ, μόνο που δεν είναι διαθέσιμος.
Η σελίδα είναι αυτή http://bulli-smoker.de/index.php?k=4&lang=eng

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1169 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:30 »
Φίλε Λευτέρη, καλωσόρισες.
Τις πληροφορίες που θές, μπορείς να τις βρείς μέσα στο φόρουμ και να περάσεις στην πλευρά του απολαυστικού ατμίσματος.

Για δική σου διευκόλυνση,
πληροφορίες για τον Α2: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3479.0.html
πληροφορίες για τον eGo-T: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2019.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1733.0.html

Απ'ότι καταλαβαίνεις, το φόρουμ βρίσκεται γι αυτόν τον σκοπό:
διάθεση πληροφοριών και δημόσια συζήτηση για το ηλεκτρ. κάπνισμα (ή άτμισμα όπως λέμε).
Δεν είναι δυνατόν όλ'αυτά να διακινούνται μέσω e-mail.

Ούτως ή άλλως, όλοι εδώ για βοήθεια ερχόμαστε (είτε να πάρουμε, είτε να δώσουμε).

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι να έχεις όρεξη για διάβασμα και θέληση για διακοπή του κανονικού τσιγάρου ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias