vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος dionysg

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #585 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 16:03 »
Alexmach βλεπω πας για SS Line. Ποσο σου πηγε κομπλε με μεταφορικα?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #586 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 16:15 »
Δεν παω για Line. Ειμαι απολυτα καλυμμένος με το Οραιον. (οχι οτι θαλεγα οχι να ειχα εναν αυτόνομο επισκευασιμο τζένεσις !!!)
Αυτη τη στιγμη το Οραιον εχει καινουριο νομιζω 120 +10 μεταφορικα! με τον πλαινο διακοπτη! Αν πουλαει ακομα με τον κατω διακοπτη, πρεπει να τα εχει 90+10 νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος dionysg

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #587 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 16:23 »
Ωραιο το Orion. Μου αρεσει ο Α2 αλλα μονο αν τρωω κοιμαμαι βγαινω με το laptop εξω θα το προλαβω λεω να παω για τον Line με καποιο μηχανικο mod. Πολλες οι επιλογες.....

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #588 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 16:28 »
Εχει εγγραφη για τον line σημερα! Τρεξε να προλαβεις! Δες το νημα! Δεν ειναι  ετοιμος και αμεσα διαθεσιμος!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #589 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 17:44 »
Καλημερα σε ολους
Ξεκινησα πριν μια εβδομαδα το ατμισμα και ολο προβληματα μου προκυπτουν. Πηρα ενα freeline (ego t style 900 mah μπαταρια) με clearomizer για αρχη αρκετες διαροες απο την βαση αλλαχτηκε, μετα πηρα giant s τρεμοσβηνε το φωτακι στην μπαταρια και εβγαζε μηδεν καπνο, αλλαχτηκε παλι σημερα με αλλο giant s παλι τα ιδια τα πρωτα 5 λεπτα οκ τωρα τρεμοσβηνει παλι το φως.
Πηρα ενα nobacco dct tank 3,5 ml ελαχιστη γευση ελαχιστο χτυπημα ζεσταινοταν το επιστομιο
Clearomizer ce2 στυλ want τα ιδια (γευση χτυπημα)
Ολα τα παραπανω τα δοκιμασα με nobacco virginia/tobacco

Μεσα σε μια εβδομαδα χαλασα 2 20 ml μπουκαλακια  πιστευω καπνισα το 40% τα αλλα διαροες και χαμενα υγρα απο επιστροφες ατμο. Πηρα ενα E natura υγρο virginia 18 mg αναγουλα απο την φαρμακιλα. 

Αποτελεσμα ειμαι στο τσακ η να το πεταξω η να βαλω το χερι πιο βαθεια και να παω σε καποιο μηχανικο mod με Α2 ατμο (αν ποτε στοκαρει ο Τουρκος).

Εχω αρχισει να το θεωρω μεγαλη απατη το ολο θεμα.

Καλά, βρε, τι του λέτε του παιδιού;
Οντας αρχάριος έπεσε σε περίπλοκα εργαλεία και δεν τα κατάφερε.
Κι εσύ του λέτε να πάει σε ακόμη πιο περίπλοκα;
Διονύση, για αρχή (και όχι μόνο) πάρε κάτι απλό, αξιόπιστο και οικονομικό.
κάρτο 510d ή τανκάκι 510Τ. Oλα σε LR 2 ομ το πρώτο, 1.8 το δεύτερο.
Γεμίζεις, ατμίζεις, ευχαριστιέσαι, προβλήματα και διαρροές τίποτα, όταν χαλάσουν τα πετάς. Ταιριάζουν με την ego μπαταρία σου.
Αφού δε σου ταίριαξαν τα μεγάλα για αρχή, ξεκίνα έτσι να τους πάρεις τον αέρα και μετά ψάχνεσαι για ότι άλλο.
Τώρα για τα υγρά, μη στεναχωριέσαι, θα μάθεις να φτιάχνεις μόνος σου και θα σου βγαίνουν 10-12 ευρώ τα 100μλ.
Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ατμιστική βάση στα mg νικοτίνης που ατμίζεις και ένα μπουκαλάκι άρωμα, να ρίχνεις 1-2 σταγόνες ανά μλ. Το έχει η zerobacco

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #590 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 17:55 »
Δεν φανηκε να του έπεσαν περιπλοκα τα εργαλεία όμως! και απ ότι είδες εχει κανει όσο homework του επέτρεψε ο χρόνος ως ατμιστής.
Συμφωνώ μαζί σου με τις μπαντες στο θέμα "λαου λαου" αλλα οταν βλέπεις οτι ο άλλος εχει παρει μία χαρά γραμμή το τί σημαίνει Α2 ή οτιδήποτε τέτοιο πιο "πολύπλοκο" βλέπεις πολλές φορές οτι η περίοδος "προσαρμογής" έχει πέσει στο ελάχιστο!!!  :tongue_smilie:
Κι εγω εξάλλου σε τρείς βδομάδες ατμιστής εφτιαχνα φυτιλοαντιστάσεις για το νέο μου Οράιον.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #591 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 18:09 »
Aλλο το να ξέρεις θεωρητικά κι άλλο στην πράξη να δουλεύουν καλά τα εργαλεία.
Οπως βλέπεις, όμως όταν 4 εργαλεία αποτυγχάνουν, 2 πράγματα σημαίνουν. ή δεν ξέρει να τα χειρίζεται κάποιος, ή αυτό που του δίνουν δεν τον ικανοποιεί.
Του πρότεινα λοιπόν κάτι με τα αντίθετα χαρακτηριστικά από αυτά που χρησιμοποιησε.
Πρόταση είναι μόνο... όπως λες κι εσύ, ο τούρκος είναι ένα κλικ μακριά.
επιλέγει...

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #592 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:20 »
Καλησπερα.

Λεγομαι Γιωργος και καλως σας βρηκα.


Εχω ψηθει αγρια να αγορασω το τιμημενο το ηλεκτρονικο τσιγαρο (παραπανω για λογους ξαλαφρωματος μιας και εχω ακουσει πως ειναι σαν να μην καπνιζεις στην ουσια) και εχω βρει καποια συγκεκριμενα τα nobacco που τα εχω δει και σε αλλο φορουμ και λεω να προτιμησω αυτη τη μαρκα.Μεχρι ωρας κανω καπνο μαρκας craven οχι παραπανω απο 20 τσιγαρα την ημερα.Τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 70€ και δεν εχω κανενα προβλημα να κουβαλαω μαζι μου τη ταμπακιερα.

Εχω βρει τα εξης στη μαρκα nobacco.

http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more
http://www.nobacco.gr/product/728/nobacco-mini-more-v1


Ποιο απο τα δυο να προτιμησω?Το φιλτρο καθε ποτε αλλαζει σε αυτα?Η μπαταρια χαλαει γρηγορα?Τι γευσεις υπαρχουν να προτιμησω υπαρχουν πχ σαν τη γευση του καπνου μου?


Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:32 »
Παιδιά την βοήθεια σας γιατί μπερδεύτηκα λίγο . Πήρα το πρωί έτοιμο από zero camel οκ είναι καλό αλλά επειδή είναι κάπως βαρύ θέλω να αραιώσω την νικοτίνη ώστε να πέσει σε 9 , με vg που έχω   έτοιμη πόσο να βάλω για να μου πέσει εκεί ?
20 mg  το μπουκαλακι
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2012, 15:29 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #594 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:35 »
Καλησπερα.
Λεγομαι Γιωργος και καλως σας βρηκα........

θα σου προτεινω αυτο που κανω μεχρι και τωρα! :yes:
Κανε τηλεφωνικη παραγγελια σε κομματια την μπαταρια του hybrid την 1100 και την 5αδα των ατμοποιητων του mini n more.
Μην ξεχασεις τον φορτιστη και το usb.
Βεβαια δεν θα ειναι οπτικα καλο (σχετικα χονδρη μπαταρια με λεπτο ατμοποιητη) αλλα εχει διαρκεια.
Η μπαταρια του mini n more ειναι μικρη 280 αν θυμαμαι καλα.
Για τις γευσεις ολα ειναι υποκειμενικα δυστυχως...  :dontknow:

 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #595 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:38 »
Καλησπερα.

Λεγομαι Γιωργος και καλως σας βρηκα.


Εχω ψηθει αγρια να αγορασω το τιμημενο το ηλεκτρονικο τσιγαρο (παραπανω για λογους ξαλαφρωματος μιας και εχω ακουσει πως ειναι σαν να μην καπνιζεις στην ουσια) και εχω βρει καποια συγκεκριμενα τα nobacco που τα εχω δει και σε αλλο φορουμ και λεω να προτιμησω αυτη τη μαρκα.Μεχρι ωρας κανω καπνο μαρκας craven οχι παραπανω απο 20 τσιγαρα την ημερα.Τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 70€ και δεν εχω κανενα προβλημα να κουβαλαω μαζι μου τη ταμπακιερα.

Εχω βρει τα εξης στη μαρκα nobacco.

http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more
http://www.nobacco.gr/product/728/nobacco-mini-more-v1


Ποιο απο τα δυο να προτιμησω?Το φιλτρο καθε ποτε αλλαζει σε αυτα?Η μπαταρια χαλαει γρηγορα?Τι γευσεις υπαρχουν να προτιμησω υπαρχουν πχ σαν τη γευση του καπνου μου?


Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αυτά που βλέπεις είναι τά ίδια. Το V1 είναι απλά το μισό, δηλαδή μία μπαταρία αντί για δύο.
Αποψη μου είναι να μη πάρεις κανένα από τα δύο. Πάρε 2-3 μπαταρίες mini&more, 1 USB φορτιστή Hybrid και 2 πεντάδες καρτομάιζερς, θα σου κοστίσουν λίγο φθηνώτερα και είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις. Αυτα τα PPC είναι κατα την αποψη μου υπερκοστολογημένα και μη πρακτικά γιατί φορτίζουν τις μπαταρίες πάρα πολύ αργά. Σαν λάτρης των "μικρών" θα σου έλεγα ότι το M&M ή αλλιώς 808D είναι πολύ καλό και αξιόπιστο. Αν θές κάτι με μεγαλύτερη αυτονομία μπορείς να πάρεις και μπαταρία Hybrid, για μέσα στο σπίτι (αν σε ενοχλεί το μέγεθος) που ταιριάζει στα ίδια κάρτο. Λογικά, αφού δεν είσαι βαρύς καπνιστής με 2 μπαταρίες θα είσαι ΟΚ.
Στο μέλλον αν σου αρέσουν, μπορείς να πάρεις μπαταρίες και ατμοποιητές στην μισή τιμή από το εξωτερικό. Προσωπικά έχω 7 μπαταρίες και 2 φορτιστές και δεν έχω κανένα πρόβλημα....

ΥΓ: Μη ξεχάσεις να πάρεις επιστόμια, γιατί η επαφή με τα καρτομάιζερς δεν είναι καθόλου ευχάριστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:47 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #596 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:40 »
Φίλε  είναι ανάλογα πόσο κάπνιζες κι τα 2 που προτείνεις καλά είναι αν κι όπως λέει ο παλιός πιο πάνω είναι καλύτερα σε κομμάτια να το πάρεις , ωστόσο επειδή δεν έχεις δοκιμάσεις μάλον μην δοκίμασε πρώτα σε  ‘έτοιμο στην αρχή κι  αναλόγως προχωρείς

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #597 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:50 »
Εχω βρει τα εξης στη μαρκα nobacco.

http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more
http://www.nobacco.gr/product/728/nobacco-mini-more-v1

Ποιο απο τα δυο να προτιμησω?Το φιλτρο καθε ποτε αλλαζει σε αυτα?Η μπαταρια χαλαει γρηγορα?Τι γευσεις υπαρχουν να προτιμησω υπαρχουν πχ σαν τη γευση του καπνου μου?


Μ' αυτό (το πρώτο) ξεκίνησα εγώ πριν από δύο μήνες. Το χρησιμοποιεί τώρα η γυναίκα μου. Δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, ούτε η μπαταρία, ούτε τα φίλτρα (κάρτο). Σου συνιστώ να πάρεις το σετ με τις δύο μπαταρίες και τα 6 κάρτο γιατί η μπαταρία δεν κρατάει πολλές ώρες (3-4 να υπολογίσεις) και θα πρέπει να έχεις άλλη για να την αλλάζεις, πράγμα που δεν μπορείς να κάνεις με το δεύτερο σετ.
Ένα άλλο καλό που έχει είναι ότι μπορείς να δοκιμάσεις πολλές γεύσεις (έτσι θα γίνει στην αρχή, μέχρι να βρεις κάποια που σ' αρέσει) βάζοντας σε κάθε κάρτο διαφορετική γεύση. Στη λειτουργία δεν θα δυσκολέψει καθόλου - είναι πολύ εύκολο και γρήγορο στο γέμισμα.
Όσο για τη διάρκεια, τα κάρτο κρατάνε συνήθως αρκετά, αλλά καλό είναι κάθε βδομάδα να τα αλλάζεις. Οι μπαταρίες στο δικό μου, όπως έγραψα παραπάνω, δουλεύουν δυο μήνες και είναι μια χαρά.

Για τα υγρά δεν μπορώ να συμβουλέψω, πάντως κι εγώ από καπνό στριφτού ήμουν και στην αρχή μου άρεσαν οι γεύσεις πούρου (Cigar της Nobacco και Tuscan της Flavour Art).

Η λύση που σου είπαν τα παιδιά για μπαταρία Hybrid προτείνεται από πολλούς ως η καλύτερη και μπορεί να είναι γιατί η Hybrid είναι και δυνατότερη μπαταρία και έχει μεγαλύτερη διάρκεια. Δεν ξέρω όμως αν είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που μόλις ξεκινάει και θέλει να κρατάει κάτι που του θυμίζει τσιγάρο. Επίσης με μπαταρία Hybrid, αν χρειαστείς άλλη θα πρέπει να έχεις μαζί σου εφεδρική και φορτισμένη, ενώ με την ταμπακέρα του Mini την φορτίζεις και στο δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #598 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 00:52 »
Οπα οπα παιδια σα πολλα να μαζευτηκαν! :))

Προσωπικα δεν εχω ιδεα απο αυτα και θελω λιγη καθοδηγιση.

Δηλαδη μου λετε να αγορασω μια μπαταρια

πχ αυτη http://www.nobacco.gr/product/648/mpataria-egot-tank-900mah

http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid ---> atomizer

Και εναν φορτιστη και αυτο ηταν?Αμα μου χαλασει η μπαταρια?Βασικα θα προτιμουσανα παρω ενα πακετακι να τα εχω ολα κομπλε μη παθω καμια νιλα συν οτι εχουν και ταμπακιερα.




Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #599 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:03 »
μπαταρια
usb
ατμοποιητης
τωρα για την ταμπακιερα ειναι θεμα γουστου  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279352 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias