vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #960 στις: Μαρτίου 12, 2012, 00:08 »
θελω να ρωτησω αν πρεπει να αγορασω αποκλειστικα απο καταστημα της συγκεκριμενης εταιριας (που δεν το νομιζω απ'οτι ειδα και σε αλλα Θεματα) ή αν μπορω να χρησιμοποιησω και απο αλλου.

μπορείς να βάλεις ότι υγρά θέλεις από όποια εταιρεία θέλεις!!! δεν τίθεται θέμα συμβατότητας....  ;)


υπάρχουν άπειρα καταστήματα πλέον στην αθήνα που μπορείς να βρεις διαφορετικές μάρκες.. ξάψε στους πίνακες των εμπόρων στο φόρουμ μας!!  :)
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html


Καλώς ήρθες!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #961 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:08 »
Καλησπέρα!
είχα 5 cartomizer, άλλο μου μύριζε άλλο ήθελα να το καθαρίσω,
τα έβρασα  με νερό κ ελάχιστο ξύδι για 15 λεπτά,
τα στέγνωσα στον φούρνο (στον αέρα)στους 170 βαθμούς για 20 λεπτά,
 και τα 2 που έχω χρησιμοποίηση είναι μια χαρά.
το συγκεκριμένο τρόπο τον είχα διαβάσει εδώ μέσα.
Ο λόγος που τα έβρασες?
Ηθελες να αλλάξεις υγρό και για να μην μυριζει από το προηγουμενο τα εβρασες ή σου εβγαζε καμμένο  στη γευση?

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #962 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:37 »
Ο λόγος που τα έβρασες?
Ηθελες να αλλάξεις υγρό και για να μην μυριζει από το προηγουμενο τα εβρασες ή σου εβγαζε καμμένο  στη γευση?

Καλησπέρα Κωνσταντίνε!
Τα έβρασα γιατί ήθελα να τα καθαρίσω από τις γεύσεις των  υγρών που είχανε μέσα,
ώστε να έχω καλύτερη γεύση, στα επόμενα που θα είχανε διαφορετικά αρώματα

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #963 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:43 »
Καλημέρα και σε εσένα Στρατο...
Τα χρησιμοπιοεις με το dct?Σε ρωτάω γιατι αν γεμισεις το τανκακι και τραβηξεις 1-2 ml αρχιζει να φευγει η παλιά γευση και ερχεται σιγα σιγα η καινουργια.Εκτός και αν θες να δοκιμαζεις συνεχως νεες γευσεις.Τότε σε αυτή την περιπτωση (δοκιμες δηλαδή) δεν κανει το καρτό.Πρέπει να πάς σε λύσεις που θα σου φερνουν άμεσα αποτελέσματα και να αποφευγεις όλη αυτη τη διαδικασία του καθαρισμού.
Επίσης εγώ προσωπικά δεν θα διακυνδυνευα να βαλω ενα καρτο στο φουρνο και ειδικά στον αέρα.
Τα μικροσωματίδια που ανακυκλώνει ο αερας του φουρνου ίσως να μην ειναι και τοσο υγιεινά όταν θα πάς να βαλεις ενα φαγητό μετά στο φουρνο.... ;)

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #964 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:46 »
Καλησπέρα σας,

Όπως καταλαβαίνετε είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω για αν υπάρχει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα με ατμοποιητές, υγρα, κλπ στα βόρεια προάστεια, περιοχές Μαρούσι, Πευκη, Ν.Ηράκλειο.

Δεν έχω ιδέα απο φόρουμ και δεν ξέρω αν το έκανα σωστά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #965 στις: Μαρτίου 12, 2012, 14:50 »
Καλωσηρθες. Ριξε μια ματια εδω και ολο και κατι θα βρεις
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,104.0.html

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #966 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:01 »
Καλώς σας βρήκα :)

Ευχαριστώ πολύ για το λινκ αλλα όλα είναι κέντρο ή νότια προάστια  :( κάτι άλλο δεν υπάρχει ε;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #967 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:03 »
Μπορεις παντα να κανεις και ταχυδρομικη παραγγελια... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #968 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:06 »
Σίγουρα, απλά θα προτιμούσα να πάω η ίδια, αλλιώς φαίνονται απο το ιντερνετ κ αλλιώς απο κοντά ;) Αν δεν ξέρει κάποιος άλλος κάτι θα βολευτώ με κανένα κατάστημα στο κέντρο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #969 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:30 »
Ριξε μια ματια στον πινακα με τον τιτλο "ελληνες αντιπροσωποι -εμποροι ecig" εδω στο φορουμ....
Εκει θα βρεις ενα σωρο καταστηματα που διατηρουν πινακα στον φορουμ,εχει τις διευθυνσεις τους και Links για το site του καθε καταστηματος...αν μπορεις να διαθεσεις λιγο χρονο να περιηγηθεις στo site του καθε καταστηματος θα σχηματισεις μια πολυ καλη εικονα και απο τις συσκευες - ανταλλακτικα που υπαρχουν στο εμποριο, και απο τα υγρά και -πολυ συμαντικο- για τις τιμές!  :yes:
Επισης στα περισσοτερα απο τα καταστηματα που θα βρεις στον πινακα του φορουμ δικαιούσαι έκπτωση ως μελος του φορουμ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #970 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:40 »
Έχεις δίκιο, είναι όντως πάρα πολλά και τα σαιτ τους πολύ προσεγμένα ;)  :thumpup:

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια  :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #971 στις: Μαρτίου 12, 2012, 15:55 »
 :bow:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #972 στις: Μαρτίου 12, 2012, 16:01 »
Γεια σας και απο εμενα.. νεος οπως θα καταλαβετε.. :bye:

Δανειστηκα ενα NATURA EGO-T για να δοκιμασω κι εγω το "ηλεκτρονικο τσιγαρο" αλλα δεν εχω υγρο και θελω να ρωτησω αν πρεπει να αγορασω αποκλειστικα απο καταστημα της συγκεκριμενης εταιριας (που δεν το νομιζω απ'οτι ειδα και σε αλλα Θεματα) ή αν μπορω να χρησιμοποιησω και απο αλλου.

- απο που λοιπον μπορω να προμηθευτω τετοια υγρα (που να ταιριαζουν στο δικο μου προιον/μοντελο)? Καταστηματα, περιπτερα, τι ειδος ζηταω, κλπ... Σιγουρα θα καταλαβατε για να με κατατοπισετε... (μενω Αθήνα-Περιστέρι)
- και για να γνωριζω οταν θα παω να αγορασω, ποιες οι τιμες τους περιπου?

Ευχαριστω και καλως σας βρηκα!


.......για αθηνα εδω και ιντερνετ εδω


μπορείς να βάλεις ότι υγρά θέλεις από όποια εταιρεία θέλεις!!! δεν τίθεται θέμα συμβατότητας....  ;)


υπάρχουν άπειρα καταστήματα πλέον στην αθήνα που μπορείς να βρεις διαφορετικές μάρκες.. ξάψε στους πίνακες των εμπόρων στο φόρουμ μας!!  :)
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html


Καλώς ήρθες!!!  :)


Ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση παιδια!

Επισκευθηκα ενα καταστημα της Natura στο Περιστερι που ειναι κοντα μου (πολυ ευγενικη και πολυ εξυπηρετικη η κοπελα!) και δοκιμασα καποιες γευσεις.. ηταν της FlavourArt (απ'οτι ειδα στην επιγραφη).. Ή εγω τα φανταζομουν λιιιγο διαφορετικα τα πραγματα ή φταιει το γεγονος οτι αλλαζαμε γευσεις μεσα στο ιδιο "δοχειακι-πιπακι" και διαφορετικα "δοχειακια-πιπακια" στον ιδιο ατμιστη χωρις καθαρισμα ενδιαμεσα με αποτελεσμα να μπερδευονται οι γευσεις...  ??? Δεν ξερω αν το σκεφτομαι σωστα. Παντως δεν καταλαβα κατι ιδιαιτερο κατι ξεχωριστο με καθε γευση και δεν μου πολυαρεσαν στο στομα μου. Η εκαστοτε γευση ηταν και με διαφορετικη περιεκτικοτητα νικοτινης, οποτε αποκλειουμαι και το ενδεχομενο να μην μου αρεσε κατι λογω πολλης ή λιγης νικοτινης.

Προς το παρον δεν πηρα τιποτα.

1) .... και εχω την απορια: υπαρχει, μηπως, περιπτωση, υγρα/γευσεις αλλης μαρκας, να μου "κατσουν" καλυτερα?!?

2) Καταστηματα που να δειγματιζουν και να μπορεις να δοκιμασεις, στα Δυτικα Προαστια? Γνωριζει καποιος? (εκτος αν ενημερωθω μεσω τηλεφωνου σε οποια δω οτι με βολευουν)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #973 στις: Μαρτίου 12, 2012, 16:21 »
Είναι λογικό από τη στιγμή που στον ιδιο ατμό έβαζες συνεχώς αλλες γευσεις να μην μπορουσες να καταλάβεις τί ήταν τί κάθε φορά.
Για αυτή τη δουλειά θα έπρεπε να δοκιμασεις τα υγρά με διαφορετικους ατμοποιητες καθε φορά και μάλιστα καινουργιους, κάτι που όπως ειναι λογικο κανενα καταστημα δεν το κανει γιατι ειναι κόστος, κόπος και χρόνος.
Εγώ θα σου προτεινα να πάρεις για αρχή ένα δύο μπουκαλάκια με διαφορετικη γευση αλλά με ίδια νικοτίνη και να πειραματιστεις μονος σου....
Μην περιμενεις να σου δωσουν να δοκιμασεις 10 διαφορετικα αρωματα σε 10 διαφορετικους ατμοποιητες....
Μόνο κοιτα αυτα που θα διαλεξεις να ειναι οσο το δυνατόν πιό κοντά στο γουστο σου δηλαδή καπνικές ή γλυκές γευσεις...ελπίζω να βοήθησα....

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #974 στις: Μαρτίου 12, 2012, 17:42 »
Καλημέρα και σε εσένα Στρατο...
Τα χρησιμοπιοεις με το dct?Σε ρωτάω γιατι αν γεμισεις το τανκακι και τραβηξεις 1-2 ml αρχιζει να φευγει η παλιά γευση και ερχεται σιγα σιγα η καινουργια.Εκτός και αν θες να δοκιμαζεις συνεχως νεες γευσεις.Τότε σε αυτή την περιπτωση (δοκιμες δηλαδή) δεν κανει το καρτό.Πρέπει να πάς σε λύσεις που θα σου φερνουν άμεσα αποτελέσματα και να αποφευγεις όλη αυτη τη διαδικασία του καθαρισμού.
Επίσης εγώ προσωπικά δεν θα διακυνδυνευα να βαλω ενα καρτο στο φουρνο και ειδικά στον αέρα.
Τα μικροσωματίδια που ανακυκλώνει ο αερας του φουρνου ίσως να μην ειναι και τοσο υγιεινά όταν θα πάς να βαλεις ενα φαγητό μετά στο φουρνο.... ;)

Κωνσταντίνε, σε ευχαριστώ για την πληροφορία που αφορά τα σωματίδια που απελευθερώνονται στον φούρνο,δεν είχα ιδέα.
Έβρασα carto από Giant, Giant-s, dct , more&more.
στην αρχή χρησιμοποιούσα για δοκιμές τα more κ eGo-T, αλλά δεν είχε ίδια γεύση μετά στον Giant και στο dct Τitan,
και έτσι έκανα τις δοκιμές στο DCT μιας κ αυτόν χρησιμοποιώ μόνο πια κ τα καθάριζα όπως περιέγραψα, τώρα θα τα στεγνώνω στο παράθυρο, στο αέρα ;)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias