vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

385 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #690 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:36 »
Μαλιστα,οποτε περιμενω την εκπληξη απο την Κινα να δουμε τι παιζει και μετα ψαχνομαστε περαιτερω αν υπαρχει διαθεση.Βασικα σαν το F6 ειναι απ οτι καταλαβα απλα εχει μπαταρια 700 (ετσι λεει η κινεζουλα).
Νατο http://www.vaporhawk.com/101669,auction_id,auction_details

Απλα το οτι οι ατμοποιητες χαλανε ευκολα και το οτι θα πρεπει να παραγγελνω απο κινα με χαλαει λιγο και μου δημιουργει ανασφαλεια γιαυτο ηθελα να βρω μια συσκευη που να μπορω να ανανεωνω αναλωσιμα απο την ελληνικη αγορα.Σκεφτομουν για το ego-w.Αλλα ειπαμε θα δοκιμασω και θα  δω πως παει.
Ρωταω για το GG γιατι εκτος του οτι διαβασα καλα πραγματα μ αρεσει και το ντιζαιν.Αλλα θα το αφησω γι αργοτερα.Κατσε να δουμε μπορει να μην ειμαι του ατμισματος.Απο υγρο απ οσα διαβασα καταλαβα οτι το τριμπεκα και το RY4 ειναι καλα καπνικα με αισθηση στο λαιμο.

Οσο για το φιλο adiohosk και την "ξηγα" που κανε θα τον κερναγα ενα τσιπουρο!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:46 από tyxaios13 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #691 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 03:15 »
Αν το τσιγαρο που παρηγγειλες ειναι σαν το F6 οι ατμοποιητες του ΔΕΝ χαλανε ευκολα.. :yes:
Επισης μπορεις να βρεις ανταλλακτικα στην Ελλαδα, καποια μαγαζια το εχουν φερει..
Διαβασε ομως το θεμα που σου προτεινε ο φιλος απο πανω για τα lsk f6 και τους κλώνους για να εξοικειωθεις λιγο με την χρηση του... ;)
Γενικα ειναι καλο και με 700αρα μπαταρια θε ειναι σουπερ! Εγω εχω (και) το lsk f6 και αν εξαιρεσεις το κακοφινιρισμα (ξεβαφει το χρωμα του ευκολα), η αποδωση του, η παραγωγη ατμου, η αποδωση γευσης αλλα και η αξιοπιστια του ειναι πολύ πανω απο τον μέσο όρο! :yes:
Για υγρα τωρα το γουστο ειναι υποκειμενικό αλλα καλυτερο απο το RY4 δεν υπάρχει!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 16:59 »
Για σας παιδια

Καπνιζα κανονικα τσιγαρα 25-30/ημερα, μετα στριφτα και σημερα παρελαβα το ηλ.τσιγαρο ego-T. Mου το προτεινε ο αδερφος μου-φανατικος καπνιστης που το γυρισε στο ηλ.τσιγαρο και ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος οποτε το πηρα και εγω.
Η πρωτη μου δοκιμη ειναι καλη και οσο παει μου αρεσει και περισσοτερο, αλλα εχω τα παρακατω ερωτηματα και θα το εκτιμουσα αν καποιος με εμπειρια στο η.τ. που ηταν κανονικος καπνιστης-συστηματικος μοθ απαντησει.
α) το μονο που βλεπω ειναι οτι θελει πολλες τζουρες, ενω δηλαδη με τα κ.τ. εκανα 1 καθε μιση ωρα περιπου, με το η.τ. βλεπω οτι θελει πιο συχνες τζουρες, ειναι οντως ετσι?
β) δεν μου γεμιζει το στομα οπως το κ.τ., εχω υγρο foggy 50-50% me 12mg. με καποιο αλλο υγρο θα το "νοιωθω" περισσοτερο?
γ) Απο περνετε υγρα φτηνα και καλα? απο internet (καποιο συγκεκριμενο)?μαγαζι?

Σας ευχαριστω πολυ, και πραγματικα νομιζω οτι ειναι το μελλον....

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 17:07 »

Γεια σου!!
 α) Η αποροφηση της νικοτινης απο τον οργανισμο με τον ατμο δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο με τον καπνο αρα ναι, πιθανοτατα χριεαζεσαι πιο συχνες τζουρες.
β)Για την αισθηση "χτυπηματος" που ομοιαζει με του τσιγαρου δεν παιζει ρολο μονον το υγρο που χρησιμοποιεις και τι βασης ειναι,παιζει ρόλο και ο ατμοποιητης που χρησιμοποιεις. Υπαρχουν με χαμηλη αντισταση (LR) , με κανονικιη κ.ο.κ. επισης υπαρχουν atomizers σαν αυτο που εχει το eGo-T σου, cartomizers, clearomizers, καθε ενα με διαφορετικο χτυπημα και αποδοση της γευσης. Το ευτυχημα ειναι οτι στις eGo-T μπαταρίες σου εφαρμοζουν κανονικά σχεδόν όλα τα παραπανω ειδη ατμοποιητων που ανεφερα ενω το κοστος τους ειναι σχετικα μικρο...
γ)Στο φορουμ υπαρχει ενας πινακας με τον τιτλο "ελληνες αντιπροσωποι/εμποροι e-cig". Εκει θα βρεις λιστα με μαγαζια τα οποια παρεχουν και εκπτωση στα μελη του φορουμ. Προτεινω να ριξεις ενα καλο ψάξιμο εσε όλα τα μαγαζια και τις τιμες του. Επισης στο φορουμ αν ψαξεις θα βρεις και θέματα για συγκεκριμενα μαγαζια και συγκεκριμενα προιοντα ,μεταξυ αυτων και υγρά με δεκαδες σχόλια και γνωμες μελων του φορουμ για καθε προιόν/υγρό/μαγαζί... :yes:

Ελπιζω να βοηθησα! καλοάτμιστος! :thumpup

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 17:47 »
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. εχω LR ατμοποιητη και απο οτι καταλαβα το ολο θεμα θελει δοκιμες με διαφορα υγρα ατμοποιητες κτλπ...για να δει καποιος τι του ταιρειαζει, παιζει ρολο και το πως το χρησιμοποιεις, ειδα οτι με το απαλο και μακρυ ρουφηγμα βγαζει μπολικο πραγμα χαχαχαχα Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 02:37 »
με τα κ.τ. εκανα 1 καθε μιση ωρα περιπου

Μια τζουρα εννοεις καθε μιση ωρα? Πως γινεται αυτο??   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:32 »
οχι, εννοω οταν καπνιζα κανονικα τσιγαρα, εκανα ενα τσιγαρο καθε μιση ωρα περιπου

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #697 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:37 »
γενικα θα μπεις σε μια διαφορετικη διαδικασια .. μπορει να το εχεις ολη μερα στο στομα σου ..να κανεις πανω απο 100 τζουρες την μερα.. αλλα δεν τρεχει τιποτα.. αναλογα με την ποσοτητα υγρου που θα ατμιζεις  ..θα πεσεις και σε νικοτινη.. .. ξεκινα με 12 αρα οπως ειπες και βλεπεις.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #698 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:49 »
ευχαριστω, παντως ειναι η 2η μερα που το χρησιμοποιω και εχω κανει μονο ενα τσιγαρο (το πρωι με τον καφε....)
πηρα και ενα αλλο υγρο και ατμοποιητη να δοκιμασω, γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
ολη την μερα στο στομα μου δεν μπορω να το εχω γιατι στην δουλεια δεν το εχει και κανεις αλλος και δεν εχω ρωτησει και αν επιτρεπεται, δεν νομιζω

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #699 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:53 »
καλημερα
μετα απο 1 συνεχομενη μερα χωρις κ.τ  και με χιλιους φοβους για την αποφαση μου,
σχετικα με το τι αγορασα, αισθανομαι σαν να μην μου λειπει.
αγορασα το iwant και να πω την αληθεια κανενα προβλημα.απο χτες ειμαι με την
ιδια μπαταρια , ατμος οκ , και καμια δυσκολια.Πραγματικα το αγαπησα.
Το λεω αυτο γιατι  διαβασα μερικα σχολια εδω και απογοητευτικα για την επιλογη μου.
Τελος το υγρο τελειο  french pipe,παλι εναντια στα σχολια τελειο.
Ευχαριστω τα μελη για τις συμβουλες τους.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #700 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 11:54 »
ευχαριστω, παντως ειναι η 2η μερα που το χρησιμοποιω και εχω κανει μονο ενα τσιγαρο (το πρωι με τον καφε....)
πηρα και ενα αλλο υγρο και ατμοποιητη να δοκιμασω, γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
ολη την μερα στο στομα μου δεν μπορω να το εχω γιατι στην δουλεια δεν το εχει και κανεις αλλος και δεν εχω ρωτησει και αν επιτρεπεται, δεν νομιζω
  ειναι λογικο να μην το δουλευεις στην δουλεια... εκτος και αν το αφεντικο ειναι πολυ fun , και ειναι και γραμμενος στο foroum :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #701 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 12:16 »
το αφεντικο δεν εμφανιζεται και καπνιζει κ.τ. αλλα ολοι οι υπολοιποι δεν καπνιζει σχεδον κανενας και δεν ατμιζει κανενας. αλλα καλο ειναι αυτο γιατι αλλιως το η.τ. θα γινει το 6ο δαχτυλο μου ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2012, 12:22 από DISA »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #702 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:08 »
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Γράφω εδώ ζητώντας τη βοήθειά σας.

Είμαι 45 χρονών και από τα 14-15 που το πρωτάρχισα δεν έχω βγάλει ούτε στιγμή το τσιγάρο από το στόμα μου. Καπνίζω απίστευτα πολύ, τα τρία 25άρια (75 τσιγάρα) μπορεί και να μη μου φτάσουν σε μια δύσκολη μέρα, αν τυχόν βγω το βράδυ ή ξενυχτήσω ή έχω πίεση στη δουλειά, και δεν υπάρχει μέρα που να πέφτω κάτω από 2Χ25.

Τα τελευταία 2-3 χρόνια, κι επειδή γερνάμε και το σώμα μού φαίνεται ότι θα μας προδώσει, έχω προσπαθήσει με κολπάκια να το μειώσω - όταν πνιγώ από τα τσιγάρα καπνίζω τσιμπούκι, ή προσπαθώ να βάζω ασκήσεις στον εαυτό μου ένα τσιγάρο την ώρα. Δεν έχω καταφέρει κάτι και τώρα τελευταία άρχισα να σκέφτομαι το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Εψαξα λίγο στο ίντερνετ, βρήκα και εσάς και διάβασα κάποια βασικά πράγματα, όμως επειδή είμαι άσχετος (μια φορά έχω δοκιμάσει από γνωστό ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν έχω καμία εμπειρία) αισθάνομαι ότι χρειάζομαι πιο προσωπική καθοδήγηση όσον αφορά το με τι να ξεκινήσω. Θέλω πραγματικά να το προσπαθήσω (πριν μου το κόψει κάνας γιατρός με το σκληρό τρόπο) και επειδή με ξέρω, είναι κρίσιμη η πρώτη επαφή - αν απογοητευτώ, είναι πολύ εύκολο να ανάψω κανονικό τσιγάρο.

Πέρα από το χαρακτηριστικό ότι καπνίζω πολύ, είμαι και πολύ κολλημένος με την αίσθηση του τσιγάρου στο χέρι μου. Δουλεύω στον υπολογιστή πολλές ώρες κάθε μέρα και καθώς πληκτρολογώ το τσιγάρο είναι μόνιμα στα δάχτυλα (ξέρετε, το γνωστό που πέφτει η στάχτη στο πληκτρολόγιο κτλ.). Φαντάζομαι λοιπόν ότι ίσως να ήθελα κάτι ελαφρύ, αλλά από την άλλη τα ''μίνι'', αν έχω καταλάβει καλά έχουν μικρές μπαταρίες και δεν θα φτουράνε με τη χρήση που κάνω.

Σόρι για το πρώτο μακροσκελές ποστ, αλλά θέλησα να είμαι λίγο αναλυτικός για να μπορέσετε να με κατευθύνετε σωστά.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #703 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:12 »
.....διαβασε εδω αν θες      Ποιο θα συστήνατε;
            και εδω              Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:41 από Yiannis Rasta »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #704 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:15 »
.....διαβασε εδω αν θες      Ποιο θα συστήνατε;

Α, σε ευχαριστώ πολύ. Δεν το πρόσεξα το θέμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias