vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, cstavcr, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:58 »
Δεν στο λέμε ΟΚ...

Τότε  το παρακάτω

Όταν οι άλλοι προσπαθούν να τους αντιγράψουν και μέχρι να τα καταφέρουν αυτοί δουλεύουν και έχουν έτοιμο το επόμενο βελτιωμένο μοντέλο που αχρηστεύει τις τυχόν αντιγραφές του προηγούμενου που θα ρίχνανε τιμή και πωλήσεις

Η τιμή δεν παραμένει υψηλή μόνο αλλά με αύξοντα αριθμό

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:59 »
για να υπαρχει μεγαλη ζητηση και αρα μεγαλη τιμη ανα κομματι... αρα μεγαλυτερο κερδος...

συν οτι δημιουργειται πιο φανατικο κοινο αφου πλεον τα εχουν λιγοι...

αν εβγαιναν σε μεγαλες ποσοτητες θα επεφτε η αξια τους,αν τα ειχαν ολοι θα απομηθοποιουνταν...

αυτο λεει η λογικη μου...

και δεν υπάρχουν τα ρίσκα
του να βρεθεί κάποιος και βγάλει προς πώληση επισκευάσιμο(η αντιγράφη προηγούμενων ή πιο εξελιγμένο-καλύτερο) σε τεράστιες ποσότητες?
μια καλύτερη ίδεα-εφευρεση(ιδανικότερη σε ότι ξέραμε μέχρι τώρα)  σε μεγάλες ποσότητες?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 20:03 »


ειναι δυσκολο... ο επισκευασιμος ειναι ενα κομματι με μεγαλη λεπτομερια κατασκευαστικη και πολυ αναλυση απο πισω... το παραμικρο σφαλμα μπορει να οδηγησει σε μεγαλη αποτυχια...

για να ρισκαρει καποιος να το βγαλει σε μεγαλη παραγωγη θα πρεπει να το εχει μελετησει και ελεγξει πολυ καλα... μεχρι τοτε οι εξελιξεις θα τον προλαβουν... μεχρι να το εχει δηλαδη για διαθεση στην αγορα ενα νεο μοντελο περιορισμενων κομματιων θα εχει βγει απο τον ταδε κατασκευαστει και το κοινο του θα εχει κατευθυνθει σε αυτο..

για την αντιγραφη μιλαω σε μεγαλη παραγωγη...

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 20:08 »
οκ , είναι  μια λογική εξήγηση
ευχαριστώ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 20:20 »
Εξάλλου, εχεις μεγαλυτερη υπομονή και ανοχή σε προβλήματα με έναν ιδιοκατασκευαστή, παρα με ενα εργοστάσιο! Απο το εργοστάσιο ΑΠΑΙΤΕΙΣ, ενω τον ιδιοκατασκευαστή σχεδόν τον παρακαλάς να στο δώσει!
(μην αρπαχτεί κανεις δεν ειναι σπόντα για τιποτα, αλλα έτσι ειναι!!!)
Απ την αλλη στις μπαταριοθήκες, αρκεί η αισθητική για να γίνει σουξέ κατι, οποτε γιατι να ασχοληθει καποιος με μελέτες και πειραματα αφου μπορει να παρει ενα σωλήνα να τον "διακοσμησει¨ και στην τελική να βγαλει τα ίδια λεφτά?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #770 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:29 »
@Vassilis

Οι επισκευασιμοι ολοι που ανεφερες εχουν ενα κοινο που το "αγγιξε" ο κυρ Νικος:

Ειναι φτιαγμενοι ολοι στο τορνο.......Κατα μια εννοια ναι, ειναι χειροποιητοι, με την ενοια οτι δεν βγαινουν απο μοναδα παραγωγης σε ρυθμο ας πουμε 100 κομματια τη μια ωρα....

Περαν λοιπον της μυθοποιησης που παιζει λογω της σπανιοτητας τους, μη νομιζεις οτι ενας τορναδορος θα μπορουσε να βγαλει ας πουμε περισσοτερα απο 5 - 10 κομματια την ημερα ακομα και αν δουλευε απο το πρωι ως το βραδυ, ασταματητα. Και δεν υπολογιζω στους χρονους αυτους την προμηθευση και διευθετηση πρωτων υλων καθως και τη συναρμολογηση των επι μερους κομματιων μετα το τορνιρισμα.

Οπως σωστα ειπωθηκε, αν δεν γινει βιομηχανοποιημενη η παραγωγη τους (κ αρα απο εταιρειες με ισχυρα επενδητικα κεφαλαια) μη περιμενεις να αλλαξει κατι στο τροπο παραγωγης και διαθεσης τους.

;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #771 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:02 »
δεν θα διαφωνησω σε αυτο (αν και δεν μπορω να ξερω τον αριθμο των κομματιων ανα μερα με το cnc) αλλα το αξιοπεριεργο ειναι οτι σταματανε την παραγωγη για μεγαλο χρονικο διαστημα,ενω συχνα βγαζουν μια μονο φουρνια... Θα μπορουσαν καλιστα να εχουν μικρο αλλα σταθερο ρυθμο παραγωγης αν ηθελαν... οποτε το επιχειρημα αυτο μονο του δεν στεκει...

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #772 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:11 »
Ούτε κι εγώ ξέρω τι ημερήσια παραγωγή μπορεί να βγάλει ένα CNC, αλλά απ' ότι έχει ειπωθεί από κατασκευαστή, αυτά τα νούμερα που ανέφερε ο Teodor πρέπει να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Όσο για τη διακοπή της παραγωγής, πρέπει να υπολογίσουμε ότι οι περισσότεροι δεν έχουν δικό τους τόρνο/CNC και προφανώς περιμένουν τη σειρά τους για να εκτελεστεί η παραγγελία τους.
Για το θέμα της μιας φουρνιάς, έχει ξανατεθεί (σε άλλο νήμα), αλλά προτιμώ να μην το θίξω γιατί θα πρέπει να ερμηνεύσουμε τους ίδιους τους κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #773 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 16:06 »
Καλησπερα. Ειμαι νεο μελος, ατμιστης εδω και δυο μηνες και δεν εχω ξαναβαλει τσιγαρο στο στομα μου απο τοτε. Καπνιζα εδω και 30 χρονια. Σημερα σε μια παρεα ακουσα καποιες φημες σχετικα με την εναποθεση υγρου στους πνευμονες με τη χρηση του ηλεκτρονικου τσιγαρου και καπως θορυβηθηκα. Χωρις να θελω να κινδυνολογησω, ρωτω εαν εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο ή εχει διαβασει καποια μελετη που να καταρριπτει αυτον τον ισχυρισμό;

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #774 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 16:08 »
Εχει συζητηθει το θεμα με το υγρο στους πνευμονες στο φορουμ ουκ ολιγες φορες.
Με μια γρηγορη αναζητηση θα το βρεις.
Για να λυθει συνοπτικα η απορια σου θα σου πω οτι ειναι φημες και διαδοδοσεις.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 18:02 »
Καλησπερα. Ειμαι νεο μελος, ατμιστης εδω και δυο μηνες και δεν εχω ξαναβαλει τσιγαρο στο στομα μου απο τοτε. Καπνιζα εδω και 30 χρονια. Σημερα σε μια παρεα ακουσα καποιες φημες σχετικα με την εναποθεση υγρου στους πνευμονες με τη χρηση του ηλεκτρονικου τσιγαρου και καπως θορυβηθηκα. Χωρις να θελω να κινδυνολογησω, ρωτω εαν εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο ή εχει διαβασει καποια μελετη που να καταρριπτει αυτον τον ισχυρισμό;

Καλο ειναι και χρησιμο να μας βρεις εσυ την μελετη
της εναποθεσης του υγρου στους πνευμονες.
Ετσι θα υπαρχει κινητρο, να γινει και η αντιμελετη για την μη αποθεση.
Δεν μπορει να υπαρχει μελετη, για οτι λεει καθε ανευθυνος στο δρομο.
Διαβασε μερικες μερες το φορουμ και αφου ενημερωθεις
δεν θα βαζεις τετοια ερωτηματα.
 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 18:05 »
Καλησπερα. Ειμαι νεο μελος, ατμιστης εδω και δυο μηνες και δεν εχω ξαναβαλει τσιγαρο στο στομα μου απο τοτε. Καπνιζα εδω και 30 χρονια. Σημερα σε μια παρεα ακουσα καποιες φημες σχετικα με την εναποθεση υγρου στους πνευμονες με τη χρηση του ηλεκτρονικου τσιγαρου και καπως θορυβηθηκα. Χωρις να θελω να κινδυνολογησω, ρωτω εαν εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο ή εχει διαβασει καποια μελετη που να καταρριπτει αυτον τον ισχυρισμό;
Δεν κανεις και μια αυτοπαρουσιαση εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος VWA

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 19:21 »
Καλησπερα. Ειμαι νεο μελος, ατμιστης εδω και δυο μηνες και δεν εχω ξαναβαλει τσιγαρο στο στομα μου απο τοτε. Καπνιζα εδω και 30 χρονια. Σημερα σε μια παρεα ακουσα καποιες φημες σχετικα με την εναποθεση υγρου στους πνευμονες με τη χρηση του ηλεκτρονικου τσιγαρου και καπως θορυβηθηκα. Χωρις να θελω να κινδυνολογησω, ρωτω εαν εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο ή εχει διαβασει καποια μελετη που να καταρριπτει αυτον τον ισχυρισμό;
Μα γιατι τα πιστευεται αυτα ;  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Venix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #778 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 20:49 »
καλησπέρα γράφτηκα στο forum πριν καιρό και βλέποντας τα θέματα με τους atmo να χαλάνε κτλ τρόμαξα και τελικά το έκοψα μαχαίρι ... βασικά έκανα ένα πακέτο σε ένα βραδυ για αντίο και μετά μαχαίρι ...το θέμα είναι ότι κοντά 3 μήνες τώρα έχω κάνει 2 τσιγάρα ένα όταν ήμουν σκνίπα και ένα  στο μηνα πάνω για επιβράβευση ... αλλα ρε παιδιά κάθε φορα που καπνίζει κάποιος κοντά μου τα ρουθούνια μου γίνονται ηλεκτρική σκούπα και τρελαίνομαι θέλω τσιγάρο ... και επειδή κοντεύω να σπάσω ... παρήγγειλα από alter smoking 1000 starter kit  2 x 1000mha μπαταρίες και 2 ατμό ego t στα 52 euro με εκπτωτικό κουπόνι που μου στείλανε στο mail μου ... θέλω να πάρω υγρά 0mg ... καθώς από νικοτίνη είμαι καθαρός .. λογικά και βλέποντας ότι τα mystic τις "nobaco" είναι φτηνά (για έτοιμα) και πολλοί λένε καλά λόγια για αυτά λέω να παραγγείλω 2-3 γεύσεις από εκεί... θα έχω έκπτωση 20%  ? είμαι πολύ παραπάνω από 1 μηνα γραμμένος 3+ απλά δεν έκανα post γιατί απλά αντλούσα πληροφορίες δεν είχα κάτι πραγματικά να πω

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #779 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 20:53 »
καλη αρχη φιλε, η νομπακο εχει αρκετα καλα υγρα, αλλα υγρα εουν και ολοι καλα πλεον, η σχεδον ολοι καλυτερα :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias